Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasno-żółty, mętność calkowita, jak dla mnie zbyt jasne [4]
    Piana: po nalaniu obfita, wysoka, potem szybko opada aż do cieniutkiego kożuszka na piwie, nie osadza się na szkle [3]
    Zapach: cytrynowo-zbożowo-słodowy, dość inyensywny [3]
    Smak: od razu dominuje cytrynowa kwaskowość, potem leciutki posmak drożdżowy, za nic nie czuje chlebowego ani bananowego posmaku, samo piwo dość wodniste [3]
    Wysycenie: zdecydowanie za mocno nagazowane, piwo aż kłuje i buzuje jak coca cola [2]
    Opakowanie: sama etykieta ładna ale za napis "Pierwszy prywatny mini browar w Polsce" totalna obniżka w ocenie, gładki kapsel [2]
    Uwagi: Raczej nie powtórzę, zupełnie mi nie podeszło, zakupione w Le Clerk na Kwitnącej

    Moja ocena: [2.95]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złocisty. Mętno-opalizujący. Przyjemny. [4]
      Piana: Bardzo mocno buzująca przy nalewaniu. Dość mięsista. Szybko redukuje się do cieniutkiej pianki. Przy przechyleniu szklanki ładnie i dość trwale oblepia szkło. [3.5]
      Zapach: Świeży owocowy aromat. Z przewagą banana. Spod niego wyłaniają się dość wyraźnie słody. [4.5]
      Smak: Jako podstawa charakterystyczny posmak drożdżowo-bananowy. Wyczuwalny też wyraźnie słód pszeniczny. I jakby na końcu delikatna nutka ryżu preparowanego. Przyjemny, choć mam wrażenie, że do pełni szczęścia brakuje tutaj harmonijnego zbilansowania. Jak doskonale zrobiony bigos zaraz po ugotowaniu a nie po kilku dniach. [4]
      Wysycenie: Do połowy konsumpcji było idealne. Potem nieco siadło. No ale tak to bywa jak się zaczyna od niezłej zadymy [3.5]
      Opakowanie: Najsłabszy element tego piwa. Broni się jakoś jedynie dość mdła krawatka i nudna kontra, za to z pełnym info. Jednak landszaft z wiatrakiem, ubrany nie wiadomo dlaczego w gotyckie okno, to wyjątkowo nietrafiony pomysł na etę. Do tego goły kapsel. No ale Gościszewo zdaje się nigdy nie słynęło z oprawy... [2]
      Uwagi: Bardzo dobre piwo w swoim stylu. Generalnie trzymam kciuki za Panów Czarneckich, a do Pszenicznego z Gościszewa będę pewnie wracał. Tylko, na Boga, zmieńcie grafika....

      Moja ocena: [4]
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • Mario_Lopez
        Senior
        • 08-2009
        • 991

        #18
        Świetny pszeniczniak, piana bielutka, bardzo gęsta, trwała,w zapachu zdecydowane cytrusy i drożdże, bardzo ładnie.
        W smaku czuć dość wyraźnie goździki oraz fajną kwaśnawą nutę.
        Chętnie sięgnę po to piwo jeszcze wiele razy.
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


        EBE EBE

        Comment

        • Maciek78
          Junior
          • 12-2011
          • 3

          #19
          Czy to piwo jest do kupienia w którymś z warszawskich sklepów??

          Comment

          • Maremali
            Senior
            • 05-2002
            • 1953

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maciek78 Wyświetlenie odpowiedzi
            Czy to piwo jest do kupienia w którymś z warszawskich sklepów??
            w tym tygodniu widziałem je w Leclerku na Bielanach
            http://maremali.web-album.org/

            Comment

            • wpadzio
              Senior
              • 06-2011
              • 2645

              #21
              Ja je regularnie widuję w Rodzince Bis na Pejzażowej 2 niedaleko metra Wilanowska, obok innych produktów z Gościszewa.
              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
              Serviatus status brevis est
              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

              Comment

              • funky83
                Senior
                • 07-2009
                • 136

                #22
                Nie przesadzałbym z tą regularnością. Raczej bywa tam od czasu do czasu...

                Comment

                • misha22
                  Senior
                  • 12-2008
                  • 128

                  #23
                  Gosciszewo pszeniczne

                  Niestety pudło! Na poczatek dziwi mnie tylko kompletny brak piany, potem mocny kwaskowaty smak -mysle "prawdziwa zupa chmielowa, tak być musi.
                  Ale w polowie kufla moj organizm robi bunt. Jeszcze tylko test na innym Homo S ale reakcja odrzucajaca....
                  Wiec zlew -jak niefart to niefart
                  Naciecie na kalendarium:12/II/15 - dziś 10.02
                  Miejsce zakupu E.Leclerc Gdańsk okolice zaspy.
                  Browar w Gosciszewie możliwie szybko powiadomię.
                  M

                  Comment

                  • kuryl
                    PremiumUżytkownik
                    • 08-2011
                    • 35

                    #24
                    Niestety i ja się zawiodłem ostatnio, dokładnie na tej samej partii, o której wspomniał misha. Ostatnia butelka zburzyła moje dobre wspomnienia o tym przepysznym pszenicznym piwie. Niestety mocno kwaskowaty smak spowodował, że po 3 łykach wylałem piwo

                    za jakiś czas przekonam się, czy to tylko przypadek, czy jednak spadek formy.

                    zakupione w gdańskim Smaku.

                    Comment

                    • chechaouen
                      Senior
                      • 01-2011
                      • 1180

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Pomarańczowy, mętny, ale nie jakoś bardzo. Mógłby być nieco bardziej zmętniony, co w pszenicach lubię [4]
                      Piana: Bardzo mała i bardzo szybko znikła [2]
                      Zapach: Mocna strona piwa. Intensywny zapach świeżych bananów. Przyjemny, aż chce się wąchać i wąchać [5]
                      Smak: Naprawdę przyjemny h-weizen. Bardzo świeży, pełen i intensywny smak, w którym - tak jak w zapachu - dominują banany. Goździki też są, ale jednak banany na pierwszym planie. Piwo nie jest ani trochę wodniste, co w przypadku h-weizenów zasługuje na duże uznanie. W tle subtelna goryczka [4.5]
                      Wysycenie: Mogłoby być nieco większe [3.5]
                      Opakowanie: Oszczędna, ale w sumie sympatyczna etykieta kojarząca się z małym regionalnym browarem [4]
                      Uwagi: Piwo za datą 15 VIII 2013

                      Moja ocena: [4.325]

                      Comment

                      • Zaza
                        Junior
                        • 08-2013
                        • 23

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złocisty, pszeniczny, delikatnie zmętniony. Pod światło wpada w cytrynowy. Niestety w piwie widać pływające drożdże, z osadu drożdżowego który pozostał na dnie butelki. [4]
                        Piana: Piana bardzo obfita, bardzo gęsta. Długo się utrzymująca. Przykleja się zarówno do szkła jak i ust. [5]
                        Zapach: Wyraźna pszenica, do tego goździki i banany. Delikatnie czuć drożdzami. [4]
                        Smak: W smaku wyraźnie pszeniczne. Lekko kwaskowate, co daje uczucie orzeźwienia. Wyczuwam bardzo delikatny smak banana. [4]
                        Wysycenie: Idealnie wysycona pszenica. Mocno orzeźwia, a bąbelki bardzo ładnie wyglądają w szklance. [5]
                        Opakowanie: Szata graficzna przedstawiająca wiatrak na polu nie przemawia do mnie. Butelka nie zachęca do sięgnięcia po nią na półce sklepowej. Kapsel goły. Na etykiecie jedynie podstawowe informacje o piwie. [3]
                        Uwagi: Całkiem ciekawy pszeniczniak, bardzo pijalny. Kupiony za 6,40.

                        Moja ocena: [4.1]

                        Comment

                        • Brodzislaw
                          Senior
                          • 09-2013
                          • 1020

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: pomarańczowy, lekko zmętniony [4.5]
                          Piana: niezbyt obfita z drobnych i średnich pęcherzyków opadła niemal do zera. [2]
                          Zapach: Delikatny aromat słodów i nut bananowo-goździkowych [3.5]
                          Smak: czuć przede wszystkim słody zbożowo-biszkoptowe z kwaskiem na finiszu. Z czasem dochodzi nuta banana i przyprawy goździkowej. Gryczka ledwie wyczuwalna. Jest lekko słodkawo. [3]
                          Wysycenie: poniżej średniego, trochę zbyt niskie jak na styl [3]
                          Opakowanie: Przyzwoite, za dużo tych opisów. [3.5]
                          Uwagi: Poprawnie, bez szału.

                          Moja ocena: [3.175]

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎