Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Porter warmiński

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • barthez
    Senior
    • 07-2005
    • 367

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Kolor na 5, czarny, pod światło refleksy koloru wiśniowego. [5]
    Piana: Gęsta, o lekko brązowym odcieniu, dosyć trwała, takiej piany oczekuję od portera. [5]
    Zapach: Kawowo-owocowy, nie narzucający się, taki na 4,5, do ideału trochę mu brakuje, moim zdaniem. [4.5]
    Smak: Na początku wyczuwa się delikatnie kwaśny smak, później w ustach i gardle pozostaje już tylko głęboka kawowa goryczka.
    Właściwie od początku czuć moc tego piwa.
    Bardzo treściwe i bardzo dobre! [5]
    Wysycenie: Moim zdaniem w sam raz dla tego typu piwa. [5]
    Opakowanie: 0,5 litrowa butelka zwrotna, etykieta zawiera wszystkie potrzebne informacje, jednak estetyka etykiety i przede wszystkim jej wzór nie przypadły mi do gustu (chyba nie rozumiem symboliki wilka wyjącego do księżyca), szkoda, że kapsel nie jest dedykowany do konkretnego piwa. [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.775]

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12202

      Pierwszy raz sięgam po tego portera

      Aromat - słodowe nuty czekoladowe, ale i dość wyraźny dysharmonizujący alkohol i trochę warzyw.
      Barwa - prawie czarna, smolista, prawie nieprzejrzysta
      Piana - gęsta, kremowa, średnio-trwała czapa, pozostawia ślad na szkle
      Wysycenie - umiarkowanie niskie, trochę go brakuje na finiszu.
      Smak - nuty czekoladowe, goryczka połączona z wyraźną palonością, w kierunku goryczkowej spalenizny (co nadaje ciekawy posmak, przypominający niektóre "radykalne" stouty), ale też na zakończenie akcent mdławej słodyczy związanej IMO z alkoholem. Nie jest aż tak intensywny, ale trochę razi. Smakowo bogaty, ale nie do końca zbalansowany, przez to piwo trochę "chropowate". W ustach znów pozostaje przyjemny akcent palonej goryczki, ale słodkawość na finiszu mi nie pasuje.
      Treściwość - zdecydowanie wysoka.

      Oryginalny porter - mocne nuty palone, których jednak IMO mogłoby być więcej kosztem tej słodyczy. Nie pozbawiony wad, które powodują, że nie jest zbytnio gładki. Wizualnie bardzo ładny, zapachowo kiepski, smakowo przyzwoity.

      Comment

      • lzkamil
        kierowca bombowca
        • 01-2003
        • 3611

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemnobrązowy, nieprzejrzyste [5]
        Piana: po nalaniu z góry dosyć wysoka, umiarkowanie trwała [4]
        Zapach: palono-kawowy, ciemnosłodowy, bardzo intensywny, w dawniejszch warkach mocniej wyczuwałem wiśnie w czekoladzie, teraz są w śladowej ilości [4.5]
        Smak: zbożowej kawy z wyraźną paloną goryczką, nie wiem jak naprawdę jest z jego niefiltrowaniem ale jest naprawdę potężnie treściwy, niektóre poprzednie warki miały więcej owocowych smaczków przez co smak był bogatszy, zbliżony do Łódzkiego, ta którą teraz piję jest trochę jednowymiarowa, zdominowana przez paloną kawę, bardziej w kierunku Komesa - ocena jest wypadkową wielu degustacji [4.5]
        Wysycenie: znikome ale w porterze to nie przeszkadza [5]
        Opakowanie: stylowe graficznie, fajny wilk wyjący do księżyca, podane wszystko co trzeba, zwrotna flaszka [4.5]
        Uwagi: Piję czasem tego portera odkąd się pojawił, cały czas trzyma poziom ale dawniejsze warki mi się wydawały bogatsze smakowo.

        Moja ocena: [4.5]
        Lepszy jabol pod okapem
        niż GŻ, CP i KP !


        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

        Comment

        • sebastian_wro
          Member
          • 09-2009
          • 32

          Jadąc na urlop na Mazury myślałem sobie że praktycznie w każdym szanujacym się spożywczaku znajdę coś z kormorana...a tu brutalne zderzenie się z rzeczywistoscią, gdyż piwo lokalne ograniczało się praktycznie do Specjala. Na szczęście znalazłem w końcu parę sklepów gdzie można było kupić piwo z Kormorana i pozytywnie zaskoczył mnie sklepik mini lewiatan w Pasymiu, ceny takie jak we Wrocławiu i wybór całkiem całkiem Ad rem w Olsztynie po długim szukaniu udało mi się w końcu nabyć portera warmińskiego w sklepie Artus przy ul. Dywizjonu 303 i wreszcie mogłem podelektować się smakami warmii i mazur jak należy. Jest to piwo nieodbiegające walorami od innych naszych porterów bałtyckich ale pite w scenerii mazurskich jezior w przywiezionej przez siebie szklanicy smakuje wyjątkowo dobrze Naprawdę wysmienity poreter, podgrzewający atmosferę

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            W tej chwili w sklepie cena po 3.99 z powodu terminu ważności do 26.10.2012.Oczywiście w przypadku portera piwo może być przeterminowane,dlatego trzeba koniecznie wszystkie wykupić.Normalnie Porter Warmiński kosztuje 6.90 zł.

            Comment

            • Kazimierz_W
              Senior
              • 05-2009
              • 689

              Dziś w olsztyńskiej Starej Warszawskiej przy okazji premiery Weizenbocka z BK piłem też nową wersję Portera z beczki. Różni się od poprzednich warek. Typowy kawowy-porterowy smak został zamieniony na typowo BKowski smak ich własnego palonego słodu. Coś co znacie z Podpiwka i Kormorana Ciemnego. Ogólnie bardzo smacznie i oryginalnie. Warte spróbowania, ciekawe jak poleży parę lat...
              Browar Bociana smaczny od rana
              Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

              http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kazimierz_W Wyświetlenie odpowiedzi
                Dziś w olsztyńskiej Starej Warszawskiej przy okazji premiery Weizenbocka z BK piłem też nową wersję Portera z beczki. Różni się od poprzednich warek. Typowy kawowy-porterowy smak został zamieniony na typowo BKowski smak ich własnego palonego słodu. Coś co znacie z Podpiwka i Kormorana Ciemnego. Ogólnie bardzo smacznie i oryginalnie. Warte spróbowania, ciekawe jak poleży parę lat...
                To zmiana na stałe? Nie wiem, czy to dobra informacja...
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • Promil03
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 2833

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kazimierz_W Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dziś w olsztyńskiej Starej Warszawskiej przy okazji premiery Weizenbocka z BK piłem też nową wersję Portera z beczki. Różni się od poprzednich warek. Typowy kawowy-porterowy smak został zamieniony na typowo BKowski smak ich własnego palonego słodu. Coś co znacie z Podpiwka i Kormorana Ciemnego. Ogólnie bardzo smacznie i oryginalnie. Warte spróbowania, ciekawe jak poleży parę lat...
                  Czy nowa wersja lanego portera to to samo piwo co leżakowany 18 miesięcy porter rozlany do zestawów ze szkłem?
                  Piłem tę 18-miesięczną wersję i szczerze mówiąc nie dostrzegłem żadnych różnic między "zwykłym" porterem.

                  Comment

                  • x57
                    Senior
                    • 05-2011
                    • 247

                    Świetne piwo, zwłaszcza aromat, niezwykle rozbudowany, dużo wanilii, jakby to piwo było leżakowane z dębem.
                    Chyba zdetronizuje w moim rankingu Grand Imperiala

                    Comment

                    • dyczkin
                      Serce w kolorze blaugrana
                      • 05-2011
                      • 3657

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika x57 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Świetne piwo, zwłaszcza aromat, niezwykle rozbudowany, dużo wanilii, jakby to piwo było leżakowane z dębem.
                      Chyba zdetronizuje w moim rankingu Grand Imperiala
                      Dla mnie ten porter jest podszyty zbytnią kwaskowością.
                      Przy obecnej formie Granda nie jest to żadną niespodzianką.
                      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                      Moje warzenie // Piwny Wojownik

                      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                      Comment

                      • CyboRKg
                        Senior
                        • 04-2010
                        • 593

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika x57 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Świetne piwo, zwłaszcza aromat, niezwykle rozbudowany, dużo wanilii, jakby to piwo było leżakowane z dębem.
                        Chyba zdetronizuje w moim rankingu Grand Imperiala
                        "Grand Imperial" to tylko lekki porterek - 8% alk, 18% ekstr. "Warminski" to prawdziwy rasowy porter - 9% alk, 22 % ekstr. Ukazuje sie w sprzedazy tylko raz na 30tyg, bo tyle czasu wymaga jego przygotowanie. Wygral 2 lata temu nieoficjalne MS Porterow w Moskwie, pokonujac cala plejade porterow z Anglii, Niemiec i Rosji. Moim zdaniem to najlepszy porter na swiecie, jednym slowem - doskonaly!
                        "Jedno pivo ne vadi!"
                        "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                        Comment

                        • pioterb4
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 4322

                          pokonujac cala plejade porterow z Anglii, Niemiec i Rosji
                          No w tych dwóch pierwszych krajach to zbyt wielu porterów bałtyckich nie ma.

                          Comment

                          • Promil03
                            Senior
                            • 10-2007
                            • 2833

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                            No w tych dwóch pierwszych krajach to zbyt wielu porterów bałtyckich nie ma.
                            To nie tak. Na festiwalu w Moskwie portery są podzielone na 3 kategorie: specjalne, klasyczne i bałtyckie.
                            Porter Warmiński pokonał rasowe portery bałtyckie m.in. z Finlandii, Rosji, Danii, Estonii, Litwy i Łotwy.

                            Comment

                            • minib00m
                              Member
                              • 11-2012
                              • 60

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Siekiera, czerń, czerń i czerń. Pod ostre światło LEDowe lekko widać rubin. [5]
                              Piana: Oj, dość słaba, urosła do niskich rozmiarów, ale trzyma pierścień wokół pokala do końca. [3.5]
                              Zapach: Mocny zapach kawy i palonego słodu. [5]
                              Smak: Jak dla mnie rewelacja. Zdecydowanie czuję karmel, jest słodziutko. Zostaje potem palony słód i lekka nuta alkoholowa, całość super wkomponowana. [5]
                              Wysycenie: Średnie ku niskiemu, całość jest bardzo bardzo pijalna. [5]
                              Opakowanie: Kolor etykiety taki jak piwka. Dodana złota czciona bardzo ładnie się w to wszystko wkomponowuje, tylko nie wiem o co chodzi z tym wilkiem? Zawyje jak on po wypiciu tego? :-P [4]
                              Uwagi: Najlepszy porter jaki do tej pory piłem, POLECAM.

                              Moja ocena: [4.8]

                              Comment

                              • Mason
                                Senior
                                • 02-2010
                                • 3280

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
                                "Warminski" to prawdziwy rasowy porter - 9% alk, 22 % ekstr.
                                21% ekstraktu

                                Ukazuje sie w sprzedazy tylko raz na 30tyg, bo tyle czasu wymaga jego przygotowanie.
                                Tak mówisz? A mi się kojarzy, że jak zwiedzaliśmy browar Kormoran, to porter leżakował w kilku tankach, w każdym był w innym wieku.

                                Moim zdaniem to najlepszy porter na swiecie, jednym slowem - doskonaly!
                                A ile porterów o podobnym woltażu piłeś z innych krajów?
                                JEDNO PIVKO NEVADI!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎