Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Warka, Leżajsk Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasno-złocisty, typowe dla pilsów [5]
    Piana: obfita moment po nalaniu, śednio-pęcherzykowa, opada szybciutko, nie osadza się na szkle [2.5]
    Zapach: dośc intensywny, miły, słodowo-chmielowy, przy czym zapach slodu dominuje [4]
    Smak: chmielowa goryczka mieszająca się z lekkim słodowym posmakiem, trochę wodniste, za mocno kłujące bąbelki, na końcu języka pozostaje jeszcze jakaś niechmielowa goryczka. nic więcej nie napisze b w sumie nie ma o czym [3]
    Wysycenie: mogłoby by byc troszkę mniejsze, za bardzo babelki przeszkadzają swom kłuciem [3.5]
    Opakowanie: mało wyróżniająca sie szata graficzna która niknie wśród innych piw, dedykowany kapsel [4]
    Uwagi: Bez rewelacji, piwo na pewno niezłe na szybkie ugaszenie pragnienia czy spotkanie przy grillu ale na pewno nie na piwną biesiadę

    Moja ocena: [3.475]
    Attached Files
    Last edited by becik; 22-10-2011, 21:33.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Nesca
      Member
      • 11-2010
      • 38

      #47
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złocisty, klarowny [4]
      Piana: Początkowo wysoka średnioziarnista, ale dość szybko opadająca, trochę zostaje na szle, ale na piwie prawie nic [3]
      Zapach: wyraźny chmielowy, ale w sumie dość pospolity [3]
      Smak: W zasadzie nijaki, wodnisty, czuć trochę chmielu, po chwili jednak już goryczkowo - kwaśny. Nie pozostaje w ustach. [2.5]
      Wysycenie: słabe [2]
      Opakowanie: Trzyma się w typie "leżajskim", ale brak oczywiście podstawowych informacji [3.5]
      Uwagi: Piwo jest zapewne podążaniem koncernów za modą (większą świadomością Piwoszy?) na piwa "niepasteryzowane". W sumie typowe piwo koncernowe, które będzie się piło na imprezach do czasu aż koncerny stwierdzą, że moda już minęła

      Moja ocena: [2.825]

      Comment

      • wrednyhawran
        Senior
        • 07-2010
        • 1784

        #48
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złocisty, poprawny. [4]
        Piana: Pojawiła się na początku i zniknęła bardzo szybko. Pozostawiła jedynie cienką otoczkę i kilka plamek. [2]
        Zapach: Słodowo-ścierkowy, czyli koncernowy. [2]
        Smak: Dość nijaki, z początku wodnisty, po chwili dochodzą jakieśtam smaczki słodowe. Goryczka cierpka i metaliczna. Typowo koncernowe-marketowe piwo. [2.5]
        Wysycenie: Olbrzymie. Rozwala pianę, szczypie w język, pompuje brzuch. [2]
        Opakowanie: Puszka. Wzornictwo proste, ale gustowne. Dużo bzdetów, brak ekstraktu. Sugerowana cena detaliczna 2,99zł [3.5]
        Uwagi: Po ostatniej wizycie znajomi zostawili po sobie dużo niewypitych specjałów. To, po Tyskim, kolejny z nich. Został jeszcze czteropak Warki
        Już się boję, ale jak to mówią: "darowanemu koniu..."

        Moja ocena: [2.375]
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
          Uwagi: Po ostatniej wizycie znajomi zostawili po sobie dużo niewypitych specjałów. To, po Tyskim, kolejny z nich. Został jeszcze czteropak Warki
          Już się boję, ale jak to mówią: "darowanemu koniu..."

          Moja ocena: [2.375]
          Twardy bądź jak Roman Bratny
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            #50
            Ja powtórzę
            Puszki tego leżajska są niezbyt smaczne, ale można trafić na dobrą warkę w butelce
            Albo to tylko w mojej głowie tak się dzieje
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemno złocisty, klarowne, podoba mi się [5]
              Piana: po nalaniu obfita, drobna, śmietankowa, opada powoli, nie osadza się na szkle [3.5]
              Zapach: leciutki, słodowo-chmielowy [3]
              Smak: dość pełne i treściwe, mocna goryczka z lekkim posmakiem chmielu, w tle lekko słodowe nuty, sprawia wrażenie rześkiego, dobrze sie pije, dobrze gasi pragnienie [4]
              Wysycenie: troszkę za duże, momentami za bardzo przeszkadza drobne kłucie [4]
              Opakowanie: etykieta mogłaby być bogatsza, dedykowany kapsel [4.5]
              Uwagi: Ogólnie smaczne piwko do napicia i ugaszenia pragnienia

              Moja ocena: [3.675]
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • dryx
                † 1966-2017 Piwosz w Raju
                • 04-2002
                • 1735

                #52
                Całkiem nowy design. Białą puszkę zastąpiła ta w zielonej tonacji. Poza tym piwo bez zmian.
                Attached Files

                Comment

                • Tschabe
                  Senior
                  • 08-2011
                  • 105

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złocisty, w pełni klarowny. Naprawdę bardzo ładny. [5]
                  Piana: Przy nalewaniu wysoka, sycząca czapa. Później tworzy nieduży kożuszek, którego pozostałości zostają do końca. Pozostawia także trochę osadu na ściankach. [4]
                  Zapach: Bardzo świeży, słodowy, dość silny. Przy końcu wyczuwalny alkohol, ale i tak jest dobrze. [4]
                  Smak: Przeciętny. Goryczka niezbyt silna. Trochę kwaskowaty. Kilka razy pojawił się chemiczny posmak. Nie jest złe... Dobre też nie. [2.5]
                  Wysycenie: Cały czas nieduże. A moim zdaniem powinno być większe. [3]
                  Opakowanie: Zielona puszka, całkiem ładna, lepsza niż jej biała poprzedniczka. Nie podano zawartości ekstraktu. [4]
                  Uwagi: Robi przyzwoite wrażenie. Wydaje mi się, że jest lepsze niż wersja pasteryzowana.

                  Moja ocena: [3.4]

                  Comment

                  • Browar-Besko
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 317

                    #54
                    Smak dziwny, gorzki, chemiczny, trudny do określenia. Piana na początku gęsta, ale zbyt szybko opada. Ładny słomkowo-złoty kolor, jak widać na zdjęciu.
                    Cena 2,39 zł.
                    Attached Files

                    Comment

                    • Browar-Besko
                      Senior
                      • 06-2011
                      • 317

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: ładny słomkowo-złoty [4]
                      Piana: na początku gęsta, ale zbyt szybko opada [3.5]
                      Zapach: słodowo-mandarynkowy [4]
                      Smak: dziwny, gorzki, chemiczny, trudny do określenia [2]
                      Wysycenie: za duże, szczypie w jezyk [3.5]
                      Opakowanie: dość ładne, na kontretykiecie jest ważna informacja dla osób żyjących w zgodzie z naturą dotycząca butelki, tutaj akurat zwrotna [4]
                      Uwagi: Jednym słowem - UNIJNE !
                      Piwo dla odważnych lub spragnionych !
                      Miałem nadzieję, że będzie to stary legendarny smak Leżajska, ale rozczarowałem się.

                      Moja ocena: [3.125]

                      Comment

                      • Kaczucha
                        Junior
                        • 10-2011
                        • 5

                        #56
                        Gdzie w Krakowie kupić Niepasteryzowanego Leżajska w butelce??

                        Comment

                        • marqqq
                          Senior
                          • 12-2014
                          • 660

                          #57
                          Znów do kupienia w Biedrze.

                          Comment

                          • dyczkin
                            Serce w kolorze blaugrana
                            • 05-2011
                            • 3657

                            #58
                            Nowa eta?
                            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                            Moje warzenie // Piwny Wojownik

                            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                            Comment

                            • marqqq
                              Senior
                              • 12-2014
                              • 660

                              #59
                              Aha. Dokładnie to nowy wzór puszki.
                              Alkoholu 5.1
                              I nowy myk. W notce na boku jak wół pisze: Warzone i rozlewane w Browarze Warka.

                              Comment

                              • DariuszSawicki
                                Senior
                                • 08-2012
                                • 2868

                                #60
                                W ełckich Biedronkach dostępne od piątku.

                                Kupiłem, wypiłem i więcej tego ścierwa do gęby nie wleję

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎