Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Niepasteryzowana

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • fatdaddy
    Junior
    • 07-2006
    • 18

    #16
    Wczoraj byłem w Nieliszu (gdzieś między Lublinem, a Szczebrzeszynem) na stacji i się zdziwiłem jak zobaczyłem nową Perełkę

    Comment

    • djkynek
      Senior
      • 03-2005
      • 122

      #17
      Kupilem dzis w rzeszowskim Leclerku pare sztuk z ciekawosci. Szału nie ma, ale krok w dobrym kierunku. Zdecywanie lepsza, niz Kasztelan, czy Łomza /oczywiscie mam na mysli niepasteryzowane/.

      Comment

      • fuliano
        Senior
        • 07-2010
        • 1825

        #18
        W Wawie ktoś już ją widział?

        Comment

        • tomolek
          Hophead
          • 05-2006
          • 1752

          #19
          Mogło być lepiej...
          Kolor: jasny, słomkowy
          Zapach: nikły, prawie nie wyczuwalny
          Piana: na początku bardzo ładna, drobna. Szybko znika, nie zostawiając zbyt wielu śladów na szkalnce.
          Smak: jakoś brakuje mu wypełnienia, dość świeży i lekki. Brakuje mi goryczki.
          Wysycenie: dla mnie za wysokie

          Kupione we wiadomym sklepie na Tumidajskiego, ten widok był dla mnie kompletnym zaskoczeniem, na początku myślałem, że to Łomża.
          www.ohbeautifulbeer.com

          www.mateuszdrozdowski.pl

          „Kwaśny Edi herbu Koreb

          Comment

          • uranium
            Member
            • 05-2003
            • 77

            #20
            Nie zgodzę się co do piany - wlana do szklaneczki dedykowanej pozostała do samego końca (warka 24.01.11)
            Dla mnie smak lekko kwaskowaty i przypomina stare EB.
            Nie jest nachmielona i na bank nie ma 6% vol. - jest słabsza.

            W sklepie "Mniam Mniam" przy przystanku w garażach na Armii Krajowej w Lublinie jest po 2,30+ PLN. Taniej od pasteryzowanej o 10 gr.
            Mnie to piwo smakuje, mimo tego że czuję długo w ustach kwaśny smak.
            Nasycenie jest ok.
            Piwo wybitnie letnie, ale latem to już będzie kosztowało 2,90 PLN zapewne.

            Dla kolekcjonerów - etykiety są w czterech różnych rodzajach. Tam na focie widzicie ludzi - zapewne browarników, aj właśnie piję taka z etykietą z trzema browarnikami i beczką, a widziałem tez taka z jakąś maszyną.
            Last edited by uranium; 11-12-2010, 22:47.

            Comment

            • Pierun
              Member
              • 05-2005
              • 65

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika niemiec15 Wyświetlenie odpowiedzi
              Jak dla mnie to mało zdecydowany smak....szczerze powiem, że czuje się rozczarowany...
              Ja też oczekiwałem czegoś więcej, ale nie jest tak tragicznie.

              Za to będzie bonus dla zbieraczy etykiet, ponieważ ma ich być ponoć cztery różne. Ja miałem etykiety z kadzią zamiast tych trzech panów.

              Comment

              • wrednyhawran
                Senior
                • 07-2010
                • 1784

                #22
                Zgadza się, rózne etykiety, na mojej jest browarnik z kadzią.
                Co do samego piwa - trochę zawód. Myślałem, że wyjdzie coś na kształt niepasteryzowanej perły chmielowej, jednak chmiel w tym piwie jest dla mnie niewyczuwalny. Smak przypominał mi bardzo ambera Natura, który bądź co bądź jest piwem z nieco niższej półki. Perła Niepasteryzowana jest póki co piwem zbyt mało wyrazistym, nieco zbyt słodkim i za moało chmielowym. Może to się kiedyś poprawi (o ile to nie jest edycja limitowana).

                Dla kolekcjonerów zamieszczam poniżej zdjęcie mojej etykiety.
                Attached Files
                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                Małe Piwko Blog
                Małe Piwko Blog na facebooku
                Domowy Browar Demon

                Comment

                • forra6
                  Senior
                  • 11-2008
                  • 413

                  #23
                  Zakupione w Bochni, co było dla mnie dużym zdziwieniem,tak szybko od premiery. Podawane zza lady, w domu zauważyłem 2 różne etykiety, z 3ma browarnikami, druga z kadzią. Cena 2,59zł, butelka bezzwrotna, brązowa, dedykowany kapsel.
                  Piwo wybitnie lekkie, ale nie wodniste, przyjemne w smaku, doskonale gasi pragnienie, nie jest specjalnie nagazowane, piany niestety na dłużej brak. Mi smakowało, w tej półce cenowej, biorąc pod uwagę zakup w totalnie nie-piwnym monopolu, bardzo pozytywne wrażenie. Jeżeli dopracują trochę głębię smaku, może być bardzo dobry niepaster . Lepsze niż Amber Naturalny, którego ostatnio zachwalałem w tej kategorii
                  Don't trust nobody, It will cost you much too much
                  Beware of the dagger, It caress you at first touch
                  O, all small creatures, It is the twilight if the gods

                  Comment

                  • Lesnick
                    Senior
                    • 03-2010
                    • 153

                    #24
                    Nabyłem wczoraj w Rodzince Bis w Wawie. Całkiem fajne piwko. Pina może zbyt szybko się gubi. Na podniebieniu niestety utrzymuje się kwasek, a nie goryczka, którą preferuję.

                    Comment

                    • YouPeter
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 2379

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Słomkowy, trochę za jasny. Klarowne. [3.5]
                      Piana: Nie spodziewałem się tego ale nawet dość długo się utrzymywała. Biała, średniej gęstości i grubości. Utrzymuje się przez ok 10 min., po czym opada do postaci cienkiego dywanika. Nie pozostawia większych śladów na ściankach kufla. [3.5]
                      Zapach: Średnio intensywny chmielowo słodowy. Czuć również lekkie drożdżowe i zbożowe nutki. [4]
                      Smak: Tu przede wszystkim od początku uderza duża chlebowość, dopiero spod niej wydostaje się chmiel i słód. Podobnie jak w zapachu tak i w smaku pojawia się drożdżowy posmak. Goryczka bardzo słaba, praktycznie nie wyczuwalna. Piwo dość pełne w smaku. Po krótkim zastanowieniu dochodzę do wniosku, że smakowo chyba najbardziej zbliżone jest do Ciechana Wybornego. [3.5]
                      Wysycenie: Jak dla mnie zdecydowanie za niskie. [2]
                      Opakowanie: Estetycznie zaprojektowane, czytelne, na wysokim poziomie. Kapsel dedykowany i standardowo brak informacji o ekstrakcie. [4]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.625]
                      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6141

                        #26
                        No dobra... da się wypić... ostre gazowanie daje orzeźwiające wrażenie... na lato będzie ok.

                        Produkt, który w czasie szukania "piwa" w sklepie z "koncernówką" będzie dobrym wyborem.

                        Zobaczymy też co do lata będzie się działo ze smakiem piwka.

                        Moja butla / 31.1.11 / miała piankę tylko na początku.

                        Comment

                        • uranium
                          Member
                          • 05-2003
                          • 77

                          #27
                          Czyli to już czwarta warka.
                          24.01 chyba była pierwszą
                          25.01 długo królowała
                          27.01 teraz w sklepach rządzi
                          31.01 jak sam powiadasz już się pojawiła

                          Comment

                          • Kwadri
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 1216

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoty, klarowny. [4]
                            Piana: Średniobąblowa, znika bardzo szybko do pierścienia. Później nie ma wogóle. [3]
                            Zapach: Średniointensywny, słodowy z lekkim chlebowym tłem. Pod koniec nabiera intensywności. [4]
                            Smak: Słodowy początek, gorycz słaba. Posmak lekko gryzący, słodowy z nieco mocniejszą niż początkowo goryczą. W tle lekko chlebowe. Całkiem smaczne. [4]
                            Wysycenie: Średniowysokie. [4.5]
                            Opakowanie: Dla mnie jest ładne. Cztery rodzaje etykiet w beżowo-białej tonacji z rysunkami nawiązującymi do początków ubiegłego wieku. Beżowy, dedykowany kapsel pasuje do całości. Mały minus za brak podanego ekstraktu. [4.5]
                            Uwagi: Partia z datą 26.02.11. Piwo daje rade i jest w dobrej cenie. Zdecydowanie smaczniejsze od Łomży, czy Kasztelana.

                            Moja ocena: [3.95]
                            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                            Comment

                            • Mason
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 3280

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jak na jasne pełne jest ok, ale biorąc pod uwagę zawartość alkoholu to jest zbyt jasne. [3]
                              Piana: Piwo nalewałem agresywnie i na początku utworzyła się potężna czapa piany, która szybko zredukowała się do kożuszka a ów po kilku minutach zmienił się w obrączkę. [3]
                              Zapach: Wyczuwam głównie słód, a wręcz słodkość. Aromat chmielu śladowy. [2.5]
                              Smak: Podobnie jak w zapachu czuć głównie słodycz, maskująca nieznaczną goryczkę. [1.5]
                              Wysycenie: Ciut za niskie jak na ten gatunek, ale tu akurat jest ok. [4]
                              Opakowanie: Samo opakowanie nie jest jakoś strasznie złe, ale moim zdaniem bania należy się za usilnie zrzynanie z Łomży Niepasteryzowanej. Kolorystyka identyczna, kształty i rozmiary etykiety i kontry takoż. [1]
                              Uwagi: Słabe, słodkawe piwo ze sporą zawartością alkoholu. Zdecydowanie nie dla mnie, moi znajomi którzy też go próbowali ocenili je nawet niżej.

                              Moja ocena: [2.175]
                              JEDNO PIVKO NEVADI!

                              Comment

                              • Mikko
                                Senior
                                • 12-2008
                                • 583

                                #30
                                W jakiej sieci to piwo jest dostępne? Szukałem w Szczecinie w hipermarketach, Żabkach, Społemasach i nie znalazłem.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎