Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Kormoran Jasny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    Nowa odsłona tego piwa jest w końcu naprawdę chmielowa. Goryczka nie dochodzi do rejonów wykręcających kubki smakowe, ale jest spora, równoważy słodycz, która jest nieco za wysoka. Aromat natomiast wyraźnie chmielowy - w poprzednich wydaniach właśnie tego aromatu brakowało.
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4326

      Jak to się dziwnie plecie z tymi krajowymi wyrobami... Niedawno zachwalałem to piwo, a teraz mały zgrzyt. Szczególnie co do zapachu. Tuż po otwarciu we wszystkich trzech butelkach, jakie ostatnio wypiłem zapach nieprzyjemny, dziwny, trochę słodowo-skisły. Dopiero po ogrzaniu dochodzą do głosu nuty chmielowe, niezbyt wyraźne, trochę trawiaste, trochę, "podbite" wanilią. W smaku goryczka podobna jak w poprzednich partiach, ale towarzyszy jej niepojąca nuta kwaskowa. Partia do 18.02.21013

      Comment

      • KrzychuN
        Member
        • 12-2006
        • 74

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
        Nowa odsłona tego piwa jest w końcu naprawdę chmielowa. Goryczka nie dochodzi do rejonów wykręcających kubki smakowe, ale jest spora, równoważy słodycz, która jest nieco za wysoka. Aromat natomiast wyraźnie chmielowy - w poprzednich wydaniach właśnie tego aromatu brakowało.
        Zgadzam się.
        Zdecydowana poprawa tego piwa, pije się z wielką przyjemnością.
        Jedynie zapach niezbyt zachęcający.

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          Długo nie kupowałem tego piwa, w ramach bojkotu ściemy "pięciochmielowej". Niejedna warka w międzyczasie została wybita i teraz jest to piwo bardzo dobre!
          Piękny aromat chmielu wsparty lekka zbożowością typową dla Kormorana. W smaku solidna jak na polski rynek goryczka wsparta lekko chlebową slodowością. Nie chciało mi się pić a pierwszy łyk skończył się w połowie kufla

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            Wypróbowałem piwo z warki z datą 12 marca i nie było dobrze.
            Zapach głównie słodowy, chmiel czuć było słabiutko.
            Smak wytrawny, wręcz wytrawiony. Chmiel dał niemal tylko goryczkę, prawie nie było czuć chmielowych nut smakowych.
            Niedobre.

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              Ja piłem dziś warkę do 08.04.2013
              Jest dobrze, zapach do poprawy, wyczułem jakieś tam nuty octowe, smak to już zdecydowanie lepiej, jest goryczka, choć nie ta, z gatunku ekstremalnych.
              Kupione za 4,10 w Galerii Piwa w Głogowie.
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • patyczek
                Senior
                • 01-2013
                • 220

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, klarowny. [4.5]
                Piana: Obfita, puszysta, drobna. długo się utrzymuje. Po kilku minutach zostaje cienki kożuszek. Nie oblepia szkła. [4.5]
                Zapach: Niezbyt intensywny, przyjemny, chmielowy - słodowy, zagłuszający inne doznania. Gdzieś daleko w tle wyczuwalna skórka chlebowa, jałowiec, żywica. [4]
                Smak: Podobne odczucia jak wyżej: Chmiel przesłania resztę. Wyraźna goryczka, wręcz cierpka, aż szczypie lekko w język, co mi absolutnie nie przeszkadza, bo lubię. W związku z tym trudno coś odszukać pod spodem. Ale można na upartego odnaleźć żywiczno - ziołowe nuty. Zakończenie wyraźnie wytrawne. [4.5]
                Wysycenie: Poprawne. [4]
                Opakowanie: Kolory stonowane, ciekawa grafika, stylowa, pełne dane. Kapsel firmowy, nieciekawy. Brak informacji o zwrocie butelki. [4]
                Uwagi: Fajne, choć może mało treściwe, lekkie piwo. Mocno wytrawne, w moim guście.

                Moja ocena: [4.275]

                Comment

                • DariuszSawicki
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 2868

                  Warka z datą do 8 kwietnia, to nie to samo co ta do 20 marca.
                  Tę nową piję już od jakiegoś czasu.
                  Warkę marcową każdy zachwalał (ja również) i nawet browarnicy z Kormorana byli zadowoleni i nawet mi odpisali, że chmielili na zimno.
                  To czemu te piwo z datą do 8.04. nie ma już tego wspaniałego aromatu jak te z 20.03?
                  Smak to jeszcze może być, jest goryczka, żadnych wad nie czuję.
                  Proszę jednak olsztyńskich browarników powrócić do warki z 20 marca.

                  Comment

                  • MrSatan
                    Senior
                    • 10-2012
                    • 317

                    Warka 12.05 i wieeelki powrót aromatu.

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MrSatan Wyświetlenie odpowiedzi
                      Warka 12.05 i wieeelki powrót aromatu.
                      Och panie Szatan u mnie w mieście tej warki nie ma.
                      No, ale jestem zaintrygowany,jak horrorami, które oglądam codziennie.
                      To dziwne,że w Warszawie są nowe Kormorany,a u mnie na wschodnich Mazurach nie ma ich.
                      Jak jednak tę warkę dopadnę, to się do niej odniosę natychmiast.
                      Last edited by ART; 10-03-2013, 13:11.

                      Comment

                      • MrSatan
                        Senior
                        • 10-2012
                        • 317

                        [QUOTE=DariuszSawicki;1109732]
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MrSatan Wyświetlenie odpowiedzi
                        Warka 12.05 i wieeelki powrót aromatu.[/QUOTE
                        Och panie Szatan u mnie w mieście tej warki nie ma.
                        No, ale jestem zaintrygowany,jak horrorami, które oglądam codziennie.
                        To dziwne,że w Warszawie są nowe Kormorany,a u mnie na wschodnich Mazurach nie ma ich.
                        Jak jednak tę warkę dopadnę, to się do niej odniosę natychmiast.
                        Ok, mała pomyłka, żeby nikt nie wypominał, warka 13.05.

                        Co do dostępności Kormorana - przyjechała do mnie znajoma z Bartoszyc - bliisko Olsztyna, i niestety jasne mocno chmielone tam nie występuje. Szkoda, że w Warszawie łatwiej je kupić...

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          warka 13.05.

                          Potwierdzam, dobra warka, wyraźny aromat chmielowy, która dobrze jest zbalansowana słodowością, który nie wychyla się za bardzo i pięknie ze sobą współgrają.
                          oj wysoka pijalność

                          Świetne piwko, wbrew polskim "standardom" piwko pomimo, że z małą ilością % posiada bardzo dobry aromat i smak.

                          Ja polecam

                          piwa regionalne Rzeszów
                          ok 3,50zł/szt
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • Rzeszowiak
                            Piwny Radykał
                            • 04-2009
                            • 1596

                            Chlebowości i słodowości nie wyczułem, ale goryczka jest faktycznie solidna. Piwo przypomina mi Pilsnera Urquella co jak na warunki polskie jest komplementem. Jest znacznie smaczniejsze niż pite 2 lata temu.

                            Moja ocena: 4.

                            Comment

                            • pazurq
                              Senior
                              • 05-2007
                              • 120

                              wg browaru tak mialo smakować - jak Urquell, ale ten , przed laty,,,
                              dobre piwo pite z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach...

                              Comment

                              • von_scheisse
                                Senior
                                • 02-2012
                                • 488

                                Barwa: Złota, przejrzyste
                                Zapach: Słodowy, z nutką chmielu
                                Piana: Dość obfita, ale bardzo średnio trwała
                                Smak: Słodowe, chlebowe, na finiszu wyraźna chmielowa goryczka, która zostaje na podniebieniu i języku

                                Warka z datą przydatności do 22.04.2013 r.

                                Piwo mi smakowało .
                                Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                                http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                                https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎