Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Złoty Denar Chmielowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slyboots
    Senior
    • 03-2014
    • 292

    #46
    SMAK: słodowe, kwaskowe, wodniste, karton, goryczka minimalna, chmielu brak

    Nawet nie robię oceny z Artomatu bo szkoda czasu na to Piwo.

    Nie polecam przerost formy nad treścią bo etykieta wskazuje na coś lepszego.


    Warka:
    21.05.17/1.5.2.18:22

    Bardzo jestem zwiedzony.
    Last edited by slyboots; 14-10-2016, 09:08.

    Comment

    • nietzschee
      Senior
      • 07-2016
      • 319

      #47
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: kolor złocisty, ultra klarowne [4]
      Piana: ładna piana, średnio i drobno pęcherzykowa, dosyć trwała, śliczny gęsty lacing [4]
      Zapach: typowo pilsowy, w niemieckim stylu, chmielowy, ziołowy z jakąś ostrą nutą pieprzno-siarkową, trochę chlebowy [3.5]
      Smak: Tu też nie najgorzej, mocno chmielowe, goryczka co prawda dosyć średnia, ale jest, dosyć pełne, słodowość jest tu taka chlebowo-ciastkowa, jest nuta pieprzno-ziemista, lekko siarkowa, piwo przedstawiane jest jako pilzner w stylu czeskim, bliżej mu jednak do niemieckiego, ta pełnia jest owszem czeska, diacetyl nieznaczny, jest nisko wysycone, ale tak nisko, że to aż wada. Całkiem ok., gdyby nie lekka papierowość, do pełni szczęścia brakuje mi tu też bardziej zdecydowanej goryczki i wysycenia – to zapewne wina konkretnej warki. [3]
      Wysycenie: Zbyt niskie [2]
      Opakowanie: Odpustowy [2.5]
      Uwagi: Nie jest źle, biorąc pod uwagę, że to chyba najtańsze piwo z Namysłowa, podczas gdy w takim Braniewie Chmielonym na Zimno, nie czułem chmielu w ogóle, było mdłe, kukurydziane, odpychające. Jeżeli Braniewo było rzeczywiście potrójnie chmielone, a Zamkowe Export czterokrotnie! to to zapewne jest piętnastokrotnie chmielone

      Moja ocena: [3.25]
      Attached Files
      Last edited by nietzschee; 04-09-2017, 23:35.

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6134

        #48
        Sprawdzenie formy

        Słabawo z pianą i lacingiem. Aromat i smak pod znakiem słodkawej zbożowości z DMS-em. Goryczka mała.

        Odpuszczam na dłużej

        Graficznie bez zmian.
        Last edited by Javox; 23-09-2018, 18:40.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎