Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Marcowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • maltodekstryna
    Junior
    • 07-2009
    • 16

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Kolor słabej herbaty, bardzo klarowne. [5]
    Piana: Piana średnioobfita, nizbyt trwała, pozostawia dywanik. [4.5]
    Zapach: Słodowy, chlebowy (zapach skurki chleba razowego), delikatne nutki karmelowe, alkoholowy. [4]
    Smak: Wytrawny, alkoholowy, delikatnie słodowy, goryczka niska - poprawna. [2.5]
    Wysycenie: Wysycenie odpowiednie. [4.5]
    Opakowanie: Etykieta w dobrym stylu, ale trochę za ciemna. [3.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.5]

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
      ....Piwo nie jest zbyt dopracowane, za bardzo przypomina koźlaka, a za mało marcowe. Mam nadzieję, że za rok pojawi się kolejna, lepsza warka, tym razem bardziej przystająca do stylu.....
      Mam jeszcze jedną butelkę, ale odleżakuję ją trochę, żeby alkohol się ułożył.
      Miałem dziś wątpliwą przyjemność skosztowania tego piwa Nie wiem jak z gatunkowością ale to piwo jest mocno alkoholowe, w smaku przypomina wino różowe mocno sfermentowane, rozpuszczalnikowe )
      Czy to piwo można jeszcze wyleżakować, ugładzić? Wątpliwa sprawa
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • Bombadil13
        • 05-2005
        • 2479

        #48
        Wypiłem ich już kilka i wciąż dręczyła mnie myśl, że skądś znam ten smak.
        I wczoraj eureka!!!

        Kiedy byłem młody i piękny (nie! tego, to nigdy nie było)... więc:
        Kiedy byłem młody pijaliśmy z kolegami tzw. przez nas "modre piwo".

        Tzn.: Z piwa odpijało się solidny łyk i uzupełniało się go wódką. Tak przygotowany napój sporzywało się celem szybkiego upojenia.
        I teraz ten smak młodości odkryłem w kormorańskim Marcowym.
        Nie pomnę co stanowiło bazę. Wydaje mi się, że była to Warka Strong, ale czy wtedy warka już była Strong

        W każdym razie moje odkrycie smaku młodości nie jest komplementem w stosunku do olsztyńskich piwowarów.
        Poszukuję

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #49
          Fajne piwo. Piana drobna, gęsta, choć znikła. Zapach przyjemny, dobrze przypieczonego chleba. Smak również fajny, nadal mamy ten dobrze przypieczony chleb, wręcz taki lekko przypalony.

          Podobne mają/miały któreś smoki fortunowskie.

          Na języku lekka chropowatość. Użyli jakieś słody karmelowe i/lub palone.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
            Miałem dziś wątpliwą przyjemność skosztowania tego piwa Nie wiem jak z gatunkowością ale to piwo jest mocno alkoholowe, w smaku przypomina wino różowe mocno sfermentowane, rozpuszczalnikowe )
            Czy to piwo można jeszcze wyleżakować, ugładzić? Wątpliwa sprawa
            Jak mocno schłodziłeś to piwo? Wydaje mi się, że takie efekty można uzyskać tylko przy bardzo mocnym schłodzeniu tego piwa.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • zgoda
              Senior
              • 05-2005
              • 3516

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
              Na języku lekka chropowatość. Użyli jakieś słody karmelowe i/lub palone.
              Podobnież użyli słodu "barwiąco-karmelowego", właśnie z Miłosławia.
              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

              Comment

              • dyczkin
                Serce w kolorze blaugrana
                • 05-2011
                • 3657

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                Jak mocno schłodziłeś to piwo? Wydaje mi się, że takie efekty można uzyskać tylko przy bardzo mocnym schłodzeniu tego piwa.
                Właśnie, że nie było schłodzone. Przywiózł je brat prosto z wrocławskiego Browarka
                I do picia poszło prosto z plecaka. Było więc ledwo co chłodne
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • VanPurRz
                  Senior
                  • 09-2008
                  • 4229

                  #53
                  Dla porównanie piłem wczoraj Warkę Strong, dzisiaj Okocim Strong i Kormoran Marcowe.
                  Z Marcowym nie ma nic wspólnego, a Warką wiele typowe jasne mocne polskie i nic więcej
                  Ta wysoka ocena w Artomacie to jakaś anomalia. Zwykłe mocne piwo za dużą cenę którą mają zapłacić sekciarze
                  Last edited by VanPurRz; 25-11-2011, 00:11.
                  "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                  Comment

                  • Tapir
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 730

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemny bursztyn, klarowny. [5]
                    Piana: Niezbyt obfita, gruboziarnista, szybko opada do dywanika na powierzchni. [3]
                    Zapach: Intensywny, karmelowo palony, skórka chleba i niestety wyraźnie wyczuwalny alkohol. [3.5]
                    Smak: Lekko słodowe tło, znowu lekka karmelowość i paloność. W tym momencie przestaje być przyjemnie bo pojawia się nieprzyjemna alkoholowa goryczka, która przykrywa większość smaków i niestety na długo zostaje na podniebieniu. [3]
                    Wysycenie: Zdecydowanie za wysokie, mocno przeszkadza w piciu, piwo co chwila się odbija. [2.5]
                    Opakowanie: Ładna i czytelna etykieta i kontra, podany ekstrakt, kapsel browaru. [4.5]
                    Uwagi: Nie podeszło mi to piwo. Długo dumałem nad kuflem (więc zdążyło się ogrzać - nic nie pomogło) i momentami faktycznie przypomina jakiegoś Stronga. Powtórki w najbliższym czasie nie będzie.

                    Moja ocena: [3.325]
                    Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                    Comment

                    • Czapayew
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 1966

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bursztynowe, lekko wyglądające jak polotmave [4.5]
                      Piana: Ejże - spodziewałem się czegoś trwalszego i obfitszego. [3]
                      Zapach: Intensywna nuta drożdżowa plus palony słód. [4.5]
                      Smak: Wytrawna goryczka, nuty drożdżowe oraz palone - mnie się podoba [4.5]
                      Wysycenie: W normie . [4]
                      Opakowanie: Utrzymane w "kormoranowej" konwencji, nieco za ciemna etykieta. [4.5]
                      Uwagi: Zakupione w katowickim sklepie na Mariackiej. Ciekawe, wytrawny piwo, z pewnością do powtórzenia.

                      Moja ocena: [4.325]
                      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                      www.zamkoszlaki.com
                      www.piwnekapsle.net

                      Comment

                      • dreads
                        Basowy
                        • 09-2009
                        • 520

                        #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ciemny złoty; słabej, ale nie lurowatej herbaty [4]
                        Piana: zwarta, gęsta, opada do cienkiego kożuszka, delikatnie osadza się na szkle [3.5]
                        Zapach: przyjemny, słodowy, delikatnie opiekany i karmelowy. W tle czuć słodycz. [4]
                        Smak: Za słodkie! Zdecydowany słodowy charakter, wyczuwalna paloność od słodów i karmelowość - bardziej jednak cukierkowata/waty cukrowej, niż rasowa - słodowa. Na deser pojawia się smak cukru kandyzowanego i szorstkość, cierpkość alkoholowa. Trudno wypić, piwo jest zbyt ciężkie, zamula. [3]
                        Wysycenie: Niskie, może gdyby było wyższe, Marcowe zyskałoby na świeżości. [4]
                        Opakowanie: Ładne, zaprojektowane z dbałością o szczegóły, ale nie wyróżnia się na półce.l [4]
                        Uwagi: Średnio smaczne piwo, do prawdziwego marcowego to mu raczej daleko. Za cenę w okolicach 5 zł raczej nie do powtórki, zwłaszcza biorąc pod uwagę smak, jaki oferuje.

                        Moja ocena: [3.55]

                        Comment

                        • Piecia
                          Senior
                          • 02-2002
                          • 3307

                          #57
                          Nie chcę oceniać w Artomacie - ale piłem chwilę po żywieckim Bocku - dwa zwykłe mocne piwa - nic szczególnego...jeśli chodzi o Marcowe - nie jestem znawcą gatunków piw, ale w porównaniu z np Marcowym z Bierhalle to jest zwykłe mocne, czuć alkohol ale nie nahalny jednak przeliczenie jakość/cena w tym przypadku nie jest zbyt korzystne
                          Koniec i bomba,
                          Kto nie pije ten trąba !!!
                          __________________________
                          piję bo lubię!

                          Comment

                          • Feti
                            Senior
                            • 10-2010
                            • 801

                            #58
                            Kolejne kiepskie piwo z BK za zdecydowanie za dużą cenę.

                            Comment

                            • Mason
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 3280

                              #59
                              Niech zgadnę - za mało chmielu?
                              JEDNO PIVKO NEVADI!

                              Comment

                              • Feti
                                Senior
                                • 10-2010
                                • 801

                                #60
                                Marcowe ma być w stylu mało chmielone, ale to piwo jest po prostu bezbarwne. Ciężki tępy w smaku strong.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎