Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Cornelius Baltic Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Admirador
    Senior
    • 03-2015
    • 431

    Warka 30/10/2018.
    Za słodkie, ale nie ma dramatu, na pewno trochę (albo i więcej niż trochę) alkoholowe, paloność obecna. Goryczka zaznaczona (choć pytanie, co tu jest od alkoholu). Jednak najbardziej przeszkadzało mi wysycenie, zdecydowanie za wysokie.
    Piwo spokojnie do wypicia , nie miałem problemu żeby "pokonać" 400 ml. Gdyby ktoś powiedział, że niezłe, pewnie bym nie oponował. Ale na tle porterowej konkurencji słabe. Pewnie jedno z najgorszych (najgorsze?) na rynku.
    Kupiłem w promocji (?). Nie wiem ile kosztuje "normalnie", cena wydała mi się atrakcyjna, w osiedlowym sklepie za 3.69 pln. Prędko nie wrócę.

    Comment

    • KlossJ23
      Senior
      • 08-2013
      • 136

      Nieułożone jakieś to piwo i nieskładne (warka do 30.10.2018). Rzeczywiście przeszkadza zbyt wysokie nasycenie ale jeszcze bardziej drażni wyraźnie wyczuwalny posmak alkoholu. Słodycz gdzieś na poziomie Grand Imperial Porter Ambera więc dramatu nie ma, ale w połączeniu z wyraźnym alkoholem powoduje, że trudno dopić całą 400 ml dawkę za jednym posiedzeniem.
      natomiast co do "reszty" smaku trudno się przyczepić- jest i goryczka, i prażony słód i jakieś suszone owoce też się pojawiają.

      Comment

      • MarcinKa
        Senior
        • 02-2005
        • 2729

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny brąz, a pod światło rubin. Pięknie to wygląda. Piwo klarowne. [4.5]
        Piana: Beżowa. Średnia/duża, niejednorodna, średnio trwała. [4]
        Zapach: W miarę dobry, tyle że słaby. Ciemne słody, skórka ciemnego chleba, zborze, leciutka paloność. [3.5]
        Smak: W smaku skórka ciemnego chleba, trochę czekolady, kawa zbożowa, karmel, a w tle lekkie nuty alkoholowe. W posmaku pojawiają się nuty palone, gorzkie. Konsystencja lekko oleista, ale piwo nie jest w smaku gładkie. Słodkie umiarkowanie, odrobinę za dużo. [4]
        Wysycenie: W miarę niskie. Trochę niknie od połowy. [3.5]
        Opakowanie: Ładna tłoczona butelka, parametry podane, firmowy kapsel, kolorystyka skromna, zgrana, grafika prosta z niewielkim elementem marynistycznym. Solidnie, ale nudno. [4]
        Uwagi: Pierwsze portery Sulimaru (Baltic Porter) w ogóle mi nie podchodziły. Teraz piwo zostało wzmocnione, dopracowane i jest ok. Dobry, szeroko dostępny porter.

        Moja ocena: [3.825]
        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

        Comment

        • Paco
          Senior
          • 12-2007
          • 265

          Mimo leżakowania w piwnicy piwo jest nadal słodkie ale nie jakoś przytłaczająco. Wysycenie delikatne, piana po nalaniu obfita ale z czasem redukuje się do pierścienia oblepiając szkło. W zapachu owoce, karmel, lekka kawa. W smaku słodycz, kawa, deserowa czekolada, palony słód, alkoholu brak. Warka z datą do 01.01.2013. Ogólnie piwo smaczne ale mogłoby być mniej słodkie.
          Grunt to się nie przejmować, piwo pić i obserwować
          zbieram ELBING
          wymiana--> http://picasaweb.google.com/PacoElbl

          Comment

          • jacekan
            Senior
            • 05-2011
            • 388

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Rubinowy, klarowny, odrobinę zbyt przejrzysty. [4]
            Piana: Gęsta, drobna, wysoka. Zbyt wysoka, ale po ostatnich moich doświadczeniach z różnymi porterami wolę za dużo piany jak za mało. Bardzo ładnie oblepia szkło do samego końca. [4.5]
            Zapach: Słodka śliwka w czekoladzie. [4]
            Smak: Nie ma szału, ale też nie można wiele zarzucić. Anyż, śliwka w czekoladzie, całkowity brak goryczki. Gładkie, treściwe jednak dość ubogie w doznania. [4]
            Wysycenie: Balans pomiędzy odpowiednim a zbyt wysokim. Przeważa jednak odpowiednie. Jest dobrze. [4.5]
            Opakowanie: Nic szczególnego. [4]
            Uwagi: Dobry porter. Chętnie będę po niego sięgał. Ma kilka niedociągnięć ale nikt nie jest doskonały.

            Moja ocena: [4.075]
            Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

            Comment

            • grodek
              Senior
              • 06-2015
              • 527

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo ciemny brąz, pod światło rubinowe refleksy. [5]
              Piana: Beżowa, średnio i drobnopęcherzykowa. Początkowo obfita, po czasie pozostał cienki kożuszek i ślady na szkle. [4]
              Zapach: Trochę śliwki w czekoladzie, lekka paloność i nuta alkoholu. Dość słabo. [3]
              Smak: Dość słodkie w smaku, trochę czekolady i palonych posmaków. Goryczka wyraźnie zaznaczona, głównie alkoholowa. Ogólnie niewiele się dzieje. [3]
              Wysycenie: Drapiące, jak na porter to za wysokie. [3.5]
              Opakowanie: Nie porywa mnie ta etykieta (gorszą to chyba ma tylko porter z Okocimia). Brak pełnego składu, firmowy kapsel. [3.5]
              Uwagi: Nieco za słodkie, ponad to niewiele się dzieje w tym piwie. Kilka sztuk wrzucone do piwnicy, może za jakiś czas będzie nieco lepiej. Warka do 10.04.2019.

              Moja ocena: [3.25]
              604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

              Comment

              • dyczkin
                Serce w kolorze blaugrana
                • 05-2011
                • 3657

                Grodek, gdzie kupiłeś?
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • grodek
                  Senior
                  • 06-2015
                  • 527

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                  Grodek, gdzie kupiłeś?
                  Aldi w Legnicy przy wjeździe od strony Rzeszotar. Było tego sporo, zaraz przy wejściu, obok kas.
                  604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                  Comment

                  • Rogerson
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 421

                    Hmm ciekawa sprawa, bo w jednym z Aldi wrocławskich jest warka z datą do 11.11.2019, a ta warka o której Ty wspominasz jest dostępna w niektórych PiP i specjalistykach.

                    W początkowym czasie, po zmianie butelki i szaty graficznej, naprawdę udany i agresywny porter, od dłuższego czasu #teamsłodycz niestety robi z niego totalną słabiznę.

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czarno-brązowo-brunatny, przy każdej krawędzi przejrzysty [4]
                      Piana: Ciemnokremowa, drobna, średniowysoka, dość długa niemal pełna warstwa jeszcze utrzymywała się kiedy była w szklance 1/3 piwa [4.5]
                      Zapach: Śliwka w czekoladzie, okraszona nalewką, nuta palona i karmelowa. Wszystko dobre ale nie przekonywujące bo jakieś wycofane i nikłe [3.5]
                      Smak: Sporo gorzkiej czekolady, przypalonego karmelu i dziwna, jakby słodzikowa słodycz. Alkohol ostry i piekący dodatkowo wsparty przez (za)wysoką, piołunową goryczkę [3]
                      Wysycenie: Szczypie i buzuje w ustach. Za wysokie [3.5]
                      Opakowanie: Ta etykieta kojarzy mi się z kawą zbożową, od zawsze [3.5]
                      Uwagi: Mocno nieuczesana warka 10/04/2019
                      Agresywny alkohol i wysoka goryczka przeważają. Lubię szorstkie portery ale to wydanie mi nie odpowiada.

                      Moja ocena: [3.425]

                      Comment

                      • Pinio74
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 3881

                        Warka 30.10.2018. Zdecydowanie najsłodszy porter na rynku. Miód, karmel, delikatnie skontrowane paloną goryczką. Alkohol niewyczuwalny, przez co piwo jest bardzo zdradliwe, bo procenty, choć ukryte, to przecież obecne.
                        BIRRARE HUMANUM EST

                        Comment

                        • Pivotal
                          Senior
                          • 05-2013
                          • 671

                          BARWA: Bardzo ciemnego brązu, pod światło rubinowa, lekko zamglona. [4.5]
                          PIANA: Bardzo wysoka... z czego 15% znikało błyskawicznie, reszta po siedmiu minutach opadła do centymetrowej warstwy. Opadając, trwale osadzała się na szkle, tworząc piękny ażurowy wzorek. Do końca pozostała w dobrej kondycji. [5]
                          ZAPACH: Po otwarciu z butelki czuć owoce/praliny. Po przelaniu, zapach był słodki, czuć: przesłodzoną kawę, kakao, czarną czekoladę, wiśnie i karmel z nutami palonymi. [3.75]
                          SMAK: Wiśni w czekoladzie, czarnej czekolady, kakao, kawy, karmelu i nut palonych oraz trochę popiołu. Piwo słodkie z paloną goryczką. [4]
                          WYSYCENIE: Odpowiednie, utrzymało się do końca. [5]
                          OPAKOWANIE: Butelka o poj. 500ml, ze starszymi etykietami i porterowym kapslem. [4.25]

                          UWAGI: Warka do 20.11.2015, wypite 25.01'18. Po dłuższym leżakowaniu, nadal słodko. Jeśli ktoś lubi słodkie PORTERY, to będzie smakować... Piwo niefiltrowane, mimo tego, przez dłuższy czas było klarowne, niewielki osad wytworzył się około sześciu miesięcy przed wypiciem.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎