Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Porter 22º

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    Niska, brązowawa, piana, raczej niezbyt trwała.
    Samo piwo ma kolor ciemnobrązowy, z delikatnymi rubinowymi refleksami.
    W aromacie wyraźnie owocowy - śliwka w czekoladzie z lekkimi wiśniowymi akcentami, troszkę karmelu, delikatna marcepanowa nuta.
    Smakowo czekolada, sporo śliwki, kawa, paloność nadająca średnią goryczkę, średnio-wysoka pełnia, gęste, dość słodkie - ale bez przesady. W posmaku czekoladki z śliwką. Wysycenie niskie - ok.

    Bardzo smaczna warka(20.01.2017/4N), Ciechan wraca na podium, razem z Porterem Warmińskim chyba najlepszy regularny porter w Polsce - zależnie od warki oczywiście.

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      Warka 25.02.2017.

      Piana niska, brązowawa, mało trwała.
      Aromat: Czekolada i owoce(wiśnia/śliwka), średnio intensywny
      Smak: Kawa, czekolada, paloność,w tle szczątkowa nuta wiśniowa, mało słodyczy, ponad średnia palona goryczka, pełne.
      Wysycenie: Niskie.

      Smaczna warka, bez wad.
      Last edited by rafalek21; 10-11-2016, 16:51.

      Comment

      • Admirador
        Senior
        • 03-2015
        • 431

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bliski czerni Nie wiem jak to precyzyjnie opisać, ale może to ciemnobrunatny, chyba optymalny w przypadku portera/-u [5]
        Piana: Nie za wysoka, drobna, beżowa, ale w miarę trwała. Nie było źle. [4]
        Zapach: Fajnie czekoladowy, trochę też owocowy (ciemne owoce, najbardziej to idzie w kierunku wiśniowym). Przyjemny, ale jakoś szczególnie intensywny nie jest. [4]
        Smak: Świetne piwo. Gorzka czekolada (taka przynajmniej 70%), doskonale ukryty alkohol. Gładkie, zadziwiająco lekkie (może należałoby się przyczepić, w końcu to 22 blg), świetnie pijalne. Porter z tych wytrawnych. Może mógłby być bardziej palony. Ale to trochę uwaga na zasadzie szukania dziury w całym [4.5]
        Wysycenie: Niskie, pasujące. [5]
        Opakowanie: Odejmę pół pkt. za reklamę "piw z Bojanowa" na kontrze. Trochę zgrzyta, bo "front" etykiety jest "dostojny", pasujący (kolorystycznie choć nie tylko) do charakteru piwa. [4.5]
        Uwagi: Warka 20/01/17
        W tej formie Ciechan Porter nie ma konkurencji w swojej kategorii "wagowej". Świetne piwo.
        W moim prywatnym rankingu polskich porterów bałtyckich Ciechan właśnie wyszedł na prowadzenie.

        Moja ocena: [4.325]
        Last edited by Admirador; 02-01-2017, 18:50.

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          Warka 15.05.2017

          Piana niska, szybko opadła.
          W aromacie głównie śliwka, troszkę czekolady, odrobina marcepanu, lekko palony, trochę żelaza, jest też nuta alkoholu, ale za mało go by to nazwać śliwowicą. - w porządku.
          W smaku trochę wyraźniej palony, metaliczny, śliwka i znowu trochę alkoholu, mało słodki, średnie ciało(mało jak na ten ekstrakt).
          Niskie wysycenie.

          Jak dla mnie za dużo żelaza za którym nie przepadam, dodatkowo mam wrażenie jakby trochę brakowało pełni, ale po za tym wypada w porządku.
          Last edited by rafalek21; 15-01-2017, 02:41.

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4312

            Nie lubię różnego rodzaju "świąt" i "dni", ale w związku z porterami się złamałem.
            Jak dla mnie jednak słodycz plus alkohol odrobinę za wysokie. Żelaza, hm, nie wyczułem. Poza tym w porządku.

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie lubię różnego rodzaju "świąt" i "dni", ale w związku z porterami się złamałem.
              No, ale to "święto i ten "dzień" dopiero chyba za tydzień ?

              oczywiście świętować porterem można ( i należy) cały rok
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                oczywiście świętować porterem można ( i należy) cały rok
                A szczególnie dziś kiedy obudziłem się zasypanym w śniegu mieście
                Piana niezła, trwała choć niezbyt wysoka, jasnobrązowa.
                W zapachu kawa, suszone śliwki i rzeczywiście marcepan. Brakuje czekolady.
                Alkohol dobrze ukryty, ponownie jak w zapachu dominuje kawa i śliwka, goryczka jest średnia i raczej nie od chmielu, pojawiają się palone nuty nieobecne w aromacie. Niska pełnia, piwo nie jest słodkie.
                Mało gazu, żelaza nie wyczułem.
                Raczej wytrawny porter, trochę pusty, ale smaczny.
                Warka 29.05.2017.

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  Co prawda testu na skórze nie robiłem, ale jestem dość wrażliwy na żelazo, nie było go może dużo, ale sama jego obecność juz mi przeszkadza. Może była pochodzenia odchmielowego.

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    Mistrzem w żelazie jest Bojanowo Na drugim miejscu jest Racibórz.
                    Ja oceniłem inną warkę, może w Twojej rzeczywiście był metal, w końcu Bojanowo i Ciechanów to BRJ.

                    Comment

                    • rafalek21
                      Senior
                      • 04-2015
                      • 1407

                      Rzeczywiście to inna warka, daty mi się pomyliły. Z metalem spotkałem się raz nawet w Porterze Warmińskim. Nie zamierzam przestać pić zarówno Ciechana jak i Kormorana z tego powodu, gorsze warki się zdarzają, a nie ma lepszych Porterów w regularnej sprzedaży.

                      Comment

                      • Brodzislaw
                        Senior
                        • 09-2013
                        • 1020

                        Hola hola - żelazo z Cieszyna nie ma sobie równych :-) ze o bieda Krajanie nie wspomnę ...

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4312

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                          No, ale to "święto i ten "dzień" dopiero chyba za tydzień ?

                          oczywiście świętować porterem można ( i należy) cały rok
                          Tak, ale "nakręcanie się", także na bbizie już trwa...

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                            Tak, ale "nakręcanie się", także na bbizie już trwa...
                            No właśnie. Nakręcanie.
                            Bo się dziwiłem jak na FB czy instagramie już widziałem w sobotę wzmianki o porterowym dniu i pite owe piwa. Sobie myślę? znowu zgubiłem tydzień w kalendarzu i to już trwa? :]

                            zdrów
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • telek
                              PremiumUżytkownik
                              • 05-2011
                              • 530

                              Pity kilka dni temu (10.03.2014) treściwością oraz bogactwem przebił równie starego Warmińskiego i zmiażdżył młodszego o rok Okocimia.
                              Well done!

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika telek Wyświetlenie odpowiedzi
                                Pity kilka dni temu (10.03.2014) treściwością oraz bogactwem przebił równie starego Warmińskiego i zmiażdżył młodszego o rok Okocimia.
                                Well done!
                                Oj nie kuś, bo zlezę przy sobocie do piwnicy, bo akurat mam jedną sztuczkę tejże warki.
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎