Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Porter warmiński

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • PedroC
    Member
    • 05-2014
    • 62

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
    Warka 06.11.2016/A10.

    To dopiero moje drugie podejście do Portera Warmińskiego, tym razem jest on słabszy od warki 29.08.2016, choć dalej jest to smaczne piwo.
    Od warki 29.08.2016 to prawdopodobnie każda warka będzie słabsza, a te w terminie to już na pewno.

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      Jak wiadomo nie leżakuję. Cóż... słaby mam charakterek i piję tylko świeże portery.

      Kolor trochę inny, brunatny z rubinowymi refleksami.
      O pianie z litości nie wspomnę. Przypomnę, że idealne były tylko pierwsze warki..
      W zapachu zadziwia coraz wyraźniejsza czekolada. Kawy jest mało, a jak już to bardziej zbożowa. Czuć też skórkę od ciemnego chleba. Suszone śliwki są zdecydowanie obecne.

      W smaku słodko, nawet laktozowo Goryczki nie ma żadnej. Jest lekki kwasek i o wiele wyraźniejsze suszone owoce. Na finiszu przypomina się to co dominuje w aromacie, czyli czekolada.

      Dobry porter, jednak nie wybitny jak jeszcze 4 lata temu.
      Gdzie ta słynna piana ? Gdzie te kawowo czekoladowe z wyraźną goryczką w smaku nuty?
      Dziś jest to tylko dobry porter, niebezpieczne zbliżający się do ulepka.
      Cena 7, 30 zł w Ełku. Zdecydowanie za duża, a przecież ten olsztyński browar leży w tym samym województwie.

      Warka 03.12.2016.
      Czekam wiernie do starej formy.

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        Piana: bezowa, początkowo obfita, gęsta i drobna. Niestety szybko redukuje się do zera

        Aromat: jest i wiśniówka, sos sojowy, ciemny chleb i cukierki kukułki. Lekka ciemna kawa. Jednak nie jest jakiś porażający swoją intensywnością. Jest fajny, ale zdarza się lepszy.

        SMAK: dosyć pełne, nawet i gęste. Nutka suszonej śliwki i wiśnióweczki oraz porto. Cukiereczki czy napitek "kukułka". Troszkę ciemnego chleba, spora gorzka czekolada i czarna posłodzona kawa. Alkoholu nie stwierdziłem.

        UWAGI: warka 15.01.2016/A2 pite wczoraj tj. 03.04.2016
        Po wyciągnięciu z lodówki odstało 40 minut na stole.

        Piwo ładnie się ułożyło (choć chyba nie piłem tej warki jako świeżej) jest dość aksamitne i smaczne.
        Czy jednak warta wydawania 8zł i trzymania ponad pół roku ?
        chyba nie
        Podobnie smakują wyleżakowane okocimy, które potrafią być w dobrej promocji po 3-4zł.

        Utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że to piwo jest dobre i smaczne, ale będę je kupował tylko z 3 razy w roku.
        Piwnicę i lodówkę wolę zapchać jednak czymś innym.
        Dla porównania muszę spróbować jakieś "świeżej" warki
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          Na stronie browaru Kormoran wyczytałem, że warka 3.12.2016 była leżakowana 11 miesięcy, jest to pierwsza warka z nowym kapslem. Pochwalili się, że właśnie kapslują kolejną warkę, tym razem roczną.

          Z tego powodu chyba wybiorę się na zakupy. W jakich sieciach sklepów można nabyć Portery Warmińskie w Warszawie?
          Last edited by rafalek21; 05-04-2016, 16:46.

          Comment

          • kaczka116
            Senior
            • 10-2015
            • 1350

            ta pierwsza warka z nowym kapslem 3.12.2016 to jest roczny Porter, maja jeszcze jedna taka warke rzucic. ja kupilem w Carrefour Market w Galerii dominikanskiej, i wielkie moje zdziwienie "dlaczego dali inny kapsel?", drugie dzisiaj zdziwienie "to byl roczny!?"
            Nie mów hop zanim nie nachmielisz
            Untappd

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              Jeśli warka wyjdzie gorsza to pewnie i kilkuletnie leżakowanie niewiele pomoże. Swoją drogą wszystkie inne warki są leżakowane minimum 5 miesięcy.
              Last edited by rafalek21; 05-04-2016, 17:01.

              Comment

              • kaczka116
                Senior
                • 10-2015
                • 1350

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny, klarowne [4.5]
                Piana: Ładny lejsing, drobnopecherzykowa [4.5]
                Zapach: Kawa, gorzka czekolada, lekko likierowe [4.5]
                Smak: Podobnie jak w aromacie, rozgrzewajace w przelyku [5]
                Wysycenie: Odpowiednie [4.5]
                Opakowanie: Bardzo mi sie podoba ta etykieta, najladniejsza z calej serii (obok Podrozy kormorana, no i butelki Imperium prunum). Maly minus za niepelny sklad. Ale za to plus, ze rozdzielili roczno lezakowanego i zwyklego Portera, no i ladniejszy kapsel. [5]
                Uwagi: Najlepszy Porter baltycki jaki pilem obok Komesa i Żywca (chodzi oczywiscie o nasze rodzime Portery i rozdzielam imperialne). Moje zdziwienie dzisiaj, ze to byl roczny bylo naprawde wielkie (jak wspominalem powyzej). Niestety nie mialem okazji pic zwyklej, regularnej wersji (jakos mi nie podrodze bylo, a regularna wersje kiedys komus podarowalem).

                Warka 3.12.2016

                Moja ocena: [4.725]
                Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                Untappd

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
                  W jakich sieciach sklepów można nabyć Portery Warmińskie w Warszawie?
                  Poszukaj pierwsze w Piotrze i Pawle.
                  Sieć Al Capone

                  Czasami Leclerc
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • Admirador
                    Senior
                    • 03-2015
                    • 431

                    Jeśli macie w pobliżu Selgrosa to warto się rozejrzeć.
                    Dziś kupiłem (właśnie ta grudniowa - mam nadzieję wyleżakowana - warka) za 6 z groszami (6.26?).

                    Comment

                    • rafalek21
                      Senior
                      • 04-2015
                      • 1407

                      Wracając do domu, zahaczyłem o Carrefour(dw. Wileński), na miejscu znalazłem warkę 03.12.2016/A08 w cenie 6.99 zł, wziąłem tylko 3 sztuki, ale głównie dlatego, że moją uwagę odwróciła półka lambicami Lindemans'a - których chciałem spróbować od dłuższego czasu.(to chyba moje pierwsze zakupy w Carrefourze, więc się pozytywnie zaskoczyłem jeśli chodzi o dość bogaty asortyment piw belgijskich).
                      Zapamiętam sobie, żeby odwiedzić PiP i Leclerca - właściwie, też po raz pierwszy.
                      Jeśli chodzi o Selgrosa to 6.26 zł to już przyzwoita cena za to piwo, akurat za miesiąc otwierają mi się w pobliżu, więc chyba tam będę się zaopatrywał w piwa z Kormorana, wcześniej robiłem to w Makro(Marki), ale nie widziałem tam nigdy Portera Warmińskiego.

                      A co do samego piwa:
                      Niewysoka, drobna, beżowa piana, szybko opada, delikatnie zdobiąc szkło.
                      Aromat ogólnie niezbyt intensywny: najwięcej tutaj gorzkiej czekolady, ciemne pieczywo, odrobina kawy, słaba nuta odowocowa - jakby rodzynki; spodziewałem się trochę więcej intensywności w zapachu, na plus to, że nie wyczuwam alkoholu,
                      W smaku dużo czekolady, słodkie, lekka nuta likierowa, delikatnie kwaskowe, lekka "porterowa owocowosć"(trudna do dokładnego określenia), niewysoka goryczka od paloności, niedługi czekoladowy finisz. Fajne tylko trochę za słodkie.
                      Warka 03.12.2016/A08.

                      Co prawda nie jest to słynna sierpniowa warka, ale smakowo jest niewiele gorsze, głównie przez tą ulepkowatą słodycz(jak to trafnie zauważył DariuszSawicki). Jeśli chodzi o aromat, a raczej jego intensywność, to jest zdecydowanie słabsze.

                      Comment

                      • PedroC
                        Member
                        • 05-2014
                        • 62

                        W każdym normalnym Carrefourze to znajdziecie, a nawet w sklepie 24h w przejściu podziemnym pod Alejami Jerozolimskimi - przejście wschodnie, to najbliżej Dworca Śródmieście. Tam jest ogólnie dobry asortyment regionalnych i czeskich importów.

                        Warka 3 XII 2016 to jeszcze nie jest ta roczna, ta roczna ma datę 31 XII 2016.
                        Last edited by PedroC; 06-04-2016, 11:24.

                        Comment

                        • rafalek21
                          Senior
                          • 04-2015
                          • 1407

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PedroC Wyświetlenie odpowiedzi
                          Warka 3 XII 2016 to jeszcze nie jest ta roczna, ta roczna ma datę 31 XII 2016.
                          Cytat z aktualności z 5.04.2016 z oficjalnej strony Browaru Kormoran:
                          "A co ma do tego kapsel? Kolejna warka, z datą do 3 grudnia 2016, jako pierwsza otrzymała wspomniany nowy kapsel i… była leżakowana 11 miesięcy. Dziś natomiast kapslujemy nowym kapslem Portera Wamińskiego, który leżakował 12 miesięcy i 10 dni :-)"
                          Last edited by rafalek21; 06-04-2016, 11:56.

                          Comment

                          • PedroC
                            Member
                            • 05-2014
                            • 62

                            A ja cytowałem to co usłyszałem od piwowara browaru

                            Comment

                            • rafalek21
                              Senior
                              • 04-2015
                              • 1407

                              Warka 31.12.2016/A05.
                              Czarne/brunatne barwa z rubinowymi przebłyskami. Niewysoka ciemnobeżowa piana, dość szybko znika.
                              W zapachu standardowo kawa i czekolada, do tego suszona śliwka, odrobina ciemnego pieczywa, delikatna nuta marcepanowa, średnio intensywny ale ładny aromat.
                              W smaku dość sporo czekolady, dużo nut wiśniowo-śliwkowych, umiarkowana słodycz, odrobina marcepanu, średnia paloność i lekka goryczka o podobnym smaku, alkohol nie wyczuwalny.
                              Ogólnie smaczna warka, lepsza od poprzedniej(3.12), jestem w stanie uwierzyć, że leżakowała rok.

                              Comment

                              • DariuszSawicki
                                Senior
                                • 08-2012
                                • 2868

                                Zgadzam się z opinią kolegi. Wreszcie mamy mało słodki Porter Warmiński. Nawet trochę gryzie jak za starych czasów...

                                To pewnie ta warka, która leżakowała 12 miesięcy i 10 dni.
                                Suszone śliwki na pierwszym planie, później wiśnia i gorzka czekolada, a w tle kawa zbożowa.

                                Jeśli wszystkie następne warki będą przynajmniej podobne to olsztyński porter wróci u mnie na tron porterów

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎