Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Warka, Specjal Niepasteryzowany

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Feti
    Senior
    • 10-2010
    • 801

    #31
    Wypiłem wczoraj tylko to piwo a dziś mnie kac męczy.

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      #32
      Po jednym

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        #33
        Zrobiłem na łikendzie drugie podejście do tego piwa.

        Już go nie kupię, dla mnie zalatuje Tatrą mocną.
        Napewno nie jest rześkie,więc pragnienia nie ugasi, a do upicia się nim to tylko dla masochistów.

        Dla mnie niewypał.
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • Feti
          Senior
          • 10-2010
          • 801

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          Po jednym
          No właśnie. Potrafiłem niedawno wypić sześciopak Noteckiego, poprawić Ciechanem Wybornym i kaca nie było. Pewnie to przez zmęczenie.

          Comment

          • Pogoniarz
            † 1971-2015 Piwosz w Raju
            • 02-2003
            • 7971

            #35
            Piłem na wczasach w okolicach powiedzmy Starogardu i było całkiem wypijalne, jednak Amber jak i cenowo jak i smakowo zdecydowanie "sympatyczniejszy".Takie 3 z plusem można daĆ.Troszkę piana szwankuje , w smaku słodowe,ale jakby lekko metaliczne, do tego goryczka.Taki dziwny bukiet smakowy, ale spokojnie do wypicia.


            Prawie jak Piwo
            SZCZECIN

            Comment

            • GaryFisher
              Senior
              • 10-2009
              • 739

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
              No właśnie. Potrafiłem niedawno wypić sześciopak Noteckiego, poprawić Ciechanem Wybornym i kaca nie było. Pewnie to przez zmęczenie.
              Mi po wszelkich produktach z fabryki w Warce łeb pęka czasami nawet jeszcze tego samego dnia. Nie wiem co za chemiczne gówno tam pakują ale nie jest w porządku, że nie mają obowiązku podawania dokładnego składu na opakowaniu bo stawiam stówkę, że to co tam dodają jest cholernie szkodliwe. Akurat te Niepasteryzowane jakoś wchodzą ale nie zaryzykowałbym wypicia większej ilości niż jedna flaszka/puszka na spróbowanie
              Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

              Comment

              • GaryFisher
                Senior
                • 10-2009
                • 739

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasny bursztyn. [5]
                Piana: Gruboziarnista, opada zaraz po nalaniu. [2]
                Zapach: Słodowo-chmielowy, bez jakichś nieprzyjemnych nut ale typowej świeżości niepasteryzowanego piwa brak, jak nie jest pasteryzowane to w jakiś inny sposób je wyjałowili (czyli przy pomocy mikrofiltracji da się tak samo wykastrować piwo jak przy pasteryzacji). [3.5]
                Smak: Poza kompozycją słodowo-chmielową czuć dość wyraźnie alkohol, goryczka jest ale lekka, na pewno jest to lepsze od wersji pasteryzowanej tak jak w przypadku Leżajska i Królewskiego, (ten ostatni chyba najbardziej mi z całej trójki podszedł), nawet jakieś tam chlebowe nutki występują w tle do tego coś słodkawego czego nie potrafię zidentyfikować,
                a co jest obecne w całej trójce niepasteryzowanych z GŻ, to chyba te niepasteryzatory, o których ART pisał [3.5]
                Wysycenie: Średniowysokie, czyli takie jakie ma być. [5]
                Opakowanie: Całkiem ładna puszka czarno-zbożowa, na dolnej, zbożowej części panorama miasta, na górnej, czarnej motyw chmielowo jęczmienny, pod nazwą "Specjal" napis "Niepasteryzowany" na zielonej wstędze, nie podano ekstraktu. [4]
                Uwagi: Zakupione w: Tesco w Sulejówku
                Degustowane: 27.09.2011 ok. godz. 17.15
                Data ważności: 07.09.2011 (zakupione 25.09.2011!!! jednak takie chemikalia się nie psują)
                Soundtrack: "Scars on Broadway" by Scars on Broadway

                Moja ocena: [3.525]
                Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  #38
                  Słaba piana, słabe wysycenie, pestkowa goryczka, słabe piwo.
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • Mario_Lopez
                    Senior
                    • 08-2009
                    • 991

                    #39
                    Jedyne co mi się podoba w tym piwie jest kolor, piękny bursztynowo - złoty.
                    Piana niestety znika po niedługiej chwili całkowicie, wysycenie w normie.
                    Zapach niezbyt intensywny słodowy.
                    Smak, no i tutaj jest dziwnie, ponieważ to piwo smakuje jak jakiś strong, przyciężkawe (do cholery, przecież to, to ma raptem 5,8% alk.)

                    Nie będę raczej wracał do tego produktu GŻ.

                    Na szczęście w lodówce czekają na mnie dwa pszeniczne Ciechany, więc nie cały wieczór zmarnowany
                    Last edited by Mario_Lopez; 17-12-2011, 17:24.
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                    EBE EBE

                    Comment

                    • Tschabe
                      Senior
                      • 08-2011
                      • 105

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bursztynowy, bardzo ładny. [5]
                      Piana: Przy nalewaniu bardzo wysoka. Grubopęcherzykowa, nietrwała i głośno sycząca. Po krótkim czasie zostają tylko resztki. [2]
                      Zapach: Podejrzany. Na początku zwykły słodowo-chmielowy, z upływem czasu czuć więcej jakiejś chemii(?) i alkoholu... [2]
                      Smak: Dosyć mocna gorycz, przytłumiona słodkością i delikatnym kwaskiem. Przy tym wyraźnie rozwodnione. Dają się wyczuć alkoholowe posmaki... Nic dobrego. [2]
                      Wysycenie: Z początku odpowiednie, lecz szybko znikające. Od połowy właściwie bez gazu, co znacznie pogorszyło walory smakowe... [2.5]
                      Opakowanie: Wzór typowy dla Specjali, pojawiły się natomiast nowe kolory. Z całej trójki prezentuje się chyba najlepiej. Oczywiście ukryty ekstrakt. [4]
                      Uwagi: Lipa, ale mówiąc szczerze, więcej nie oczekiwałem.

                      Moja ocena: [2.275]

                      Comment

                      • marcow34
                        Junior
                        • 10-2011
                        • 16

                        #41
                        GŻ chyba wszystkie piwa rozlewa w Warce.Ostatnio kupiłem Specjala Jasnego Pełnego w Carrefourze i na kodzie była literka L.A z tego co przeczytałem na forum z literką L na kodzie są piwa produkowane w Warce...

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          #42
                          Wszystkie piwa ostatnio wprowadzone na rynek jako "niepasteryzowane".

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • marcow34
                            Junior
                            • 10-2011
                            • 16

                            #43
                            Ten Specjal Jasny Pełny (pasteryzowany) cos mi podpadł.Miałem jeszcze Specjala niepasteryzowanego.Jednocześnie wlałem każdego z nich do osobnych kufli.Barwa była w nich taka sama i prawie niczym nie wyróżniały się w smaku...Była tylko jedna różnica.Pasteryzowany miał date ważnosci do 19.06 a "niepasteryzowany" do 03.03...O co w tym wszystkim chodzi??Czyżby ktoś ładował nas w "bambuko"???

                            Comment

                            • pioterb4
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 4322

                              #44
                              A jakich róznic się spodziewałeś? Że brak pasteryzacji odmieni obliczę piwa o 180 stopni?

                              Comment

                              • marcow34
                                Junior
                                • 10-2011
                                • 16

                                #45
                                Nie oczekiwałem wielkich zmian...Chodzi mi o to ze niepasteryzowane to pasteryzowane i odwrotnie...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎