Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Lwówek Książęcy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piecia
    Senior
    • 02-2002
    • 3307

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
    Ten kolor woła o pomstę do nieba
    Jak dla mnie smak i zapach również nie zachwyca.
    Dam se spokój z próbowaniem kolejnych warek.
    Ja jednak dałbym wiarę w słowa Marka i czekam na nową recepturę.
    Koniec i bomba,
    Kto nie pije ten trąba !!!
    __________________________
    piję bo lubię!

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      Poczekam i ja
      Na nowe dobre recenzje
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • Bladecatcher
        Member
        • 01-2012
        • 71

        Lwówek, Lwówek Książęcy

        Dziś po raz pierwszy od 14 stycznia zaryzykowałem sięgnięcie po Lwówek Książęcy. Wtedy to była porażka. Kolor: słomka i to z takich, że jaśniejsza już być nie mogła, klar o niebo większy od Cisowianki, którą codziennie pijam w pracy. W smaku obrzydliwa blacha i nic więcej. Dziś: kolor to piękne złoto (ciekawostka: ciemniejszy niż próbowany godzinkę później Lwówek Ratuszowy). Piana co prawda szybko z sykiem znikła do półcentymetrowego kożuszka, ale ten, przyznaję, do samego końca pozostał. W smaku dominował słód, ale goryczka (taka jakaś bardziej ziołowa) też jak najbardziej wyczuwalna. Generalnie najjaśniejszy punkt dzisiejszego wieczoru (obok Ratuszowego - pijalny, ale bezpłciowy jakiś, i Ciechana Wybornego - kwach, rozpacz, nigdy więcej).

        Comment

        • kamilstasek
          Junior
          • 04-2012
          • 14

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złocisty. [4.5]
          Piana: Piana dobrze nagazowana, lecz szybko opadająca. Jednak lubię piwa gdzie piana jest gęsta, treściwa. [3]
          Zapach: Słodowy lecz ma coś w sobie, że człowiek chce posmakować tego piwka...to jest ciekawe bardzo [4.5]
          Smak: Piwo z bardzo wyraźną goryczką, lekkie, piwniczne. Szczerze mówiąc nie gustuję w piwach o mocnym aromacie chmielowym, a ten trunek ewidentnie mi podchodzi [4.5]
          Wysycenie: Lekko za mocne, gryzące w język. Podobno nasycane CO2, ale nie wiem czy to prawda czy nie. [3.5]
          Opakowanie: Co to do etykiet 5.0 bardzo mi sie podobają. Browar Lwówek i Ciechan zawsze ma pomysł na dobrą etykietę. [5]
          Uwagi: Jeżeli ktoś nie pił (w co wątpię) bardzo polecam to piwo! Choć mocniej wyczuwalne aromaty chmielowe mogą niektórych zniechęcić.

          Moja ocena: [4.325]

          Comment

          • mrmario
            Member
            • 03-2012
            • 40

            Bardzo fajna wyraźna goryczka chmielowa. Jeśli ktoś gustuje w tego tupu smakach to na pedejdzie. Mi to piwo po prostu bardzo smakuje.
            Wypróbować trzeba koniecznie.
            Dobry jest również Lwówek Ratuszowy.
            Naprawa i sprzedaż komputerów, pogotowie komputerowe, odzyskiwanie danych, tworzenie stron internetowych, optymalizacja i pozycjonowanie stron www.

            Comment

            • tofas
              Senior
              • 11-2007
              • 131

              Podczas mojego ostatniego panelu degustacyjnego, gdzie przygladaliśmy się kilkunastu polskim lagerom o ekstrakcie ok. 12° Lwówek Książęcy wyróżnił się zdecydowanie wśród innych piw jedną cechą a mianowicie gigantyczną i szokujacą wręcz nutą stęchłej piwnicy. Właściwie nic więcej nie dało się o tym piwie powiedzieć, piana bardzo słaba, goryczka znikoma i bardzo wyraźna kwasowość przechodząca w cierpkość na finiszu. Podejrzewam tu jakąś infekcję bo nie mam pomysłu skąd aż tak duża stęchlizna mogła by wleźć w to piwo, bo nie wydaje mi się żeby to była zasługa fermentacji w otwartych kadziach, ale kto wie...

              Comment

              • mrmario
                Member
                • 03-2012
                • 40

                Może jakiś bubel się trafił, piwo jest naprawdę dobre jak będziesz miał okazję to przetestuj za jakiś czas wersję z inną warką.
                Też kiedyś miałem podobną sytację z Trybunalskim Trójsłodowym piwa po prostu nie dało się wypić.
                Last edited by mrmario; 25-04-2012, 09:45.
                Naprawa i sprzedaż komputerów, pogotowie komputerowe, odzyskiwanie danych, tworzenie stron internetowych, optymalizacja i pozycjonowanie stron www.

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tofas Wyświetlenie odpowiedzi
                  Podczas mojego ostatniego panelu degustacyjnego, gdzie przygladaliśmy się kilkunastu polskim lagerom o ekstrakcie ok. 12° Lwówek Książęcy wyróżnił się zdecydowanie wśród innych piw jedną cechą a mianowicie gigantyczną i szokujacą wręcz nutą stęchłej piwnicy. Właściwie nic więcej nie dało się o tym piwie powiedzieć, piana bardzo słaba, goryczka znikoma i bardzo wyraźna kwasowość przechodząca w cierpkość na finiszu. Podejrzewam tu jakąś infekcję bo nie mam pomysłu skąd aż tak duża stęchlizna mogła by wleźć w to piwo, bo nie wydaje mi się żeby to była zasługa fermentacji w otwartych kadziach, ale kto wie...
                  Hm, ja podobne cuś wyczuwam również w Koźliku, Belgu i dziesiątce. Czyżby opera mydlana pod tytułem "Szukamy dobrej warki" zaczęła być w 2012 r kręcona w Lwówku?

                  Jakoś tak mi się nasuwa przysłowie: Jeśli ktoś ci mówi, że jesteś osłem udaj że nie słyszysz.Jeśli ktoś drugi ram mówi, że jesteś osłem daj mu w pysk.
                  Jeśli trzeci raz ci powie, że jesteś osłem to zainwestuj w siodło.

                  Comment

                  • mrmario
                    Member
                    • 03-2012
                    • 40

                    Warka 30.05.2012 była okrutna w smaku po prostu skisła. Teraz popijam warkę z datą 15.06.2012 i to jest już inne piwo po prostu wzorcowy smak. Mam jeszcze dwa takie i Lwówka Ratuszowy oraz jednego Suijany Svijansky Maz oczywiście Lubuskie jasne też by się znalazło a w piwnicy stają dwa Miłosławy Koźlaki i dwa Miłosławy Pilznery. Ile łącznie tego, i co robić ?
                    Naprawa i sprzedaż komputerów, pogotowie komputerowe, odzyskiwanie danych, tworzenie stron internetowych, optymalizacja i pozycjonowanie stron www.

                    Comment

                    • kosher
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 2295

                      Jak problem to rozdać dwuzębnym Panom Mietkom spod pobliskiego sklepu

                      Comment

                      • koszer86
                        Junior
                        • 07-2011
                        • 9

                        Czy zauważyliście może już, że w takim przybytku jak TESCO Lwówek Książęcy jest pakowany w inną bezzwrotną butelkę?? Tak samo inne piwa tam sprzedawane. Czy ktoś może to wytłumaczyć?? Jeżeli temat był już poruszany przepraszam nie zauważyłem. Pozdrawiam

                        Comment

                        • mrmario
                          Member
                          • 03-2012
                          • 40

                          Podobnie jak Lubuskie Jasne za 3.99 zł. Nie polecam kupować w Tesco piwa bo drogo, standardowa cena Lwówka Książęcego to jest 3.19 zł + 40 groszy butelka.
                          Kupić w sumie możesz a butelkę oddać gdzie indziej to wyjdzie cie 3.6 zł
                          Naprawa i sprzedaż komputerów, pogotowie komputerowe, odzyskiwanie danych, tworzenie stron internetowych, optymalizacja i pozycjonowanie stron www.

                          Comment

                          • koszer86
                            Junior
                            • 07-2011
                            • 9

                            no ale butelka jest innego kształtu więc niekoniecznie muszą mi ja przyjąć gdzieś indziej, ale ciekawi mnie czy jak rozlewają im w inne butelki to czy też robią pod nich specjalne piwo....

                            Comment

                            • mrmario
                              Member
                              • 03-2012
                              • 40

                              Ostatnio z braku czasu nabyłem na mecz w pobliskim Tesco Lwówka Książęcego i Lubuskie Jasne, różnicy w smaku nie zauważyłem. Warka Lwówka to 01.07.2012 smakowało wyśmienicie. Różnice w smakach mogą występować minimalne albo większe zależy jaka warka (tzw. fail, piwo skwaśniałe) raz miałem okazje coś takiego wypić.
                              Ostatnio wypiłem Mazowieckie Niepasteryzowane, nawet dobre polecam spróbować
                              Sorry za offtopa
                              Last edited by mrmario; 14-06-2012, 13:25.
                              Naprawa i sprzedaż komputerów, pogotowie komputerowe, odzyskiwanie danych, tworzenie stron internetowych, optymalizacja i pozycjonowanie stron www.

                              Comment

                              • ytzek
                                Member
                                • 03-2010
                                • 81

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika koszer86 Wyświetlenie odpowiedzi
                                no ale butelka jest innego kształtu więc niekoniecznie muszą mi ja przyjąć gdzieś indziej, ale ciekawi mnie czy jak rozlewają im w inne butelki to czy też robią pod nich specjalne piwo....
                                Butelka do tesco nie ma napisu, że jest zwrotna - więc chyba jest jednorazowa. Zapewne problemy z opakowaniem w tym sezonie (EURO etc.) zmusiły browar do szukania innego opakowania do siecie, z których opakowanie i tak bardzo ciężko odzyskać.
                                trafiłem trójkę w totka - od dziś robię na pół etatu...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎