Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Mastne Brackie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Ja oceniałem ostatnio tę sama warkę. Miałem niemal identyczne wrażenia a wystawiłem Mastnemu pozytywna ocenę, właśnie (a może pomimo) z powodu tej pustawości (u mnie) czy wodnistości (u Docenta).

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      Naszemu rynkowi piwnemu nic by się nie stało gdyby pojawił się taki lekki, wręcz wodnisty ejl (de facto się to stało ). Protestuję natomiast, jeśli na kontrze widzę 13% wag. w takim cienkuszu
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • wrednyhawran
        Senior
        • 07-2010
        • 1784

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Piękny herbaciano-bursztynowy. Klarowny. [5]
        Piana: Wysoka, czapiasta, zbita, puszysta i trwała. Mocno brudzi szkło. [5]
        Zapach: Słodowo-chmielowy. Lekko metaliczny, ale to jest metaliczność Brackiego, którą ja bardzo lubię - kojarzy mi się z wodami zdrojowymi Chmiel w zapachu jest bardzo wyraźny. Również wyczuwalne nuty pszeniczne. Super. [4.5]
        Smak: Smaczne i dość treściwe piwko ze świetną chmielową goryczką. Czuć lekki karmel, a także słód pszeniczny. Piwo nie jest ciężkie, pije się je bardzo przyjemnie. Przypomina mi nieco Bursztynowe Zawiercie, choć może troszkę do niego brakuje. [4.5]
        Wysycenie: Nieco za wysokie, trochę szczypie, ale da się wytrzymać. [4]
        Opakowanie: Bardzo ładne, nawet ładniejsze niż pierwsza wersja. Szczegółowe ingormacje i piękny nowy kapselek. [5]
        Uwagi: W ubieglym roku Mastne bylo moim faworytem do Piwa Roku. Nowa warka również jest świetna, choć nieco lżejsza. Może to i dobrze, bo przedtem po jednym miałem już dość, a teraz jest znacznie lżej. Trzymam kciuki za Mastne i mam nadzieję, że na stale zagości na półkach sklepowych.

        Moja ocena: [4.575]
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        • dreads
          Basowy
          • 09-2009
          • 520

          ostatnio piłem to piwo po raz kolejny. Nie wyczułem żadnego żelaza, test skórny Kopyra (wiem, wiem, to nie on go wymyślił ) również go nie wykazał. W porównaniu do poprzedniej degustacji dużo lepiej zharmonizowane z całością owocowe smaczki. Bardzo dobre piwo.

          Nie wiem, z czego wynikał brak żelaza, ale jeżeli to kwestia tanków, to liczę na to, że tegoroczny Grand Champion będzie w nich leżakował

          Comment

          • los_pedros
            Junior
            • 05-2008
            • 8

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ładny bursztynowy. [4.5]
            Piana: Na początku bardzo ładna i gęsta, jednak szybko opada. [3]
            Zapach: Wyczuwalny karmel. [3.5]
            Smak: Smak na początku trochę metaliczny, później czuć "głębię". Dla mnie ok. [4]
            Wysycenie: Wysycenie bardzo dobre, na początku i na końcu takie samo. [5]
            Opakowanie: Ładna etykieta i kapsel [5]
            Uwagi: Pierwszy raz jak piłem to bardziej mi smakowało

            Moja ocena: [3.85]

            Comment

            • wpadzio
              Senior
              • 06-2011
              • 2645

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Piękny bursztyn. Cieszy oko. [5]
              Piana: Podczas nalewania fajnie bzyczy. Dość mięsista. Do samego długo siedzi na powierzchni grubym kożuchem. Szczerze nie pamiętam w ostatnich miesiącach lepszej piany w polskim piwie. [5]
              Zapach: Zdominowany wyraźnie przez słody, jednak w tle mocno wyczuwalna metaliczna nuta. [3.5]
              Smak: W pierwszej chwili całkiem przyjemny. Głęboka goryczka, co mnie nawet nie zdziwiło. Jednak dalej próżno doszukiwać się owych czterech słodów, o których pisze producent na etykiecie. Finisz to lekkie pieczenie i wyraźna kwaśność. Do tego ten charakterystyczny posmak, spowodowany prawdopodobnie mocno bogatą w żelazo wodą źródlaną, podobnie jak w Brackim...Mnie nie odpowiada. [2.5]
              Wysycenie: Z pozoru wydawało się początkowo optymalne, nie szczypało. Dwa intensywne beki zweryfikowały jednak moją ocenę. Zbyt wysokie. [3]
              Opakowanie: Nalewane z jubileuszowej butelki z okazji 165-lecia browaru. Dużo ładniejsze niż standardowa etykietka Mastnego. Powiem wprost - mnie urzekło. Świetna kolorystyka, graficzne smaczki, liternictwo nawiązuje do XIX wieku. Stylowa krawatka i piękny dedykowany kapsel. Do tego info na kontrze. Jedna z ładniejszych kreacji na naszym (i nie tylko) rynku piwnym [5]
              Uwagi: Wraz z Grupą Żywiec pojawiły się i pieniądze i obawy. Należy tylko wierzyć decydentom koncernowym, którzy deklarują, że Bracki Zamkowy będzie miał nimb i autonomię browaru regionalnego. Mastne to przeciętne piwo, ze względu na specyficzny smak i zapach ubrane w nieprzeciętną kreację... (Spoglądam jeszcze na szklankę - i piwa i piany zostało po dwa cm )

              Moja ocena: [3.375]
              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
              Serviatus status brevis est
              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                Wczoraj miałem okazję pić. Żelaza nie wyczułem, ale wszystko zdominował mokry karton. Potwornie utlenione.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • tomek35
                  Senior
                  • 02-2007
                  • 497

                  Ja ostatnio wylałem mastne do zlewu, w smaku było zblizone do piw z Grybowa.

                  Comment

                  • zgoda
                    Senior
                    • 05-2005
                    • 3516

                    No to mamy "browar regionalny" po całości, łącznie z huśtawką wad. Jeszcze chyba tylko warzyw w tym piwie nie było.
                    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                    Comment

                    • szu29
                      Member
                      • 04-2011
                      • 98

                      A grzyby już były ?? Dla mnie to piwo to grzyb w płynie. Może lepiej nie ocenie bo mnie powieszą pewnie poniektórzy . To już wole koncerniaka od tego
                      http://www.bogatyojciec.pl/?A=59337

                      Comment

                      • Feti
                        Senior
                        • 10-2010
                        • 801

                        MAstne pojawiło się w płockim PiP w Wiśle. Zakupione czeka na mój powrót do zdrowia. Po ostatnich wpisach trochę się boję.

                        Comment

                        • eutanatos
                          Member
                          • 11-2010
                          • 43

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemny brąz. Półprzezroczyste, mętne. Pod światło miedziane. [4.5]
                          Piana: Pomimo dobrego schłodzenia piwa, trudna do okiełznania podczas nalewania. Złoto biała. Kożuch utrzymuje się do końca na całej płaszczyźnie. [4.5]
                          Zapach: Drożdże, miód. W tle niestety metal i ozon. [3.5]
                          Smak: Delikatne. Smak pełny, zrównoważony. Karmel, ziarna i goryczka - subtelna ale wyczuwalna. Posmak lekko maślany. Żaden ze smaków nie dominuje. [4.5]
                          Wysycenie: Odrobinkę za duże. Gaz nie zanika do końca, podtrzymuje pianę. Ładnie musuje na języku. Leciutko syci. [4]
                          Opakowanie: Ładna nie przebajorzona etykieta. Stylowe brązy. Wszystkie informacje na miejscu. Dodatkowo numer bezpłatnej infolinii. Zaprojektowane z gustem i smakiem. [4.5]
                          Uwagi: Moje drugie podejście. Smakuje równie dobrze. Dla mnie hasłem przewodnim piwa jest "równowaga". Doceniam próbę zrobienia idealnie zbalansowanego piwa.

                          Moja ocena: [4.125]

                          Comment

                          • Żywiec
                            Senior
                            • 12-2001
                            • 1571

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
                            MAstne pojawiło się w płockim PiP w Wiśle. Zakupione czeka na mój powrót do zdrowia. Po ostatnich wpisach trochę się boję.
                            Nie bój się, te wpisy są tendencyjne

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23782

                              Tendencyjne to jest moczenie blachy w tym piwie
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • Żywiec
                                Senior
                                • 12-2001
                                • 1571

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                                Tendencyjne to jest moczenie blachy w tym piwie
                                Co do blachy to ok. 5 lat temu jeden z użytkowników tego fORUM kazał mi sobię blachę (która była prezentem na Żywieckiej Giełdzie Birofiliów) przybić do dupy. Od tego czasu mam stosunek analny do tych wypowiedzi

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎