Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Złoty Denar Chmielowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wypierniczator
    Member
    • 08-2010
    • 71

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoto przechodzące w bursztyn, ale trochę zbyt jasny. [3]
    Piana: Gruboziarnista, niezbyt gęsta, krótko się utrzymuje. [2]
    Zapach: Chmielowy, ale nieintensywny, wyczuwalny zaraz po otwarciu potem coraz słabszy. [2.5]
    Smak: Mało wyrazisty, goryczka niewyczuwalna, z początku wydawał mi się za słodki, ale potem to wrażenie zniknęło. Bez fajerwerków, ale spokojnie mozna wypić. [3]
    Wysycenie: Zbyt słabe, niewyczuwalne, rzecz gustu ja wolę jak jest trochhę większe. [2]
    Opakowanie: Zielona bezzwrotna butelka, zwykła etykieta, brak info o ekstrakcie. Plus za dedykowany kapsel. [3.5]
    Uwagi: Piwo nie zachwyca smakiem, ale nie można zarzucić mu większych uchybień. Nie jest to uczta dla piwosza, ale od czasu do czasu można się nim orzeźwić.

    Moja ocena: [2.7]
    So do all who live to see such times, but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given to us

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: No, złoty. Ale przy tej nazwie mógłby być bardziej złoty . [4]
      Piana: Biała, drobna, całkiem spora lecz nietrwała. [3]
      Zapach: Tu nazwa jest w pełni adekwatna. Chmiel rządzi! [4.5]
      Smak: Silna goryczka, ale w tle jakiś lepkawy słód i nuta owocowa. W trakcie picia goryczka powoli ustępuje... [3.5]
      Wysycenie: Wysokie, ale tutaj chyba to pasuje. [4]
      Opakowanie: Zielona butelka, nawet niebrzydkie i charakterystyczne wzornictwo, dedykowany kapsel. [3.5]
      Uwagi: Piwo do wypicia, zwłaszcza latem. Może nie do jakiejś szczególnej degustacji, ale daje radę.

      Moja ocena: [3.85]

      Comment

      • salvit
        Member
        • 12-2010
        • 81

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złocisto-słomkowy. Klarowny.Bardzo miły i przyjemny. [5]
        Piana: Po nalaniu była bardzo duża, później zaczęła opadać, ale powoli.Utrzymywała się bardzo długo .Po wypiciu całego pokala została piana na 2 cm. [5]
        Zapach: Typowo, chmielowy, bardzo intensywny.Oczywiście później lekko zanika. [5]
        Smak: Smak bardzo dobry, wprost wymarzony, gdyby nie to, że jest trochę za mało goryczki....Ale to sprawa gustu!.Dla mnie piwo powinno być gorzkie.A takich piw obecnie nikt nie produkuje.Szkoda... [4.5]
        Wysycenie: Idealne.Nie przeszkadza w spożywaniu (cecha koncerniaków sprzed 8 lat - teraz nie wiem, bo nie piję).wysycenie zanika po czasie, ale trzeba bardzo długo pić, aby zanikło. [5]
        Opakowanie: Bardzo ładne nalepki.Kompromis pomiędzy jakością, a reklamą.
        Ładniejsze nalepki z tego browaru to nalepki z piwa Zamkowe N/P. [5]
        Uwagi: Idealne piwo: ładna grafika, super smak, wszystkie parametry bardzo dobre, niska cena. Zawsze kupuję to piwo, choć sprawdzam zazwyczaj wszystkie nowości i ..zawsze wracam do piwa z browaru Namysłów!!!..Od początku roku do 25 sierpnia 2011 wypiłem 1000 piw. Co czwarte było z browaru Namysłów!!!

        Moja ocena: [4.8]

        Comment

        • jar_007
          Junior
          • 11-2009
          • 22

          #34
          Właśnie piję i aż postanowiłem się wypowiedzieć. Piwo kupiłem w bezzwrotnej za chyb 2,09 więc nie spodziewałem się za wiele, ale piwo jest na prawdę dobre.
          Pierwszy raz pokuszę się o podsumowanie według schematu:
          Kolor: Tu akurat nie ma preferencji. Kolor jest złoty, jak na piwo przystało więc [5]
          Piana: Żal... Od początku była marna i już po chwili się ulotniła, nie pozostawiając po sobie nic! [1.5]
          Zapach: spory plus! Nie potrafię tak dokładnie go scharakteryzować, ale jest mocny i bardzo przyjemny, z wyczuwalnym chmielem. [5]
          Smak: Szkoda, że taki mało intensywny, bo doznania są bardzo przyjemne! Smakuje tak jak sobie wyobrażam lagera. Nie jest zbyt gorzkie, ani słodkie. Żadnych nieprzyjemnych posmaków. [4.5]
          Wysycenie: Nie jestem tu ekspertem, ale chyba zbyt małe. Pod koniec nic już nie gazowało [3]
          Opakowanie: Nie rozumiem po co ta cała stylizacja historyczna, ale poza tym jest OK. Ponarzekałbym, że bezzwrotna ale przy tej cenie nie będę.[4]

          Comment

          • jar_007
            Junior
            • 11-2009
            • 22

            #35
            Kurcze, za długo mi zajęło wyedytowanie, ale napisze jeszcze raz. Administratora proszę o połączenie:
            Uwagi: Piwo zmiata konkurencję w postaci Broków, Pereł, czy Łomży i byłoby idealne na letniego grilla czy plener (tanie, bezzwrotna butla) gdyby nie to niskie nasycenie. Wtedy może i piana była by lepsza.
            Moja ocena: [3.83]

            PS: czy ja powinienem taką oceną zrobić jakoś inaczej? Nie mogę znaleźć instrukcji.

            Comment

            • wrednyhawran
              Senior
              • 07-2010
              • 1784

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jar_007 Wyświetlenie odpowiedzi

              PS: czy ja powinienem taką oceną zrobić jakoś inaczej? Nie mogę znaleźć instrukcji.
              Na górze pod oceną redakcji i oceną użytkowników masz trzy kwadraciki - kliknięcie na pierwszy z nich przeniesie Cię do szablonu oceny. Nie będziesz musial używać kalkulatora
              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
              Małe Piwko Blog
              Małe Piwko Blog na facebooku
              Domowy Browar Demon

              Comment

              • wasyll
                Senior
                • 09-2008
                • 1823

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoto - słomkowy, ładny. [5]
                Piana: Początkowo gruba, ale jak się szybko utworzyłam, tak szybko padła. Brak kożuszka, brak firanki na szkle. Klapa. [1.5]
                Zapach: Początkowo, kiedy otworzyłem butelczynę, miałem wrażenie delikatnego zapachu ziołowego, ale to tylko wrażenie. Zapach nie zachwyca, ale też nie szczypie. [3]
                Smak: Wypisz wymaluj piwo koncernowe, chcociaż nie zalatuje tak metalicznością i takim typowo zgorzkniałym posmakiem. [3]
                Wysycenie: Na początku ok, później bąbelki uciekają bardzo szybko, za szybko. [3]
                Opakowanie: Butelka bezzwrotna, etykieta mi się średnio podoba, kapsel ok. [3.5]
                Uwagi: Jak dla mnie to piwo powinno być trochę delikatniejsze, szczególnie jeśli chodzi o alkohol, bo 5,6% to w tym przypadku taka mała bomba.

                Moja ocena: [2.975]
                www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                Comment

                • Mario_Lopez
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 991

                  #38
                  Jak dla mnie to piwo jest dziwne, nijakie, słodkawe z niepokojącym posmakiem znanym z piw z tego browaru, dochodzi metaliczność.. Niedobre i już!
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                  EBE EBE

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    #39
                    Piłem je kilka tygodni temu, kupiłem bo jakaś gdzieś plota mi się obiła o uszy że to w miarę dobre goryczkowe piwo.
                    Ta, na pewno, koncerniak w ciutkę lepszym wydaniu. Goryczka znikoma, słody, słodkości, dziwne posmaki i zapachy. Nie kosztuje za wiele, ale ja nie powtórzę
                    Last edited by dlugas; 05-11-2012, 00:19.
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • wit
                      Senior
                      • 12-2012
                      • 144

                      #40
                      Kolor: dość ciemny jak na piwo jasne
                      Piana: znikła, zanim zdążyłem przelać piwo do kufla - pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło.
                      Aromat: mało wyczuwalny i raczej niewyróżniający się
                      Smak: Jedyny plus tego piwa, inna sprawa, że nieduży. Piwo ma wyraźny posmak goryczki. Innych ciekawych akcentów nie wyczułem, czyli smak określę jako poprawny, ale bardzo płaski. Gdyby coś takiego zrobił koncern, uznałbym, że trochę się postarali. Byłoby lepiej, gdyby nie kolejny punkt czyli...
                      ...wysycenie: za mocne, dużo za mocne, bombelki cały czas podnoszą się do góry, piwo szczypie. Potem gazu ubywa i wracam do...
                      ... smaku: teraz już wyraźnie niestety czuję to, za co nie toleruję piw koncernowych, czyli chemiczność smaku.
                      Opakowanie: wyróżniające się - i bardzo dobrze, zapamiętam, żeby więcej nie kupować, jeśli będzie coś innego do wyboru.

                      Ogólnie: piwo w roli napoju chłodzącego na ciepły dzień, bardzo słabe, z namysłowskich produktów smakowało mi najmniej.

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6134

                        #41
                        Trochę za słodkie... skutki zielonej butelki wyczuwalne bo jest wrażenie posmaku trawiastego "chmielu"... hehehehehe
                        Piwo skojarzyło mi się z Kasztelanem... takim samym bezsensownym piwem obecnie...
                        Zagazowane, ze słabą pianą... może być awaryjne ale tylko w wyjątkowych awariach...
                        Attached Files

                        Comment

                        • jacekwerner
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 2837

                          #42
                          To piwo jest po prostu słodkie ... ja się pytam : gdzie ten chmiel ?
                          Ochotnicza Straż Piwna
                          BAZA = 7446

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6134

                            #43
                            Minęło kilka miesięcy i trafiłem znowu na to piwo.

                            Jak go dziś ocenić?

                            Piana - średnia po niedługim czasie firanki i niepełna warstewka.
                            Barwa - jasny bursztyn.
                            Aromat - średnio przyjemny, zbożowość pomieszana z owocowością /+ za oryginalność / ale dwa minusy za "szmacianość"
                            Gaz - co najmniej średni.
                            Smak - zbożowo-owocowy. Goryczka pod koniec jest ale nie za przyjemna.

                            PODBIJAM I PYTAM: GDZIE TEN CHMIEL?

                            Comment

                            • Brodzislaw
                              Senior
                              • 09-2013
                              • 1020

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasny, złoty, klarowny [4]
                              Piana: Początkowo obfita, ze średnich i drobnych pęcherzyków, znika [3]
                              Zapach: Słodowy, bardzo delikatny [3.5]
                              Smak: Lekko wodnisty, słodowy z wyczuwalną, przyjemną goryczką, lekko ściągającą podniebienie. [3.5]
                              Wysycenie: Niezbyt wysokie, pasujące do stylu [4.5]
                              Opakowanie: Takie sobie, wzorowane chyba na etykiety z lat 80 i 90.tych. [3.5]
                              Uwagi: Lekkie na lato piwo w bardzo przystępnej cenie

                              Moja ocena: [3.525]

                              Comment

                              • KDWG
                                Senior
                                • 03-2014
                                • 143

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Złoty/jasny bursztyn. Ładny. [4]
                                Piana: Biała, dość obfita, kurczy się do drobniutkiego kożuszka. [3.5]
                                Zapach: Słodowy, z wiadomymi przypadłościami zielonej butelki. Na szczęście zapach nie jest zbyt intensywny. [2.5]
                                Smak: Słodowy, lekko kwaskowy. Chmiel na granicy wyczuwalności. Można wypić bez bólu, ale nie ma się nad czym zbytnio rozwodzić. [3]
                                Wysycenie: Średnie w kierunku wyższego. Lekko szczypiące. [3.5]
                                Opakowanie: Ani to ładne, ani specjalnie brzydkie. Plus za firmowy kapsel. [3.5]
                                Uwagi: Piwo typowo grillowe. Taki koncerniak w ciut lepszym wydaniu.

                                Moja ocena: [2.975]
                                So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎