Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Porter 22º

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika SeeJay Wyświetlenie odpowiedzi
    Jak u Was z dostępnością piw od BRJ? U mnie jeszcze niedawno bardzo łatwe do kupienia, dzisiaj ze świecą szukać. Podkarpackie.
    Strażackie czy Toporek widuje, Ciechana tego niebieskiego też. Jankesy w Lidlach. Inne nie rzucają mi się w oczy

    Comment

    • noniewierze
      Junior
      • 04-2018
      • 3

      Dwa miesiące temu zapytałem na FB co się dzieje z ich porterem i dostałem wiadomość, że obecnie jest przerwa w warzeniu i że dopiero warzony będzie jesienią.

      Comment

      • kosher
        Senior
        • 04-2005
        • 2292

        Wrócili do produkcji wcześniej
        Dziś widziałem świeżą warkę ciechanowskiego portera w Intermarche (Metro Stokłosy). Stoi kilkanaście sztuk w lodówce. Ważność 27.12.18. Cena 7.49 zł.

        Comment

        • SeeJay
          Senior
          • 04-2016
          • 239

          @kosher, okrutnie wysoka cena!

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika SeeJay Wyświetlenie odpowiedzi
            @kosher, okrutnie wysoka cena!
            Warszawski standard.

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              Zakładając że półlitrowego, treściwego portera z browaru craftowego chyba już nie kupi się za 1-cyfrową kwotę to chyba nadal cena konkurencyjna. A browar ciechanowski to jednak browar przemysłowy. Jeśli zaczęła się powiększać dysproporcja cenowa między porterami z browarów przemysłowych a tymi z browarów rzemieślniczych to nie dziwne że ci tańsi, pierwsi będą starać się podnieść ceny tyle by nie przegiąć a z drugiej strony być nadal tańszymi od craftu i zarobić więcej.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9731

                Pisałem gdzieś indziej, niedawno kupiłem Portera Łódzkiego za PLN 4,00 .

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  Świeżynka - warka do 27.12.2018.

                  Piana obfita, ciemnobeżowa, jednolicie drobne pęcherzyki, średnio-nisko trwała, przyzwoicie zdobi szkło.
                  Zapach chyba palony, troszkę metaliczny, lekkie nuty owocowe, taki sobie, nie ma się specjalnie w co wwąchiwać, a otwierałem w temperaturze pokojowej.
                  Smakowo gładki, wyraźnie palony, przechodzący w gorzką czekoladę, dość wytrawny, z leciutkim kwaskiem, pełny, stosunkowo wysoka goryczka od paloności. Alkohol dobrze ukryty.
                  Bardzo nisko wysycony, może nawet za bardzo, ale nie przeszkadza mi.

                  Prosty, ale niezły. W sumie tylko zapach jest przeciętny, reszta bez zarzutu.
                  Last edited by rafalek21; 14-07-2018, 19:48.

                  Comment

                  • SeeJay
                    Senior
                    • 04-2016
                    • 239

                    Zakładając że półlitrowego, treściwego portera z browaru craftowego chyba już nie kupi się za 1-cyfrową kwotę to chyba nadal cena konkurencyjna. A browar ciechanowski to jednak browar przemysłowy. Jeśli zaczęła się powiększać dysproporcja cenowa między porterami z browarów przemysłowych a tymi z browarów rzemieślniczych to nie dziwne że ci tańsi, pierwsi będą starać się podnieść ceny tyle by nie przegiąć a z drugiej strony być nadal tańszymi od craftu i zarobić więcej.
                    Na podkarpaciu Ragnara, czy Imperator Bałtycki można kupić poniżej 10 złotych. Półlitrowe wypusty również. Mowa o Intermarshe. Chociaż czasem i w "karfie" się coś trafi.

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Pisałem gdzieś indziej, niedawno kupiłem Portera Łódzkiego za PLN 4,00 .
                      W karfurze jest u mnie po 4,39zł

                      Ciechan w specjalistyku jak jest to kosztuje 6zł
                      W 24h specjalistyku 7zł
                      Ogólnie grupa brj przechodzi rewolucje, to może odbija się to na niektórych piwach
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • kosher
                        Senior
                        • 04-2005
                        • 2292

                        Nowa warka po przerwie- 27.12.18- faktycznie przyzwoita.
                        Bywały bardziej treściwe w smaku, ale jest ta charakterystyczna ciechanowska gorzka czekolada, która jest wyróżnikiem tego portera i za co go najbardziej cenię.
                        Lepsze i stabilniejsze w smaku niż konkurent z półki z Kormorana.
                        Byle tylko dalej regularnie warzyli.
                        6.55 zł. API Market.

                        Comment

                        • SeeJay
                          Senior
                          • 04-2016
                          • 239

                          Etykiety nie zmienili?

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2292

                            Nie. Na razie wygląda po staremu.

                            Comment

                            • Admirador
                              Senior
                              • 03-2015
                              • 431

                              Również warka 27/12/2018
                              Może trochę za zimne otworzyłem (bo prosto z balkonu, gdzie stał kilka godzin, czyli w temperaturze jakieś 13 C), ale aromat nie powala. Za to smakuje naprawdę nieźle. Nie wykluczam jednak, że to częściowo efekt dłuższego niepicia porterów Trochę mi brakowało takich piw ostatnio.
                              Jest przyjemnie czekoladowy w smaku, palony i... zaskakująco słodki. A przynajmniej nie tak zapamiętałem Ciechana P. przy poprzedniej degustacji. Alkohol nieźle ukryty, wraz z ogrzewaniem trochę wychodzi, ale w przyjemny, likierowo-bombonierkowy sposób.
                              Solidna rzecz, oby warzyli to dalej.

                              Comment

                              • kosher
                                Senior
                                • 04-2005
                                • 2292

                                Jest jeszcze warka 25.12.18 ale ogólnie nie polecam, uboższa niż ta z 27 grudnia, płaskie w smaku, alkohol mocniej wychodzi.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎