Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Zawiercie Jasne Pełne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • IvanH
    Member
    • 06-2007
    • 63

    #16
    Napiszę bardzo lapidarnie: względnie lekkie w smaku, delikatne, ale jednak wyraźnie chmielone. Słodowość odchodzi na dalszy plan, ale chyba właśnie takiej odmiany oczekiwałem ze strony któregoś polskiego browaru.

    Kupiłem z ciekawości, a jestem niezwykle pozytywnie zaskoczony.

    Comment

    • Cannabee776i99
      Senior
      • 08-2009
      • 658

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasne złoto. Bez zastrzeżeń. [5]
      Piana: Przy nalewaniu tworzy przyzwoitą warstwę, cienko i średnioziarnista, jednak dość szybko opada i pozostawia po sobie skromny dywanik. Bardzo słabo osadza się na szkle. [3]
      Zapach: Przyjemny, świeży chmielowo-słodowy. [4.5]
      Smak: Przy pierwszym łyku ta goryczka jest bardzo przyjemna, ale niestety im dalej tym gorzej. Zamienia się ona w długą, cierpką i niezbyt przyjemną gorycz. Na pocieszenie łagodne słodowe posmaki w tle. 3,5 na zachętę. [3.5]
      Wysycenie: Średnie, mogłoby być wysze. [4]
      Opakowanie: Przyzwoite, ale nic nadzwyczajnego. Zaczyna mnie męczyć to silenie się na tradycyjność w polskim browarnictwie. [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.925]

      Comment

      • YouPeter
        Senior
        • 05-2004
        • 2379

        #18
        Nie popatrzyłem na datę ważności stąd też nie wiem czy to już druga warka była ale ostatnio pite Zawiercie mi już nie smakowało, Jak zachwycałem się nad tym piwem miesiąc temu tak teraz nie mogłem już go dopić do końca. Nie czuć już było dość intensywnego chlebowego posmaku a goryczka dominowała i zabijała resztę odczuć smakowych. Była bardzo mocna, ściągająca i tępa.
        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #19
          Chyba mam jakiś niedobór (albo nadmiar) goryczki w organizmie, bo wcale jej specjalnie w tym piwie nie wyczułem. Smakowało mi, nawet bardzo, miało taką przyjemną kwiatową nutę uzupełnioną słodem, ale żeby jakoś specjalnie gorzkie było, to bym nie powiedział.

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
            Chyba mam jakiś niedobór (albo nadmiar) goryczki w organizmie, bo wcale jej specjalnie w tym piwie nie wyczułem. Smakowało mi, nawet bardzo, miało taką przyjemną kwiatową nutę uzupełnioną słodem, ale żeby jakoś specjalnie gorzkie było, to bym nie powiedział.
            Zgadzam się z goryczką, różnica tylko taka, że dla mnie samo piwo było mocno przeciętne.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #21
              Przeciętne w odniesieniu do czeskich i niemieckich? Zgoda. Ale jeśli mówisz o przeciętności na polskim rynku, to moim zdaniem jednak to piwo ponad nią wyrasta.
              Choćby tym, że jest goryczka (a w pierwszej butelkowanej warce nawet aromat chmielowy był), z takiego ekstraktu wyciągnięto jedynie 4,9% alkoholu i nie oferuje nam wszechobecnego w ostatnio wypuszczanych na rynek piwach, metalicznego aromatu.
              Last edited by leona; 03-10-2010, 00:46.

              Comment

              • dadek
                Senior
                • 09-2005
                • 4568

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                Chyba mam jakiś niedobór (albo nadmiar) goryczki w organizmie, bo wcale jej specjalnie w tym piwie nie wyczułem... ...żeby jakoś specjalnie gorzkie było, to bym nie powiedział.
                Ja Ci się Żą wcale nie dziwię. Po tym jak próbując na Zlocie ART-owego Super Extra Bittera oświadczyłeś, że "dodał bym jeszcze chmielu", to jak Zawiercie może być gorzkie.

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                  Przeciętne w odniesieniu do czeskich i niemieckich? Zgoda. Ale jeśli mówisz o przeciętności na polskim rynku, to moim zdaniem jednak to piwo ponad nią wyrasta.
                  Choćby tym, że jest goryczka (a w pierwszej butelkowanej warce nawet aromat chmielowy był), z takiego ekstraktu wyciągnięto jedynie 4,9% alkoholu i nie oferuje nam wszechobecnego w ostatnio wypuszczanych na rynek piwach, metalicznego aromatu.
                  Ale właśnie chodzi o to, że Zawiercie JP nie jest mocno goryczkowe. Co innego Bursztynowe, IMO to genialny bitter.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #24
                    Goryczkowe jest, tylko z niesmaczną goryczką. Pierwszy łyk mnie odrzucił.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ale właśnie chodzi o to, że Zawiercie JP nie jest mocno goryczkowe. Co innego Bursztynowe, IMO to genialny bitter.
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                      Goryczkowe jest, tylko z niesmaczną goryczką. Pierwszy łyk mnie odrzucił.
                      Albo różne warki, różne smaki, albo nie wiem co
                      PS: zgadzam się z Kopyrem co do Bursztynowego i z Jacerem co do goryczki (przynajmniej w ostatnich butelkach Jasnego, bo pierwsza warka moim zdaniem była bardzo fajnie chmielona)

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                        Albo różne warki, różne smaki, albo nie wiem co
                        Warka ta sama, z tego samego sklepu, ba z tej samej skrzynki.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • Kwadri
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 1216

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasnozłoty. [4]
                          Piana: Nie jest imponująca. Dość szybko opadła do ochronnej warstwy, ale ładnie, dość obficie osadza się na szkle. [3.5]
                          Zapach: Świeży, orzeźwiający. Słodowy z chmielem w tle. [4]
                          Smak: Bardzo dobre. Czuć słodowość przeplataną lekko chlebową i mocną goryczą znaną z innych "zawierciańskich" piw. [4.5]
                          Wysycenie: Średniowysokie. [4.5]
                          Opakowanie: Ze wszystkich nowych pozycji, te najmniej mi się podoba, choć utrzymane w podobnym stylu. [4]
                          Uwagi: Za 3 złote świetne piwo. Warka do 04.03.11

                          Moja ocena: [4.175]
                          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                          Comment

                          • toto
                            Senior
                            • 12-2006
                            • 949

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: żółty, klarowny, klasyczny [4.5]
                            Piana: obfita, oblepiająca szkło, biała, dość wolno opadająca [4.5]
                            Zapach: aromat chmielowy, nuty słodowo-karmelowe, też wyraźna zbożowość; nie do końca to wszystko współgra, ale ocena uwzględnia fakt rzadkiego występowania aromatu chmielowego w polskich piwach [4.5]
                            Smak: balans chmielowo-słodowy wyraźnie w stronę chmielu, ale słód też dobrze wyczuwalny [5]
                            Wysycenie: wizualnie brak, ale w przełyku nieco zbyt intensywne [4]
                            Opakowanie: butelka ŻGB, goły złoty kapsel, brązowo-żółta owalna etykieta. Są wszystkie dane, ale wizualnie szału nie ma. [4]
                            Uwagi: Trwałość do 17.03.2011. Na tle polskiej nędzy pilsowej piwo z innej bajki. Nie jest może wybitne, ale ma charakter. I wreszcie ktoś nie pożałował chmielu aromatycznego.

                            Moja ocena: [4.65]
                            Last edited by toto; 22-10-2010, 16:24.

                            Comment

                            • YouPeter
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2379

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasno złoty, trochę za jasny. [4]
                              Piana: Szarobiała, o średniej gęstości. Utrzymuje się ok. 2 min. po czym opada i pozostaje w postaci bardzo cienkiego dywanika. Praktycznie nie zostawia śladów na ściankach kufla. [3.5]
                              Zapach: Średnio intensywny z chmielem na pierwszym planie. Nieco w tle słód i zapach surowego ziarna. Całościowo przyjemny bez nieprzyjemnych elementów. [4]
                              Smak: Bardzo przyjemny chmielowy smak z lekkim słodowym akcentem. Wszystko to bardzo szybko przykrywa intensywna goryczka. Na końcu w oddali pojawia się delikatna chlebowość. Pełność smaku na średnim poziomie. [4.5]
                              Wysycenie: Odpowiednie, dość mocne. [4.5]
                              Opakowanie: Opakowanie niczym specjalnym się nie wyróżniające , nieco bez wyrazu. Wszystkie ważniejsze informacje możemy znaleźć na kontretykiecie. Kapsel goły. [4]
                              Uwagi: Na prawdę bardzo dobre piwo wyróżniające in plus spośród polskich lagerów intensywną goryczką chmielową.

                              Moja ocena: [4.175]
                              Last edited by YouPeter; 28-10-2010, 19:21.
                              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                              Comment

                              • Pancernik
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 9733

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Złotobursztynowe, świetliste. [4]
                                Piana: Biała, drobna, dośc obfita, osadza się i zamienia w kożuszek. [3.5]
                                Zapach: Chmiel rządzi! [4]
                                Smak: Zdecydowana goryczka, w tle skórka od chleba. Dla mnie lekka goryczkowa przesada jednak... [3.5]
                                Wysycenie: Wolałbym nieco większe. [3.5]
                                Opakowanie: Goły kapsel, krzywo naklejona krawatka, etykieta taka sobie. Na kontrze są parametry. [3.5]
                                Uwagi: Ostatnie (dla mnie) z nowej jurajskiej serii, dlatego może czuję lekki zawód...
                                Wolałbym, aby goryczka była lepiej zbalansowana i stonowana.

                                Moja ocena: [3.7]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎