Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Miłosław Koźlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #61
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brunatno-brązowy, idealnie przejrzysty. Może za ciemny, a może to ciemny kozioł [4]
    Piana: Beżowa, niewysoka, drobna. Utrzymuje się zaskakująco długo [4]
    Zapach: Ciemny słód, delikatna paloność i czekoladowe cappucino, słodkie jak w czeskich tmavych [3.5]
    Smak: Wytrawna, nieco kwaśna słodowość. Dalekie i delikatne posmaki czekoladowe i suszonej śliwki. Niewielka metaliczność, śladowa goryczka.
    Podstawowe smaki pozytywne ale wszystko słabe i dalekie, powoduje odczucie pustego piwa [3.5]
    Wysycenie: Średniowysokie, odpowiednie [4]
    Opakowanie: Spośród całej serii "Miłosław", najbardziej odpowiada mi kolorystycznie [4]
    Uwagi: Piwo nie porywa ale pozbawione jest oczywistych wad.
    Gdyby płycej jej odfermentować przynajmniej za smak mogłoby dostać czwórkę.

    Moja ocena: [3.625]

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      #62
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnej miedzi, klarowny [4.5]
      Piana: Beżowa, ze średnich i drobnych pęcherzyków, b. szybko opadająca [3.5]
      Zapach: Słodowy - palony plus (delikatnie) kawa. [4]
      Smak: Palone słody, kawowa nuta i lekka goryczka, ale odrobina wodnistości i alkohol daje się we znaki [3.5]
      Wysycenie: Średnio intensywne - do przyjęcia [4.5]
      Opakowanie: b. estetyczne, wyróżniało piwo na półce. [5]
      Uwagi: Fortuna - Miłosław nie zachwyca, ale wydaje przyzwoite piwa. Koźlak się do tej grupy zalicza.

      Moja ocena: [3.85]

      Comment

      • Berto
        Junior
        • 03-2014
        • 29

        #63
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brunatno-miedziany. Klarowne. [4.5]
        Piana: Beżowa, szybko opada do cienkiej warstwy. Lacing niemal zero. [2]
        Zapach: Słodowy, lekki karmel i śliwki. Średnio intensywny. [3.5]
        Smak: Trochę słodki z kawową goryczką. Mocno czuć alkohol, może nawet nuty bimbru. Ciężko się pije. [2]
        Wysycenie: Średnie do wysokiego. [4.5]
        Opakowanie: Ładne, podoba mi się, żeby jeszcze tylko pisali o piwie tyle, co o jego nagrodach i historii. Dedykowany kapsel. [4]
        Uwagi: 07/10/14

        Moja ocena: [2.875]

        Comment

        • kotstan
          Junior
          • 09-2005
          • 28

          #64
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny brąz z dodatkiem ciemnej wiśni. Klarowny. [5]
          Piana: Mała i bardzo szybko znika, nie pozostając na szkle. Brak jej w czasie picia. [2]
          Zapach: Przyjemny, owocowy. Wyraźny lecz niezbyt intensywny. [4]
          Smak: Czuć przypalany słód i lekką goryczkę oraz wyraźny owocowy posmak. Długo pozostaje przyjemny smak w ustach. [4.5]
          Wysycenie: Średnio wysokie, mnie odpowiada. [4]
          Opakowanie: Zwraca na uwagę na półce wśród innych piw. Miła etykieta. "Krawtka" mało efektowna. Kapsel prawie "zwyczajny". Ocena głównie za etykietę. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.05]

          Comment

          • Pinto
            Junior
            • 02-2008
            • 19

            #65
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Kolor jak kolor. [3.5]
            Piana: Praktycznie nie zaistniała [1.5]
            Zapach: Ledwo wyczuwalny - zapach rozwodnionego piwa. [1.5]
            Smak: Ogólnie bardzo przykry. Czuć wodę prosto z kranu z domieszką spirytusu. [1]
            Wysycenie: Nasycenie w sam raz. [3.5]
            Opakowanie: Miłe dla oka. [3.5]
            Uwagi: Najgorszy koźlak jakiego piłem do tej pory. Następnej szansy to piwo nie dostanie.

            Moja ocena: [1.6]

            Comment

            • Mawel
              Member
              • 04-2014
              • 65

              #66
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Brunatno- miedziany. Odpowiedni. [4]
              Piana: Na początku zanosiło się na fajną pianę. Była solidna i ładnie oblepiała szkło przy pierwszych łykach. Na koniec zredukowała się do obrączki z małym kożuchem na środku. [3.5]
              Zapach: Lekko karmelowy, lekko kawowy. Niestety lekko alkoholowy. Generalnie nie za mocny, ale nie jest źle. [3.5]
              Smak: Trochę kwaśne, karmelowe. Dosyć mocno wyczuwalny alkohol. Goryczka średnia. Piwo dosyć długo zalega w ustach i w przełyku, za sprawą alkoholu i kwaśności. [3.5]
              Wysycenie: Dla mnie trochę za wysokie. Na początku solidnie gryzie w przełyk, potem jest już znośnie lecz wciąż wyczuwalne. [2.5]
              Opakowanie: Estetyczne. Brak szczegółowego składu. Opis stylu mógł być też dokładniejszy. Jednak etykiety Miłosławów są w porządku. [4]
              Uwagi: Warka 24.01.2015

              Moja ocena: [3.5]

              Comment

              • bulka_
                Member
                • 08-2011
                • 37

                #67
                warka do 27.10 z zestawu z pokalem. paczka gwoździ

                Comment

                • chechaouen
                  Senior
                  • 01-2011
                  • 1180

                  #68
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Miedziany przechodzący w rubinowy. Klarowny. Ładna, głęboka barwa [5]
                  Piana: Obfitość - średnia. Trwałość - mała [3]
                  Zapach: Czuć głównie karmel i owoce. Całość średnio ciekawa i mało intensywna. Po ogrzaniu wkrada się nutka alkoholowa [3]
                  Smak: Dziwny smak. Jak na tak dopakowanego pod względem parametrów (eks. i alk.) koźlaka to piwo jest zaskakująco płaskie w smaku, wodniste wręcz. Jest trochę karmelu, jest też sporo owocowości - i tej wytrawnej i tej słodkawej. W tle nieco cierpka goryczka. Brakuje temu piwu głębi. Jedyny plus to mało wyczuwalny alkohol. Po ogrzaniu piwo staje się coraz bardziej słodkawe, zwłaszcza na finiszu [3]
                  Wysycenie: W porządku [4]
                  Opakowanie: Miłosławowa seria. Irytuje strasznie oszczędne info odnośnie składu, a akurat w przypadku koźlaka z chęcią dowiedziałbym się, jakie słody zostały głównie wykorzystane [3]
                  Uwagi: Piwo z datą: 24.01.2015. Znam dużo lepszych koźlaków. Spróbowałem, nie powtórzę

                  Moja ocena: [3.15]
                  Last edited by chechaouen; 09-06-2014, 19:40.

                  Comment

                  • m0thrider
                    Junior
                    • 06-2014
                    • 11

                    #69
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ciemny brąz, klarowne. [4.5]
                    Piana: biała, gęsta. 1 cm warstwa utrzymuje się do końca. Brak llacing'u. [4]
                    Zapach: słodowy. Nuty alkoholowe [3]
                    Smak: Lekkie nuty koźlakowe, przytłumione jednak niemal całkowicie przez nieprzyjemną gorycz alkoholową. Smakuje jakby ktoś dolał kieliszek wódki do całkiem niezłego Koźlaka [1.5]
                    Wysycenie: wysycenie dobre, ale pod koniec trochę za słabe. [2]
                    Opakowanie: Kapsel firmowy. Etykieta w stylu innych piw Miłosławia. Nie razi w oczy, ale też nie powala. [3.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [2.55]

                    Comment

                    • Cholesterol
                      Junior
                      • 11-2014
                      • 10

                      #70
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny brąz. [4.5]
                      Piana: Początkowo rozbudza nadzieje, szybko opada, zostaje cały czas 1 milimetr piany. Brak lajsingu.

                      POPRAWKA - robi się obrączka. [2]
                      Zapach: Kawa i spirytus.Trochę karmel. Po przemyśleniu SPIRYTUS! Jakby ktoś dorzucił kieliszek wódki. Może trochę czekolady. [2]
                      Smak: Poczatkowo "te, dobre piwo", zaraz potem "co się stało?"
                      Z klasycznego kawowo-chlebowo-karmeloweo piwa zrobiła się kawowa wódka, w dodatku wodnista Przy mocniejszym łyku - wódka, w dodatku wodista. BRAK GORYCZKI! ZBYT ALKOHOLOWY! [2]
                      Wysycenie: Za niskie. [2]
                      Opakowanie: Etykieta w porządku, informacje słabe. Podajcie słody, przyznawać się [3.5]
                      Uwagi: To nie jest koźlak. Wylałem po 200 ml.

                      Moja ocena: [2.2]

                      Comment

                      • Limak
                        Junior
                        • 05-2014
                        • 4

                        #71
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemny bursztyn wpadający w brąz [4]
                        Piana: Jana i drobno pęcherzykowa, niska utrzymuje się jakiś cza [3]
                        Zapach: Karmel, czekolada, alkohol. [3]
                        Smak: Główne skrzypce gra tu alkohol, w tle majaczy karmel i czekolada i lekka goryczką. [2.5]
                        Wysycenie: Średnie [4]
                        Opakowanie: Dziwna stylistyka z pustosłowiem na kontrze, jestem na nie. [3.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [2.925]

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6134

                          #72
                          Szkoda że tak "firma" zochydziła swoje wyroby...

                          - że teraz tylko przedstawiciele za kasę będą się wypowiadać... pozytywnie....

                          Comment

                          • Puszek_72
                            Senior
                            • 02-2012
                            • 269

                            #73
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemny bursztyn [4.5]
                            Piana: Piana średnio pęcherzykowa ładna dość trwała do połowy później redukcja do cienkiej obraćzki , ładnie osadza się na szkle [4]
                            Zapach: Na starcie źle zapach z kadzi fermentacyjnej po prostu śmierdzi, później lepiej drożdże skórka z chleba trochę karmel leki alkohol [2.5]
                            Smak: Całkiem fajny, Słody na pierwszym planie, jest goryczka ale przykryta, smak pełny. Mało koźlakowy [3.5]
                            Wysycenie: OK [4]
                            Opakowanie: Dedykowany kapsel, butelka zwrotna, etykietka staranie wykonana, są podstawowe informacje [4]
                            Uwagi: Hmm, w sumie piwo niezłe piwo tylko mało koźlakowe i zapach na starcie mocno dyskwalifikuję

                            Moja ocena: [3.3]

                            Comment

                            • wschodpoludnie
                              Junior
                              • 10-2014
                              • 27

                              #74
                              Dziwne, przypominało tanie wino musujące. Owocowe aromaty, dopiero na trzecim planie jakaś słodowość i karmelowość. Kolor ciemny bursztyn a smak białego wina podłej jakości.. Żeby w koźlaku coś takiego??

                              Comment

                              • laiquibe
                                Member
                                • 05-2015
                                • 36

                                #75
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Ciemny bursztyn, wiśniowy, całkiem ładny. [4]
                                Piana: Gęsta i drobnoziarnista ale momentalnie opadła. [2.5]
                                Zapach: Zaraz po otworzeniu chmielowy, nawet lekko pilsowy. Po chwili zaczęła się przebijać słodycz i paloność, która potem dominowała. Słodki, lekko śliwkowy, delikatny alkohol. Przyjemny zapach. [4]
                                Smak: Zapach wskazywałby coś słodkiego, ale piwo jest bardziej w kierunku wytrawności. Paloność, karmel, wodniste. Goryczka taka alkoholowa bardziej. Brak ciała zdecydowanie. Lekka kwaskowatość. Średnio pijalne - po chwili wyczuwamy głównie alkohol i kwaskowość. Nie smakuje jak koźlak. [2.5]
                                Wysycenie: Minimalnie zbyt wysokie jak dla mnie. Nie przepadam za tym "musowaniem" na języku. [3]
                                Opakowanie: Solidne opakowanie. Kapsel firmowy dedykowany - mamy napis koźlak. Niezła etykieta. [4]
                                Uwagi: Warka do 04.01.2016r. Słaby koźlak, nie smakował mi, nie wrócę do niego.

                                Moja ocena: [3.2]

                                Edit: Nie chcę zmieniać oceny ale zmieniłbym smak z 2,5 na 2. Dopijam i alkohol, alkohol i jeszcze raz alkohol.
                                Last edited by laiquibe; 21-06-2015, 18:19.
                                http://miesozerny.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎