Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Zawiercie Jasne Pełne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Zastanawiałem się jak nazwać kolor tego piwa przez dłuższy czas i doszedłem do wniosku, ze jest to po prostu cytrynowy.Niestety piwo mętne , choć ma datę do 07.04.11 [2.5]
    Piana: Musiałem nalewać na dwa razy, sporo czasu się utrzymywała, pozostawiła malutką obwódkę. [3.5]
    Zapach: Lekko kwaśny , czuć też nutki kwiatowe, ale zdecydowanie kwaskowatość na pierwszym planie. [2.5]
    Smak: Tu już w ogóle mam mętlik w głowie.To piwo to totalny miks.
    Na początku jakby cytrynowe, po chwili czuć taką jakby kwiatowe aromaty , by za moment poczuć uderzenie mocnej goryczki ,ale takiej zmieszanej z metalicznością .
    Normalnie język kołkiem staje. [3]
    Wysycenie: Drobne bąbelki poradziły sobie. [4]
    Opakowanie: Mnie się podoba, informacje są które mnie interesowały, oprócz wiadomych bzdur.Minus za krzywo przyklejoną "makulaturę" i goły kapsel. [3.5]
    Uwagi: Zakupione w sklepie Elysium w Szczecinie .Muszę poczekać na kolejną dostawę z innej partii i kontrolnie wypić, bo nie chcę mi się wierzyć,że można coś tak dziwnego stworzyć.

    Moja ocena: [2.925]


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • Carnifex
      Member
      • 10-2010
      • 75

      #47
      Podchodziłem do tego Zawiercia sceptycznie, nawet nie chciało mi się go analizować i oceniać, a pozytywnie mnie zaskoczyło. Goryczka naprawdę mocna, rzekłbym nawet imponująca. Po niskiej zawartości alkoholu spodziewałem się nijakiej, wodnistej lury, a tu kolejna niespodzianka - wodnistości zbytniej nie zauważyłem.
      Ogólnie w smaku niezłe, lekkie, ale nie puste. Przyjemnie się pije. Piany ciut za mało, nasycenie odpowiednie. Na pewno jeszcze powtórzę.

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Carnifex Wyświetlenie odpowiedzi
        Po niskiej zawartości alkoholu spodziewałem się nijakiej, wodnistej lury, a tu kolejna niespodzianka - wodnistości zbytniej nie zauważyłem.
        Jest wprost przeciwnie, to piwo o mniejszej zawartości alkoholu jest bardziej treściwe, bardziej pełne w smaku, niż to o większej zaw. alkoholu. Oczywiście przy założeniu zbliżonego ekstraktu początkowego.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • Carnifex
          Member
          • 10-2010
          • 75

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          przy założeniu zbliżonego ekstraktu początkowego.
          A jeśli początkowy ekstrakt jest różny, to te mocniejsze piwa (mające na ogół więcej ekstraktu) są chyba treściwsze? Słabe (alkoholowo) piwo jakie ostatnio piłem - Krusovice Cerne (3,8% alk.) było bardzo wodniste, podczas gdy inne czeskie ciemne są o wiele pełniejsze i treściwsze w smaku. Z kolei wszystkie mocne sikacze, mają dużą proporcję alkoholu do ekstraktu, przez co też są nieciekawe.
          Tak więc mój roboczy wzór na treściwość a priori: %alk./3 + %ekstr./%alk.

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            #50
            Chodzi o to, żę sama zawartość alkoholu nie mówi nam zupełnie nic konkretnego. Najważniejszaw tym względzie jest relacja alkohol-ekstrakt. Rześkie ma około 11% Blg i alkoholu przeszło 5%, natomiast BPAB ma 13% Blg i alk. 5%. Co to nam mówi? Że pierwsze jest mocno odfermentowane i może mu brakować treści/pełności natomiast drugie ma dużą szansę na stanie się piwem jak najbardziej smakowo pełnym, mimo że oba mają ten sam woltaż.

            Comment

            • dyzman
              Senior
              • 01-2008
              • 108

              #51
              Piana: obfita
              Smak: goryczka, średnia
              ..w ósmym dniu Bóg stworzył kopyra, bo odpoczynek dzień wcześniej dał mu do myślenia, że ten świat jest jednak zbyt perfekcyjny :P
              "Piwo stanowi dowód tego, że Bóg nas kocha i pragnie naszej szczęśliwości" Benjamin Franklin

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Zwykłe, niezbyt ciemne złoto. [4]
                Piana: Średnio wysoka, opada bardzo szybko i niewiele osiada na ściankach. [3]
                Zapach: Silny, słodowo-chmielowy, z wyraźną nutą fermentacji. Nie zachwyca jakoś szczególnie. [3.5]
                Smak: Solidna goryczka, fajne chmielowe smaczki, sympatyczna chmielowość, lubiana przeze mnie "ziarnistość", wrażenie niezłej treściwości i fajny, goryczkowy posmak. Nie jest wybitnie, ale te elementy dają całkiem niezła kombinację. [4]
                Wysycenie: Trochę za niskie. [4]
                Opakowanie: Niezła etykieta i tradycyjnie fatalna krawatka o idiotycznym kształcie. Kolejny minus za goły kapsel. [3.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.7]

                Comment

                • VanPurRz
                  Senior
                  • 09-2008
                  • 4229

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasne, nie słomkowe. [4.5]
                  Piana: Śnieżnobiała piana, zwarta utrzymuje się do końca picia. Jednak mogłaby bardziej oblepiać ścianki i trochę z byt mały okrąg się utrzymuje. [4]
                  Zapach: Czemu większość polskich piw śmierdzi jajem i szmatą? To niestety nie odbiega od "normy". [3]
                  Smak: Niezłe, goryczkowe piwo ale ta goryczka ma tło niestety metaliczne. Na szczęście w ustach pozostaje gorycz chmielowa a ten metal gdzieś zanika. [4]
                  Wysycenie: OK [4]
                  Opakowanie: Nie przepadam za cienkim szkłem, pomysł etykiety ok, wykonanie słabsze. [3.5]
                  Uwagi: Piwo w dobrym kierunku o dość wyraźnej goryczce, nie pozbawione jednak wad (zapach i metaliczność).

                  Moja ocena: [3.65]
                  "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                  Comment

                  • Paco
                    Senior
                    • 12-2007
                    • 265

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Słomiany, przypominający nieco kolor dojrzewającego w słońcu zborza. [4]
                    Piana: Po nalaniu obfita, drobnobąbelkowata Bardzo szybko zanika przepoczwarzając się w pierścień. Nie zostawia śladów na szkle. [3.5]
                    Zapach: Słabiutki, chyba chmielowy. [3]
                    Smak: Dominująca goryczka. Trudno mi jest wyczuć cokolwiek innego poza goryczką. Po dłuższej degustacji wyczuwam też nuty chlebowe. [3.5]
                    Wysycenie: Mogłoby być nieco większe, ale nie jest źle, bardzo delikatnie pieści język. [4]
                    Opakowanie: Etykieta bardzo ładna, wpadająca w oko, wszystkie warzniejsze informacje podane. Mynus za brak dedykowanego kapsla. Browar na Jurze mógłby się postarać o jakiś ciekawy kapsel. [4.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.425]
                    Grunt to się nie przejmować, piwo pić i obserwować
                    zbieram ELBING
                    wymiana--> http://picasaweb.google.com/PacoElbl

                    Comment

                    • Doodeck
                      Senior
                      • 05-2003
                      • 1612

                      #55
                      zborza
                      warzniejsze

                      Czyżby Ci nie podkreśliło ?

                      Paco, bardzo Cię proszę: uszanuj odbiorców swoich wpisów. FCJP.

                      Mynus może być lokalną gwarą...
                      Last edited by Doodeck; 17-02-2011, 20:40.
                      Dalekosiężny
                      Obserwator
                      Obiektów
                      Dynamicznie
                      Epatujących
                      Ciekawymi
                      Koncepcjami

                      Comment

                      • Rzeszowiak
                        Piwny Radykał
                        • 04-2009
                        • 1596

                        #56
                        Jak na polskie warunki to całkiem mocno nachmielone piwo. Chyba jeszcze żadne krajowe piwo nie przypominało mi tak bardzo dobrych piw czeskich. Mogło by być troszkę bardziej treściwe, i mieć trwalszą pianę, ale dla mnie niewątpliwie jedno z najlepszych polskich jasnych piw.

                        Comment

                        • ucho
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 500

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                          Kolor:Opakowanie: Nie przepadam za cienkim szkłem...
                          O co chodzi z tym cienkim szkłem?

                          Comment

                          • VanPurRz
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 4229

                            #58
                            Butelka z cienkiego szkła.
                            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                            Comment

                            • Paco
                              Senior
                              • 12-2007
                              • 265

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doodeck Wyświetlenie odpowiedzi
                              zborza
                              warzniejsze

                              Czyżby Ci nie podkreśliło ?

                              Paco, bardzo Cię proszę: uszanuj odbiorców swoich wpisów. FCJP.

                              Mynus może być lokalną gwarą...
                              Ale wstyd dopiero teraz to przeczytałem, chyba byłem w tym dniu zupełnie bez formy. Obiecuję poprawę.
                              Grunt to się nie przejmować, piwo pić i obserwować
                              zbieram ELBING
                              wymiana--> http://picasaweb.google.com/PacoElbl

                              Comment

                              • wrednyhawran
                                Senior
                                • 07-2010
                                • 1784

                                #60
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Jasne złoto lub ciemna słomka. Klarowne. Jak na ekstrakt 11,5% to nieco za jasne. [3.5]
                                Piana: Słaba, niewysoka, szybko zanika do cienkiego kożuszka. [3]
                                Zapach: Przyjemny słodowo-chlebowy, delikatnie wyczuwalny chmiel. [4]
                                Smak: Smaczne piwko. Dominacja słodu i bardzo wyraźnych posmaków chlebowych. Piwko dosyć treściwe, lekko słodkawe, troche mi brakuje wyraźniejszej goryczki, która by tą słodycz zbilansowala. Ogólnie ok, ale możnaby co nieco poprawić. [4]
                                Wysycenie: Dosyć wysokie, trochę szczypie, ale jest w normie. Mogłoby być nieco niższe, albo delikatniejsze. Mimo wszystko pije się przyjemnie. I fajnie orzeźwia. [4]
                                Opakowanie: Stylistyka serii, mi się ona podoba. Nie jest może zbyt wyszukana, ale ładna rycina browaru, proste, czytelne napisy, na kontrze wszystkie informacje podane. Jedyne zastrzeżenie to brak dedykowanego kapsla. [4.5]
                                Uwagi: Kiedy piłem to piwo jakiś czas po raz pierwszy wydawało mi się rozwodnione i nijakie. Coś się na pewno musiało zmienić, bo oceniony egzemplarz jest wyraźny, charakterny, treściwy i smaczny. Wrażeń po Bursztynowym nie przykryło, ale naprawdę jest nieźle. Dobre piwo zza miedzy

                                Moja ocena: [3.9]
                                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                                Małe Piwko Blog
                                Małe Piwko Blog na facebooku
                                Domowy Browar Demon

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎