Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Porter warmiński

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
    Tak mówisz? A mi się kojarzy, że jak zwiedzaliśmy browar Kormoran, to porter leżakował w kilku tankach, w każdym był w innym wieku.
    Staram się kupować Warmińskiego z każdej partii jaka się pokazuje na rynku i wydaje się, że bliższe prawdy jest to co pisze CyboRKg. Nie zaobserwowałem warek oferowanych częściej niż 2 razy w roku. Może leżakowane są różne warki a potem robiony jest swoisty "kupaż"?

    Comment

    • VanPurRz
      Senior
      • 09-2008
      • 4229

      Pije portera z zestawu i jest to bardzo dobry porter ale... zbytnio kwaskowaty. Coś nie tak chyba ze słodami karmelowymi/palonymi. Ale warto wypić.

      ps. Nadal najlepsze portery to łódzki i cieszyński.
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • TraczJanusz
        Member
        • 04-2011
        • 74

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny jak kłamstwa naszych polityków. [5]
        Piana: Bajeczna pianka, co trzyma do końca [5]
        Zapach: Przyjemny delikatny karmelowo - kawowy zapach. [4.5]
        Smak: Jak dla mnie najlepszy Porter jakiego piłem. Wyraźne karmelowe akcenty przeplatane delikatną goryczką i kawowym posmakiem. Nie czuć wogóle tych 9%, głebokie lekko goryczkowe i słodkawe w smaku. [5]
        Wysycenie: Blisko perfekcji... [4.5]
        Opakowanie: Jedyny mankament tego piwa, jakaś nijaka etykieta, trudno dostrzec na półce to piwo, niczym się nie wyróżnia. [3]
        Uwagi: Drogie, ale dobre. Jak dla mnie najlepszy Porter na rynku.

        Moja ocena: [4.7]

        Comment

        • Browar-Besko
          Senior
          • 06-2011
          • 317

          Przyzwoite NORMALNE piwo do picia !
          Smak kawowy z nutą koniaku, mimo dużej zawartości alkoholu zbytnio się go nie wyczuwa. Piana średnia, zbyt szybko opada. Piękny kawowo-rubinowy kolor, jak widać na zdjęciu.
          Cena 6,99 zł.
          Attached Files

          Comment

          • Browar-Besko
            Senior
            • 06-2011
            • 317

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: piękny kawowo-rubinowy [4.5]
            Piana: średnia, zbyt szybko opada [3.5]
            Zapach: kawowo-koniakowy [4]
            Smak: kawowy z nutą koniaku, mimo dużej zawartości alkoholu zbytnio się go nie wyczuwa [4]
            Wysycenie: prawidłowe [4.5]
            Opakowanie: wyjący wilk i księżyc trochę się źle kojarzy, na kontretykiecie brak ważnej informacji dla osób żyjących w zgodzie z naturą tzn. czy butelka zwrotna czy nie [3.5]
            Uwagi: normalne piwo do picia (nie unijne)

            Moja ocena: [3.975]

            Comment

            • Cez
              Senior
              • 01-2003
              • 1789

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browar-Besko Wyświetlenie odpowiedzi
              Wysycenie: prawidłowe [4.5]

              Uwagi: normalne piwo do picia (nie unijne)
              mam pytanie co to znaczy?
              Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio
                ... słońce pięknie świeci niezmiennie ciepłą sierpniową wieczorną barwą o każdej porze roku, dnia, a także nocy
                ... bo to są zdjęcia nie-unijne...

                Comment

                • YouPeter
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2379

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Smoliście czarny. Nie zaobserwowałem żadnych rubinowych przebłysków, choć może to być związane z tym, że piłem to piwo w dość szerokim szkle. [4.5]
                  Piana: Ciemnobeżowa, o dość dużej gęstości. Utrzymuje się przez kilka minut, następnie przez dłuższy czas pozostaje w postaci cienkiego dywaniku. Pozostawia średnio obfite ślady na ściankach szkła. [3.5]
                  Zapach: Na pierwszym planie zdecydowana paloność, następnie do głosu dochodzą kawa i czekolada. Na końcu można doszukać się owocowych estrów w postaci śliwek. Wszystko to razem tworzy doskonałą kompozycję o intensywnym zharmonizowanym aromacie. Alkohol nie wyczuwalny. [5]
                  Smak: Po pierwszym łyku pierwsze skrzypce grają smaki palonego słodu z delikatnym akcentem popiołu. Z każdym następnym łykiem coraz bardziej przebijają się inne smaki z czekolada i kawa na czele. Alkohol idealnie komponuje się z całością i wyczuwalny jest jedynie poprzez delikatne rozgrzewanie. Goryczka dość mocna i krótka. W odczuciu piwo jest dosć wytrawne. [5]
                  Wysycenie: Średnio niższe. Pasujące do całości. [5]
                  Opakowanie: Etykieta przeciętna i słabo się wyróżniająca. Brakuje jej takie dystyngowanej elegancji. No i nie wiadomo co robi tam ten wyjący wilk [3]
                  Uwagi: Zdecydowana czołówka wśród polskich porterów. Lepszy od cieszyńskiego, przegrywa jedynie z łódzkim. Jedno z najlepszych polskich piw bez podziału na kategorie.

                  Moja ocena: [4.725]
                  Last edited by YouPeter; 06-01-2013, 19:47.
                  Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4312

                    Mróz i słońce za oknem, Porter Warmiński na stole. Odpowiednia temperatura (może wcześniej nie miałem okazji, by tak z nią wycyrklować). Pełnia zapachu i smaku. Odpowiednio rozgrzewające, alkohol działa, ale zdominowany jest w smaku przez inne, wytrawne nuty. Paloność, kawowość. Może to kwestia dnia, ale rzeczywiście, zważywszy, że dawno nie miałem okazji pić Łódzkiego, chyba zdecydowanie najlepszy polski porter.

                    Comment

                    • marcogal
                      Member
                      • 09-2012
                      • 50

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                      ...bardzo dobry porter ale... zbytnio kwaskowaty. Coś nie tak chyba ze słodami karmelowymi/palonymi. Ale warto wypić.
                      Thats right.
                      Ta kwaskowatość przykrywa nieco inne doznania, w innych porterach tak bardzo nie była wyczuwalna.
                      A może to było spowodowane tym że trochę go przetrzymałem w temp. pokojowej od 30.11.2012 do dziś ?
                      Warka to 04.08.2013.
                      Muszę się napić "świeżego" i sprawdzić czy moje leżakowanie mu zaszkodziło.

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                      ps. Nadal najlepsze portery to łódzki i cieszyński.
                      Jako "smakowy daltonista" miałem wrażenie że łódzki to to samo co warmiński tylko bez dominującej kwaskowatości. Przez to bardziej "pełny i treściwy".
                      Tak jak porter powinien być.
                      Chyba.
                      Attached Files

                      Comment

                      • von_scheisse
                        Senior
                        • 02-2012
                        • 488

                        Właśnie piję Porter Warmiński z datą przydatności do 12.01.2013 - nie jest to mocno po terminie, ale zdecydowałem się na otwarcie już teraz, ponieważ był przechowywany w zamkniętej szafce w pokoju w temperaturze ok 20-23 stopnie - z tego względu nie wiedziałem jak piwo zniesie upływ czasu.

                        Barwa: Czarna, pod światło ciemna wiśnia, nieprzejrzyste
                        Piana: Lekko brązowa, bardzo nietrwała, aby się wytworzyła trzeba było lać z wysoka (z jakiś 15 cm). Oblepia szkło.
                        Zapach: Czekoladki z nadzieniem alkoholowym
                        Smak: Owocowo-czekoladowy (ciemna czekolada), tak jakby czekoladka z nadzieniem ze szlachetnym alkoholem (nut spirytusowych nie stwierdziłem). Średnio słodkie, w tle lekkie orzechy i paloność. Piwo bardzo treściwe i aksamitne. Wysycenie poniżej średniej.

                        Pierwszy raz piję wyleżakowany porter (wcześniej kilkukrotnie piłem świeży PW) i efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania .
                        Last edited by von_scheisse; 23-02-2013, 19:57.
                        Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                        http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                        https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                        Comment

                        • KajusAnt
                          Senior
                          • 02-2013
                          • 347

                          von scheisse nic dodać nic ująć. Bardzo ale to bardzo dobry (zdjęcie własne)
                          Attached Files

                          Comment

                          • Oskaliber
                            Senior
                            • 05-2010
                            • 727

                            Kolor: Czarny, nieprzejrzysty.
                            Piana: Beżowa, gęsta, dosyć trwała.
                            Zapach: Bogaty. Kakao, czekolada, suszone śliwki, rodzynki, paloność, wanilia.
                            Smak: Bardzo treściwe. Smak równie bogaty co zapach. Głównie karmel z nutami gorzkiej czekolady i owocowymi. Całość uzupełniona lekką jak na portera palonością i sporą goryczką. Minimalna alkoholowa ostrość i zdecydowanie wyraźniejsze alkoholowe rozgrzanie, aczkolwiek sam smak alkoholu dobrze zatuszowany.
                            Wysycenie: Średnie.
                            Ogółem: Naprawdę bardzo dobry, zbalansowany porter bałtycki.
                            BeerFreak.pl

                            Comment

                            • kalak06
                              Member
                              • 08-2012
                              • 39

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Czarny, pod mocne światło delikatnie przepuszcza światło. [4.5]
                              Piana: Poprawna, szybko opada ale reszki pozostają do końca. [4]
                              Zapach: Delikatny, za delikatny jak dla mnie, na początku praktycznie nie czułem nic, po podgrzaniu lekka słodkość. [3.5]
                              Smak: Alkoholu nie czuć prawie w ogóle, mocny smak kawy, trochę kwasowość, jak dla mnie za dużo smaków, za "ciężkie". No i ta kawa, wiem że w porterach jest ok ale trochę jej za dużo. Mocno treściwe a to akurat na plus. [4]
                              Wysycenie: Odpowiednie, nie za dużo nie za mało. [4.5]
                              Opakowanie: Nie podoba mi się stylistyka, każda etykieta krzywo przyklejona(i to na 5 z 5 sztuk). Chwalą się 11 miejscem na konkursie. 11 miejsce to chyba nie powód do dumy. [3.5]
                              Uwagi: Piwo kupione w Głogowie w Świecie Piwa na ul.Słodowej. Data konsumpcji 28.02.2013 data ważności 07.07.2013. Wielkie rozczarowanie, 1 miejsce w 2012 roku? Może mam lekko spaczony gust ale do Ambera Żywca i Witnicy jak dla mnie sporo mu brakuje.

                              Moja ocena: [3.85]
                              Last edited by kalak06; 28-02-2013, 19:49.

                              Comment

                              • marcogal
                                Member
                                • 09-2012
                                • 50

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Oskaliber Wyświetlenie odpowiedzi
                                ...
                                Ogółem: Naprawdę bardzo dobry, zbalansowany porter bałtycki.
                                To trafne podsumowanie potraktuję także jako erratę do mojej wcześniejszej opinii z tego wpisu:
                                Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)

                                Tym razem warka 11.10.2013 prawie powaliła mnie na kolana.

                                Jednym słowem bdb piwo.

                                Ciekawe czy etykieta zostanie wzbogacona o informacje że piwo wygrało w konkursie European Beer Star 2012 ?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎