Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Lagerowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piwoszstolat
    Member
    • 07-2013
    • 32

    Ciechan lagerowy według mnie lepszy jest od wybornego.Mam w lodówce warkę do 1.07 i w sobotę ją otworzę , jestem ciekaw czy data będzie miała wpływ na smak bo na poziom alkoholu na pewno nie,

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2837

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwoszstolat Wyświetlenie odpowiedzi
      Ciechan lagerowy według mnie lepszy jest od wybornego.Mam w lodówce warkę do 1.07 i w sobotę ją otworzę , jestem ciekaw czy data będzie miała wpływ na smak bo na poziom alkoholu na pewno nie,
      Niedawno kolega poczęstował mnie Lagerowym przeterminowanym o ponad dwa tygodnie ( twierdził, że trzymał je w piwnicy ) - wypiłem nie stwierdzając oznak zepsucia, późniejszych sensacji też nie było
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        Warka 23.07.13
        Kompletnie inna niż ta wcześniej pita do 25.07.13, jakby dwa różne, ale dobre piwa.

        Obecna warka
        Piana jest drobne i średnie pęcherzyki, ale niestety szybko opada i nie oblepia szkła
        kolor;taki jak zawsze, mułek jest, ale nie wielki, wręcz śladowy, farfocli brak
        Aromat: delikatny chlebek, cytrusy

        SMAK: No i dzień dobry goryczko !
        Przez pierwsze 5 łyków uderza dość konkretna grejpfrutowa goryczka (bardziej taka jakbyśmy przegryźli te przeźroczyste błony pomiędzy cząstkami w tym owocu lub jedli odmianę najmniej słodką)
        Przypomniał mi się wczesny Atak chmielu i Rowing Jack (goryczka oczywiście troszkę mniejsza, ale bardzo wyraźna i konkretna)

        Po wypiciu połowy szklanki, język już się przyzwyczaił i piwko robi się przyjemnie goryczkowo-słodowe. Wypiłem całość w 5-8 minut.

        Całe szczęście kupiłem dwie sztuki (lub nieszczęście że tylko dwie) druga identyczna, goryczka już od początku tak nie uderzała, ale też wypiłem w 10-15 minut
        Pijalność jest aż straszna, a ja nie jakimś fanem smaku grejpfruta nie jestem.
        Piwo jest pięknie zbalansowane, goryczka nie zalega i przypomina lekką wersję AIPA

        Dziś kupuję kolejne sztuki, jedna z lepszych warek w tym roku
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • piwoszstolat
          Member
          • 07-2013
          • 32

          A ja właśnie popijam warkę do 1.07 i czuć goryczkę, nie wiem może ta warka tak miała albo leżakowanie w lodówce zrobiło swoje.

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            ponownie 23.07.13
            pite jako drugie po jakimś znośnym byleczym
            Piana: nie jest to mocna strona tego piwa, ale jakiś tam wyraźniejszy kożuszek pozostaje na powierzchni

            Goryczka o dziwo wydawało mi się mniejsza od tej w butelkach sprzed kilku dni (z tej samej warki). Mułu na dnie 2x więcej niż poprzednio a do tego 2x mniejsza goryczka, dziwna to zależność i to w obrębie tej samej warki.

            Chyba jak najdzie mnie ochota na wyraźniejszą goryczkę to zacznę kupować te z najmniejszą ilością mułu a jak na słodową chlebowość z wyraźniejszą nutą goryczki to z mułem i farfoclami.

            W lodówce czeka warka 05.08.13, chyba osadu było brak
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • piwoszstolat
              Member
              • 07-2013
              • 32

              W sobotę miałem w ręku warkę do 23.07.2013 ale zrezygnowałem z zakupu i bo miałem warkę do 1.07 a podejrzewam że czasu nie miał bym do jej wypicia ale jedno co zauważyłem że było bez osadu.Te Ciechany nie są powtarzalne ale są zbliżone w smaku czyli są zawsze smaczne.

              Comment

              • Balesss
                Member
                • 09-2012
                • 54

                Właśnie kosztuję butelkę z datą 07.08 tuż po 31.07 i jestem zdumiony. Sama wytrawna gorycz, atakująca boki języka. Żadnych "owocowo" zbożowych zapachów i posmaków, które do tej pory mi nieco przeszkadzały. W dodatku gorycz pozostaje na dobre parę minut.
                Do tej pory historie o zmianach w tym piwie wsadzałem między bajki, ale tutaj jest coś grane.
                Po raz pierwszy czuję w tym piwie porządnego pilsa. Ciekaw jestem waszych opinii.
                Last edited by Balesss; 09-07-2013, 00:46.

                Comment

                • Manifesto
                  Member
                  • 05-2010
                  • 70

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Balesss Wyświetlenie odpowiedzi
                  Właśnie kosztuję butelkę z datą 07.08 tuż po 31.07 i jestem zdumiony. Sama wytrawna gorycz, atakująca boki języka. Żadnych "owocowo" zbożowych zapachów i posmaków, które do tej pory mi nieco przeszkadzały. W dodatku gorycz pozostaje na dobre parę minut.
                  Do tej pory historie o zmianach w tym piwie wsadzałem między bajki, ale tutaj jest coś grane.
                  Po raz pierwszy czuję w tym piwie porządnego pilsa. Ciekaw jestem waszych opinii.
                  Również piłem ostatnio tą warkę i bardzo mi posmakowała. Była to chyba jedna z najbardziej klarownych warek tego piwa jakie piłem. Mimo wszystko wolałbym aby Lagerowe nabrało jakiegoś stałego charakteru - albo mętność i posmaki chlebowo - zbożowe albo klarowność i świetna gryczka. Ta druga opcja przemawia do mnie bardziej.
                  Ulubione: Trutnov: Krakonos Svetly Lezak 11, AleBrowar: Rowing Jack, Pinta: Atak Chmielu, Jabłonowo: Pils, Ciechan: Lagerowe, Kormoran: Jasne Mocno Chmielone.

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    albo mętność i posmaki chlebowo - zbożowe albo klarowność i świetna gryczka.
                    albo niech machną dwie wersje
                    filtrowane i niefiltrowane :] i wtedy byłoby "mniej więcej jasne" co kupujemy i pijemy
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • Manifesto
                      Member
                      • 05-2010
                      • 70

                      Byłoby to oczywiście jakieś rozwiązanie, ale widać browar zamiast wypuścić dwie wersje piwa woli eksperymentować z recepturą. Nie jestem zwolennikiem tego by jakiekolwiek piwo z każdą kolejną warką smakowało inaczej - wolę już aby Lagerowe na stałe miało osad drożdżowy, mętność i posmaki chlebowe niż za każdym razem było przedmiotem rozważań od tytułem "co kiper miał na myśli".
                      Ulubione: Trutnov: Krakonos Svetly Lezak 11, AleBrowar: Rowing Jack, Pinta: Atak Chmielu, Jabłonowo: Pils, Ciechan: Lagerowe, Kormoran: Jasne Mocno Chmielone.

                      Comment

                      • Krzysztof
                        Senior
                        • 04-2001
                        • 1689

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Manifesto Wyświetlenie odpowiedzi
                        Również piłem ostatnio tą warkę i bardzo mi posmakowała. Była to chyba jedna z najbardziej klarownych warek tego piwa jakie piłem. Mimo wszystko wolałbym aby Lagerowe nabrało jakiegoś stałego charakteru - albo mętność i posmaki chlebowo - zbożowe albo klarowność i świetna gryczka. Ta druga opcja przemawia do mnie bardziej.
                        Lagerowe jest piwem niefiltrowanym. Nie ma dwóch wersji tego piwa.
                        Różnice w klarowności są wynikiem różnic w surowcach, które nie są identyczne za każdym razem. Jeżeli chodzi o klarowność jest ona wynikiem różnego stopnia sedymentacji drożdży w tanku leżakowm. Powoduje to że piwo różni się w poszczególnych partiach. Z drugiej strony piwo to jest naturalne, bez poprawiania tj. ujednolicania piwa pod względem klarowności.
                        Goryczka w piwie lagerowym jest obiektem naszej wzmożonej uwagi. Obserwujemy efekty w piwie i dostrzegamy obiecujące efekty naszej pracy.
                        Nie bez znaczenia jest jakość chmielu, który używamy.
                        Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                        www.twojmalybrowar.pl

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6141

                          Popieram Krzysztof... jak się nie zmienia na tańsze surowców to można być na czele stawki dobrego piwa......

                          Lubię Lagerowe i różne odmiany smaków mi za bardzo nie przeszkadzają... jedynie "boje się" że ten stan może się zakończyć jak to było z innymi fajnymi piwami...

                          Ale póki co mimo serii podwyżek cen od zimy cieszmy się tym co mamy...

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            Goryczka w piwie lagerowym jest obiektem naszej wzmożonej uwagi. Obserwujemy efekty w piwie i dostrzegamy obiecujące efekty naszej pracy.
                            goryczka jest coraz lepsza, to da się zauważyć :] fajnie idzie w stronę cytrusów 'ala' chmiele amerykańskie
                            Obecnie jak chce się mieć wersję bardziej wytrwano-goryczkową to nie bełtamy mułem z dna,a jak mamy ochotę na chlebowego lagerka bełtamy ile łapa ma sił :]

                            Ja lubię obydwie wersje, bo pijalność jest przeokrutnie wysoka, co przy 6% może być zgubne.

                            Tak trzymać z poziomem Lagerowego, a od jutra przez 2 tygodnie w PiP mamy Lagerowe za 2,49zł
                            Last edited by dlugas; 09-07-2013, 22:31.
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • zohan666
                              Senior
                              • 11-2012
                              • 259

                              goryczka jest coraz lepsza, to da się zauważyć
                              Nie do końca prawda, bo najlepsza była w którejś z warek z datą do maja.

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                W maju chyba miałem dziurę w degustacji lagerowego, więc nie mam porównania. Grunt, że piję się bardzo przyjemnie i to za całkiem normalne pieniądze.
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎