Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Miłosław Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dknap
    Senior
    • 08-2011
    • 130

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remikola Wyświetlenie odpowiedzi
    Kolor:
    Smak: Najbliżej temu piwu do ukraińskich pszenic, dlatego jeśli ktoś lubi obolona czy czernihowskie bile to powinno pasować.
    Obołoń to hefe-weizen, a Czernihiwskie to birre blanche - zupełnie odmienne style piw pszenicznych.

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      #17
      Obołoń też ma wita (też Biłe), aczkolwiek nie wiem, co wit ma wspólnego z tą Fortuną.
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • Kwadri
        Senior
        • 10-2009
        • 1216

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnobrązowy, metny. [4]
        Piana: Średniowysoka, lekko beżowa, średniobąblowa. Szybko opada do niepełnej warstwy, a po kilku minutach znika zupełnie. [3]
        Zapach: Bananowo-karmelowy, przyjemny, ale średniointensywny. Goździki wyczuwalne w tle. [4]
        Smak: Początek mocno kwaskowy i potem pustka. Można wyczuć lekką karmelowość, ale ogólnie mało wyrazisty i niezbyt treściwy, a kwaskowość zbyt mocno dominuje. [3]
        Wysycenie: Wysokie. [4.5]
        Opakowanie: Nowa seria całkiem ładna. Parametry podane na trochę nieczytelnej kontrze, kapsel goły. [4]
        Uwagi: Z datą do 30.01.2012.

        Moja ocena: [3.525]
        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

        Comment

        • kjaros
          Senior
          • 03-2007
          • 377

          #19
          Wydaję mi si, że te piwo powinno zostać przypisane do gatunku pszeniczne ciemne. Poza smakiem i kolorem wskazuje na to również kontra.
          Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemny bursztyn, minimalne zmętnienie, czy tak powinno być, nie wiem ale ogólnie kolor jest choć po ciemnej pszenicy spodziewałem się czegoś bardziej ciemnego [3]
            Piana: bardzo obfita, beżowa, jednak bąbelki z piany szybko pną się do góry, wysoka czapa szybko opada, osadza się na szkle drobnymi plamkami [3]
            Zapach: owocowy ale dochodzi też jakiś dziwny, lekko winny zapach, tak jakby wąchać korek po winie - to mi nie pasuje [2.5]
            Smak: błeee, jakaś kwasota z kwaskiem cytrynowym, aż mnie wykręciło, kwasek lekko cytrynowy, w tle coś słodowego i koniec, niestety ale nie mogę tego wypić, chyba, ze jest to jakiś trefny egzemplarz [2]
            Wysycenie: zbyt duże, gaz nieprzyjemnie powraca co chwila w ustach [3.5]
            Opakowanie: nowa szata graficzna bardzo ładna, banderolka na kapslu, który niestety jest gładki [4.5]
            Uwagi: Po kilku łykach reszta poszła do zlewu

            Moja ocena: [2.525]
            Attached Files
            Last edited by becik; 13-12-2011, 22:25.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Totus
              Senior
              • 11-2007
              • 326

              #21
              Czy tylko mnie to piwo zostawia w ustach posmak petów?
              Zapraszam do Browaru Sielanka.

              Comment

              • porek388
                Senior
                • 11-2008
                • 213

                #22
                Niestety mocno kwaśne - a nie wydaje mi się żeby było zepsute. Słabe piwo na max 3,0 (1-6).

                Comment

                • longmen
                  Member
                  • 11-2011
                  • 68

                  #23
                  niestety jak dla mnie bardzo kwaśne - odpada z innymi przenicami

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9733

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bursztynowy, minimalnie mętny. [4.5]
                    Piana: Kremowa, drobna, wysoka i sztywna. Super! [5]
                    Zapach: Wyczuwam głównie drożdże i banany, pojawił się lekki powiew lakierniczy... [3.5]
                    Smak: Grejpfrutowa goryczka, karmelowe tło, chyba także ślad bananowy i "popiołowy" (popielaty? ). [4]
                    Wysycenie: Pszenicznie wysokie, dla ciemniaka mogłoby być ciut niższe. [3.5]
                    Opakowanie: Goły czarny kapsel, (chyba?) mająca to zakryć banderolka. Wzornictwo estetyczne, metalizowana eta, kontra i krawatka, całość nieco przeładowana. Parametry są, w sumie - się mi podoba. [4]
                    Uwagi: Obrodziło nam latoś pszenicą ciemną. Nie powalają smakowo te piwa (jeszcze...), ale piją się nieźle i jest nadzieja na rozwój.

                    Moja ocena: [3.925]

                    Comment

                    • Czapayew
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 1966

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnobursztynowy, podchodzący pod "dunkel weizena", w miarę klarowny. [4.5]
                      Piana: Jak na weizena - dość mało gęsta i nietrwała. [3.5]
                      Zapach: Intrygujący - oprócz goździkowych pojawiają się również nuty palonego słodu i winne. [4]
                      Smak: W sunie niezły - goździki, palony słod, lekka owocowość , niestety pod koniec pojawia się zwietrzałość. [4]
                      Wysycenie: W kategorii weizen - słabe. [3.5]
                      Opakowanie: Utrzmane w "miłosławowskiej" konwencji. Minus za jednolity, szary kapsel. [4]
                      Uwagi: Zakupione w "Whisky&Spirit". Ciekawe piwko, choć nie powiem, żeby mnie zachwyciło. Nad powtórką się zastanowie.

                      Moja ocena: [3.95]
                      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                      www.zamkoszlaki.com
                      www.piwnekapsle.net

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9733

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czapayew Wyświetlenie odpowiedzi
                        ...pod koniec pojawia się zwietrzałość.
                        No, nareszcie jakiś nowy (choć zwietrzały ) powiew w opisach smakowych

                        Comment

                        • toto
                          Senior
                          • 12-2006
                          • 949

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ciemny bursztyn/herbata; bardzo klarowne jak na pszeniczne [3]
                          Piana: obfita, trwała, ale dość gruboziarnista, oblepia szkło [4.5]
                          Zapach: goździkowo-drożdżowo-kwaskowy [3]
                          Smak: bannanowo-kwaskowy, nieco nut ciemnosłodowych, bez rewelacji [3]
                          Wysycenie: bardzo duże [3.5]
                          Opakowanie: butelka podobna do ŻGB, ale z oznaczeniem cyrylicą, kapsel czarny, na nim banderolka; są wszystkie dane, chwalą się otwartą fermentacją; etykieta zielono-złota z widokiem browaru, jak dla mnie bardzo przeciętna [3]
                          Uwagi: Kolejna na rynku uboga w doznania pszenica. Do tego prawie klarowna - nawet po intensywnym zamieszaniu cały osad twardo trzyma się dna butelki.

                          Moja ocena: [3.175]

                          Comment

                          • dyczkin
                            Serce w kolorze blaugrana
                            • 05-2011
                            • 3657

                            #28
                            Warka do 30.01.2012
                            KWAS i kanał
                            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                            Moje warzenie // Piwny Wojownik

                            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                            Comment

                            • dknap
                              Senior
                              • 08-2011
                              • 130

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                              Warka do 30.01.2012
                              KWAS i kanał
                              U mnie to samo.

                              Comment

                              • dipeone
                                Senior
                                • 05-2010
                                • 741

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dknap Wyświetlenie odpowiedzi
                                U mnie to samo.
                                To ja jestem trzeci.
                                Szkoda, bo zarówno Jurajskie Ciemne Pszeniczne jak i Cornelius Ciemny Pszeniczny mi smakowały.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎