Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Porter warmiński

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kamień
    Senior
    • 07-2007
    • 361

    #76
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
    Piana: Obfita, gęsta, tworząca pierścienie na szkle [5]
    Zapach: Kombinacja aromatów ciemnosłodowych, przypiekanych, winnych i karmelowych. [4.5]
    Smak: Piwo jest gęste, a w ustach wyczuwa się zawiesistość - albo to wynik baku filtracji albo autosugestii . Dominuje winny, raczej wytrawny charakter. Przypalone posmaki tworzą rozbudowany finisz. Delikatne smaczki karmelowe też dają się odszukać. Posmak alkoholu jest oczywiście obecny, ale przytłaczają go inne. [5]
    Wysycenie: Niższe niż w pilsach, ale raczej bym je określił jako nieco za duże jak dla porteru. [4]
    Opakowanie: Jest całkiem, całkiem. Ten motyw wilka może niektórych śmieszyć, ale ja uważam go za nawet trafiony. Właściwie to nie bardzo mogę się do czegokolwiek przyczepić. [4.5]
    Uwagi: Zaiste, bardzo smaczny porter. Dawno degustacja tego napitku była dla mnie prawdziwą przyjemnością. Porter Warmiński, jak dla mnie, przypomina swoim charakterem Porter z Cieszyna, ale jest o wiele smaczniejszy i bogatszy.
    Kupiony za 5,10zł w Zofmarze. Cena jest wyraźnie wyższa od cen innych porterów, aczkolwiek piwo jest bardzo dobre i warte tej ceny.

    Moja ocena: [4.75]

    Comment

    • StAnger
      Junior
      • 03-2010
      • 17

      #77
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny, pod światło czerwonawy. [5]
      Piana: Na początku bardzo obfita potem powoli opada, jednak zostawia spory krąg przy brzegach kufla. Trzyma się do końca. [5]
      Zapach: Zapach palonych słodów jęczmiennych przeplatany nutkami kawowymi. Czuć także zapach alkoholu. [4]
      Smak: Czuć kawę i palone słody. Czuć winne, owocowe nutki, co świetnie wkomponowuje się ten smak. Smak jest niczym harmonia orkiestry symfonicznej, wszystko sprawia, że pije się je chętnie z każdym łykiem. Nie przeszkadza też lekki smaczek alkoholu, który w pewien specyficzny sposób uszlachetnia ten napój. To piwo jest bardzo treściwe. [5]
      Wysycenie: Nasycenie dwutlenkiem węgla jest takie jakie należy, dodatkowo polepsza tego portera. Utrzymuje się do końca. [5]
      Opakowanie: Opakowanie takie jakie powinno być, świetna etykieta: dokładnie wypisane na niej jest jakie słody były używane, grafika bardzo ładna (piękne mroczne klimaty) jedynie kapsel sprawia, że piwo nie dostało oceny maksymalnej za opakowanie. [4.5]
      Uwagi: Naprawdę znakomity Porter. Można go dostać obecnie w źródełku w Chorzowie na Gałeczki, tam go kupiłem.

      Moja ocena: [4.625]

      Comment

      • as59
        Member
        • 08-2007
        • 58

        #78
        porter warmiński

        Porter warmiński -bardzo udany produkt Kormorana,jedno z lepszych piw.Degustowałem porter warminski kilka dni temu,nie ma problemu z kupnem tego piwa w Elblagu. Super piwo. Tak trzymać. pozdrawiam wszystkich smakoszy tego trunku jak i innych wyrobów Kormorana. Andrzej

        Comment

        • arek713
          Junior
          • 03-2010
          • 16

          #79
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: kolor letniej nocy z poświatą rubinu. [4.5]
          Piana: gęsta i ciemna jak młody las nocą lecz dość szybko znika,ale zostaje w pamięci. [4]
          Zapach: kalejdoskop moich marzeń. [4]
          Smak: nienaganny,stonowany ale bez szaleństw,gdzieś za horyzontem smaku jakby-karmel,owoce,czekolada. [4.5]
          Wysycenie: wystarczające miłe w smaku ale porterom się wybacza. [4]
          Opakowanie: ciemne klimaty las i wilki zachęcają spragnionych wędrowców do kupna. [4.5]
          Uwagi: gdyby nie cena,to tylko wyć do księżyca z radości,Amber i Żywiec uwaga nadchodzi nowa legenda.

          Moja ocena: [4.25]

          Comment

          • woj69
            Member
            • 11-2008
            • 67

            #80
            Zdecydowanie najlepsze piwo tej klasy jakie ostatnio udało mi się kupić i degustować. 25-cio tygodniowy okres leżakowania zrobił swoje. Po wypiciu zawartości jednej butelki, moje kubki smakowe do tego stopnia były pobudzone, że jego smak towarzyszył mi później przez cały dzień, mile przypominając chwile kiedy to dane mi był się nim raczyć. Piwo naprawdę godne polecenia. Jedynym minusem jest jego stosunkowo wygórowana cena prawie 6 zł\but. No, ale cóż - za jakość trzeba płacić....

            Comment

            • Gringo
              Senior
              • 07-2007
              • 2151

              #81
              Kolor: czarny porterowy,smolisty
              Piana: ładna niestety tylko przez 30 sekund, później oklapła,
              Zapach: wyczuwam gorzką czekoladę
              Smak: stonowany, wszystko co potrzebuje dobry porter, gorzka czekolada, słód dominują, alkohol w tle,
              Wysycenie: wystarczające
              Opakowanie: ciekawe, oryginalne, nie spotykane, nie wzorowane na koncerniakach, przykuwające uwagę

              Dla mnie jest to najlepszy polski porter, zafascynowałem się tym piwem. Moja ocena 5 (1-5) mimo wyższej ceny i słabej piany.

              Comment

              • toto
                Senior
                • 12-2006
                • 949

                #82
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemny, niemal nieprzejrzysty, z rubinowymi refleksami [5]
                Piana: bardzo obfita, ciemnobeżowa, trwała, dość gruboziarnista, tworzą się pojedyncze wielkie bąble, oblepia szkło [4.5]
                Zapach: karmelowo-palono-ziołowy, dość intensywny, w tle lekki alkohol [4.5]
                Smak: treściwy, ciemnosłodowy, początkowo trochę cierpki, potem słodowy z wyraźną palonością (trochę ziołową), pozostającą w przełyku. Słabo wyczuwalny rozgrzewający alkohol [5]
                Wysycenie: jak na portera spore, co powoduje, że staje się lżejszy w odbiorze i ... bardziej zdradliwy [4]
                Opakowanie: butelka amber, etykieta czarno-bordowa z wilkiem, dość niedbale naklejona. Dane są prawie wszystkie, kapsel złoto-czarny z napisami "Regionalne z Warmii i Mazur" oraz "tradycyjnie warzone". Co ciekawe deklarują, że jest pasteryzowane i niefiltrowane. [4.5]
                Uwagi: Bardzo dobry porter wagi ciężkiej, mogący bić się o pierwszą trójkę w swojej kategorii. Trwałość do 30.08.2010. Bardzo drogi. Kupiłem aż za 7,55 zł (delikatesy Kocyk na Miodowej w Krakowie).

                Moja ocena: [4.7]

                Comment

                • snorre
                  Senior
                  • 02-2006
                  • 655

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika toto Wyświetlenie odpowiedzi
                  Kupiłem aż za 7,55 zł (delikatesy Kocyk na Miodowej w Krakowie).
                  7,55zł!? To już lekka przesada, ja rozumiem że porter powinien byc droższy, ale nie aż TAK drogi - toż to prawie cena za jakiegoś trapistę
                  Last edited by snorre; 22-03-2010, 16:34.
                  Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                  Comment

                  • delvish
                    Senior
                    • 11-2004
                    • 3508

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre Wyświetlenie odpowiedzi
                    7,55zł!? To już lekka przesada, ja rozumiem że porter powinien byc droższy, ale nie aż TAK drogi - toż to prawie cena za jakiegoś trapistę
                    To zależy jak na to spojrzeć. Jeżeli mam wyjątkowego (niefiltrowanego), jednego z najlepszych porterów w kraju, dostępnego całą dobę, z lodówki, 10 min. spacerkiem od miejsca zamieszkania, to nie uważam, żeby cena 7,55zł była wygórowaną
                    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                    (Frank Zappa)

                    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                    Comment

                    • lisiewski
                      Senior
                      • 12-2009
                      • 459

                      #85
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre Wyświetlenie odpowiedzi
                      7,55zł!? To już lekka przesada, ja rozumiem że porter powinien byc droższy, ale nie aż TAK drogi - toż to prawie cena za jakiegoś trapistę
                      W sklepie U Joli w Centrum Warszawy przy ul Koszykowej ostatnio zacisnąłem zęby i zapłaciłem 8,50 PLN!

                      Piwo było poprawne, ciemne jak węgiel, ale niestety piwo nie warte swej ceny. Lepsze portery bałtyckie powstają w Bielkówku, Cieszynie czy Witnicy!

                      Comment

                      • Doczu
                        Member
                        • 07-2007
                        • 77

                        #86
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czarny jak kawa bez śmietanki. [5]
                        Piana: Bardzo obfita na początku, potem utrzymuje się jako półcentymetrowa pierzynka i tak w zasadzie do końca. [5]
                        Zapach: W zasadzie ekspertem od porterów nie jestem, ale zapach oceniłbym jako nuty kawy i ogniska. Alkoholowe nuty sa wyczuwalne, ale gdzieś w tle.
                        Mnie się podoba, ale nie wiem czy jest właściwy dla tak ekstraktywnych Porterów,stąd ocena trochę asekuracyjna. [4.5]
                        Smak: Piwo jest "aksamitne" w ustach, posmak kawy i palonego słodu bardzo przypadł mi do gustu. Posmak alkoholowy raczej nie występuje, choć jakby alkohol "szczypie" delikatnie w język. [5]
                        Wysycenie: Solidne, ale na kolana nie rzuca. [4.5]
                        Opakowanie: W zasadzie tylko ten motyw wilka jakoś tak mi nie pasuje, ale poza tym etykieta i kontra bez zarzutu, podane są wszystkie niezbędne informacje. Kapsel także ładny. [4.5]
                        Uwagi: Z pewnością najlepszy porter jaki piłem. Wprawdzie nie piłem ich wiele, ale ten rzuca na kolana. W sumie gdyby nie cena, to z pewnością częściej bym poń sięgał. Ale warto raz na jakiś czas wypić takiego portera.

                        Moja ocena: [4.775]

                        Comment

                        • kaplos666
                          Junior
                          • 03-2010
                          • 5

                          #87
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: tak jak powinien być [5]
                          Piana: dobra piana [4.5]
                          Zapach: ładny [5]
                          Smak: bardzo dobry z leka nautka kawy lkeo goyczke czuć [5]
                          Wysycenie: dobry gaz sczelnie zamkniete [4.5]
                          Opakowanie: estetyczne butelka toche etykieta do poprawy nic wielkiego [4.5]
                          Uwagi: bardzo dobre serdecznie polecam

                          Moja ocena: [4.9]
                          ---------------
                          Ocena usunieta z rankingu.
                          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Prosimy i wnikliwsze oceny!
                          Art, Admin

                          ---------------
                          Last edited by ART; 31-03-2010, 10:00.

                          Comment


                          • #88
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Czarny, pod światło można zauważyć wiśniowe refleksy. [5]
                            Piana: Rewelacja, podobnie jak w Irish Beer piana jest świetna. BK daje radę. [5]
                            Zapach: zaraz po otwarciu butelki wyłonił się piękny zapach. Czuć było palone słody, karmel. Bardzo zachęca do wypicia! Pod koniec czuć alkohol. [4.5]
                            Smak: Jest bardzo dobrze. Po pierwszym łyku - najlepszy porter, po kolejnym - jednak Grand jest lepszy... i tak do końca. Jestem zadowolony. [4.5]
                            Wysycenie: Nie pamiętam za bardzo, dlatego daję bezpieczne 4. [4]
                            Opakowanie: Minus za brak napisu - "butelka zwrotna". Poza tym ok, potrzebne informacje podane. Lubię etykiety BK, zawsze ładnie naklejone, starannie zrobione, kapsel też niezły. [4]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.525]

                            Comment

                            • Cannabee776i99
                              Senior
                              • 08-2009
                              • 658

                              #89
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Smoła [5]
                              Piana: Ideał. Drobniutka, gęsta w kolorze ecru. Wymusza powolne nalewanie i rozstaje się z nami do końca konsumpcji. [5]
                              Zapach: Kawa, gorzka czekolada. Mógłby być intensywniejszy. [4]
                              Smak: Aksamitny. Tu również kawa i gorzka czekolada grają pierwsze skrzypce. Z drugiej stronmy wytrawne, choć nie tak mocno jak choćby porter z Cieszyna. Dobrze zbilansowane. [5]
                              Wysycenie: Średnio niskie. Na portera w sam raz. [5]
                              Opakowanie: Elegancka i oryginalna etykieta. Ekstrakt podany. [4.5]
                              Uwagi: Warka z datą 30.08.2010. Kupione za 5,90 w małym spożywczaku w Wołominie. W stosunku do piwa spożywanego ze 2-3 miesiące temu duży plus za zanik zapaszków i posmaków alkoholowych.

                              Moja ocena: [4.625]

                              Comment

                              • Mason
                                Senior
                                • 02-2010
                                • 3280

                                #90
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Czarny jak noc, pod mocne światło rubinowy [5]
                                Piana: Nie mogłem nalać całego piwa od razu z powodu potężnej czapy piany. Opada powoli i do końca utrzymuje się warstwa o grubości paru milimetrów [5]
                                Zapach: Palone aromaty dominują, choć dla mnie za mało intensywny - trzeba go "wywąchać" [4]
                                Smak: Na samym początku nienachalna słodowość; potem gorzki, czekoladowo-palony [4]
                                Wysycenie: Akurat pasujące do portera [5]
                                Opakowanie: Butelka w normie, wszystkie dane obecne. Bardzo mi się spodobał wilk na etykiecie, ale jak zobaczyłem co mu wystaje z paszczy to urok uleciał. Kapsel bardzo nijaki [4]
                                Uwagi: Cieszy kolejny dobry porter polskiej produkcji, na pewno warty konsumpcji. Smaczne, treściwe piwo

                                Moja ocena: [4.2]
                                JEDNO PIVKO NEVADI!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎