Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Kormoran Jasny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pazurq
    Senior
    • 05-2007
    • 120

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browar-Besko Wyświetlenie odpowiedzi
    Kolor: piękny złoto-bursztynowy kolor [4.5]
    Piana: nadspodziewanie gęsta, obfita i długo utrzymująca się piana, jak bita śmietana z wiejskiego mleka [4.5]
    Zapach: przyjemny, o nucie chmielowo-słodowej [4]
    Smak: mocno chmielowy, za dużo goryczki [3.5]
    Wysycenie: prawidłowe [4.5]
    Opakowanie: ładne, ale na kontretykiecie brak informacji czy butelka zwrotna czy nie [4.5]
    Uwagi: normalne piwo do picia (nie unijne)

    Moja ocena: [3.925]
    Wszystkie butelki 0,5 l z BK są zwrotne
    dobre piwo pite z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach...

    Comment

    • Turing
      Junior
      • 07-2011
      • 15

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty [5]
      Piana: Zwarta i gęsta, niestety z czasem opada do zera, w trakcie picia słabo się regeneruje. [4]
      Zapach: W zależności od temperatury pierwsze skrzypce gra albo słód (cieplejsze) albo chmiel(zimne). Niestety zapach chmielowy jest dość słaby a w końcu to "bardzo mocno chmielowe" piwo. [4]
      Smak: W smaku na szczęście jest dobrze, goryczka jest solidna i nie wpada w przesadną gorzkość. Goryczka przy każdym łyku łagodnie wzmacnia się i opada. Słód wyczuwalny, ale przysłonięty przez goryczkę. Wyczuwalna kwaskowość. Po ogrzaniu się piwo nadal jest bardzo smaczne, co niestety nie zawsze się zdarza. [4.5]
      Wysycenie: Nasycenie mocne, orzeźwiające. Dla mnie osobiście nieco zbyt duże, ale to kwestia gustu. [4.5]
      Opakowanie: Kormoran po raz kolejny pokazuje klasę. Jasna etykieta z kormoranem niosącym kufel piwa, napisy czytelne, jednolity motyw kufla z piwem, na kontretykiecie wszystkie ważne informacje, tekst "marketingowy" konkretny bez niepotrzebnych pierdół. [4.5]
      Uwagi: Piwo dobre i będę do niego wracał. Partia 11-10-11/AH12

      Moja ocena: [4.3]

      Comment

      • ksy
        Kur Domowy
        • 07-2011
        • 280

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemne złoto. Klarowny. ok [4]
        Piana: Pojawia się i ... znika. Czas się chyba przyzwyczaić do takiego stanu polskiego piwa. A leje pionowo na 3 czasem na 4 [3]
        Zapach: W zapachu mocna słodowość. O wiele więcej niż się spodziewałem po „Mocno chmielonym”. Nutki chmielowe ledwo wyczuwalne. W tym miejscu poczułem się zawiedziony i chociaż za chwilę okazało się, że nie słusznie .. ocena uczciwie musi być 3 [3]
        Smak: No tu właśnie moje negatywne odczucie zostało zapomniane. Cudowna błogość chmielu, goryczkowe niebo... smak piwa jakie lubię Da się wstawić 6? [5]
        Wysycenie: Idealnie dobrane do smaku, współgra tworząc poemat. [5]
        Opakowanie: Opakowanie bardzo ładne, nie jestem ornitologiem ale wierze, że przedstawia kormorana. Z tyłu moja ulubiona bajeczka o piwie warzonym z pasją (i to jest u mnie zawsze plus). Do tego skład i ekstrakt. Podsumowując ładnie i poprawnie. [5]
        Uwagi: Znakomite, orzeźwiające piwo. Polecam dla fanów goryczy, odradzam „miodopiją”

        Moja ocena: [4.05]
        --------------------
        --------------------
        "Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty. "

        Comment

        • Wujcio_Shaggy
          Senior
          • 01-2004
          • 4628

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Piękne złoto. Klarowne. [5]
          Piana: Średniopęcherzykowa, przy nalewaniu pieni się obficie i wysoko, potem bardzo szybko opada i praktycznie znika. [2]
          Zapach: Pierwsze wrażenie - wyraźnie słodowy. Po dłuższym wąchaniu można wyczuć lekkie nuty chmielowe, żywiczne. W sumie zapach przyjemny, ale muszę odjąć, bo to bardzo mocne chmielenie w aromacie się nie odzwierciedla. [4]
          Smak: Przy pierwszym łyku atakuje silna goryczka. Potem się uspokaja i schodzi za bardzo w tło; do głosu dochodzi za to słód i leciutko słodkawo-mdły posmaczek. No, nie jest dobrze, niezrównoważone to wszystko. [3.5]
          Wysycenie: Mogło być lepiej, na ostatnie ćwierć kufla trochę gazu już zabrakło. [3]
          Opakowanie: Butelka ŻGB. Etykieta nawet ładna, ale jak na moje oko brakuje trochę półtonów, przez co wygląda blado. Komplet informacji na kontrze. [4]
          Uwagi: Partia 18-10-11/AH19.

          Skusiłem się po dłuższej przerwie, ale nie powaliło mnie. Zamiast orzeźwić, zaległo mi to piwo na żołądku. Można by oczekiwać więcej, ale niestety, zawód.

          Moja ocena: [3.6]
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

          Comment

          • Rzeszowiak
            Piwny Radykał
            • 04-2009
            • 1596

            Ostatnie co mógłbym napisać o tym piwie, to to, że jest mocno nachmielone.

            Comment

            • kwl
              Member
              • 08-2009
              • 53

              Dokładnie, z dawnej goryczki pozostały wspomnienia

              Comment

              • zgroza
                Senior
                • 03-2008
                • 3597

                Piłem Mocno Chmielone pod makowca. Słodkiego makowca. I to był dobry wybór, bo piwo jest całkiem deserowe. Ok, lekki lager, czysty w smaku, ładna piana, wchodzi jak złoto, dobre, ale jest co najwyżej umiarkowanie nachmielone. Jako chmieloman jestem rozczarowany, Kormoranie.
                Lotna ekspozytura browaru

                Też Was kocham.

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  no to wychodzi na to że siępozmieniało to piwko od mojej ostaniej degustacji dobrych kilka miesięcy temu. Trzeba znowu kupić i sprawdzić czy rzeczywiście chmielowość spadła
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                    no to wychodzi na to że siępozmieniało to piwko od mojej ostaniej degustacji dobrych kilka miesięcy temu. Trzeba znowu kupić i sprawdzić czy rzeczywiście chmielowość spadła
                    A kiedyś była wysoka?
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • Rzeszowiak
                      Piwny Radykał
                      • 04-2009
                      • 1596

                      Nachmielenie tego piwa było marne za każdym razem jak je próbowałem.

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        No to co piłem w kwietniu tego roku było znacznie gorzkie i miało dość chmielowy zapach.

                        To było chwilę temu, ale pamiętam, ze na tle koncerniaków (i na tle innych kilku regionalnych piw) znacznie wybijał się goryczką.

                        Kwestia też zasadnicza co dla kogo jest "dość gorzkie" lub bardzo gorzkie :]
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • Feti
                          Senior
                          • 10-2010
                          • 801

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Odpowiedni dla stylu [3]
                          Piana: Dośc obfita, oblepia szkło, dośc powoli opada. Najlepsza cecha piwa [4]
                          Zapach: Odrzuca zapach DMS. Chmiel? Jaki chmiel? [1]
                          Smak: Warzywka, warzywka i tyle. Gdzie goryczka? Gdzie? Ohyda. [1]
                          Wysycenie: Odpowiednie. [3]
                          Opakowanie: Estetyczne, ładne, ino te bzdury, że to jest mocno chmielone. Raczej mocno wadliwe. [3]
                          Uwagi: Po bezsmakowych piwach koncernowych coś z DMS może smakować. Tak, smakowały mi piwa z Kormorana, ale byłem głupim młodym piwoszem. Targetem BK są chyba takie debile jak ja sprzed roku, co zachwycają się "regionalnymi" browarami.

                          Moja ocena: [1.6]

                          Comment

                          • Mason
                            Senior
                            • 02-2010
                            • 3280

                            Feti - podaj termin przydatności tego piwa, żebyśmy wiedzieli czego unikać. Ja do niedawna pijałem to w miarę często i nie miałem tak negatywnych wrażeń.
                            JEDNO PIVKO NEVADI!

                            Comment

                            • Feti
                              Senior
                              • 10-2010
                              • 801

                              5 marzec 2012

                              Comment

                              • Jarek191
                                Member
                                • 02-2006
                                • 85

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: złotawo-bursztynowy. Ciemniejszy niż się spodziewałem. [4]
                                Piana: Na początku była, nawet obfita, ale później się zmyła. [3.5]
                                Zapach: Ładny słodowy zapach. Chociaż po mocno chmielonym spodziewałem sie bardziej chmielowego. [4]
                                Smak: Smak ciekawy. Początkowo czuć goryczkę chmielu, ale i słód.
                                Następnie wyczuwalna jest goryczka chmielowa. Smak to najlepszy punkt piwa. [4.5]
                                Wysycenie: Nieduże. Preferuję akurat takie stąd taka nota. [4]
                                Opakowanie: Fajne opakowanie nawiązujące stylem do piw naturalnych.
                                Zakupiłem z kapslem wizualizującym zamek w Gniewie. Fajny pomysł. [5]
                                Uwagi: Pamiątka z wycieczki. Szkoda, że u mnie ciężko kupić :-(

                                Moja ocena: [4.2]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎