Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Grand Champion 2011

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ecc81 Wyświetlenie odpowiedzi
    Podobno gęstwa z Wyeast'a nie była gęstwą. Stąd dalsze problemy na fermentacji i w gotowym piwie...
    OK, piwo Dori pokazało, że Cieszyn uczy się na błędach. Wierzę, że Twoje to potwierdzi.
    Ale (sam chyba przyznasz) gdyby GCh dostał Twój belg byłby problem?
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bielok Wyświetlenie odpowiedzi
      Tak i na I giełdzie w Cieszynie można było próbować niezłego niefiltrowanego koźlaka z tanku leżakowego. I to był jedyny GC który był w miarę szybko uwarzony w browarze w Cieszynie. Następne już nie.
      I trzeba jasno powiedzieć że I GC zdobywał uznanie z upływem czasu jak leżakował w butelkach w piwnicach piwowarów. Przynajmniej tych których ja pytałem o zdanie.

      Wracając do Twojej wypowiedzi - przy następnych GC, grupa żywiec stawia na szybką fermentację i krótkie leżakowanie.
      Piłem niedawno przeterminowanego o rok BKD i nie wywarł na mnie wielkiego wrażenia. Problem z BKD był podstawowy, że nie wiedzieli jak przełożyć warunki domowe na przemysłowe. W związku z tym piwo było przechmielone i zbyt głęboko odfermentowane. Zresztą, nie było złe, ale też nie było oszałamiające. Mnie ono nie smakuje bardziej, niż smakowało. Ale wbrew większości nie jechałem po nim w dniu premiery, bo wg mnie było ok.

      Następne GCh były w innych stylach, więc nie wiem skąd Twoje zdziwienie.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
        Ale kto cię niby oszukał? Sklep w Gdańsku, w którym i tak nie zamierzałeś tego piwa kupić? Dałeś się po prostu nabrać na marketingową ściemę. Nie jest to miłe uczucie, ale cóż zdarza się.
        Tak jak uważam, że wszyscy ludzie powinni być równi wobec prawa, tak uważam, że w przypadku takich akcji też wszyscy powinni być równi a nie równi i równiejsi.
        Bronisz sprawy bo masz coś lepiej niż inni, czujesz się większy i ważniejszy. A ja nawet gdybym miał możliwość to nie skorzystałbym z "okazji".
        Cóż niebo gwiaździste nade mną a prawo moralne we mnie
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • bielok
          Senior
          • 10-2007
          • 338

          Witam.

          Kopyr - krótko i na tamat. Mieli II GC warzyć na giełdzie w Cieszynie, nie było drożdży i nie warzyli. ECC81 piszę że III GC warzyli 4 miesiące po ogłoszeniu wyników. Co więcej pisze że z drożdżami do I GC były problemy ( Janek dobrze zrozumiałem Twój post?).

          6 grudnia to data która przerasta GŻ.
          anioły śmierdzą potem
          żrą kiełbasę
          mają w dupie żywych

          Comment

          • ecc81
            Member
            • 10-2008
            • 79

            Problemy z drożdżami były po stronie Wyeast'a i wynikały z ich niskiej jakości - zbyt małej ilości komórek jak na taką ilości piwa o wysokim eksrtakcie.

            Comment

            • anteks
              maruda
              • 08-2003
              • 10739

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
              W przyszłym roku w te miejsca piwa nie wyślą
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Antonina Wyświetlenie odpowiedzi
              Zdecydowanie mogę potwierdzić, że w te miejsca przyszłoroczny Grand Champion nie dotrze.

              Pozdrawiam,
              Katarzyna Antoniszewska
              Prorok jakiś czy co?
              Delvish Wigilię obchodzisz też tydzień wcześniej?
              Mniej książków więcej piwa

              Comment

              • Gringo
                Senior
                • 07-2007
                • 2151

                Jakoś szczególnie ta sytuacja mnie nie zdziwiła. Tak niestety świat podąża, choinki w sklepach i reklamy świąteczne są już w listopadzie, masa ludzi andrzejki świętowała....26 listopadada, a zakłady pracy wigilię organizują w połowie grudnia. GCH miał być wyjątkiem ? Będzie jak sobie sam o to zadbam.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  Czy padły tu już gdzieś parametry tego piwa? Chcę dodać do DP...

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13950

                    Nikt nie pomógł, to sobie sam znalazłem. Na stronie... wrocławskiego Academusa. Czyli też już sprzedają.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • wrednyhawran
                      Senior
                      • 07-2010
                      • 1784

                      Ciekawe, czy ktos odważy się ocenić to piwo przed premierą
                      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                      Małe Piwko Blog
                      Małe Piwko Blog na facebooku
                      Domowy Browar Demon

                      Comment

                      • delvish
                        Senior
                        • 11-2004
                        • 3508

                        To co? Organizujemy jakąś nagrodę dla śmiałka?
                        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                        (Frank Zappa)

                        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                        Comment

                        • giudice
                          Gość
                          • 07-2005
                          • 231

                          Uciekając trochę od głównej dyskusji, rozumiem, że w tym roku PiP nie bierze udziału w akcji ?
                          Last edited by giudice; 05-12-2011, 15:49. Powód: literówka

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10838

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika giudice Wyświetlenie odpowiedzi
                            (...) że w tym roku PiP nie bierzee udziału w akcji ?
                            A brał udział kiedykolwiek w tej akcji?
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • anteks
                              maruda
                              • 08-2003
                              • 10739

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                              A brał udział kiedykolwiek w tej akcji?
                              W zeszłym roku
                              Mniej książków więcej piwa

                              Comment

                              • abernacka
                                Senior
                                • 12-2003
                                • 10838

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                                W zeszłym roku
                                Nie wiedziałem.
                                Piwna turystyka według abernackiego

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎