Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Grand Champion 2011

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mason
    Senior
    • 02-2010
    • 3280

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dreads Wyświetlenie odpowiedzi
    Jeżeli GŻ nie potrafi załatwić swoich spraw, to uważam, że śmieszne są teraz ich pretensje do partnerów handlowych.
    Nie potrafi? Dostarczyli piwo do sklepów, ustalili ze sprzedawcami że sprzedaż może być prowadzona od 06.12, więc to nie ich wina że ktoś olał te ustalenia.


    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Żywiec Wyświetlenie odpowiedzi
    Szlak mnie trafi za chwile bo wlasnie przeczytalem o falstarcie z piwem (jestem 10 tys km od Polski). No to mamy partnerow do handlu ..... Bedziemy musieli z tego wyciagnac wnioski.
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Antonina Wyświetlenie odpowiedzi
    Więc uwierzcie, każda informacja o tym, że mimo ustaleń Bracki Grand Champion Birofilia 2011 sprzedawany jest przed dniem premiery wkurza mnie podobnie jak większość z Was. Zdecydowanie mogę potwierdzić, że w te miejsca przyszłoroczny Grand Champion nie dotrze.
    JEDNO PIVKO NEVADI!

    Comment

    • dreads
      Basowy
      • 09-2009
      • 520

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie potrafi? Dostarczyli piwo do sklepów, ustalili ze sprzedawcami że sprzedaż może być prowadzona od 06.12, więc to nie ich wina że ktoś olał te ustalenia.
      Pisałem te zdania po tym, gdy ktoś stwierdził, że przedstawiciele GŻ nie informowali sklepikarzy o obowiązku rozpoczęcia sprzedaży dopiero od 6.12. Nie sądzę, żeby Żywiec osobiście rozwoził piwo po wszystkich sklepach w Polsce, więc skąd wiesz, że wszyscy PH informowali o tym?
      Jak napisałem powyżej, kwestia plakatów zmienia już trochę ogląd na całą sytuację.

      Comment

      • Mason
        Senior
        • 02-2010
        • 3280

        Z zacytowanych powyżej wypowiedzi przedstawicieli GŻ wynika, że były takie ustalenia. Nie wiem czy ustnie czy na piśmie. Ale nawet na butelce piszą, że w sprzedaży pojawiło się 6 grudnia
        JEDNO PIVKO NEVADI!

        Comment

        • VanPurRz
          Senior
          • 09-2008
          • 4229

          Wystarczy zadać sobie pytanie czemu Alma czy Piwiarnie wiedziały i czemu np.: Piwnica Zamkowa nie miała problemu z rozpoczęciem o podanym zarówno na butelce, jak i na plakacie oraz stronie www czasie premiery?
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • dreads
            Basowy
            • 09-2009
            • 520

            Zgadzam się, informacja na plakacie jest już okolicznością obciążającą Butelka mniej, bo informacja na kontrze, niewyraźnie napisana, ale mniejsza z tym. Plakaty powinny wystarczyć. Chociaż i tak uważam, że ustne ustalenia powinny zapaść, nie byłoby wtedy problemu i być może ta cała dyskusja w ogóle by się nie rozpoczęła.

            Comment

            • pik
              Junior
              • 01-2008
              • 25

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
              Podobnie jak rok temu byłem na premierze GCh w CH Promenada. Tuż przed premierą pani z GŻ wypytywała czekających co wiedzą o tym piwie, jakie mają oczekiwania z nim związane itp. W zamian rozdawała piny . A już po odsłonięciu stoiska do roboty zabrała się ekipa filmowo-fotograficzna, nawet się załapałem na parę ujęć
              Kamerzysta wożony w almowym wózku szalał na kilkadziesiąt minut przed odsłoną . Widać w tym roku się lepiej dogadano z obsługą sklepu bo rok temu to ochroniarz pilnował, żeby fotografka nie robiła zdjęć i nie pomagało powoływanie na jakiegoś szefa którego nie było w pracy.

              Comment

              • arzy
                Senior
                • 06-2002
                • 2814

                Ten wiedział, ten nie wiedział, ten zapomniał, a temu nie powiedzieli. Może wypowiedzą się właściciele sklepów, w których sprzedaż ruszyła wcześniej?
                "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                Bractwo Piwne
                Skład Piwa
                Piszę poprawnie po polsku!

                Comment

                • YouPeter
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2379

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasny słomkowy, taki jaki powinien być Kölsch. [5]
                  Piana: Śnieżnobiała, o średnio-wyższej gęstości, drobnopęcherzykowa. Utrzymuje się przez ok. 3-5 min., po czym przez jakiś czas pozostaje w postaci cienkiego dywanika. Ładnie oblepia ścianki szkła. [4]
                  Zapach: Przyjemny, bardzo delikatny, mało intensywny. Chmielowo-słodowy, z przewaga tego drugiego. Zdecydowanie ze słodów dominuje jęczmienny, pszeniczny praktycznie nie wyczuwalny. W oddali lekko ziołowe aromaty. [4]
                  Smak: Słodowe z delikatnym chlebowym posmakiem. Na dalekim planie lekkie owoce (zielone jabłka). Goryczka o średnim natężeniu, ściągająca. Treściwość na średnim poziomie. [4]
                  Wysycenie: Jak dla mnie za niskie. [3]
                  Opakowanie: Bardzo ładna, elegancka etykieta. Prosta, a zarazem z klasą, typowo w niemieckim stylu. W odróżnieniu od poprzedniego GCh to niebo, a ziemia. Nie sposób nie wspomnieć o szkle, którego prostota sprawia, że będzie ponadczasowe (najładniejsze szkło ze wszystkich trzech GCh). [5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.05]
                  Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                  Comment

                  • TeDy_beer
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 283

                    No i święto piwa przerodziło się w niezły bałagan. Po co te dyskusje? Rozmawiacie o rzeczach wirtualnych. Po co? W jakim celu te spekulacje i ciągłe dowody, a gdyby było tak to było tak, a że jest inaczej to jest inaczej?
                    Na pewno Zwycięzca tegoroczny nie oczekiwał tego typu zainteresowania jego piwem. Wypijmy, oceńmy (piwo), a wnioski niech wyciągną Ci co mają je wyciągnąć PAX koledzy.
                    AMEN i :stout:
                    Browar Domowy Małe Ale
                    Członek Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych

                    Comment

                    • Czapayew
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 1966

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasnosłomkowy, klarowny [4.5]
                      Piana: Na początku dość obfita, jednak jej wadą są zbyt duże bąble oraz nietrwałość [3.5]
                      Zapach: Orzęźwiający, ale jak dla mnie zbyt lagerowaty. Wyczuwalna lekka słodycz. [4]
                      Smak: Doskonale wyważony - podkreślone chmielenie, intensywna goryczka. [5]
                      Wysycenie: Nieco zbyt słabe - po niecałej minucie do góry szybująnieliczne bąble. [3.5]
                      Opakowanie: Po pierwsze - pojemność w stosunku do ceny (0,33 l/4,75 zł). Etykieta a'la niemieckie, ale w stylistyce lidlowskiej. Kapsel słabo czytelny [2]
                      Uwagi: Zakupiony w Katowicach w sklepie na Mariackiej. Smak ja piątkę, reszta do lekkiej poprawy.

                      Moja ocena: [4.25]
                      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                      www.zamkoszlaki.com
                      www.piwnekapsle.net

                      Comment

                      • Hedin
                        Senior
                        • 02-2011
                        • 370

                        Wypróbowałem dziś to piwo. Przede wszystkim nazwałbym je jasnym górnej fermentacji, kolońskim już niekoniecznie. Koelsche, które dotąd piłem (Reissdorf, Gaffel, Fruh, Lion, Dom, Kuppers) miały mimo wszystko inny charakter. Przede wszystkim były jakby mniej słodowe, bardziej wytrawne, nuty owocowe (chyba faktycznie jabłko, takie kwaśne) i ziołowe bardziej wyczuwalne (w Reissdorfie z kija szczególnie).
                        Na pewno więcej nie sięgnę po to piwo, choćby ze względu na cenę. W butelce 0,5 cena by uszła, ale w takiej pojemności to przegięcie. Pale Ale w zeszłym roku dla porównania kosztowało 5 zł za 0,5 więc jest różnica. Tamto mi o wiele bardziej smakowało.
                        Uważam, że to piwo jest bardzo przeciętne. Nie piłem, ale obstawiam, że oryginał wystawiony do konkursu był o wiele lepszy.

                        Comment

                        • PiwnicaZamkowa
                          codziennie od 16:00
                          • 05-2011
                          • 805

                          Piwnica Zamkowa nie jest partnerem GŻ więc PH nie zawitał do nas. W poprzednich latach choc mielismy umowę z GŻ jakoś przedstawiciel też u nas nie był. Nie robiliśmy z tego problemu. Za to jako punkt honoru mielismy fakt uczestnictwa wraz z naszymi klientami w premierach kolejnych Championów. Kazdy prowadzący biznes piwny stara się na bieżąco łapać wszelkie info o akcjach,promocjach,nowościach. W tym roku dość póżno dowiedziałem sie o premierze Championa. Wystarczyło zadzwonić np.do . Piwiarni Żywieckiej i wszystko jasne. Pojechaliśmy po piwo do hurtowni. Dostaliśmy piwo,okolicznościowe szklanki,plakaty i instrukcje co do dnia i godziny premiery. Jedynym niedopatrzeniem ze strony GŻ było nie umieszczenie na plakacie godziny rozpoczęcia promocji. Wielką przyjemnością było z godz.18-tą celebrowanie wraz z klientami faktu picia premierowego piwa
                          Obalamy tym mit o niedostępności piwa,braku info itp. Kto chciał mógł sprzedawać lub serwować gościom to piwo. Rozumuję,że GŻ nie zależało by w jednej godzinie zalać wszystkie piwne przybytki tą nowością. Piwo trafiło do liczących się odbiorców lub zapobiegliwych.I jest to logiczne.
                          ps. Na dwie godz. przed premierą w hurtowni była dostateczna ilość tego piwa.
                          Krzysztof
                          Last edited by PiwnicaZamkowa; 08-12-2011, 14:40. Powód: błąd interpunkcyjny

                          Comment

                          • arzy
                            Senior
                            • 06-2002
                            • 2814

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PiwnicaZamkowa Wyświetlenie odpowiedzi
                            Piwnica Zamkowa nie jest partnerem GŻ więc PH nie zawitał do nas. W poprzednich latach choc mielismy umowę z GŻ jakoś przedstawiciel też u nas nie był. Nie robiliśmy z tego problemu. Za to jako punkt honoru mielismy fakt uczestnictwa wraz z naszymi klientami w premierach kolejnych Championów. Kazdy prowadzący biznes piwny stara się na bieżąco łapać wszelkie info o akcjach,promocjach,nowościach. W tym roku dość póżno dowiedziałem sie o premierze Championa. Wystarczyło zadzwonić np.do . Piwiarni Żywieckiej i wszystko jasne. Pojechaliśmy po piwo do hurtowni. Dostaliśmy piwo,okolicznościowe szklanki,plakaty i instrukcje co do dnia i godziny premiery. Jedynym niedopatrzeniem ze strony GŻ było nie umieszczenie na plakacie godziny rozpoczęcia promocji. Wielką przyjemnością było z godz.18-tą celebrowanie wraz z klientami faktu picia premierowego piwa
                            Obalamy tym mit o niedostępności piwa,braku info itp. Kto chciał mógł sprzedawać lub serwować gościom to piwo. Rozumuję,że GŻ nie zależało by w jednej godzinie zalać wszystkie piwne przybytki tą nowością. Piwo trafiło do liczących się odbiorców lub zapobiegliwych.I jest to logiczne.
                            ps. Na dwie godz. przed premierą w hurtowni była dostateczna ilość tego piwa.
                            Krzysztof
                            Ta wypowiedź powinna być posumowaniem całej dyskusji o dniu i godzinie premiery GCh.
                            "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            Bractwo Piwne
                            Skład Piwa
                            Piszę poprawnie po polsku!

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              Coś mi mówi, że chyba jednak nie będzie.

                              Comment

                              • PiwnicaZamkowa
                                codziennie od 16:00
                                • 05-2011
                                • 805

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                                Coś mi mówi, że chyba jednak nie będzie.
                                do 2.000.000-wego postu jeszcze trochę brakuje

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎