Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Kormoran Jasny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sywall
    Junior
    • 04-2005
    • 2

    #76
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ładny ciemnozłoty [5]
    Piana: Gęsta na 2 palce ,długo sie utrzymuje [4.5]
    Zapach: chmielowy ,słodowy dla mnie czuć było lekki miód po otworzeniu butelki [4.5]
    Smak: pełne w smaku,długo utrzymujaca sie goryczka w ustach [4.5]
    Wysycenie: wyśmienite [5]
    Opakowanie: nie rzucające sie tak bardzo w oczy ,z firmowym ptaszkiem [4.5]
    Uwagi: Piwo kupione w Bomi Gdańsk krewetka z data ważnosci do 06-04-11/AO5

    Moja ocena: [4.55]

    Comment

    • Feti
      Senior
      • 10-2010
      • 801

      #77
      Warka z datą ważności 24-04 kiepska. Chmielu maleńko.DMS rządzi.

      Comment

      • Kwadri
        Senior
        • 10-2009
        • 1216

        #78
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Głębokie, ładne złoto. [5]
        Piana: Wysoka, puszysta, średniobąblowa. Po dłuższej chwili przykrywa piwo grubą warstwą. Do końca została cienka powłoka, zostawiając dużo śladów na szkle. [5]
        Zapach: Słodowy z dziwną, niezbyt przyjemną mieszanką w tle. Za mało aromatyczny. [3.5]
        Smak: Dla mnie jest OK. Lekko słodowy początek, ale czuć od samego początku przyjemną i ciekawie zróżnicowaną gorycz, której posmak zostaje w ustach. Jest dobre i tyle. [4.5]
        Wysycenie: Średniowysokie, takie jak lubię. [4.5]
        Opakowanie: Bardzo ładne. Etykieta w jasnych barwach z ptaszkiem. Niby prosta, ale przypadła mi do gustu. Na kontrze pełne informacje wraz z adnotacją o użytych różnych odmianach chmielu, do tego firmowy kapsel. [4.5]
        Uwagi: Solidne piwo z dobrą pianą.

        Moja ocena: [4.225]
        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

        Comment

        • Kwadri
          Senior
          • 10-2009
          • 1216

          #79
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Głębokie, ładne złoto. [5]
          Piana: Wysoka, puszysta, średniobąblowa. Po dłuższej chwili przykrywa piwo grubą warstwą. Do końca została cienka powłoka, zostawiając dużo śladów na szkle. [5]
          Zapach: Słodowy z dziwną, niezbyt przyjemną mieszanką w tle. Za mało aromatyczny. [3.5]
          Smak: Dla mnie jest OK. Lekko słodowy początek, ale czuć od samego początku przyjemną i ciekawie zróżnicowaną gorycz, której posmak zostaje w ustach. Jest dobre i tyle. [4.5]
          Wysycenie: Średniowysokie, takie jak lubię. [4.5]
          Opakowanie: Bardzo ładne. Etykieta w jasnych barwach z ptaszkiem. Niby prosta, ale przypadła mi do gustu. Na kontrze pełne informacje wraz z adnotacją o użytych różnych odmianach chmielu, do tego firmowy kapsel. [4.5]
          Uwagi: Solidne piwo z dobrą pianą.

          Moja ocena: [4.225]
          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

          Comment

          • tom38
            Member
            • 11-2008
            • 70

            #80
            Bardzo słaba goryczka....a tyle sobie obiecałem tego wieczoru po tym piwie.Że o zapachu nie wspomnę...nic a nic z tych 5ciu odmian chmielu w nim ni ma.Zaletą piana jest....jest i jest...i piwka już w pokalu prawie niet a ona jest.
            FIODOR-PIWO moje jedyne paliwo

            Comment

            • konrad86
              Junior
              • 01-2009
              • 1

              #81
              witam. to moj pierwszy post na forum. jako osoba generalnie rozczarowana nudnymi piwami trafilem tutaj i jestem po degustacji kormorana a chwile pozniej urquela pilsnera. kormorana oceniam na plus ale tylko dlatego ze dotychczas nie pilem zadnego dobrego gorzkiego piwa. szukam czegos dobrego i narazie chyba tylko urquell i kormoran sie nadaja. wypita pare dni temu perla chmielowa okazala sie slodka (?). moze myle nachmielowanie z goryczka ale... mozecie mi polecic jakies inne ogolnodostepne DOBRE piwa gorzkie jak urquell/kormoran? na wymioty mnie zbiera od tych plaskich slodziakow lagerow

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                #82
                Miłośnicy silnej goryczy nie mają w Polsce lekko. Proponuję spróbować Noteckie z Czarnkowa albo Bursztynowe z Zawiercia. A z zagranicznych to Jever Pilsener dostępny w niektórych delikatesach.

                Comment

                • Rzeszowiak
                  Piwny Radykał
                  • 04-2009
                  • 1596

                  #83
                  Dzisiaj pierwszy raz degustuje to piwo.

                  Kolor ładny złoty, piana utrzymuje się do samego końca - to niewątpliwie plusy tego piwa.

                  Zapach - nie podoba mi się. Pasowało by użyć chmielu aromatycznego, bo piwo pachnie jak tyskie albo inny sikacz.

                  Najwieksze rozczarowanie to jednak smak. Być może te odmiany chmielu się wykluczają, bo ja goryczki nie czuje w nim wogóle. Jedynie słód.

                  Generalnie spore rozczarowanie, zdecydowanie gorsze od "olsztyńskiego".

                  Moja ocena to +2

                  Comment

                  • kamcio1990
                    Senior
                    • 11-2010
                    • 300

                    #84
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Kolor bardzo ładny, szlachetny, ciemno złoty. [4.5]
                    Piana: Wysoka, gruboziarnista. Po opadnięciu pozostał 2 milimetrowy "korzuszek" na całej powierzchni piwa. [4.5]
                    Zapach: Dominujący zapach słodu, następnie czuć chmiel. Wyczułem także słodki zapach. [4]
                    Smak: Bardzo przyjemna, mocna goryczka. Lekko wyczuwalne posmaki słodu. Gorycz stosunkowo długo utrzymuje się w buzi. Spodziewałem się czegoś bardziej gorzkiego, lecz taki stan jaki jest mi odpowiada. [4.5]
                    Wysycenie: Nasycenie takie jakie powinno być. Nie jest zbyt duże, a na pewno nie jest małe. [5]
                    Opakowanie: Butelka Okocimska, czyli wszędzie da się ją wymienić. Przednia etykieta ładna, rzuca się w oczy. Tył prezentuję troszkę gorzej, chociażby przez to że etykietka jest mała. Mimo to zawarte jest na niej to co trzeba czyli ekstrakt i zawartość alk., a ponadto rodzaje i pochodne użytego chmielu. [4.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.35]

                    Comment

                    • M-kwadrat
                      Senior
                      • 07-2004
                      • 304

                      #85
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złote, jasnopomarańczowe, klarowne. Bardzo ładnie się prezentuje w kuflu. [5]
                      Piana: Piana biała, średnio gruba, dość szybko opadła ale ładnie oblepiała szkło. [3.5]
                      Zapach: Dominuje aromat chmielowy ale nie jest on przytłaczający, rzekłbym nawet, że nie jest nachalny. Wielość rodzajów chmielu tu nie jest wyczuwalna. Do tego lekka ziemistosć. [3.5]
                      Smak: Dość intensywna chmielowa goryczka, smak nie specjalnie pełny, leciutka słodowość [4.5]
                      Wysycenie: Wysycenie średniowysokie. Dla mnie OK - przyjemnie się je odbierało przez całą konsumpcję. [4.5]
                      Opakowanie: Butelka 0,5l, estetyczna etykieta, kontretykieta i krawatka. Pełne informacje o piwie. [4.5]
                      Uwagi: Warka z datą przydatności do 20.06.2011. Z pitych przeze mnie polskich piw zapisuje się w pamięci goryczką. Na pewno do powtórki.

                      Moja ocena: [4.075]
                      Pozdrawiam, Maciek

                      Comment

                      • Pery77
                        Senior
                        • 03-2011
                        • 142

                        #86
                        Zapach raczej nie jest bardziej chmielowy od wielu innych na rynku ale smak juz jest jednak przyjemnie goryczkowy. Piana tez piękna. w sumie jak dla mnie ciekawe piwo i mysle że nie raz jeszcze po nie sięgne.

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          #87
                          Moje było faktycznie bardzo chmielowe, gorzkie i wyraźne.

                          Dużo by tego pewnie nie wypił przy sobocie bo by kubki smakowe zmasakrował, ale napewno kupię je powownie i obym trafił na taki sam rzut.

                          Ja polecam.
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • Feti
                            Senior
                            • 10-2010
                            • 801

                            #88
                            Nie. Kormoran nie potrafi uwarzyc lagera. Frajer jestem i znowu próbowałem to piwo. Toż to grochówka z alkoholem. Paskudztwo. Warka z datą ważności do 20-06-2011

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              #89
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie. Kormoran nie potrafi uwarzyc lagera. Frajer jestem i znowu próbowałem to piwo. Toż to grochówka z alkoholem. Paskudztwo. Warka z datą ważności do 20-06-2011
                              Lagera na pewno potrafią warzyć, czego dowodem jest Gold Pils (obecnie już chyba niedostępny), poza tym Rześkie. Co do Pilsa, a o to Ci chyba chodziło, to już inna bajka. Ja wyczerpałem limit podejść do tego piwa i spróbuję ponownie jak nie będzie już nic ciekawszego w zasięgu
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              • Mason
                                Senior
                                • 02-2010
                                • 3280

                                #90
                                Zasadniczo wszystko co warzy Kormoran to dolna fermentacja, więc lagery
                                JEDNO PIVKO NEVADI!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎