Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łomża, Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
    Tym bardziej, że wychodzi na to, ze 500 ml i 330 ml to różne piwa
    Mam bardzo podobne odczucia.
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • Meeko
      Junior
      • 08-2010
      • 1

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasny, słomkowy, ładnie komponuje się z światłem dziennym [4]
      Piana: mała i szybko opada [3.5]
      Zapach: delikatny, nie atakuje nozdrzy [4]
      Smak: pierwszy kontakt z językiem pozostawia lekką gorycz, która jednak później zanika, przez co smak piwa właściwie nie zostaje w ustach [3]
      Wysycenie: bąbelki "pracują" do samego końca [4.5]
      Opakowanie: rzadko spotykana, bardzo ascetyczna szata graficzna. przyciąga wzrok [5]
      Uwagi: Lekkie, małe i przyjemne piwo. Wchodzi dobrze, może nawet aż za dobrze. Niestety żadna rewelacja, ale pewnie jeszcze kiedyś do tego piwa wrócę.

      Moja ocena: [3.625]

      Comment

      • lapserdak
        Junior
        • 08-2010
        • 1

        Na plus na pewno dizajn, jara mnie taka ascetyczna forma bączkowa. Smak, nie oszałamia, ale bardzo miły.
        Na minus - wspomniana już wyraźna różnica nie tylko w wyglądzie (http://www.lomzaniepasteryzowane.pl/produkty.html) między 0,33 a 0,5 i cena w niektórych sklepach za bączek. Do niedawna na minus również dostępność (z 0,5 mam do tej pory problem w najbliższej okolicy).

        Suma sumarum daję 4 z plusem i kiedyś pewnie jeszcze nie omieszkam skosztować.

        Comment

        • kogoot
          Member
          • 05-2009
          • 47

          zakupilem dzisiaj w realu za 2.59 butelka 0.33.
          Smak dobry ale bez rewelacji. myslalem ze mnie jakos urzeknie a tu nic. powiem jednak ze szybko weszlo i mialem ochote na drugie. co dia piany koloru etc to przedmowcy juz wszystko powiedzieli. daje mu 3.8/5

          Comment

          • arms
            Junior
            • 08-2010
            • 2

            Łomża

            Piwo Łomża dobre, bo polskie i z pewnością warte zakupu
            zresztą dosyć ciekawie się browar rozwija:

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10838

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arms Wyświetlenie odpowiedzi
              Piwo Łomża dobre, bo polskie (...)[/url]
              Chyba duński!
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • arms
                Junior
                • 08-2010
                • 2

                ...heh co by nie było browar Łomża obecny jest na polskim rynku od końca lat sześćdziesiątych

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arms Wyświetlenie odpowiedzi
                  Piwo Łomża dobre, bo polskie i z pewnością warte zakupu
                  zresztą dosyć ciekawie się browar rozwija:
                  www.lomzaniepasteryzowane.pl
                  Piękny jest ten tekst ze strony:
                  Łomża zachowała także to, co najważniejsze - smak. Dodatkowo niemasowa produkcja i autentyczność piwa warzonego w regionalnym browarze odróżniają markę Łomża od ogromnych, ogólnopolskich i globalnych korporacji. Regionalne korzenie oraz dbałość o zachowanie unikalnego charakteru sprawiają, że Łomża nie zatraciła ducha prawdziwego piwa.
                  Ale dzięki tej witrynie wyjaśniło się, że Łomża ma dwa niepastery: Wyborowe niepasteryzowane i Niepasteryzowane. Czuć było, że to różne piwa.
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • Bulik
                    Junior
                    • 09-2010
                    • 4

                    OStatnio dość często zdarza mi się wypić łomżę niepasteryzowaną (tę nie wyborową). Dokładnej oceny się nie podejmę (jeszcze za małe doświadczenie), ale mi bardzo smakuje.

                    Comment

                    • CyboRKg
                      Senior
                      • 04-2010
                      • 593

                      Ten cytat to IMO zwyczajny marketingowy belkot. Z braku laku w zwyklych sklepach mozna siegnac po te niby-NP "Lomze" czy "Kasztelana", ale w sklepach zaopatrzonych w prawdziwe piwa regionalne nawet nie patrze w strone "Lomzy"
                      "Jedno pivo ne vadi!"
                      "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                      Comment

                      • rohozecky
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2008
                        • 1837

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arms Wyświetlenie odpowiedzi
                        Piwo Łomża dobre, bo polskie
                        Bardzo jestem ciekaw bliższego wyjaśnienia, jak to polskość wpływa na smak piwa
                        ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                        Comment

                        • Rzeszowiak
                          Piwny Radykał
                          • 04-2009
                          • 1596

                          A zwłaszcza piwa "łomża".

                          Comment

                          • hiscior
                            Junior
                            • 10-2010
                            • 17

                            łomza niepasteryzowane

                            Na mojej drodze poszukiwań noteckiego jasnego(kultowego ponoć) napotkałem niepozorne,w oldschoolowej szacie-łomżyńskie niepaster.0,33 i....póki co przestałem szukać noteci poniewaz odkryłem coś co przypomniało mi mityczny smak czeskiego lokalnego "Brnenskeho Draga" (lata 80) z jedyną na świecie czeską zasadowością
                            --subtelna słodycz+odpowiednia goryczka.----powalony i oczarowany z Gdańska

                            Comment

                            • krzychal1
                              Senior
                              • 12-2008
                              • 236

                              Proponuję nie przerywać poszukiwań noteckiego. W Gdańsku jest wiele źródeł gdzie jest, m .in. sieć Real.

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13951

                                No właśnie, co to za problem niby dostać w Gdańsku Noteckie?
                                Jest Real, jest PiP, jest kilka specjalistycznych sklepów z piwem...

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎