Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Lagerowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PaPe Wyświetlenie odpowiedzi
    Właśnie skończyłem kolejne Lagerowe (2.2.13) - piję je w miarę regularnie. Nigdy nie trafiłem na złe, popsute, niesmaczne.
    Też nie miałem takich przypadków. Bywało nieco płaskie (zwłaszcza latem, może zbyt duży przerób w sezonie grzewczym ), ale niesmaczne nigdy. Goryczka była w pierwszych partiach może mało subtelna, ale ostatnie warki sprawiają wrażenie lepiej zbalansowanych, przyjemniejszych w odbiorze. Faktycznie trudno znaleźć godnego konkurenta - bezpośrednim jest chyba tylko niefiltrowana Łomża Export, która przegrywa goryczką i jest nieco zbyt mydełkowata.

    Comment

    • CyboRKg
      Senior
      • 04-2010
      • 593

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
      Faktycznie trudno znaleźć godnego konkurenta - bezpośrednim jest chyba tylko niefiltrowana Łomża Export, która przegrywa goryczką i jest nieco zbyt mydełkowata.
      Nie bluznij! Zadna Lomza czy inna Perla mu do piet nie dorasta! Ewentualnie "Konstancin Jasny Pelny" (z udanych warek), ""Kormoran 5-krotnie chmielony" lub "Zawiercie Jasne Pelne". Nie liczac "Ciechana Wybornego" i "Lwowka Ksiazecego".
      "Jedno pivo ne vadi!"
      "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        Nie bluznij! Zadna Lomza czy inna Perla mu do piet nie dorasta! Ewentualnie "Konstancin Jasny Pelny" (z udanych warek), ""Kormoran 5-krotnie chmielony"
        Właśnie, z udanych warek..które wypadają losowo. A Kormorana piłem w tym roku 5-6 razy i z akażdym razem otrzymywałem ordynarny warzywniak, więc w tym porównaniu zdecydowanie wolę Łomżę niefiltrowaną - nie jest porywajaca ale przynajmniej pozbawiona tak nachalnych wad.

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie bluznij! Zadna Lomza czy inna Perla mu do piet nie dorasta! Ewentualnie "Konstancin Jasny Pelny" (z udanych warek), ""Kormoran 5-krotnie chmielony" lub "Zawiercie Jasne Pelne". Nie liczac "Ciechana Wybornego" i "Lwowka Ksiazecego".
          Mówiłem o bezpośrednim konkurencie, czyli niefiltrowanym lagerze. Co do innych stylów piwa, napraw alt, bo ci się chyba zepsuł.
          Last edited by żąleną; 01-01-2013, 14:15.

          Comment

          • robo1
            Senior
            • 11-2012
            • 106

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
            A skąd masz Lagerowe z datą aż do drugiego lutego? Jeśli tak to zazdroszczę ci.
            Co do lagera roku to sprawa jest bezdyskusyjna. Wiadomo jakie piwo jest najlepsze.
            To tak samo jak w biegach narciarskich, najpierw Marian Bjoergen a później długo, długo nic. Tak i w piwie: Lagerowe i długo, długo nic. Wszyscy konkurenci jak Świeże, Mazowieckie, Johaug, Złote Lwy, Kowalczyk mogą się schować.
            Proponuję zajać się piwem bo porównania lagera do Bjoergen są nie trafione.
            Radzę sprawdzić kto jest liderem pucharu swiata.
            Nie chcę tu rozwijać wątku "chorych" na astmę wszystkich zawodniczek z Norwegii.
            Co do lagerowego to stosunek jakości do ceny daje najwyższą wartość z Polskich piw.

            Comment

            • marekj
              Senior
              • 03-2010
              • 508

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robo1 Wyświetlenie odpowiedzi
              Proponuję zajać się piwem bo porównania lagera do Bjoergen są nie trafione.
              Radzę sprawdzić kto jest liderem pucharu swiata.
              Nie chcę tu rozwijać wątku "chorych" na astmę wszystkich zawodniczek z Norwegii.
              Co do lagerowego to stosunek jakości do ceny daje najwyższą wartość z Polskich piw.
              Kolego Robo1 myślę ,że twoje zawzięcie na moje browary jest już obsesją.

              Comment

              • CyboRKg
                Senior
                • 04-2010
                • 593

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                Mówiłem o bezpośrednim konkurencie, czyli niefiltrowanym lagerze.
                Lomza nie jest zadnym niefiltrem. Dodali troche slodu pszenicznego, zeby bylo metne. Koncernowe sztuczki. Tak to kazdy potrafi.
                "Jedno pivo ne vadi!"
                "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
                  Lomza nie jest zadnym niefiltrem. Dodali troche slodu pszenicznego, zeby bylo metne. Koncernowe sztuczki. Tak to kazdy potrafi.
                  Tzn, że jak do piwa doda się słodu pszeniczego to mimo filtracji będzie...mętne? Możesz to jakoś rozwinąć?

                  Atak Chmielu też ma słód pszeniczny w zasypie a klarowność idealną...

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
                    Lomza nie jest zadnym niefiltrem. Dodali troche slodu pszenicznego, zeby bylo metne. Koncernowe sztuczki. Tak to kazdy potrafi.
                    A to pszeniczne się nie klarują? Kto ci chłopie te głupstwa naopowiadał, że słód pszeniczny daje mętność?
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • Cez
                      Senior
                      • 01-2003
                      • 1789

                      Popijam lagerowe i jest bardziej niż poprawne. Trzyma fason. Wychodzi dobre z Ciechanowa.
                      ps C.
                      z datą do 1 lutego 2013 roku.
                      Last edited by Cez; 01-01-2013, 22:34. Powód: data ważności
                      Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                      Comment

                      • majeure
                        Senior
                        • 03-2011
                        • 315

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika actimel10 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Warka 27.01.2013 ja piję Lagerowe od maja ale tak kwaśnego,wodnistego jeszcze nie piłem.Po wypiciu bardziej zmęczeniu jednej butelki odeszła mi chęć do wypicia następnej.Jak kupuję w markecie (Piotr i Paweł, Leclerc) to zdążają się takie odstępstwa od normy.W osiedlowym nigdy nie zauważyłem.Ale to chyba przypadek.Piwnego szaleństwa w Nowym Roku
                        Ta sama warka, zakupione w Leclerc na Bielanach, żadnych oznak zepsucia (skwaśnienia) nie wyczuwam. Może trafiłeś na wyszczerbioną butelkę i kapsel nie 'trzymał', co doprowadziło do zakażenia piwa.

                        Comment

                        • robo1
                          Senior
                          • 11-2012
                          • 106

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
                          Kolego Robo1 myślę ,że twoje zawzięcie na moje browary jest już obsesją.
                          Nie mam żadnej obsesji na produkty pochodzące z Pana browarów a wręcz przeciwnie wyborne i marcowe często kupuje. Sądziłem, iż na tym forum można wyrazić swoje opinie na temat poszczególnych piw nawet jak są krytyczne. I szczególnie Pan powinien to zrozumieć, gdyż są powody ku temu i nie tylko ja o tym pisze.
                          Cytat z mojego posta, który postanowił Pan przytoczyć dotyczył porównania piwa lagerowego do sportu i jakże był chybiony to wiedzą wszyscy którzy choć troszkę śledzą wyniki sportowe.

                          Comment

                          • actimel10
                            Member
                            • 10-2012
                            • 62

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika majeure Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ta sama warka, zakupione w Leclerc na Bielanach, żadnych oznak zepsucia (skwaśnienia) nie wyczuwam. Może trafiłeś na wyszczerbioną butelkę i kapsel nie 'trzymał', co doprowadziło do zakażenia piwa.
                            Zakupiona w Leclerc w Alejach dziś piłem następną butelkę i doznania podobne.Może mniej kwaśne ale goryczki mało...to nie to lagerowe.Moje sugestywne opinie.

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23805

                              Robo1, wypowiadasz się zaciekle niemal wyłącznie na tematy związane z piwami z Lwówka czy Ciechana, więc nie dziw się że takie sprawiasz wrażenie.
                              Last edited by ART; 02-01-2013, 20:44.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • CyboRKg
                                Senior
                                • 04-2010
                                • 593

                                Z tego co czytam na tym forum problemy dotycza wylacznie piw zakupionych w oblesnych marketach. Proponuje kupowac wylacznie w malych sklepikach (tak jak ja). Nie stwierdzilem w tym roku zadnych problemow zwiazanych z "Ciechanem Lagerowym". Zasluzenie zostalo Piwem Roku 2011 w kategorii "Jasne do 13blg" i prawdopodobnie powtorzy ten sukces w tym roku. Nie widze na polskim rynku godnej konkurencji! A browarnikom z Ciechana w Nowym Roku zycze samych udanych warek i kolejnych nowych, jeszcze lepszych piw na rynku!
                                "Jedno pivo ne vadi!"
                                "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎