Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Lwówek Książęcy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Feti
    Senior
    • 10-2010
    • 801

    Specjalnie pofatygowałem się dzisiaj po Ciechana i po Lwówek i zaprzeczam, To nie są identyczne piwa. Nie ma jakiś tam rewolucyjnych różnic , ale Lwówek ma imponującą pianę, i jest wyraźnie mocniej chmielony. Piwo bardzo smaczne , do delektowania się.

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      To nie są identyczne piwa.
      Identyczne nie, tego nigdy nie twierdziłem. Tylko podobne Ostatnie 2 tygodnie nie było u mnie nic z Lwówka w sklepie, jak w tym tygodniu coś się pojawi to na pewno wypróbuję.

      Comment

      • moracz
        Senior
        • 11-2009
        • 121

        Czytelnicy browar.biz zdecydowali, że Lwówek Książęcy pokonał między innymi takie piwa jak: Ciechan Wyborne Niepasteryzowane, Twierdzowe Niepasteryzowane, Twierdzowe Niepasteryzowane, Brackie itp.
        No to solidnie się ten Lwówek z Twierdzowym Niepasteryzowanym rozprawił. Po dwakroć. Czy to takie trudne sprawdzić co się umieszcza na stronie lwóweckiego browaru? Czy to jest bolesne? To nie chodzi o 'czepianie się', tylko o sam fakt - profesjonalizm wymaga na prawdę niewiele wysiłku.

        Comment

        • andszcz
          Senior
          • 07-2008
          • 310

          O zmianie etykiet pisałem w tym miejscu
          Last edited by andszcz; 21-02-2011, 21:31.
          "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

          Comment

          • Czapayew
            Senior
            • 10-2002
            • 1966

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Dość jasny, jak na tę ilość ekstraktu. Generalnie - słomkowy [4]
            Piana: Nieźle, utrzymuje ją bardzo dobre gazowanie piwa. [4]
            Zapach: Intensywnie chmielowy. [3.5]
            Smak: Piwo jest przede wszystkim lekkie w smaku, momentami sprawia wrażenie lanego. Dla mnie goryczka nieco zbyt mało zdecydowana, ale to subiektywne odczucie. [4.5]
            Wysycenie: Tu chba lekko przesadzono. Dla mnie zbyt intensywnie - wydawało mi się, że piwne bąbelki prawie wyskakują z kufla, a atakując mój narząd powonienia. [3.5]
            Opakowanie: Ciekawe, wszystko byłoby fajnie, gdyby nie kapsel rodem z Ciechanowa. [4]
            Uwagi: Kupione w "Whisky and Spirit". Na forum nawołuje się "Pijmy piwa z Lwówka" - ano pijmy. Z pewnością jeszcze w nim usta umoczę.

            Moja ocena: [4]
            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

            www.zamkoszlaki.com
            www.piwnekapsle.net

            Comment

            • Jabberwokie
              Junior
              • 12-2006
              • 12

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ładny, dość ciemny bursztyn. [5]
              Piana: Tworzy się całkiem spora, drobna, powoli opada do cienkiego dywanika, który już utrzymuje się do końca. Oblepia szkło. [5]
              Zapach: Przyjemny, słodowo-chmielowy. Nuty słodowe wyraźniejsze. [5]
              Smak: Bardzo dobry, słodowy z delikatną goryczką. Nie jest to jeszcze mój ideał, ale niewiele brakuje. [4.5]
              Wysycenie: Odpowiednio wysokie, utrzymuje cały czas równy poziom. [5]
              Opakowanie: Etykieta ładna, ale trochę mało charakterystyczna. Dawne etykiety bardziej się wyróżniały. Podany ekstrakt i ciechanowski kapsel, trochę szkoda, że Lwówek nie ma swojego wzoru. [4]
              Uwagi: Naprawdę dobre piwo. Mam wrażenie, że mocno się poprawiło od poprzedniej degustacji (jakiś miesiąc temu). Wg mnie czołówka polskich jasnych pełnych. Oby tylko browar utrzymał formę.

              Moja ocena: [4.75]

              Comment

              • Sexbeer
                Junior
                • 11-2003
                • 29

                Na etykiecie teraz hasło - "Najlepsze polskie piwo jasne do 13 Blg wg plebiscytu Browar.biz 2010".
                Last edited by Sexbeer; 27-03-2011, 22:18.
                "Kto wcześnie się z łózka zbiera,
                Ten wcześnie umiera."
                (-)Terrence Pratchett

                Comment

                • Breakdancer69
                  Member
                  • 01-2011
                  • 54

                  Zawartość alkoholu: 5,4%
                  Pojemność: 0,5 l
                  Kolor: jasno-złoty
                  Kraj pochodzenia: Polska
                  Cena: 3,20 zł


                  Smak to delikatna goryczka, która pozostawia niezbyt długi posmak. Podczas picia można wyczuć kwaskowatość. Mogę powiedzieć, że to piwo ma czysty i jednolity smak. Dobry browar.
                  mój blog o piwach
                  http://browary.blogspot.com/

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13950

                    No i znowu jest problem z klejem. W moim sklepie (Ekosmak) wszystkie Lwówki Książęce pozbawione były głównej etykiety (a zatem i datownika), krwatka trzymała się mocno. ten feler zniechęcił mnie do zakupu, w końcu brak daty, a w sklepie lodówki brak, co już samo w sobie jest skandalem. Może ktoś tam z Lwówka/Ciechana op... właścicieli? Lato się zbliża - nie wyobrażam sobie tego, jak to będzie bez lodówki.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      nie histeryzuj. Kupuj piwo i nie marudź, w głowach wam się poprzewracało już?
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        No wiesz, mam w piwnicy około 100 butelek z piwem. Ne muszę kupować dłuuugo nic
                        Ale Ratuszowy sobie kupiłem - dla etykiety
                        Lodówka musi być, tym bardziej że sklep mocno nasłoneczniony. Ja już nie mam siły... Potrzeba jest konkurencja, ot co.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          Trzy lata temu byłoby to nie do pomyślenia. Stacza się ten kraj

                          Co to jest 100 butelek? Raptem 5 skrzynek
                          Last edited by jacer; 13-04-2011, 23:32.
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • robert19r20
                            Member
                            • 10-2010
                            • 78

                            świetne piwo! bardzo dobrze nasycone, długo utrzymująca się piana, podoba mi się również design etykiety. zdecydowanie warte 3,30, polecam!

                            Comment

                            • Pery77
                              Senior
                              • 03-2011
                              • 142

                              Też mi to piwko smakuje. Może nie uważam go za tak dobre jak Ciechan Wyborny czy Świeże z Kormorana ale Lwówek książecy jest udanym piwem.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎