Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Porter 22º

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • KlossJ23
    Senior
    • 08-2013
    • 136

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnobrązowy, w grubszej warstwie sprawiający wrażenie czarnego [4.5]
    Piana: niewysoka, średnio- i drobnopęcherzykowa, trwała. Ładnie oblepia szkłoc niektórzy uznają za cechę pozytywną [4]
    Zapach: Słód, czekolada, suszone owoce, karmel [4]
    Smak: Bogaty i różnorodny- jest tam gorzka czekolada, toffi, suszone owoce (głównie śliwka), wyraźna kawowa goryczka, trochę wanilii. Na finiszu wyraźnie wyczuwalna ale nieprzesadzona nuta słodyczy. Alkohol niewyczuwalny [4.5]
    Wysycenie: Umiarkowane, mogłoby być wyższe [4]
    Opakowanie: Brązowa szklana flaszka, czarna etykieta z rysunkiem ruin zamku i złotym napisem. Na kontrze brak informacji o poziomie goryczki oraz jakiejkolwiek wzmiance o "bałtyckości". [4]
    Uwagi: Albo trafiłem na jakąś bardzo udaną warkę albo ten porter jest zdecydowanie niedoceniony w portalach ratingowych.

    Moja ocena: [4.225]

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KlossJ23 Wyświetlenie odpowiedzi
      Uwagi: Albo trafiłem na jakąś bardzo udaną warkę albo ten porter jest zdecydowanie niedoceniony w portalach ratingowych.
      Jak już użyłeś słowa warka, to dobrze by było się podzielić jej datą. A co do samego piwa to wg. mnie jest to najlepszy regularnie warzony porter bałtycki.
      Last edited by rafalek21; 12-05-2017, 18:33.

      Comment

      • KlossJ23
        Senior
        • 08-2013
        • 136

        Uppsss, przeoczenie.Oceniane piwo pochodziło z warki do 27.09.2017

        Comment

        • SeeJay
          Senior
          • 04-2016
          • 239

          27.09.2017 - wzorcowy "bałtyk". Żadnych wad. Cholernie aksamitny. Mocna śliwka. Nie czuć kompletnie alkoholu. Idealne piwo dla kogoś kogo chcielibyście przekonać do picia ciemnych, mocnych piw.
          Etykieta jednak straszy. Nie dość, że kontra nie pasuje do frontu to naklejona niemal w poziomie.

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            Warka do 11.11.2017

            Piana dość obfita, jednolicie drobnopęcherzykowa, do tego trwała, ładnie zdobi szkło.
            W zapachu przeciętne, estry(ciemne owoce) i trochę czekolady, chyba słodkawy.
            Smak: Sporo ciemny owoców - głównie wiśnia, mniej śliwki, gorzka czekolada, leciutko palony, umiarkowana słodycz, ponad średnia pełnia - wydaje się mniej treściwe niż ostatnie warki, owoce trochę to podkreślają.
            Wysycenie niskie, ale idzie lekko w górę.

            Zdecydowanie słabsze od poprzedniej warki(27.09), ale przede wszystkim inne; ogólnie przypomina ostatnie warki Warmińskiego(owocowe i stosunkowo lekkie). Butelka idzie do piwnicy, ale to tyle.

            Radzę polować na warkę z datą 27.09.2017, sam już wypiłem z 5, a pół skrzynki jeszcze leży w piwnicy.

            Comment

            • Pivotal
              Senior
              • 05-2013
              • 671

              BARWA: Bardzo, bardzo ciemnego brązu. Piwo nieprzejrzyste. [5]
              PIANA: Jasnobrązowa, bardzo wysoka i bardzo trwała... po ośmiu minutach na pół centymetra, średnio- i drobnopęcherzykowa, pięknie obkleiła szkło, pozostała do końca. [5]
              ZAPACH: Słabszy niż w opisywanej warce w poście #170-ym, bardziej kwaskowy. Wyczuwalna czekolada, kawa, karmel, kakao, orzechy z nutami palonymi. Alkohol świetnie ukryty. [3.5]
              SMAK: Czekolady, kawy, karmelu, wiśni, orzechów, nut palonych, posmak popiołowy. Goryczka od paloności, alkoholu nie czuć. [4.25]
              WYSYCENIE: Niskie, wolałbym wyższe. [3.25]
              OPAKOWANIE: Bez zmian. [4]

              UWAGI: Warka do 19?... 21?.04.2017 , wypite 23.04'17. ównieżż smaczny porter, ale ciut o innym obliczu.

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                Warka do 03.01.2018.

                Kolor piwa bardzo ciemny, co widać już przy nalewaniu, brązowawa piana, wydaje się ciemniejsza niż zwykle, wystarczająco obfita, średnio trwała.
                W zapachu głównie kawowy, do tego ciemna czekolada, szczątkowo jakiś owoc, chyba śliwka, średnio intensywny, przyjemny.
                Smakowo solidna dawka gorzkiej czekolady(takiej ponad 80%) uzupełniona kawą, wysoka goryczka - mam wrażenie, że bardziej (gorzko)czekoladowa niż palona, słodycz na niewysokim poziomie, alkohol świetnie ukryty.
                Wysycenie niskie - dobrze pasuje.

                Ciekawa warka, intensywna w smaku, powiedziałbym nawet, że skoncentrowana, ciężka. Będąc jutro w sklepie zrobię sobie zapas.

                Co prawda nie miałem jeszcze do czynienia z porterówką, ale wydaje mi się, że to piwo stanowiło by dobrą bazę dla tego trunku.

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  Warka: 02/12/2017 pite 04/08/2017

                  Cena 5.95zł.
                  Aromat: głównie suszona śliwka, ciemna czekolada i lekki chleb razowy. Odrobina sosu sojowego.
                  W smaku pełne, czekoladowo-kawowe. Sporo śliwki i wiśni. Lekki sos sojowy. Ekstazy nie ma ,lecz jak na tak świeży porter jest całkiem przyjemnie i pije się gładko.
                  Alkohol bardzo dobrze ukryty. Tekstura gładziutka i dość gęsta.

                  Trzeba dokupić kolejne sztuki i zwieźć do piwnicy.

                  ---------edit-------
                  Ogrzał się do temp. pokojowej. Wchodzi coraz lepiej. Czarna lekko posłodzona kawa na maxa. Plus śliwka. Sos gdzieś uciekł. Trzeba dokupić Co prawda pewnie szybko dojrzał, bo w tym sklepie teraz jest min. 25C i ostały im się tylko dwie sztuki, lecz dla mnie sezon na bałtyki trwa.
                  Dodatkowo widziałem, tez na półce najnowszą warkę 01/2018 (opisywaną post wyżej)
                  to też zakupię

                  Ciekawostka:
                  Na mojej kontrze z grudnia data jest wycięta, a na tej styczniowej 2018 po staremu czyli wydruk
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • rafalek21
                    Senior
                    • 04-2015
                    • 1407

                    do usunięcia
                    Last edited by rafalek21; 19-08-2017, 20:41. Powód: do usunięcia

                    Comment

                    • rafalek21
                      Senior
                      • 04-2015
                      • 1407

                      Warka 26.01.2018

                      Piana: całkiem obfita, drobnopęcherzykowa, wytrzymała kilka minut.
                      W zapachu mało intensywne: trochę karmelu, nuta ciemnych owoców(chyba wiśnia), lekko czekoladowy.
                      W smaku: łagodna kawa, trochę karmelu i paloności, pestkowe, nieco cierpkie, pełne, trochę alkoholu,
                      Wysycenie średnio-niskie - ok

                      Z początku wydawało mi się że czułem żelazo, ale nie udało mi się tego potwierdzić na skórze.

                      Ogółem przeciętny porter, przede wszystkim zupełnie inny, nie tak dobry jak ostatnia warka.

                      Nie wiem czy to tylko u mnie, ale piwa z Bojanowa chyba podrożały - za ten porter płacę teraz 7,40 zł(wcześniej 6,20zł) w specjalistyku. Muszę jeszcze sprawdzić w Carrefourze, bo tam wcześniej były po 7zł.

                      Comment

                      • kosher
                        Senior
                        • 04-2005
                        • 2292

                        Przecież to Ciechan, a nie Bojanowo
                        Ale zgadza się, ciechanowski porter podrożał ostatnio o kilkadziesiąt groszy, w kilku miejscach w W-wie zauważyłem wzrost.
                        W tej grupie cenowej wybieram ostatnio Staropolski, który pięknie zajeżdża wiśnióweczką.
                        Co prawda jest słabo dostępny ale w niektórych Freszach i Leclercach wciąż za 6.99- 8.99 można kupić.

                        Comment

                        • rafalek21
                          Senior
                          • 04-2015
                          • 1407

                          Zapatrzyłem się na reklamę piw z Bojanowa z tyłu etykiety - stąd ta pomyłka, oczywiście miałem na myśli Ciechanów.
                          Last edited by rafalek21; 19-08-2017, 21:14.

                          Comment

                          • SeeJay
                            Senior
                            • 04-2016
                            • 239

                            Mam warkę bez daty na kontrze. Brać garściami jakby co, bo jest świetna IMO.

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika SeeJay Wyświetlenie odpowiedzi
                              Mam warkę bez daty na kontrze. Brać garściami jakby co, bo jest świetna IMO.
                              Może jest wycięta na krawędziach?
                              ostatnio też w sklepie mówię do babeczki, że bez daty piwo Ciechan wypuścił, a ona, że datownika nie ma, lecz są wycięte "ząbki".

                              Następna warka była już z datownika
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • grodek
                                Senior
                                • 06-2015
                                • 527

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Bardzo ciemny brąz, pod światło z lekkimi refleksami. [5]
                                Piana: Początkowo ładna, brązowa i obfita, jednak nietrwała. [3]
                                Zapach: Czekoladowo - kawowy, lekka paloność i sos sojowy. Suszona śliwka i trochę wiśni. [4]
                                Smak: Początkowo poczułem lekką metaliczność, która na szczęście dość szybko zniknęła. Piwo fajnie ułożone w smaku, dość wytrawne. W smaku początkowo słodowość, trochę kawy, czekolady, a następnie posmaki wiśni, suszonej śliwki i wanilia. Finisz lekko cierpki, goryczka niewielka, smaki palone dobrze ułożone. Czuć nieco nutę alkoholu, ale jest ona ułóżona. [4]
                                Wysycenie: Średnie, w kierunku niskiego. [5]
                                Opakowanie: Etykieta skromna, ale gustowna. Gorzej z kontretykietą. Wzór taki jak dla innych piw z BRJ. Niepełny skład, firmowy kapsel. [3.5]
                                Uwagi: Porter nieco odleżakowany, bo termin do 27.09.2017 (szkoda tylko że w warunkach sklepowych). W sumie całkiem niezły, choć dość wytrawny. Dość daleko jednak jemu do Warmińskiego, czy też Komesa.

                                Moja ocena: [3.975]
                                604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎