Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Porter 22º

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6134

    #76
    Barwa - ciemny rubin.
    Aromat - alko i owoce.
    Piana - większa przy nalewaniu, potem opada... na szkle coś zostaje.
    Gaz - średni.
    Smak - karmel, gorzkawy karmel, inka, gorzka czekolada... dalej to wzrost słodkiego i alko wyraźnie grzeje.

    Całkiem ok. Ale nie za często.
    Attached Files

    Comment

    • Cuti
      Junior
      • 01-2011
      • 4

      #77
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ledwo przejrzysty czarny-ciemnobrązowy, refleksy rubinowe przy denku [5]
      Piana: piana drobnopęcheżykowa, barwa karmelowa, potem oblepia brzegi szkła a pośrodku zanika [4.5]
      Zapach: ulotny karmel z likierem wiśniowym, kawa, ciemny chleb, rodzynki, suszone śliwki, odległy zapach ściętego drzewa. bardzo ładny, dostojny [5]
      Smak: pięknie ułożony, bardzo łagodny, dojrzały porterowy aksamit. lekka średnio-długa goryczka, palona, odrobina kwaskowatości. naprawdę znakomity porter [5]
      Wysycenie: perfekcyjne. lekko orzeźwia, nie szczypie [5]
      Opakowanie: pozłacane akcenty na czarnym tle. odjąłbym z oceny za przechwałkę 'To może być najlepszy porter jaki piłeś', ale naprawdę jest świetny. niestety trochę krzywo naklejona etykieta. kapsel firmowy. [4.5]
      Uwagi: data ważności do 14.05.14. wcześniej piłem to piwo i bardzo smakowało, ale nie powalało. teraz próbuję zrobiło na mnie duże wrażenie. chyba się po prostu ułożyło idealnie

      Moja ocena: [4.925]

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #78
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bardzo ciemny, brązowo-czarny, pod światło prześwituje przy mniejszej objętości. [4.5]
        Piana: Typowa dla porterów, ale nieprzesadnie trwała. Do końca towarzyszy nam obręcz. [4]
        Zapach: Właśnie tak powinien pachnieć porter bałtycki. Kawa, gorzka czekolada, chociaż śliwki nie wyczułem. Skórka chleba, karmel.[5]
        Smak: Właśnie tak powinien smakować porter bałtycki. Pełne, aksamitne, gładkie, palone, kawowe, czekoladowe, a alkohol zupełnie niewyczuwalny. Popijałem to piwo mając otwartą zakładkę ARTomatu i nawet nie zauważyłem, jak wypiłem całe [5]
        Wysycenie: A bo ja wiem? Chyba ok, skoro nie zwróciłem na nie uwagi [5]
        Opakowanie: Typowe dla Ciechanów. Informacji mogłoby być trochę więcej. I... Kurczę, ten biały kapsel psuje wrażenia estetyczne ciemniej zawartości, butelki i etykiety. [4]
        Uwagi: Na etykecie napisano, że być może to najlepszy porter, jaki piłem. Nie wiem, czy tak jest, ale na pewno był pyszny. Chcę jeszcze!

        Data: do maja 2014. Musiał sporo stać w sklepie.

        Moja ocena: [4.825]
        Last edited by WojciechT; 01-02-2014, 13:11.

        Comment

        • yoxik
          Senior
          • 10-2012
          • 427

          #79
          prawda ostatnie wpusty to prawdziwy majstersztyk porteru. Nic tylko wysyłać na konkursy i zdobywać medale.
          Również tutaj
          https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

          Comment

          • corsano
            Senior
            • 05-2013
            • 182

            #80
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny, nieprzejrzysty [5]
            Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa, szybko opadająca [4]
            Zapach: Słabo wyczuwalny, lekki karmel, utlenione [2.5]
            Smak: Wytrawne, gładkie, przeważa palona kawa, lekka kwaskowość, średni goryczka, mocno rozgrzewające [4.5]
            Wysycenie: Bardzo niskie, idealne [5]
            Opakowanie: Czarna - standardowy wzór Ciechana, mogłoby być lepiej [3.5]
            Uwagi: "To moze być najlepszy porter, jaki piłeś w życiu" - piłem lepsze warka do 24.02.2014, pite w temperaturze 15°C

            Moja ocena: [3.75]

            Comment

            • sebastian_wro
              Member
              • 09-2009
              • 32

              #81
              Warka z datą przydatności 10.03.2014 naprawdę wyśmienita, poleżało w mojej spiżarni od bodajże sierpnia 2013, pite 5 lutego br. Piwo gęste, bardzo dobrze zbalansowane z przyjemnymi aromatami suszonych owoców i czekolady, piana drobnopęcherzykowa, utrzymuje się do końca. Notabene piłem piwo z tej samej partii zaraz po kupieniu i już tak mi nie smakowało. Wniosek, że służy mu leżakowanie albo tego dnia miałem wielką ochotę na portera Kupiłem dziś z datą 03.07.2014 r., ciekawym jak będzie smakować...

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #82
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bardzo, bardzo ciemny brąz, jedynie na obwodzie pokazujący przejrzysty, bordowy fragmencik [4.5]
                Piana: Drobna, krótka - błyskawicznie redukuje się do obrączki [3.5]
                Zapach: Głęboki, słodowy, jedwabisty i gładki. Karmel, toffi, orzech laskowy, czekolada i leciutkie przypalenie. Suszone owoce (śliwki, rodzynki) przeplatają się z alkoholowymi nutami porto.
                Minus pół punktu za zbyt mocny alkohol [4.5]
                Smak: Fajna mieszanka słodowej słodyczy i owocowej, nieco kwaśnej rześkości. Potem wyczuwalna kawa, delikatne nuty palone i trochę orzechów. Goryczka idealna, wyłącznie kontrująca słodycz.
                Smak nie wydał mi się nazbyt rozbudowany ale piwo niesamowicie pijalne, po każdym odstawieniu porterówki (takiej piwnej koniakówki ) gardło krzyczało: JESZCZE. Dlatego naciągam o ćwierć punktu [4.5]
                Wysycenie: Dobre w solidnej normie [4]
                Opakowanie: Etykiety nadal mi nie leżą ale plus za butelkę zwrotną.

                PS: panie Marku, chyba musi pan zwolnić księgową, która wyrzuca pieniądze na system opakowań zwrotnych. W dzisiejszych czasach to nie jest zgodne z duchem... [4.5]
                Uwagi: Warka 24/01/14 zdecydowanie najlepsza spośród pitych do tej pory. Gdybym w zeszłym roku wypił choćby dwa takie kufle, pudło w plebiscycie dawałbym bez zastanowienia

                Moja ocena: [4.375]

                Comment

                • Brodzislaw
                  Senior
                  • 09-2013
                  • 1020

                  #83
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Niemal czarny, nie przepuszcza światła. [5]
                  Piana: Beżowa, drobnoziarnista, niezbyt intensywna, opada z czasem do krążka [4]
                  Zapach: Intensywne słody palone, karmelowe, plus kawa i orzechy [4.5]
                  Smak: bardzo wytrawny, palono-kawowy bez owocowych nut. Alkohol świetnie ukryty. [4]
                  Wysycenie: Nieco za wysoki jak na ten gatunek piwa. [3]
                  Opakowanie: Czytelne, ale niezbyt wyszukane [3.5]
                  Uwagi: Nie jest to najlepszy porter w Polsce jak zachwala producent ale z pewnością jeden z lepszych.

                  Moja ocena: [4.15]

                  Comment

                  • Brodzislaw
                    Senior
                    • 09-2013
                    • 1020

                    #84
                    „To może być najlepszy porter, jaki piłeś w życiu” – stoi napisane na kontretykiecie. Jak na ekstraklasę przystało kolor idealny: czarny, praktycznie nieprzepuszczający światła. Piana beżowa, z drobnych pęcherzyków z czasem opadła, pozostawiając drobną warstewkę na powierzchni. Zapach intensywny palonych słodów, kawy i orzechów. Z czasem wyczułem też karmel. Jest naprawdę dobrze! Smak wytrawny, palonych słodów i delikatniejszych. W kolejnych łykach pojawia się kawa, goryczka, która „ściąga” ślinianki. Sam płyn sprawia wrażenie pełnego, lekko oleistego. Wrażenie osłabia jedynie spore, jak dla mnie, wysycenie CO2. Alkohol ukryty, ale czuć z czasem jego moc.
                    Niestety. Do ideału brakuje pełnego bukietu smakowego, odrobiny słodyczy. To naprawdę dobry porter, ale nie jest odpowiednikiem Justyny Kowalczyk w swym gatunku.

                    Comment

                    • strzelec_wyborowy
                      Junior
                      • 08-2011
                      • 21

                      #85
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Piękna czerń bardzo nieklarowna [5]
                      Piana: Gęsta powoli opada [5]
                      Zapach: Wyraźny ale zbyt kwaskowy stąd niska moja ocena [2.5]
                      Smak: Smak wspaniały jestem mile zaskoczony [5]
                      Wysycenie: dokładnie takie jak powinno być Ciechan chyba w każdym piwie tego pilnuje . [4.5]
                      Opakowanie: Bardzo fajny pomysł na grafikę [5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.1]

                      Comment

                      • zohan666
                        Senior
                        • 11-2012
                        • 259

                        #86
                        "Do ideału brakuje pełnego bukietu smakowego, odrobiny słodyczy"
                        Jak dla mnie, to byłby idealny jakby był trochę mniej słodki

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          #87
                          Kolor: prawie czarny, raczej nie przejrzysty
                          Piana: Beżowa, drobnoziarnista, góra na 1cm, niezbyt trwała. Słabo oblepia szkło
                          Zapach: paloność, kawa, delikatna nuta wiśniówki

                          Smak: Porter z tych bardziej palonych i wytrawniejszych. Mocna czarna kawa, gorzka czekolada. Lekka lukrecja oraz odrobinkę kwaskowatości. Alkoholu prawie nie czuć. Da się tylko zauważyć jego likierową wersję, jakby wiśnia moczona w wódce. Całkiem smaczny. Pijalność wysoka. Jest co prawda zbyt jednowymiarowy, bo brakuje w nim rozbudowanej owocowości (śliwek, rodzynek itp.)ale i tak jest to bardzo dobry wyraźny porter.

                          Wysycenie: średnie, jest ok
                          Opakowanie: proste, konkretne w stylu Ciechana. Jest ok

                          Uwagi: 13.07.2014 Cena ok 5,5zł
                          Dokupić i w lochy
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • meszek0009
                            Senior
                            • 04-2014
                            • 247

                            #88
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemno rubinowy, bardzo ładny. [5]
                            Piana: Beżowa, nieźle się tworzy, ale szybko redukuje do mizernej obrączki nie brudząc szkła. [3]
                            Zapach: Bogaty, intensywny aromat, ciemna czekolada, która wzmacnia się wraz z ogrzaniem i toffee, ale przede wszystkim suszone owoce i takie wiśniowo - alkoholowe nuty sherry. Jak na porter to taki "jaśniejszy" aromat, rzadziej spotykany, ale jak najbardziej w stylu i całkiem przyjemny. [4]
                            Smak: Tu już są i melanoidy i lekko kawowe smaczki, kontrowane przez owocową wytrawność. Znowu taka sherry alkoholowość, ale schowana i przyjemna. Lekka goryczka - odpowiednia i lekka paloność - za słaba. Jak dla mnie trochę za bardzo w kierunku owocowości a za mało paloności, melanoidów, czekolady. Ale co kto lubi. [3.5]
                            Wysycenie: Średnie, w stylu, ok. [5]
                            Opakowanie: Ciechanowskie, ze smakiem i klasą. [5]
                            Uwagi: Warka do 14.09. nie zachwyciła mnie, długo męczyłem to piwo zanim dopiłem.

                            Moja ocena: [3.85]

                            Comment

                            • grisza-ns
                              Junior
                              • 05-2014
                              • 5

                              #89
                              Bardzo dobry porter. Na równi z żywieckim. Klasa sama w sobie. Idzie przez gardło niczym miodek dla łakomego misia.
                              Ja nim jestem i Ciechan Porter 22 to mój faworyt. Na niego zagłosuję w eurowyborach !

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                #90
                                Butelka prosto z półki sklepowej.
                                Nadal jest dobrze szkoda, że w smaku istotną rolę gra metaliczność.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎