Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Kormoran Jasny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #61
    Mastne Brackie, Belgijskie Pale Ale. Kiedyś całkiem pasował mi OK Beer z Okocima, ale dawno nie piłem więc teraz za niego nie ręczę.

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23805

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
      Lecimy w OT, ale który polski koncerniak jest dla Ciebie akceptowalny?
      Temat umie zakładać? To niech zakłada. To jest o Kormoranie.
      Last edited by ART; 13-01-2011, 23:06.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • tomolek
        Hophead
        • 05-2006
        • 1752

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
        Mastne Brackie, Belgijskie Pale Ale. Kiedyś całkiem pasował mi OK Beer z Okocima, ale dawno nie piłem więc teraz za niego nie ręczę.
        eeeee to nie koncerniaki, a OK jest ok ale PU lepszy.


        ART to już był ostani post nie na temat, obiecuje, przepraszam
        www.ohbeautifulbeer.com

        www.mateuszdrozdowski.pl

        „Kwaśny Edi herbu Koreb

        Comment

        • gobi12
          Junior
          • 04-2010
          • 7

          #64
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemne złoto, wpadające w jasny bursztyn. [4]
          Piana: Bardzo ładna, na początku jest obfita, bardzo długo opada, ale jej znaczące ślady pozostają do końca kufla. Dawno nie widziałem takiej piany w żadnym polskim jasnym piwie. [4,5]
          Zapach: Praktycznie brak. Po wsadzeniu nosa w kufel czuć delikatną słodycz. [2.5]
          Smak: Smak jest poprawny. Mógłby być głębszy, bo na razie to po początkowym uderzeniu goryczki czuje się tylko kwasowość. [4]
          Wysycenie: Jest Ok. Osobiście preferuje bardziej nasycone piwa, ale akurat do tego piwa dane nasycenie po prostu pasuje. [3.5]
          Opakowanie: Klasa. Estetyczne, podane najważniejsze informacje (zaw. alkoholu, ekstrakt), ale też nazwy użytych gatunków chmielu, za co stawiam dużego plusa. Niestety etykieta jak i kontretykieta są przyklejone krzywo (to jakaś plaga wśród produktów browarów regionalnych) . [4.5]
          Uwagi: Z racji choroby, piłem piwo o temperaturze pokojowej, być może to dało efekt uczucia kwasowości kilkadziesiąt sekund po każdym łyku. Ogólnie bardzo ciekawe piwo, ale wymaga jeszcze "ustawienia", czyli dopracowania. Wyszło w sumie niedawno, więc sądzę, że trzeba dać Kormoranowi trochę czasu na dostosowaniu piwa do naszych wymagań. Z pewnością powtórzę je za 1,5-2 miesiące.

          Moja ocena: [3.83]
          Last edited by gobi12; 16-01-2011, 01:01. Powód: Po publikacyjne przemyślenia.

          Comment

          • podswierkiem
            Senior
            • 11-2010
            • 796

            #65
            Po degustacji kolejnej warki (do 04.03.2011 r.) stwierdzam zdecydowaną poprawę zapachu, może nawet zbyt intensywnie chmielową. ...na pewno do dalszego spożywania.
            "Ruszaj się Bruno, idziemy na piwo;
            Niechybnie brakuje tam nas!
            Od stania w miejscu niejeden już zginął,
            Niejeden już zginął kwiat!"

            Comment

            • Mason
              Senior
              • 02-2010
              • 3280

              #66
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty. Jak na moje oko akurat pasuje do ekstraktu [5]
              Piana: Znakomita. Po nalaniu gruba i gęsta, powoli opada i do samego końca trzyma się kożuszek bez dziur. Obficie oblepia szkło [5]
              Zapach: Chmielowy, ale dość łagodny i nieznaczny. Jednak oczekiwałbym bardziej intensywnych doznań zapachowych. [4]
              Smak: Zgodnie z obietnicą na etykiecie w smaku czuć dużą dawkę chmielu. Goryczka dominuje w smaku, ale jest przyjemna. [4.5]
              Wysycenie: Akurat, do tego długo się utrzymuje [5]
              Opakowanie: Wszystkie informacje podane, a etykieta po prostu mi się podoba. [4.5]
              Uwagi: Na pewno będę do niego często wracał. Smaczne piwo, któremu jak dla mnie brakuje tylko bardziej chmielowego zapachu.

              Moja ocena: [4.425]
              JEDNO PIVKO NEVADI!

              Comment

              • podswierkiem
                Senior
                • 11-2010
                • 796

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                (...)
                Zapach: Chmielowy, ale dość łagodny i nieznaczny. Jednak oczekiwałbym bardziej intensywnych doznań zapachowych. [4]
                (...)
                Uwagi: Na pewno będę do niego często wracał. Smaczne piwo, któremu jak dla mnie brakuje tylko bardziej chmielowego zapachu.

                Moja ocena: [4.425]
                Jaką warkę Kolega spożywał? Moje pierwsze KJMCh nie miały w zasadzie zapachu. Natomiast w kolejnych zapach był aż zbyt intesywny ("przechmielony").
                "Ruszaj się Bruno, idziemy na piwo;
                Niechybnie brakuje tam nas!
                Od stania w miejscu niejeden już zginął,
                Niejeden już zginął kwiat!"

                Comment

                • tomolek
                  Hophead
                  • 05-2006
                  • 1752

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika podswierkiem Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jaką warkę Kolega spożywał? Moje pierwsze KJMCh nie miały w zasadzie zapachu. Natomiast w kolejnych zapach był aż zbyt intesywny ("przechmielony").
                  miałem dokładnie te same wrażenie...
                  www.ohbeautifulbeer.com

                  www.mateuszdrozdowski.pl

                  „Kwaśny Edi herbu Koreb

                  Comment

                  • gregorez
                    Junior
                    • 10-2007
                    • 21

                    #69
                    Pisanie o tym piwie, że nie posiada super potężnego smaku chmielowej goryczy to po prostu nieporozumienie.
                    To skromne nasze Polskie piwo ma potężniejszą gorycz od Westmalle.

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gregorez Wyświetlenie odpowiedzi
                      Pisanie o tym piwie, że nie posiada super potężnego smaku chmielowej goryczy to po prostu nieporozumienie.
                      To skromne nasze Polskie piwo ma potężniejszą gorycz od Westmalle.
                      A od kiedy Westmalle jest wyznacznikiem intensywności goryczki w piwie
                      Porównaj je chociażby ze svijanskim rycerzem czy bitterem z opata.
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • Mason
                        Senior
                        • 02-2010
                        • 3280

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gregorez Wyświetlenie odpowiedzi
                        To skromne nasze Polskie piwo ma potężniejszą gorycz od Westmalle.
                        Nie wiedziałem, że Westmalle warzy pilsy :]
                        JEDNO PIVKO NEVADI!

                        Comment

                        • Feti
                          Senior
                          • 10-2010
                          • 801

                          #72
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Idealny dla ekstraktu, połyskliwy, po prostu piękny [5]
                          Piana: Obfita, troszkę opada, ale trwała. [4.5]
                          Zapach: Przyjemna ziołowa, bardzo aromatyczna chmielowośc. [4.5]
                          Smak: Bardzo solidna chmielowość na pierwszym planie, goryczka jest bardzo przyjemna, mocna , intensywna. W tle dość przytłumiona przez chmiel słodowość. [5]
                          Wysycenie: Dość spore. [4]
                          Opakowanie: Bardzo ładne, wszystkie dane są. [4.5]
                          Uwagi: Jak na polskie piwa wspaniale chmielone, Bardzo dobre piwo. Szkoda tylko, że w Płocku kosztuje 5 pln.

                          Moja ocena: [4.7]

                          Comment

                          • wrednyhawran
                            Senior
                            • 07-2010
                            • 1784

                            #73
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Głęboki złoto. Ładny i klarowny. [5]
                            Piana: Dosyć puszysta, całkiem trwała, drobnobąbelkowa. Fajny odgłos pękania bąbelków Ładnie brudzi szkło. [4]
                            Zapach: Bardzo specyficzny, ostry zapach chmielu, wręcz powiedziałbym żywicy lub niedojrzałych szyszek. Trochę za ostry, uderza w nozdrza siłą amoniaku. Czuje w nim jeszcze coś ale nie potrafię tego określić. Coś jakby zioła, albo trawsko jakieś, może warzywa. Generalnie leśno-łąkowe aromaty [3]
                            Smak: Zdecydowanie się poprawił od pierwszej warki. Jest trochę pełniejszy, przyjemnie goryczkowy, brakuje trochę słodowej treściwości, ale jest lepiej niz było. Przynajmniej teraz to piwo jest charakterystyczne. [4]
                            Wysycenie: Odpowiednie, fajnie utrzymuje pianę. [4.5]
                            Opakowanie: Bardzo ładna i stylowa, informacji sporo, pół punktu na minus za brak kapsla. Poza tym super. [4.5]
                            Uwagi: Warka z datą 06.04.11/A05, piwo jest inne niż to które pamiętam, nabrało charakteru i głębi. Nie jest to jeszcze ideał, trochę zbyt dużo jednak tych gatunków chmielu w jednym. Ale moje zdanie się nieco zmieniło. Nastepnym razem spróbuję na wiosnę, na łące w sloneczku

                            Moja ocena: [3.75]
                            Last edited by wrednyhawran; 06-02-2011, 03:03.
                            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                            Małe Piwko Blog
                            Małe Piwko Blog na facebooku
                            Domowy Browar Demon

                            Comment

                            • zgoda
                              Senior
                              • 05-2005
                              • 3516

                              #74
                              Któraś z warek do marca - zapach nieco mniej słodowy, ale wcale nie bardziej chmielowy. Goryczka dużo mocniejsza niż kiedyś, przy pierwszym łyku wybitnie żywiczna.

                              Za jakiś czas kupię jeszcze raz i sprawdzę co nowego. Chwilowo to nowe smakuje mi mniej, niż pierwsza warka.
                              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                              Comment

                              • wrednyhawran
                                Senior
                                • 07-2010
                                • 1784

                                #75
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ok, przeczytałem. Ja pierwszej warki nie piłem, ale mogę śmiało powiedzieć że kolejne były dużo lepsze niż ta z twojego opisu. Przede wszystkim usunięto DMS i polepszono zapach.
                                Właśnie przedwczoraj piłem jasne chmielone i faktycznie tak jak napisałem w nowej ocenie jest nieco lepsze, ale wciąż uważam, że jest trochę przekombinowane i producenci chyba nie mają jasnej koncepcji na to co chcą osiągnąć. Ta mieszanka jest chyba trochę przesadzona, nawarstwia się zbyt wiele różnych odmian chmielu i wychodzi z tego coś niezidentyfikowanego. Chociaż, przyznaję że piwo nabrało charakteru - szczególnie właśnie przez zapach. Nie takiego co prawda się spodziewałem ale ten jest ciekawy.
                                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                                Małe Piwko Blog
                                Małe Piwko Blog na facebooku
                                Domowy Browar Demon

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎