Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tyskie, Żubr

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • KDWG
    Senior
    • 03-2014
    • 143

    #31
    Cóż... niby tyski Żubr wypadł w dniu wczorajszym lepiej od Chmielowej "perełki", ale to głównie przez brak efektów działania zielonej butelki. Brak skunksa, mdłości i innych tego typu dodatków, poza tym nic nowego od poprzedniego wpisu.

    A nie, nowy (i ładny) kapsel! Byłbym zapomniał
    So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

    Comment

    • zgreg
      Member
      • 01-2013
      • 60

      #32
      Nie mcie wrażenia, że piwa z kp mają jakiś ,chemiczny' posmak, jakiś taki ostry czy coś?

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10738

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgreg Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie mcie wrażenia, że piwa z kp mają jakiś ,chemiczny' posmak, jakiś taki ostry czy coś?
        Te Tyskie czy wszystkie?
        Last edited by anteks; 30-07-2014, 18:05.
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • zgreg
          Member
          • 01-2013
          • 60

          #34
          Gronie, żubr,dębowe jak pamiętam choć ostatniego dawno nie piłem.

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10738

            #35
            Z browaru w Tychach czy ogólnie KP?
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • zgreg
              Member
              • 01-2013
              • 60

              #36
              Investigation robisz czy co :-D , nie patrze na cyferki - jakie by nie kupil to chemią jedzie

              Comment

              • kpirx
                Junior
                • 07-2014
                • 7

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasny, klarowny bursztyn. [3]
                Piana: Bardzo szybko opadła. [2]
                Zapach: Słodowy. Bardzo delikatnie przebija chmiel, ale można powiedzieć, że go nie ma. [3]
                Smak: Goryczka (zaskoczenie!) mała do średniej, ale nieprzyjemna. Lekkie nuty słodowe, ale goryczka dominuje. [2]
                Wysycenie: Za duże. Odbija się całkiem mocno, a nalewałem dosyć agresywnie do szkła. [3]
                Opakowanie: Tradycyjna kiepścizna. Na minus brak składu, na plus kapsel. [2]
                Uwagi: Zaskoczenie, nie piłem tego piwa od kilku lat i spodziewałem się kompletnego chłamu z koncernu, a nie jest aż tak źle. To chyba najlepsze koncernowe jasne pełne jakie ostatnio piłem. Ale i tak nie jest dobre. Zostały mi jeszcze Harnaś, Tatra i Warka i może jeszcze coś mniej powszechnego. Data ważności 06.12.14.

                Moja ocena: [2.45]

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kpirx Wyświetlenie odpowiedzi
                  Uwagi: Zaskoczenie, nie piłem tego piwa od kilku lat i spodziewałem się kompletnego chłamu z koncernu, a nie jest aż tak źle. To chyba najlepsze koncernowe jasne pełne jakie ostatnio piłem. Ale i tak nie jest dobre. Zostały mi jeszcze Harnaś, Tatra i Warka i może jeszcze coś mniej powszechnego. Data ważności 06.12.14.
                  Szeroki wybór .
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • kpirx
                    Junior
                    • 07-2014
                    • 7

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                    Szeroki wybór .
                    faktycznie to śmiesznie zabrzmiało, ale oczywiście mówię o koncerniakach, bo Tyskie, Lech, Żywiec itd., mam już za sobą, a resztę chciałem spróbować z ciekawości, bo nie piłem tych piw od kilku lat. Ale może faktycznie nie warto.

                    Comment

                    • szefoo
                      Junior
                      • 07-2013
                      • 14

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, klarowny [4]
                      Piana: Szybko opadła jednak nie do zera, pozostała cienka warstewka piany [2]
                      Zapach: Słodowy, czysty, brak nut alkoholowych, leciuteńka minimalniutka szmatka [3]
                      Smak: Goryczka jest, pozostaje, mało przyjemna. Brak jakichkolwiek nut prócz słodu. [2]
                      Wysycenie: Wysokie, szybko wychodzi z żołądka... [2]
                      Opakowanie: Zielone tło jak i napisy są spoko i jak się zasłoni samego żubra to nawet ładnie wygląda. Sam żubr wklejony byle jak i jakość jego wydruku beznadziejna. [3]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [2.5]
                      Piwniczka Piwna
                      Warek 27
                      Leżakuje: #26 Dynia, #27 PIPA

                      Comment

                      • kranu
                        Member
                        • 03-2012
                        • 76

                        #41
                        Dostałem Żubra (Tychy) od znajomego.
                        Wypiłem połowę i dałem do spróbowania żonie która nie zna się na piwie, ale nieraz degustuje moje domowe warki.
                        Na pytanie czym jej to piwo smakuje, odpowiedziała: "niczym".
                        Mnie również to piwo smakuje niczym, a w zapachu lekka kukurydza (DMS?).

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi

                          SMAK: o, nie ma tragedii. Zapamiętałem go o wiele gorzej.
                          ......
                          W upalne lato w razie promocji na zadupiu piwnym pewnie jeszcze jedno wypiję. Obym zapamiętał cyferkę
                          No i kupiłem.
                          ŻUBR 07.08.15
                          KOD 15 03 00 czyli Tychy
                          Jednak dobrze zapamiętałem. Możliwe, że bardziej świeże smakuje lepiej itp. Mam to już w d..

                          Pite jako drugie (akurat po EB) i stwierdzam, że piwo było puste, praktycznie bez goryczki, z lekkim koncernowym posmakiem mokrej ściery. Woda z posmakiem piwo-ruskiego szampana
                          Słabe piwo nawet wśród eurolagerów

                          baj baj na rok, dwa
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • WojciechT
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 2546

                            #43
                            Kupiłem niedawno mieszkanie i okazało się, że w wyczyszczonym przez poprzednich lokatorów do cna mieszkaniu ostał się czteropak Żubrów. W trakcie remontu otworzyłem jedną puszkę. Pamiętając, że na studiach (a przynajmniej na ich początku) było to jedno z najczęściej pitych przeze mnie piw (głównie dlatego, że w studenckiej spelunie było po 3 zł).

                            I co?

                            Ale świństwo. Serio. Skarpetkowo-kwaskowata aberracja piwna. Serio. Po trzech łykach - które i tak wypełniły mój żołądek większą ilością gazu niż kilogram fasolki - miałem dość.

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6134

                              #44
                              Żabka pomogła mi do-kompletować kiste Żubrem z kodem 1 .

                              / oczywiście ostatnie dziury /

                              aaaaa w domu test ... piana słaba, gaz duży, zapach zwykły, smak blady... ech gaz szaleje.

                              Chyba poczekam jak się "to" odgazuje i ogrzeje

                              Złagodniało i łagodny słód wychodzi ale nie tego potrzebują niedźwiadki

                              ocena - dolne strefy stanów średnich...

                              Comment

                              • WojciechT
                                Senior
                                • 09-2012
                                • 2546

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Jasnozłoty, idealnie klarowny. [5]
                                Piana: Wysoka, drobno i średniopęcherzykowa, szybko redukuje się do cienkiego kożuszka, a następnie obręczy. Biała. [3]
                                Zapach: Skarpetkowo-landrynkowo-słodowy. Typowe korpo. [2]
                                Smak: Słód, koncernowa pustka, jakaś niska, ale tępa i niekoniecznie przyjemna goryczka. Przy przełykaniu kwasek. Tyle. [2]
                                Wysycenie: Za wysokie. [4]
                                Opakowanie: Brak podanego miejsca uwarzenia, pełnego składu, nawet kontry poskąpili. Butelka zwrotna, kapsel bardzo ładny. [3]
                                Uwagi: Nie ma co się rozpisywać, typowy korpolager. Jak komuś bardzo chce się pić, to niech pije... Jedyne, co dobrego o tym piwie mogę napisać, to naprawdę fajne reklamy.

                                Moja ocena: [2.4]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎