Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Miodne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kielex69
    Junior
    • 12-2013
    • 17

    #76
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnobursztynowy, miodowy [4]
    Piana: niska, ale cieniutka warstwa utrzymuje się do końca [3]
    Zapach: miód i karmel [4]
    Smak: dominuje miód, lekka goryczka [4]
    Wysycenie: średnie [3]
    Opakowanie: bardzo ładna etykieta [4.5]
    Uwagi: mimo że piwo słodkie to miało dobrą pijalność

    Moja ocena: [3.875]

    Comment

    • Rumcais
      Member
      • 01-2014
      • 91

      #77
      Bardzo dobre piwo, fajny miodowy posmak (mimo że zazwyczaj za nim specjalnie nie przepadam), czuć goryczkę, co przy smakowych piwach nie jest oczywistością. W porównaniu z pitym przed nim miodowym Waggle Dance wypadł o niebo lepiej.

      Comment

      • DonCarlo
        Member
        • 02-2014
        • 55

        #78
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemnobrunatne, pod światło przejrzyste [4.5]
        Piana: słaba, mało obfita, szybko opada i znika [2]
        Zapach: wyraźny miodowy i niewiele poza tym, bez wyczuwalnych aromatów pochodzących od ciemnych słodów [3.5]
        Smak: akceptowalnie słodkie, sycące, wyraźny smak miodu i delikatna czekolada [4.5]
        Wysycenie: średniowysokie, mogłoby być nieco niższe [4.5]
        Opakowanie: ciekawy projekt etykiety, ładny kolorowy kapsel, wyczerpujące informacje [5]
        Uwagi: Jak dotąd moje ulubione piwo miodowe dostępne na rynku.

        Moja ocena: [3.925]

        Comment

        • Krzysztof_IPA
          Junior
          • 09-2014
          • 23

          #79
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemny z rubinowymi przebłyskami, klarowne [4.5]
          Piana: średnio obfita, szybko się redukuje do wianuszka, dobry laysing [3.5]
          Zapach: karmelowo -miodny [4.5]
          Smak: smak miodowy przeplatający się z nutami słodu palonego. Niska goryczka, która krótko się utrzymuje. Generalnie piwo dość słodkie w smaku, ale mimo to pijalne i nie zaklejające. [4]
          Wysycenie: średnie i tak powinno być [5]
          Opakowanie: ładna butelka (wytłoczenia), ładny unikalny kapsel specjalnie dla tego piwa. Etykieta w fakturze drewna mnie nie powaliła, zbyt mało przyciągająca wzrok, ale mamy na niej sporo informacji. [3.5]
          Uwagi: Fajne połączenie IPA z miodem. W Carrefourze za ok. 4zł 50 gr. Warte wypicia.

          Moja ocena: [4.175]

          Comment

          • Klatak
            Senior
            • 07-2014
            • 431

            #80
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny z rubinowo-brązowymi przebłyskami, idealnie klarowne. [5]
            Piana: Kremowa, średnio ofita, dość drobno zbudowana, niezbyt trwała ale łatwo się wzbudza, gdzieniegdzie zdobi szkło. [4]
            Zapach: Średnio intensywny miodowy, jednak czuć że to aromat. [3.5]
            Smak: Słodkie, ale nie przesadnie jak na piwo miodowe. Dość czyste w smaku, jedynie w posmaku czuć lekką nutę paloną. Nie zachwyca ale pije się całkiem nieźle. [3.5]
            Wysycenie: Dość wysokie. [4]
            Opakowanie: Bardzo fajne, dobra jakość, dedykowany kapsel, jedynie skład mógł by być nieco dokładniejszy. [4.5]
            Uwagi: Warka z datą do 11.02.2015. Piwo nie jest złe, jednak brakuje w nim "ciemności".

            Moja ocena: [3.7]

            Comment

            • michael50
              Senior
              • 06-2013
              • 325

              #81
              Moja warka też była z 11.02.2015, ale zamiast słodyczy miodu, natrafiłem na straszny kwas kiszonej kapusty. Połączenie nie do końca mi odpowiadało. Oprócz tego nagazowanie rodem z wody mineralnej... Mam nadzieję, że to jakaś trefna butelka, a nie cała partia. Poczekam, spróbuję za jakiś czas.

              Comment

              • Piclown
                Member
                • 07-2015
                • 61

                #82
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Niemal czarne. Rubinowe przebłyski pod światło. [5]
                Piana: Piana beżowa, niezbyt trwała. Trochę zostało na powierzchni w postaci niewielkich wysepek, trochę osadziło się na szkle. [3]
                Zapach: Słód i miód. I jakiś specyficzny zapach świeżego zboża. [4]
                Smak: Słodkie, jakby odrobina czekolady. Pełne, gładkie. Wyraźny posmak miodu, odrobina paloności. Niska goryczka. Bardzo smaczne piwo. [5]
                Wysycenie: Niskie. Idealnie tu pasowało. [4]
                Opakowanie: Klasyczna butelka Kormorana. Tłoczona, dedykowana, kapsel również poświęcony piwu. Papiery w brązach. Estetyczne, miłe dla oka. W grafice plastry miodu, pszczoły, kłosy zboża. Raczej nie można się pomylić co do zawartości . Na kontrze pełny skład i trochę o samym piwie. [4]
                Uwagi: Bardzo smaczne piwo. Kolejne z Kormorana, o którym mogę powiedzieć "niebo w gębie". Mają tam naprawdę dobrego piwowara(ów). Wszystko idealnie zbalansowane. Nie za słodkie, nie gorzkie, nie ma jakichś paskudnych posmaków pseudo miodów. Można by pić wiadrami. Do tego 5,7%, a alkoholu ni hu hu w zapachu czy smaku. Pięknie.

                Warka do 22.02.2016.

                Moja ocena: [4.35]

                Comment

                • von_scheisse
                  Senior
                  • 02-2012
                  • 488

                  #83
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Brązowe, nieprzejrzyste, pod światło widoczne są przebłyski. [4.5]
                  Piana: Całkiem spora, beżowa, niestety szybko dziurawi się, sycząca. Redukuje się do obrączki i wyspy. Zostawia śladowe koronki na szkle. [3.5]
                  Zapach: Miodowo-karmelowy. Zapach jest intensywny, ale przyjemny. [4.5]
                  Smak: Karmelowe, lekko kawowe (kawa zbożowa). Chwilę potem do głosu dochodzi duża dawka przyjemnego miodu. Słodycz, skontrowana delikatną palonością, nie jest uciążliwa, ale całkiem przyjemna. Nie pogniewałbym się, gdyby browar sypnął trochę więcej, choćby jedynie goryczkowego, chmielu. [4]
                  Wysycenie: Ciut powyżej średniej, w normie. [4.5]
                  Opakowanie: Etykieta bardzo ładna, idealnie pasuje do stylu i charakteru. Na kontrze umieszczono trochę za dużo tekstu, przez ucierpiała jej czytelność. Podany skład zawiera informacje o zasypie, nie ma jednak szczegółowej informacji na temat użytego chmielu. [4]
                  Uwagi: Piwo z datą przydatności do: 07.03.2016 r.

                  Moja ocena: [4.175]
                  Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                  http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                  https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                  Comment

                  • yoxik
                    Senior
                    • 10-2012
                    • 427

                    #84
                    Kormoran: Miodne
                    Ekstrakt: 15.5% wag. | Alkohol: 5.7% obj. / 4.275% wag.

                    Piana skąpa, znika. Kolor ciemny pod światło rubin. Aromat miodowy, kwiatowy przyjemny. Smak przechodzi wraz z płynem przelewanym przez usta od słodkiego miodowego, przez pełnie zbożową, karmel, palone słody do wyraźnej goryczki. Słodycz nie jest przesadzona, czuć miód i od razu wiadomo ze to piwo z miodem ale pozostałe smaki tez tu grają i nie dają się zagłuszyć. Bardzo dobre zbalansowane piwo miodowe. Brawo.
                    Również tutaj
                    https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      #85
                      Warka: 24/01/2017 pite 12/02/2017 Czyli miesiąc "po"


                      Kolejny lodówkowy staruszek.
                      Jedno z lepszych miodowych jakie piłem.
                      Plusy za przyjemne nie zamulające ciemne nuty (leciutka paloność, karmel, czekolada, nawet i kawa)
                      Minus za to, że oprócz naturalnego miodu dowalili aromatu miodowego.

                      Z miodowych (choć za nimi nie przepadam) zdecydowanie preferuję te bardzo ciemne.
                      fota:
                      Attached Files
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • CyboRKg
                        Senior
                        • 04-2010
                        • 593

                        #86
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                        Warka: 24/01/2017 pite 12/02/2017 Czyli miesiąc "po"


                        Kolejny lodówkowy staruszek.
                        Rzeczywiscie staruszek. Jeszcze ze starą, tą ładniejszą etykietą.
                        "Jedno pivo ne vadi!"
                        "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          #87
                          "Staruszek", bo tego typu piwa stają się "stare" kilkukrotnie niż porter b. czy RIS
                          A etykiet nie śledzę, jakie były i jakie są
                          pozdrawiam
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • Pivotal
                            Senior
                            • 05-2013
                            • 671

                            #88
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemny brąz, pod światło rubinowy, przejrzysty. [5]
                            Piana: Beżowa, dość wysoka, drobno- i średnioziarnista, opadając nietrwale koronkuje, po trzech minutach pełna firanka z grubszą obręczą, pozostawiła kilka smug na szkle, utrzymała się na powierzchni do końca. [2.5]
                            Zapach: Głównie miodowy, pojawia się również dodatek w postaci ciemnych słodów(karmel), po ogrzaniu wyczuwalna nuta kakaowa. [3.5]
                            Smak: Miodowy, karmelowy, odrobina świeżo upieczonego ciasta (murzynka), nuty kakaowe i kawy zbożowej z mini przypalanką. Piwo słodkawe z minimalną goryczką pochodzącą od słodów palonych, a nie od chmielu. [4]
                            Wysycenie: Utrzymało się do końca, było poniżej średniej. [4]
                            Opakowanie: Firmowa butelczyna z etykietami i kapslem jak wyżej... [4]
                            Uwagi: Warka 5.06.2017/A06, wypite 7.06'17. Smaczne piwo miodowe... w dodatku ciemne. Wczoraj piłem ponownie warkę z 18.07'17/A18, przejechaną po terminie o 10 dni, smakowało identycznie, piana ciut trwalsza [2.75], wysycenie na [5], utrzymało się do końca - piłem bardzo długo... Moje piwo miało 5.7% alk. i 16.1% ekstraktu. **274**

                            Moja ocena: [3.725]

                            Comment

                            • jacekan
                              Senior
                              • 05-2011
                              • 388

                              #89
                              No i co tu napisać.. Miodne...hmm.. no miodne. Taka Coca Cola z lekkim alkoholem, nie moja bajka. Ładny kolor, ładna piana a reszta taka jak obiecują. Spróbowałem i więcej nie chcę.
                              Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎