Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Cornelius Greener Bio-Up

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ładny, nasycony złoty bursztyn. [4]
    Piana: Baaardzo ładna. Kremowobiała, drobna, wysoka, można "czapować". Trzyma się nieźle. [5]
    Zapach: Sądząc po nazwie, powinienem spodziewać się aromatów... nawozu . A tu - przewaga słodu, wspartego delikatnym chmielem. Mnie się to podoba. [4]
    Smak: Dość zaskakująca kombinacja słodowo-owocowo-miodowa. Zaskakuje, ale jest bardzo miła... [4.5]
    Wysycenie: Niezbyt duże, ale dla tego piwa chyba odpowiednie. [4]
    Opakowanie: Najsłabsza strona piwa. Mimo ładnej butelki NRW, bo etykieta jest blada, brązowo-zielona (jak wiecie, co ), pewnie miała być ekologoiczna, mnie kojarzy się (najdelikatniej) z biomasą... [3]
    Uwagi: Mimo idiotycznej nazwy zaskakująco smaczne piwo. Zakryję etykietę przy nalewaniu i będę do niego wracał.

    Moja ocena: [4.25]

    Comment

    • kishar
      Senior
      • 10-2003
      • 1691

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Barwa ładna, jasno złota ale nie widać aby było mętnawe. [4]
      Piana: Piana średnia, dosyć szybko się redukuje ale te resztki pozostają przez długi czas picia. [4]
      Zapach: Zapach bardzo przyjemny,taki świeży, chmielowy. [4.5]
      Smak: W smaku wyraźna dominacja słodu, dosyć przyjemna, w tle wyczuwalna goryczka, całość tworzy nawet fajną kombinację. [4]
      Wysycenie: Bardzo dobre, choć trochę więcej bąbelków by się przydało. [4.5]
      Opakowanie: Jak dla mnie dosyć przeciętne bez wyrazu. [4]
      Uwagi: Kolejne udane piwo z Sulimara, zdecydowanie do polecenia i do powtórki.

      Moja ocena: [4.2]

      Comment

      • kielbaska
        Junior
        • 08-2009
        • 28

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złocisty, bursztynowy kolor, wyraźny, nie za jasny. Leciuteńko mętne. [5]
        Piana: Biała, dość gęsta, po paru minutach schodzi do centymetrowej wartwy, trzyma się całkiem dobrze podczas picia. [4]
        Zapach: Świeży, przyjemny, lekko chmielowy - mógłby być bardziej intensywny. [4]
        Smak: Jako całość, bardzo dobra kompozycja. Jest wyraźna słodowość, jest i całkiem niezła goryczka, i lekka "karmelowość". Po prostu smaczne! [4]
        Wysycenie: Odrobinę za niskie, choć ogólnie ok. [4]
        Opakowanie: Kapsel ładny, choć taki sam dla całej serii. Etykieta spójna z serią, kolorystyka jednak niezbyt udana - złamany zielony, brąz i szaro-białość. Nazwa "z dupy". Z tyłu opis, ekstrakt i alkohol, wszystko ok. Dziwnie przekrzywiona krawatka. [3.5]
        Uwagi: Udane piwo z nieudaną nazwą. Zdecydowanie do powtórzenia.

        Moja ocena: [4.025]

        Comment

        • VanPurRz
          Senior
          • 09-2008
          • 4229

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Fajny bursztyn szkoda, że nie widać tego "niefiltrowane" [3.5]
          Piana: Tworzy się śnieżnobiała i całkiem spora ale niestety znika dość szybko [3.5]
          Zapach: Przyjemny słodowy [3.5]
          Smak: Karmelowość słodowośc i w tle goryczka a to wszystko dobrze ułozone. Brak niestety treści, piwo jest zbyt głeboko odfiltrowane a i z tydzień leżakowania by mu nie zaszkodził. [3.5]
          Wysycenie: OK [4]
          Opakowanie: Zgrabna bezpretensjonalna etykieta i minus tylko za te biołapy. [4.5]
          Uwagi: Całkiem porządne piwo

          Moja ocena: [3.575]
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #20
            Jestem w szoku, że nikt tego wcześniej nie zauważył - przecież to jest maerzen.

            Co za "piękny umysł" wymyślił nazwę Greener Bio-Up dla marcowego tego nie jestem w stanie pojąć. Jak można tak zarżnąć marketingowo, takie przyzwoite piwo. Póki co najlepszy z Corneliusów (choć zaznaczam, że jeszcze nie piłem Cornelius Premium Lagera).

            Zdecydowanie polecam.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • delvish
              Senior
              • 11-2004
              • 3508

              #21
              Jak dla mnie w "Bio-Łapie" za dużo jest smaczków karmelowych jak na maerzena. Chyba ktoś ci Kopyrze podmienił piwa Niemniej jednak zgodzę się, że z na tle reszty serii wypada całkiem dobrze.
              Last edited by delvish; 22-03-2010, 23:07.
              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
              (Frank Zappa)

              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                Jak dla mnie w "Bio-Łapie" za dużo jest smaczków karmelowych jak na maerzena.
                Różne są maerzeny.
                EDIT: zresztą jak mam alergię na smaki karmelowe w piwie, to tu mi się nie rzuciły na kubki smakowe jakoś szczególnie.
                Last edited by kopyr; 22-03-2010, 23:09.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • delvish
                  Senior
                  • 11-2004
                  • 3508

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                  Różne są maerzeny.
                  Ale styl jest jeden
                  "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                  (Frank Zappa)

                  "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ale styl jest jeden
                    W maerzenie nie powinny być wyczuwalne posmaki i aromaty karmelowe - to prawda. Ja tego karmelu w Greenerze nie wyczuwam, ale specjalnie go nie szukałem.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • delvish
                      Senior
                      • 11-2004
                      • 3508

                      #25
                      Ja czułem je dość wyraźnie. Poza tym nie smakowało mi to piwo jak maerzen. Stąd moja reakcja.
                      Last edited by delvish; 22-03-2010, 23:20.
                      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                      (Frank Zappa)

                      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                      Comment

                      • skitof
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 2478

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                        Co za "piękny umysł" wymyślił nazwę Greener Bio-Up dla marcowego tego nie jestem w stanie pojąć. Jak można tak zarżnąć marketingowo, takie przyzwoite piwo.
                        A może znowu miało wyjść coś innego?
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                        W maerzenie nie powinny być wyczuwalne posmaki i aromaty karmelowe - to prawda.
                        Obecność lekkiego karmelu w Marcowych może występować i jest on akceptowany.

                        Comment

                        • andszcz
                          Senior
                          • 07-2008
                          • 310

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika multipol Wyświetlenie odpowiedzi
                          To na pewno nisza, ale wiem również o innym przeznaczeniu tego piwa - targetem są klienci z Niemiec,tych bardziej zbliżonych do naszej granicy - oni mają pier...ca na punkcie slowa BIO ,a jako,że licznie nawiedzają nasze miejscowości turystyczne i przygraniczne,są głównymi nabywcami BIO DŁUBUDUBU....
                          Może i racja, choć szczerze wątpię, czy niemieccy turyści byli planowanymi odbiorcami np. Origo Beer z Jagiełły. Nigdy go nie piłem, ale etykieta Green Bio-Up'a przypomina mi właśnie produkt z Chełma.
                          A swoją drogą Green Bio-Upem nie jestem zachwycony. Na pewno cena nie idzie w parze z jakością (ok. 4zł w CPNie w L-cy).
                          "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                          Comment

                          • CyboRKg
                            Senior
                            • 04-2010
                            • 593

                            #28
                            Nareszcie trafilem na Corneliusa, ktorego moge dodac do piw ulubionych Smialo moze konkurowac z "Zywym" z Ambera Polecam!
                            "Jedno pivo ne vadi!"
                            "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bardzo ładne, opalizujące złoto. Brak filtracji jak najbardziej widać. [5]
                              Piana: Niezbyt wysoka i opada błyskawicznie do prawie zera. [2]
                              Zapach: Bardzo silny, słodowo-owocowo-miodowy. Chmielu nie wyczuwam, za to w tle czai się bardzo słaba ścierowatość. [4]
                              Smak: Bardzo treściwe i słodowe, z leciutkimi smaczkami karmelkowo-owocowymi. Goryczka jest jednak słabiutka, a powinna bardziej kontrować słodowy charakter. [4]
                              Wysycenie: Odrobinę za niskie. [4]
                              Opakowanie: Kapsel choć firmowy, to niezbyt pasuje. Etykieta znośna, nieprzeładowana. Za to minus za kretyńską nazwę. [3.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.825]

                              Comment

                              • docent
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 5205

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Jasny bursztyn, delikatnie opalizujący. Jak na niefiltrowaną 14-tkę jest idealnie. [5]
                                Piana: Piana dość drobna ale bardzo skromna. Przez kilka minut utrzymuje się cienka warstwa na powierzchni, potem znika całkowicie. [3]
                                Zapach: Słodowy a można nawet powiedzieć, że brzeczkowy. Już nie pamiętam kiedy miałem możliwość degustacji piwa, w którym byłby wyczuwalny zapach gotowanej brzeczki. Niestety później wyczuwalny jest także zapach alkoholu. [4]
                                Smak: Słodowość, treściwość, świeżość - te oznaki solidnej 14-tki odnajduję w smaku tego piwa. Problem w tym, że nie przepadam za mocnymi jasnymi lagerami. [4]
                                Wysycenie: Optymalne jak na ten ekstrakt. [5]
                                Opakowanie: Jedyny plus za wspólną stylistykę nowych Corneliusów. Natomiast duży minus za nazwę. Spodziewałem się 'ekologicznej', niefiltrowanej dwunastki a nawet jedenastki, a tu okazuje się, że to jasne mocne. Nie kupiłbym tego piwa, gdybym wiedział jaki ma ekstrakt. Myślę, że nie tylko mnie nazwa i wizerunek tego piwa mogą wprowadzić w błąd. [2.5]
                                Uwagi: Ten Greener smakowo sytuuje się bardzo blisko Cornelius Premium Lagera. I tak jak w przypadku tego drugiego: spróbowałem raz i wystarczy.

                                Moja ocena: [3.925]
                                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎