Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Marcowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Browar-Besko
    Senior
    • 06-2011
    • 317

    #76
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: piękny, rubinowo-miodowy [4.5]
    Piana: średnia, zbyt szybko opada [3.5]
    Zapach: przyjemny, chmielowo-lipowy [4.5]
    Smak: chmielowo-herbaciany z nutą goryczki [4]
    Wysycenie: trochę za duże [4]
    Opakowanie: ładne, na kontretykiecie brak ważnej informacji dla osób żyjących w zgodzie z naturą tzn. czy butelka zwrotna czy nie, brak podanej temperatury spożycia [4]
    Uwagi: normalne piwo do picia (nie unijne)

    Moja ocena: [4.15]

    Comment

    • corsano
      Senior
      • 05-2013
      • 182

      #77
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, klarowny [5]
      Piana: Obfita, średniopęcherzykowa, średnio trwała [4]
      Zapach: Słabo intensywny, słodowy, wyczuwalny alkohol [1.5]
      Smak: Słodowy, lekka skórka od chleba, średnia goryczka, nuty palone, zdecydowanie za bardzo odfermentowane [2.5]
      Wysycenie: Trochę za słabe [3.5]
      Opakowanie: Mogłoby być lepiej, niezbyt oryginalna etykieta, minus za pusty kapsel [3]
      Uwagi: No cóż, słabo a nawet bardzo słabo, piwo idzie w stronę alkoholu a nie smaku, pite w temperaturze 14°C

      Moja ocena: [2.5]

      Comment

      • coder
        Senior
        • 10-2006
        • 1347

        #78
        Aromat: słodowy, chlebowy, przypiekany, lekki diacetyl

        Piana: średnio obfita, gęsta, trwała

        Barwa: miedziana, klarowne

        Smak: słodowy, chlebowy, mocno melanoidynowy (kwaśna skórka razowca). Te słodko-chlebowe posmaki przykrywają wszystko.

        Goryczka: średnia, pozostająca, tępa, niesmaczna

        Odczucie w ustach: pełne, lekko szorstkie

        Ogólne wrażenie: Piwo pijalne, ale źle skomponowane: za słodkie i zbyt melanoidynowe, warto też poprawić goryczkę.

        Comment

        • krzychu_michu
          Member
          • 03-2013
          • 48

          #79
          Kolor: miodowo-rubinowy;
          Piana: wielgaśna, średnio pęcherzykowa, powoli opada i oblepia szkło - wszystko fajowo;
          Zapach: lipowy, skórka chleba, słód, chmiel? - całkiem całkiem;
          Smak: pierwszy łyk to mocny alkohol - aż się zdziwiłem, słodowe, jakieś owoce, ciut karmelu, goryczka jest, słodkawe i to mocno - nieciekawie;
          Wysycenie: średnio-wysokie - dla mnie ok, czy tak ma być to nie wiem;
          Uwagi: wali po łbie ale smakuje niespecjalnie, to nie poziom kormorana;

          Comment

          • kielex69
            Junior
            • 12-2013
            • 17

            #80
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemno bursztynowy [5]
            Piana: trwała, długo się utrzymuje [4]
            Zapach: dominuje karmel [4]
            Smak: słodowy, nuty alkoholowe [4]
            Wysycenie: średnie [3]
            Opakowanie: ładna etykieta [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4]

            Comment

            • chechaouen
              Senior
              • 01-2011
              • 1180

              #81
              A mi to piwo smakuje. Procenty rozgrzewają, ale w smaku ich nie czuć. Słodowa, delikatna pełnia nasączona trochę kwiatową słodyczą i lekkim karmelem. Goryczka bardzo umiarkowana, ale to przecież zgodne ze stylem. Pije się przyjemnie. Do tego piękna miedziana barwa. Kupione na przecenie (przeterminowane 2 tygodnie) i warto było, choć tych procentów mogłoby być nieco mniej, bo po co aż tyle? Żeby żuli przyciągnąć? No nie z taką ceną

              Comment

              • Jack75g
                Senior
                • 02-2009
                • 555

                #82
                NO 2 piwo Marcowe jakie dotychczas degustowałem. Jedynkę dzierży Marcowe ze Starego Browaru Rzeszowskiego degustowane w ub. roku. Treściwy posmak, wyczuwalna moc ekstraktu lecz nie alkoholu pomimo 7,2%. Przyjemna słodycz dopełnia całości. Chętnie do tego piwa powrócę i polecam piwoszom.
                Zakupione w sklepie specjalistycznym z piwem w Rzeszowie 4,81 zł/but.
                Kto piwa nie pije ani nie smakuje, ten już jest wariat albo zwariuje.

                Wódeczka? Nie dziękuję, żony i piwa nie zdradzam ...

                Comment

                • DariuszSawicki
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 2868

                  #83
                  Tegoroczna wersja ma nie tylko zmienioną etykietę, ale przede wszystkim jeden parametr, mianowicie zawartość alkoholu. Teraz jest 5.8%. Jest też niefiltrowane.

                  Kolor jest miedziany.
                  Piana raczej większa niż we wcześniejszej wersji, pęcherzyki są grube, ale dzielnie trzymają się na finiszu tworząc trwały kożuszek. Trochę mało osadu na szkle.
                  Gazu też mało.
                  W zapachu od razu czuć, że to Kormoran. Sporo zbożowo- słodowych nut. Chmielu mało jak kiedyś. Trochę też czegoś ze słodkich owoców.
                  Myślałem, że w smaku nie poczuję alkoholu, a jednak jest. Trochę za mało tu słodu, jest natomiast chmielowa goryczka, większa niż wcześniej i wyraźny cierpki posmak... taka kwaskowata wersja Świeżego. Piwo jest bardziej pijalne niż wcześniej, ale tego słodu to za mało...

                  Trochę drogie to piwo Cena 5.30 zł to może być we Wrocławiu, Poznaniu czy gdzieś tam, ale nie u mnie...
                  Piwo jest z datą do 22.12.2014.

                  Comment

                  • Jimmy_jb
                    • 11-2005
                    • 911

                    #84
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemne złoto, ciepły, klarowne. [5]
                    Piana: Średnio obfita, dość szybko opada, znaczy szkło, zostaje na koniec mały wianuszek dookoła. [3.5]
                    Zapach: Średnio intensywny, przede wszystkim słodowy. Dobrze zaznaczony chmiel (ziołowy, lekko owocowy/kwiatowy). [4]
                    Smak: Pełny, intensywny, przyjemny. Na pierwszym planie wyraźny smak chmielowy (klasyczny, może lekko trawiasty), w tle nuty słodowe z delikatną sugestią miodu lub karmelu, lekka orzeźwiająca kwaskowatość (taka trawiasta - stawiam że od chmielu). Goryczka średnio wysoka, wyraźnie wyczuwalna i trochę zalegająca, ziołowa - lekko dominuje ale współgra ze słodowością i smakiem chmielu. Alkohol może i jest ale na granicy wyczuwalności. [5]
                    Wysycenie: Średnie. Mogłoby być wyższe ale pasuje. [4.5]
                    Opakowanie: Nie wyróżnia się ale i nie odrzuca, nawet mi się podoba. Stonowana kolorystyka, estetyczne, są wszystkie informacje. Moim zdaniem zasługuje spokojnie na 4 ale odejmuję po pół punktu za bezzwrotną butelkę i zbyt dużą ilość tekstu po bokach etykiety i na kontrze. [3]
                    Uwagi: Świetne piwo. Bardzo lubię taki klasyczny chmielowy smak. Piłem w temperaturze 15*C.

                    Moja ocena: [4.375]
                    Last edited by Jimmy_jb; 15-11-2014, 23:18.
                    Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                    Comment

                    • Klatak
                      Senior
                      • 07-2014
                      • 431

                      #85
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemne złoto z delikatną opalizacją. [4.5]
                      Piana: Dość obfita, drobno i średnio zbudowana, niezbyt trwała, oblepia szkło. [4]
                      Zapach: Średnio intensywny, głównie zbożowy, mnie intensywna nuta słodowa. [3.5]
                      Smak: Słodowe, treściwe, dość słodkie (nieco za). Goryczka bardzo przyjemna na średnim poziomie, mogła by być wyższa. [3.5]
                      Wysycenie: Średnie, mogło by być nieco wyższe. [4.5]
                      Opakowanie: Całkiem fajne, dobre jakości, jest parę zdań o stylu piwa, pełnego składu nie ma ale jest więcej informacji niż "normalnie". [4.5]
                      Uwagi: Warka z datą do 15.02.2015. Niezłe, ale miałem okazję pić kilka lepszych marcowych.

                      Moja ocena: [3.7]

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #86
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemnozłote, klarowne. [5]
                        Piana: Ładna, biała, zbita, drobna, wysoka, przeciętnie trwała. [4]
                        Zapach: Chlebowy, trochę landrynkowy, trochę karmelowy, z delikatnym aromatem ziołowej chmielowości. [3.5]
                        Smak: Goryczka jak na styl nawet wyraźna, ziołowo-trawiasta, ale niekoniecznie przyjemna. Walczą tu ze sobą posmaki chlebowe i karmelowe - i chyba jednak ten drugi wygrywa. Całość jednak jest nieco bardziej wytrawna, niż bym chciał. Przy przełykaniu lekki kwasek. [3.5]
                        Wysycenie: Trochę za wysokie. [4.5]
                        Opakowanie: Podoba mi się nowa seria butelek z Kormorana. Ładna, stonowana etykieta, bardzo długa dykteryjka, śliczny kapsel, skład pełen, poza tym informacji nie tak dużo. [4.5]
                        Uwagi: Nie jestem fanem tego stylu, ale piwo mi smakowało; niemniej do ochów i achów było daleko.

                        Moja ocena: [3.725]
                        Last edited by WojciechT; 14-05-2015, 20:28.

                        Comment

                        • Admirador
                          Senior
                          • 03-2015
                          • 431

                          #87
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemne złoto/miedź, klarowne, ładne [5]
                          Piana: Drobna, śnieżnobiała, ładna, ale tylko średniotrwała, niedużo ale jednak coś po sobie pozostawia [3.5]
                          Zapach: Jest nieźle choć nie nazbyt intensywnie. Ciemne słody, karmel, gdzieś dalej owoce. Alkohol? [3.5]
                          Smak: Na kontrze piszą, że "pełny słodowy smak". Coś jest na rzeczy z tym słodowym smakiem. Ale niestety jest też wyraźny alkohol. Trochę mnie to jednak dziwi, bo piwo ma teraz 5.8 %, a nie ponad 7 jak kiedyś. Chmiel też w tym piwie da się wyczuć, goryczka wyraźna, ale jednak wszystko przykryte alkoholem. W tle lekko żelazo "wyłazi". Czy to jednak od chmielu? Jakby nie było, to ocena 3 i tak lekko zawyżona. Raczej 2.8. [3]
                          Wysycenie: Dość wysokie. Może odrobinę za wysokie? Ale mocno nie przeszkadza. [4]
                          Opakowanie: Nie jest źle choć oczekiwałbym jednak więcej informacji. Ciekaw jestem ile tu jest IBU. [4]
                          Uwagi: Nie zachwyciłem się tym piwem, niestety. Dramatu nie ma, wypiłem bez problemu. Ale prędko znów nie sięgnę.
                          Kosztowało 4.99 pln.
                          Piwo z datą: 3/08/2015

                          Moja ocena: [3.425]

                          Comment

                          • Dukat_WSI
                            Senior
                            • 03-2015
                            • 781

                            #88
                            Niestety piwo okazało się strong lagerem, z wyczuwalnym alkoholem.

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6134

                              #89
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bursztyn wpadający w miedziany brąz. [4]
                              Piana: Nie za duża, po jakimś /krótkim/ czasie mamy warstewkę i trochę na szkle. [3.5]
                              Zapach: Ciężka owocowość jakby z suszy owocowych, alkohol. [3]
                              Smak: Słodkie trochę, trochę cierpkie, słód z goryczką ale nie za specjalną. Lekko alkoholowe owoce. Alko grzeje. [3.5]
                              Wysycenie: Średnie. [4]

                              Opakowanie: Nawiązanie do znanej linii Kormorana. Tamta poprzednia szata bordowa, złota niby bogata ale chyba ta nowa mi się bardziej podoba. [4]

                              Uwagi: Konkretne piwo raczej na zimniejszą porę. Nie jest lekkie i strongmani chyba mają swój ideał.

                              Moja ocena: [3.4]
                              Attached Files
                              Last edited by Javox; 10-07-2015, 09:43.

                              Comment

                              • Brodzislaw
                                Senior
                                • 09-2013
                                • 1020

                                #90
                                Kolor wręcz modelowy – klarowny bursztyn. Piana z kolei biała głównie ze średnich pęcherzy, ledwie się utrzymała po początkowej burzy, zostawiając na szkle spory ślad. W aromacie dominują słodkawe słody z lekka goryczką chmielową. W smaku znów dominują treściwe słody, lekko słodkie, na finiszu przechodzące w skórkę chleba, Do tego lekka goryczka, która podbija spore wysycenie.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎