Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Zawiercie Miodowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • CyboRKg
    Senior
    • 04-2010
    • 593

    #31
    Piana cieniutka, srednioziarnista. Zapach leciutki slodowy (spodziewalem sie miodowego). Smak slodowo-miodowy, z lekka goryczka chmielu. Wysycenie z poczatku wysokie, szybko spada do niskiego. Nie jest zbyt slodkie. Dla mnie to czolowka jasnych polskich piw miodowych zaraz po "Ciechanie Miodowym" i "Orkiszowym z miodem".
    Szkoda, ze mimo wysokiej ceny piwa z Zawiercia nadal maja goly kapsel...
    "Jedno pivo ne vadi!"
    "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

    Comment

    • patyczek
      Senior
      • 01-2013
      • 220

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, lekko zamglony. [4]
      Piana: Niska, drobno pęcherzykowa, zwarta, momentalnie znika zostawiając na szkle kilka kropek. [2.5]
      Zapach: Mało wyrazisty i mało miodowy. W pierwszej chwili uderza ostry ziemisto trawiasty powiew, spoza którego wyłania się słodowo miodowy aromat, ale bardzo nikły. Dochodzi również, niestety, lekki DMS. [2.5]
      Smak: Słodkawy, ale z umiarem. Miód znacznie bardziej obecny niż w zapachu, i co ważne - wydaje się być naturalny, a nie sztuczny. Spod niego wychodzi zaskakująca, jak na gatunek, mocna goryczka, o wyraźnie wytrawnym profilu, co w połączeniu z miodem stanowi ciekawe połączenie - słodko gorzkie. [4.5]
      Wysycenie: Poprawne. [4]
      Opakowanie: Mój stały zarzut, jeśli idzie o Zawiercie - mdła, posępna kolorystyka, przy fajnej grafice, która zamiast przyciągać wzrok, zupełnie ginie przy innych, jaskrawych etykietach. Informacje wystarczające, kapsel goły. [3.5]
      Uwagi: Warka do: 04.12. 2013. Bardzo ciekawe piwo o oryginalnym smaku, który mi akurat bardzo przypadł do gustu, mimo, iż spotkał się z krytyką niektórych forumowiczów, jako mało miodowy. Najważniejszy mankament piwa to zapach - zdecydowanie do poprawy.

      Moja ocena: [3.5]

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎