Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Porter warmiński

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kwadri
    Senior
    • 10-2009
    • 1216

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mocna czerń. Pod światło ciemnowiśniowe przebłyski. [5]
    Piana: Mocnobeżowa, niestety niewysoka. Szybko opada do strzępków i znacznego pierścienia. [3.5]
    Zapach: Intensywny, ładny. Na pierwszym planie suszone owoce. Później wkrada się zapach fermentujących owoców, czasem suszonych śliwek. [4]
    Smak: Początkowa delikatna słodycz szybko zostaje zdominowana przez silną, zdecydowaną paloność. Długo zostaje mocny posmak palono-kawowej goryczy, co nadaje temu piwu raczej wytrawny charakter. Momentami czuć popiołowe, czasem wręcz wędzone smaczki. Czuć treściwość, ale wchodzi gładko, aksamitnie. Świetny. [5]
    Wysycenie: Drobne, ale dość mocno zaznaczone jak na ten styl. [4.5]
    Opakowanie: Ładne w ciemnej kolorystyce. Etykieta ładna z wyjącym wilkiem na tle pełni. Wszystkie dane podane, kapsel firmowy. [4.5]
    Uwagi: Wysoka cena trochę odstrasza, ale warto. Wyśmienity porter.

    Moja ocena: [4.45]
    Last edited by Kwadri; 03-03-2011, 22:05.
    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Głęboka czerń, Pod światłem połyskuje pięknym rubinem, ale światła praktycznie nie przepuszcza. [5]
      Piana: Bardzo wysoka jak na portera, przy nalewaniu wydaje się że piwo jest mocno nagazowane. Piana jest dosyć trwała, ładnie brudzi szkło [4]
      Zapach: Najtrudniejsza część, bo jestem nieco chory. Czuję kawę, rodzynki, coś jakby nuta wanilii ale może mi się zdaje. Zapach mi sie podoba, mimo że nie czuje pełni jego walorów. [4.5]
      Smak: Ciężki, treściwy porter, zaczyna się karmelkową słodyczą, która potem przechodzi w silną kawową, paloną goryczkę, czuć moc piwa, ale są to przyjemne rozgrzewające nuty alkoholowe, które świetnie komponują się za goryczką. Może tej słodyczy trochę za dużo, bo piwo mocno zalepia. [4.5]
      Wysycenie: Nieco zbyt duże, szczególnie przy nalewaniu. Ale w sumie nie wpływa to negatywnie na konsumpcję. [4]
      Opakowanie: Tradycyjnie Kormoran rządzi. Piękny design, pełna informacja nt piwa i jak zwykle minus za kapsel [4.5]
      Uwagi: Pierwsza trójka polskich porterów, trzecie miejsce ex aequo z Ciechanem 22, za Komesem i Łódzkim. Wolę nieco bardziej wytrawne portery, ale po tego też czasem będę sięgał.

      Moja ocena: [4.45]
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • Fala
        Senior
        • 07-2004
        • 671

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarne jak noc, na etykiecie napis NIEFILTROWANE, ale trudno coś zauważyć w tej ciemnicy [5]
        Piana: Gęsta, kremowa czapa utrzymuje sie jakiś czas i nie znika zupełnie (przynajmniej nie doczekałem ), pozostaje na szkle w miarę opróżniania szkła [5]
        Zapach: Jak dla mnie, typowy dla portera, czuję kawę i palony słód [5]
        Smak: Nie umiem tego opisać, więc ... j/w, tzn. smak charakterystyczny dla portera, miła goryczka na języku, nie czuć alkoholu w smaku, ale bądź pewny konsumencie, on tam jest [5]
        Wysycenie: Niezbyt intensywne, ale wystarczające, po nalaniu do kufla przyjemny (delikatny) odgłos bąbelków [5]
        Opakowanie: Byłoby ok, ale ten wilk wyjący do księżyca, hmm ... niekoniecznie. [4]
        Uwagi: Widzę, że piwo dostało II nagrodę konsumentów na Chmielakach w 2009r, a na III i IV Gwiazdkowej Porterowej degustacji w Moskwie I miejsce ... całkiem zasłużenie. Jeszcze do niego wrócę, a Wam polecam

        Moja ocena: [4.95]
        Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
        Admin ma zawsze rację

        PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

        Comment

        • Pery77
          Senior
          • 03-2011
          • 142

          Mnie to jakoś tak specjalnie nagrody otrzymywane przez piwa na różnych konkursach nie działają na wyobraźnie( vide: Tyskie....) Jeśli piwo jest dobre to i bez tego się obroni i znajdzie klientele. A porter Warminski jest calkiem do rzeczy. Tak się składa że dzis sobie zakupiłem flaszeczke tego zacnego trunku za 5,50 pln w znajomym sklepiku i niedługo przejde do konsumpcji

          Comment

          • toto
            Senior
            • 12-2006
            • 949

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemny, niemal nieprzeźroczysty, z rubinowymi refleksami pod światło [5]
            Piana: bardzo obfita, beżowa, z małą tendencją do powstawania bąbli, trwała, oblepia szkło [5]
            Zapach: słodowo-lekko palony, drobna ziołowość w tle, troszkę alkoholu, rodzynki [4]
            Smak: karmelowo-słodkawy z nutą paloną, leciutki rozgrzewający alkohol; wyraźnie słodkawe [4.5]
            Wysycenie: umiarkowane, odpowiednie do stylu [4.5]
            Opakowanie: butelka Amber, kapsel browarowy, bordowo-czarna etykieta z wyjącym wilkiem, są wszystkie dane, ładne literki [4.5]
            Uwagi: porter wyjątkowo dobrze zharmonizowany, z wysoką pijalnością, w smaku delikatny, bez nut ostrych. Może nieco przechylony smakowo w stronę słodkości, ale zdecydowania wart spróbowania.

            Moja ocena: [4.4]

            Comment

            • Mario_Lopez
              Senior
              • 08-2009
              • 991

              Świetny porter, bardzo mi zasmakował, wytrawny, spora nuta paloności, jest wszystko co dobry porter powinien posiadać. Jedyne co odstrasza to cena ( u mnie w osiedlowym sklepie 7,40). Mimo to, na pewno warty ponownego spróbowania.
              Last edited by Mario_Lopez; 28-09-2011, 19:51.
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


              EBE EBE

              Comment

              • Usiu
                Junior
                • 08-2009
                • 14

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny jak noc z lekkimi prześwitami rubinu pod światło. [5]
                Piana: Z początku obfita, jednak bardzo szybko opadła, piana na szczęście ma dla mnie marginalne znaczenie. [3.0]
                Zapach: Na samym początku wyczuwalny alkohol, jednak wraz z kolejnymi łykami stawał się coraz lepszy. [4.5]
                Smak: Obok amberowskiego Granda, najlepszy Porter jaki dotąd piłem, wyraźnie wyczuwalne nuty czekolady i kawy, pyszne. [5]
                Wysycenie: Porter nagazowany w sam raz jak dla tego gatunku. [5]
                Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, plus za umieszczenie wilka, który ma symbolizować region z którego to piwo pochodzi. [5]
                Uwagi: Na pewno do niego wrócę, obok Granda najlepszy Porter jaki dotąd piłem!

                Moja ocena: [4.575]
                Last edited by Usiu; 05-10-2011, 22:34.

                Comment

                • Tschabe
                  Senior
                  • 08-2011
                  • 105

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny jak piekło, bez wyraźniejszych przebłysków. [5]
                  Piana: Wysoka, drobnopęcherzykowa. Z wierzchu bardzo puszysta. Utrzymuje się bardzo długo, choć osad na ściankach kufla niezbyt gęsty. [4.5]
                  Zapach: Niewyraźny. Palony słód i coś drożdżowego. Przy głębszym sztachnięciu wyczuwalny alkohol. [3.5]
                  Smak: Treściwy i dość ciężki. Bardzo bogata mieszanka smaków: Głównie palone słody, a także smak kawy, lekko przebijający się karmel, nieco w tym chleba i goryczy, choć ta nie jest zbyt namolna. Za to pozostaje trwały, gorzki posmak. Wysoka zawartość alkoholu daje o sobie znać przyjemnym paleniem w przełyku [5]
                  Wysycenie: Bez najmniejszego zarzutu. Wprost idealne. [5]
                  Opakowanie: Od razu przypadło mi do gustu. Świetny projekt i dobór barw. Na kontretykiecie wszystkie potrzebne informacje. [5]
                  Uwagi: Dla mnie rewelacja!

                  Moja ocena: [4.425]
                  Last edited by Tschabe; 07-11-2011, 21:51.

                  Comment

                  • Cyssiek
                    Member
                    • 05-2011
                    • 93

                    pytanie na śniadanie, jako że Grand Imperiala w LUBLINIE szukam od dość dawna i nie znalazłem, to chociaż gdzie tego AMbera można dostać?
                    "Goolman to jest trunek boski, pisał o nim Kochanowski"

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cyssiek Wyświetlenie odpowiedzi
                      pytanie na śniadanie, jako że Grand Imperiala w LUBLINIE szukam od dość dawna i nie znalazłem, to chociaż gdzie tego AMbera można dostać?
                      Dobudź się kolego, piszesz w temacie Kormorana Poza tym to pytanie do działu Piwo-Gdzie.
                      Last edited by docent; 08-11-2011, 07:11.
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • Cyssiek
                        Member
                        • 05-2011
                        • 93

                        6,50 rano, wybaczcie!

                        A więc, poszukuję i zdaję relację )
                        "Goolman to jest trunek boski, pisał o nim Kochanowski"

                        Comment

                        • Cyssiek
                          Member
                          • 05-2011
                          • 93

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Znakomity, smołoczerń. Nie patrzę pod światło - skoro w kuflu smoła, to smoła. [5]
                          Piana: Zawiedziun, mimo lania prawie że w studnie, po pięciu minutkach został mi tylko dywanik, jednak bardzo trwały. Lepi ściany. [3]
                          Zapach: Bardzo porterowy - wyraźny, czuć palony słód, czuć delikatnie owoce, mocniej kawę, jest fajny, ostry. [4.5]
                          Smak: Poezja. Pierwszy łyk wykręca gębę, potem cały bukiet w ustach rozkwita. Mocna kawowa goryczka z tyłu jezyka, gorzka czekolada i karmel bliżej. Jak ktoś wcześniej napisał, delikatnie rodzynki czuć. Z każdym łykiem odkrywam nowe owocowe nuty. Niesamowite. [5]
                          Wysycenie: Dla mnie ciutkę za wysokie, ale samo w sobie bardzo fajne, płynnie po języku przechodzi, kremowe. [4]
                          Opakowanie: Typowo polska etykieta, kolorystyka pasuje do stylu, ale nie zapowiada czegoś tak rewelacyjnego. Ekstrakt i alkohol podane. I napis 'nie jeżdżę po alkoholu' skojarzenia z koncernówkami. Wilk fajny. [4]
                          Uwagi: Ale... CZEMU TAK DROGI?

                          Moja ocena: [4.525]
                          "Goolman to jest trunek boski, pisał o nim Kochanowski"

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cyssiek Wyświetlenie odpowiedzi
                            Smak: Poezja. Pierwszy łyk wykręca gębę, potem cały bukiet w ustach rozkwita. Mocna kawowa goryczka z tyłu jezyka, gorzka czekolada i karmel bliżej. Jak ktoś wcześniej napisał, delikatnie rodzynki czuć. Z każdym łykiem odkrywam nowe owocowe nuty. Niesamowite. [5]
                            (...)
                            Uwagi: Ale... CZEMU TAK DROGI?
                            No właśnie temu. Dlatego, że to jest poezja, niesamowity smak itd. to jest drogo. To chyba uczciwe, gorzej gdyby piwo było kiepskie lub przeciętne i drogie.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • skitof
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 2478

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                              Dlatego, że to jest poezja, niesamowity smak itd. to jest drogo. To chyba uczciwe, gorzej gdyby piwo było kiepskie lub przeciętne i drogie.
                              Nie pamiętam ile kosztowało, ale z tą poezją to dla mnie przesada. Piszę "dla mnie", bo każdy może mieć swoje preferencje. Dla mnie jest więc Warmiński nieco za pełny, tak na granicy górnofermentacyjnego Russian Imperial Stout i dolnofermentacyjnego porteru bałtyckiego. Jest nieco za pełny, bo jest dla mnie za słodki. Ja wolę wyraźnie wytrawne portery, o wyraźnie dolnofermentacyjnym charakterze. Na pełnię wpływają oczywiście m.in. słody karmelowe, które nie są do końca odfermentowane. Próbują je równoważyć słody palone, ale z nich wyraźnie wychodzi lekka kwaskowatość. Aromat też ma charakter górnofermentacyjny, ale z wiodącą nutą czarnej czekolady jest dobry. Finisz dość słodki, wytrawność jest w tle.

                              Comment

                              • Mason
                                Senior
                                • 02-2010
                                • 3280

                                Hmmm, swego czasu czytałem na którymś zagranicznym forum piwnym jak jeden dyskutant przytaczał wypowiedź piwowara z Meantime Brewery, który twierdził że nie ma różnicy pomiędzy drożdżami dolnej i górnej fermentacji przy piwach o takiej mocy jak portery bałtyckie/RIS.
                                JEDNO PIVKO NEVADI!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎