Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Miłosław Koźlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6134

    #46
    Kupiłem w zestawie z pokalem i trza było spróbować...

    Nie bardzo posmakowało... jakieś słodkie, jakieś karmelowe, kawa inka itp...
    Chyba jednak wolę jasne piwa i trochę jestem tendencyjny...
    Oczywiście piwo zostało wypite i nie narzekam bo mogło być kwasiżurem na przykład...
    Kapsel pojawił się firmowy...
    Attached Files

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      #47
      Solidny koźlak. Wysycenie jak na ten styl dość spore. W zapachu dobrze wypieczona skórka od chleba. W smaku wyraźny bardzo ładnie rozbudowany karmel i ściągające garbniki. Alkohol słabo wyczuwalny. Lekka i przyjemna goryczka na drugim planie w finiszu. Bardzo pozytywne zaskoczenie. Partia do 27.02.2013.
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • Komar_Pafnucy
        Senior
        • 08-2005
        • 1114

        #48
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brązowy, pod światło czerwony. [5]
        Piana: Drobno pęcherzykowa, lekko zabarwiona. Umiarkowanie obfita. Niestety nietrwała. [3]
        Zapach: Delikatnie karmelowy. Może lekko metaliczny. W tle wyczuwalny alkohol. [4]
        Smak: Zdecydowanie słodowy, ale z wyraźną goryczką, trochę chyba jednak wynikająca z alkoholu, co czuć zwłaszcza w posmaku melanoidynowo - alkoholowym, dającym nawet lekkie odczucie cierpkości. [4]
        Wysycenie: Wydaję się nieco za wysokie. [4]
        Opakowanie: Estetyczne. Jest informacja o ekstrakcie. Kapsel czarny, bez nadruku. [4]
        Uwagi: Nie rozumiem dlaczego to piwo jest aż tak wysoko odfermentowane. Przecież przeciętnego żula i tak nie stać, by je pić.

        Moja ocena: [3.95]

        Multitap Crawl
        Multitap Crawl na Facebook

        "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
        Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

        Comment

        • Brat_Piwny
          Senior
          • 01-2009
          • 685

          #49
          Koźlaczek w nieco innych szatkach:
          Attached Files

          Comment

          • Vertigo2605
            Junior
            • 12-2012
            • 1

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ładny Bursztynowy pod światło natomiast na pierwszy rzut oka Brązowy. [5]
            Piana: Jest czasem w nadmiarze ale zbyt szybko opada . [3]
            Zapach: Zapach kwasu chlebowego . [4]
            Smak: Mocny , wyczuwalny palony , z lekkim odcuciem tego kwasu chlebowego [4.5]
            Wysycenie: Średnie, zasługuje na 3 . [3]
            Opakowanie: Etykieta nawet ciekawa na pierwszy rzut oka brązowa natomiast pod światłem zielono-szara . [4]
            Uwagi: Najlepiej spożyć przed 17.01.13r.

            Moja ocena: [4.1]

            Comment

            • kurgan
              Gość
              • 04-2004
              • 315

              #51
              amber lepszy

              na początku jest interesująco, suszone figi, chleb, słodycz, potem jest już tylko gorzej, mimo że schłodzone nie dało się dopić
              do zapomnienia...

              Comment

              • InPivoVeritas
                Member
                • 02-2013
                • 43

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemny braz z lekkim bursztynem. [4.5]
                Piana: Duze bĄble, za szybko opada. W kolorze brazowawym. Niezadowalajaca. [3.5]
                Zapach: Karmelowy, nuty sŁodowe, lekki aromat chleba oraz suszonych Śliwek. CzuĆ jednak alkohol, ktorego zapach zbytnio tu "gryzie". [4]
                Smak: Charakter sŁodowy, ale z wyraźną goryczką, nawet trochę za mocną. Nuty palone, w tle karmel. Alkohol zbyt mocno wyczuwalny. Po ogrzaniu pojawia siĘ kwaskowość i posmak kawy. TrochĘ zbyt wodniste. [3.5]
                Wysycenie: Odpowiednie, ale nie idealne. [4.5]
                Opakowanie: Nie podoba mi siĘ stylistyka Miloslawia, choĆ rycina browaru caŁkiem, caŁkiem. Minus za "zawiera sŁÓd jĘczmienny. [3.5]
                Uwagi: CaŁkiem niezly koźlak, choć znacznie gorszy niż amberowski. Wady sĄ w zasadzie drobne, ale niestety kumulują się.

                Moja ocena: [3.775]
                Kiedyś stworzę sobie własne piwo. Z dz***ami i blackjackiem!

                Lubię piwo i bobo-fruty.

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6134

                  #53
                  14.05.13 całkiem dobre... nie specjalizuje się w Koźlakach i tzw koźlakach więc może dlatego mi smakuje

                  A na serio piwko jest wypijalne bez problemu...

                  Comment

                  • patyczek
                    Senior
                    • 01-2013
                    • 220

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Piękny, brązowy, klarowny. [5]
                    Piana: Po nalaniu wysoka, gęsta o drobnej konsystencji, tworzy grubą, zwartą czapę, oblepiając szkło grubymi kłaczkami. [4.5]
                    Zapach: Niezbyt intensywny, karmelowo słodowy, z orzechami, śliwkami, kawą zbożową. Jest nadto aromat czerwonego wytrawnego wina. [3.5]
                    Smak: Osobliwy. Niby wszystko jest na swoim miejscu, a więc jest polony słod, kawa, orzechy, ciemne pieczywo, ale nad wszystkim panuje ściągająca, nieprzyjemna gorzka, kawowa goryczka o kartonowym posmaku. Pod koniec czuć coraz bardziej, niestety alkohol. [2]
                    Wysycenie: Tu akurat bez zastrzeżeń, blisko perfekcji. [4.5]
                    Opakowanie: Dopracowane, ładne, eleganckie, dużo szczegółów, są także przechwałki, kapsel dedykowany, dobrany kolorystycznie do etykiety. [4.5]
                    Uwagi: Warka do 20.10.2013. Mimo, że piwo jest mocne i ma 15,7 ekstraktu, wydaje się mało treściwe. Do tego ta dziwna, kartonowa (bądź też apteczna) goryczka i wyraźny etanol, który na finiszu jest wręcz namacalny. Generalnie tak sobie, a nawet kiepsko.

                    Moja ocena: [3.175]

                    Comment

                    • Oskaliber
                      Senior
                      • 05-2010
                      • 727

                      #55
                      Kolor: Rubinowo-brązowy.
                      Piana: Jasnobeżowa, drobna, niezbyt trwała. Szybko opada do dziurawego kożucha.
                      Zapach: Słodowość, karmel, suszone śliwki.
                      Smak: Słodowy z karmelem i średnią goryczką o lekko alkoholowym zabarwieniu. Dosyć treściwe, aczkolwiek na koźlaka to zdecydowanie za mało.
                      Wysycenie: Średnio niskie.
                      Ogółem: Gdyby było bardziej treściwe to byłoby całkiem poprawne, aczkolwiek i tak zachwytu by nie było. Jakieś takie niezbyt zharmonizowane i spójne.
                      BeerFreak.pl

                      Comment

                      • wit
                        Senior
                        • 12-2012
                        • 144

                        #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Klarowny, specyficzny brąz [4]
                        Piana: Od początku nieładna, duże pęcherze, szybko redukuje się do kożuszka. [2.5]
                        Zapach: Zdecydowana dominacja karmelu + jakiś gatunek jabłka, ogólnie miałem luźne skojarzenia z ciderem (?) [3]
                        Smak: Koźlaka, który moim zdaniem powinien mieć w sobie dużo pumpernikla, jest w tym piwie mało. Bardzo słodka, niczym nie zrównoważona słodycz. [3.5]
                        Wysycenie: Biorę notę średnią, nie wpłynęło na odbiór piwa, [3]
                        Opakowanie: Jak to w Miłku - trochę bombastyczne, ale ja tę estetykę lubię. [4]
                        Uwagi: Przechowuję w pamięci sprzed wielu lat smak najlepszego Koźlaka, jaki piłem, czyli z browaru Krotoszyn. Miłosław się do niego nie umywa.

                        Moja ocena: [3.25]

                        Comment

                        • Mario_Lopez
                          Senior
                          • 08-2009
                          • 991

                          #57
                          Fatalny bock, mało treści, natomiast sporo nieprzyjemnego alkoholu w smaku. Piana ładna, "długotrwała", wysycenie trochę za wysokie. Zdecydowanie najgorszy koźlak jakiego do tej pory przyszło mi smakować.
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                          EBE EBE

                          Comment

                          • wit
                            Senior
                            • 12-2012
                            • 144

                            #58
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Brązowo-bordowy, klarowny, jak na koźlaka wydaje mi się dość jasny, ale to subiektywne oczywiście. [4.5]
                            Piana: Kremowa, niezbyt gruba, drobna, dość trwała. [4]
                            Zapach: Dominująca nuta to chleb razowy i karmel, trochę wanilii. Bardzo przyjemny. [4]
                            Smak: Niby kontynuacja aromatu, ale jednak obniża notę. W pierwszej chwili w smaku czuć coś drażniącego (i nie jest to CO2), potem wodnistość. Jak na koźlaka bardzo mało treściwe. [3]
                            Wysycenie: Neutralne, może nawet trochę za słabe. [3.5]
                            Opakowanie: Za estetykę - plus, jest efektowna i dla mnie zachęcająca. Na tylnej etykiecie trochę za dużo marketingowania. [4]
                            Uwagi: Kupiłem w jakiejś promocji chyba, bo 3 złote za ten rodzaj piwa to chyba rzadkość.

                            Moja ocena: [3.6]

                            P.S. Znowu nie zauważyłem, że kiedyś już opisywałem to piwo
                            Last edited by wit; 28-08-2013, 09:23.

                            Comment

                            • KubaLubon
                              Junior
                              • 09-2013
                              • 10

                              #59
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemny bursztyn. Piękne. [5]
                              Piana: Bujna, oblepia szkło, ale jest nietrwała. [4]
                              Zapach: Dość intensywny. [4.5]
                              Smak: Piwo dobre, choć smak trochę bardziej pasujący do grodzisza. Czuć aromat kawowy. [4]
                              Wysycenie: Trochę słabo wysycone. Powinno być mocniej. [3.5]
                              Opakowanie: Szata graficzna dobra, ale brakuje podstawowych informacji. [3]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.15]

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2009
                                • 6134

                                #60
                                Co ma wspólnego Koźlak i Grodzisz?

                                Jak zepsuje się Koźlak to będzie Grodzisz.... hehhhheeh

                                Tylko kolor nie taki!
                                Last edited by Javox; 05-01-2014, 01:55.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎