Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Lwówek Piastowski

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • TomX
    Senior
    • 09-2004
    • 1035

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
    Informuję ,że jako pierwsi stosujemy w tym piwie metodę opadowej filtracji wspomagającej za pomocą wiórów dębowych (XVII wiek) .Fakt ,że na licznych próbach 50litrowych wyniki wychodziły inaczej. Poprawki są przygotowane i negatywne w tej sprawie emocje są po naszej stronie. Po prostu zamiast ewidentnego posmaku dębowego powstało coś w tle.Sam jestem zaskoczony.Następne warki będą coraz wyraźniejsze.
    Można prosić o jakieś szczegóły, na czym ta metoda polega? Nie potrafię sobie tego wyobrazić, a brzmi ciekawie. Oczywiście jeśli to nie tajemnica handlowa

    Zgadzam się z przedmówcami, że takie innowacyjne posunięcia powinny być głośno i wyraźnie reklamowane!
    Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

    I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Candlekeep Wyświetlenie odpowiedzi
      Panie Marku, to czemu nie ma o tym ani słowa na butelce? Aż się prosi, żeby tę informację umieścić na kontrze...
      Kłopot taki, że Lwówek nie ma kontry.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        #33
        Panie Marku, to czemu nie ma o tym ani słowa na butelce? Aż się prosi, żeby tę informację umieścić na kontrze...
        Z tego co wiem lwówecka etykieciarka nie nakleja kontr.

        Comment

        • Feti
          Senior
          • 10-2010
          • 801

          #34
          Jako hasło:
          "Jedyne prawdziwie dębowe piwo w Polsce". Tylko czy są pieniądze na prawnika?

          Comment

          • Candlekeep
            Senior
            • 11-2007
            • 367

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
            Kłopot taki, że Lwówek nie ma kontry.
            No właśnie o to mi chodzi...

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              #36
              Nie ma kontry = nie ma miejsca na takie informacje. To drzewo musi wystarczyć
              Last edited by Pendragon; 23-12-2010, 22:39.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • przemo70
                † 1970-2019 Piwosz w Raju
                • 05-2007
                • 1501

                #37
                Po postach powyżej aż nie mogę się doczekać degustacji
                Save water, drink beer ...

                http://www.parowozy.com.pl/
                http://www.kamery.wolsztyn.pl/
                https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

                Comment

                • Candlekeep
                  Senior
                  • 11-2007
                  • 367

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie ma kontry = nie ma miejsca na takie informacje. To drzewo musi wystarczyć
                  Właśnie dlatego dobrze, gdyby ta kontra się jednak pojawiła. Przy okazji zniknąłby z frontu ten koszmarny kod kreskowy. Poza tym - co nie jest bez znaczenia - byłaby to okazja, żeby raz jeszcze przemyśleć etykietę
                  A co do degustacji - właśnie jestem w trakcie. Rzeczywiście - piwo nie powala i póki co, Szanowny Przemo, nie masz się do czego niecierpliwić.
                  Filtrtacja poszła jakby nieco za daleko i odfiltrowano zarówno część smaku, jak i barwy . Jeszcze trzeba trochę popracować nad charakterem tego piwa.
                  Cóż, jak pisał marekj - to piwo wciąż jest dopracowywane. Nie zrażam się więc i czekam na kolejne partie. Na razie powstrzymam się z oceną.

                  Comment

                  • marekj
                    Senior
                    • 03-2010
                    • 508

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Candlekeep Wyświetlenie odpowiedzi
                    Właśnie dlatego dobrze, gdyby ta kontra się jednak pojawiła. Przy okazji zniknąłby z frontu ten koszmarny kod kreskowy. Poza tym - co nie jest bez znaczenia - byłaby to okazja, żeby raz jeszcze przemyśleć etykietę
                    A co do degustacji - właśnie jestem w trakcie. Rzeczywiście - piwo nie powala i póki co, Szanowny Przemo, nie masz się do czego niecierpliwić.
                    Filtrtacja poszła jakby nieco za daleko i odfiltrowano zarówno część smaku, jak i barwy . Jeszcze trzeba trochę popracować nad charakterem tego piwa.
                    Cóż, jak pisał marekj - to piwo wciąż jest dopracowywane. Nie zrażam się więc i czekam na kolejne partie. Na razie powstrzymam się z oceną.
                    mamy etykieciarkę z kontra ,ale jest ogromna .a etykieta - cholera z tymi artystami

                    Comment

                    • Candlekeep
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 367

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
                      mamy etykieciarkę z kontra ,ale jest ogromna .a etykieta - cholera z tymi artystami
                      He he he... Niech Artysta powróci do źródeł. Niech się wpatruje kilka dłuższych chwil w pierwszą, "zieloną" etykietę Książecego - a nuż będzie to inspiracją

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Candlekeep Wyświetlenie odpowiedzi
                        He he he... Niech Artysta powróci do źródeł. Niech się wpatruje kilka dłuższych chwil w pierwszą, "zieloną" etykietę Książecego - a nuż będzie to inspiracją
                        Oj, popieram, popieram w całej rozciągłości!!
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • pioterb4
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 4322

                          #42
                          Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie, ale kiedyś to wszystko było bardziej logiczne: było piwo zamkowe - na etykiecie był zamek, basztowe - była wieża, Bosmańskie - był bosman. A dziś mamy Piastowskie i drzewo świat idzie w złym kierunku...

                          Comment

                          • krzysioz210
                            Member
                            • 06-2010
                            • 52

                            #43
                            Czy nie lepiej zamiast ekperymentowac - nawiazac do piwa basztowego ,ktore bylo produkowane we Lwowku w latach 80-tych i mialo podobne parametry a smak nieporownywalnie lepszy?

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23799

                              #44
                              Smak miało lepszy bo byłeś 30 lat młodszy
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • funky83
                                Senior
                                • 07-2009
                                • 136

                                #45
                                Może jestem jakiś inny, ale mnie baaardzo zasmakowało te piwko i moim zdaniem już na dzień dobry odpaliło Żywe w swojej kategorii. Idealnie wysycone, intrygujące w smaku, zaskakujące lekkością z lekko kulejącą pianą. Mam gdzieś, jaki ma kolor Debiut udany, z mojej strony gratulacje. Nowa metoda filtracji - ciekawa sprawa. Jeśli z tej strony coś jeszcze się poprawi to dla mnie będzie mega bomba tra pozycja. Etykieta przyzwoita, faktycznie bez rewelacji, jest tu pole do usprawnień.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎