Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Lagerowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    No to mam szczęście, bo ostatnio co trafię, to warka smaczna. Nie pamiętam starszych dat, ale zarówno 15.12 jak i 19.01 bardzo dobre. W przypadku tej drugiej osad drożdżowy jest jednak nieco przesadzony, przez co piwo przypomina wizualnie sok brzoskwiniowy, albo nieco ciemniejszą pszenicę (ostatnio taki kolor widziałem w beczkowym Paulanerze). Piana mizerna i krótkotrwała. Z tym zawsze w Ciechanie było kiepsko. Skoro niefiltrowane to tych związków białkowych tworzących pianę powinno być trochę, a tu tego nie widać. Chmiel też wpływa na pianę, piwo nachmielone odpowiednio, a piany nie ma. Dziwne to wszystko. Ale smak rewelacyjny - nic więcej do szczęścia mi nie trzeba. Dla mnie piwo roku i tak będę głosować. Za ten "czeski" smak.
    Last edited by Pendragon; 30-12-2012, 11:23.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • zohan666
      Senior
      • 11-2012
      • 259

      Warka do 23.01 (a może to był 21 :P) poprawna
      Co do "piwa roku". Albo żartujesz, albo ... nie wiem jak to skomentować. Imo Ciechan Lagerowe od zawsze na zawsze połowa stawki. (+ oczywiście jedno z najlepszych/najlepsze w swojej cenie)

      edit: No chyba, że masz na myśli wyłącznie lagery. To faktycznie mało który jest lepszy, ale i tak odsiecz deklasuje wszystkie
      Last edited by zohan666; 30-12-2012, 14:23.

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zohan666 Wyświetlenie odpowiedzi
        Co do "piwa roku". Albo żartujesz, albo ...
        Albo co?

        A Odsiecz jest dla mnie do d... i co mi zrobisz?
        Last edited by Pendragon; 30-12-2012, 14:53.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Mason
          Senior
          • 02-2010
          • 3280

          Albo przyjdą nocą, kolbami w drzwi załomocą
          JEDNO PIVKO NEVADI!

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            Jak tak przejrzę kontrkandydatów do tytułu "najlepszy lager do 13 Blg" to szczerze mówiąc Ciechan nie ma specjalnie konkurencji i wielką niespodzianką będzie dla mnie jeśli to piwo nie wygra przytłaczającą większością.

            Comment

            • robo1
              Senior
              • 11-2012
              • 106

              Ja też uwielbiam lagerowe...które w dodatku smakuje jak pilzner. Należy do moich ulubionych i w kategorii do 13 blg chyba faktycznie nie ma konkurencji. Ale z lagerów w szerszym kontekście tak jak kolega zohan66 wole odsiecz w. i to dużo bardziej.

              Comment

              • YouPeter
                Senior
                • 05-2004
                • 2379

                Teraz pojawia się problem czy zagłosować na Lagerowe, którego kilka warek było genialnych, a reszta przeciętnych, czy na piwo, które przez cały rok trzymało poziom ale przegrywa z tymi kilkoma warkami Lagerowego?
                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  To kwestia sumienia?

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • robo1
                    Senior
                    • 11-2012
                    • 106

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
                    Teraz pojawia się problem czy zagłosować na Lagerowe, którego kilka warek było genialnych, a reszta przeciętnych, czy na piwo, które przez cały rok trzymało poziom ale przegrywa z tymi kilkoma warkami Lagerowego?
                    Nie chce nic sugerować ale chyba uczciwie jest docenić browary, które nie kombinują z surowcami i trzymaja fason przez cały czas z małymi wahaniami.

                    Comment

                    • actimel10
                      Member
                      • 10-2012
                      • 62

                      Warka 27.01.2013 ja piję Lagerowe od maja ale tak kwaśnego,wodnistego jeszcze nie piłem.Po wypiciu bardziej zmęczeniu jednej butelki odeszła mi chęć do wypicia następnej.Jak kupuję w markecie (Piotr i Paweł, Leclerc) to zdążają się takie odstępstwa od normy.W osiedlowym nigdy nie zauważyłem.Ale to chyba przypadek.Piwnego szaleństwa w Nowym Roku

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        Lagerowe to ciągle najlepszy wybór, zarówno pod względem smakowym jak i ekonomicznym
                        cena 2,99zł a jakość świetna
                        trudno znaleźć dla niego godnego konkurenta, bo jak w smaku któryś znajdzie się jakiś całkiem dobry to zniechęca znowu ceną ok 4zł

                        W swojej kategorii dla mnie jest bezkonkurencyjny (przynajmniej u mnie w mieście
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • PaPe
                          Senior
                          • 03-2005
                          • 176

                          Właśnie skończyłem kolejne Lagerowe (2.2.13) - piję je w miarę regularnie. Nigdy nie trafiłem na złe, popsute, niesmaczne.
                          Zawsze trzyma dobry poziom. Kupuję w niewielkim sklepie Piwosz, często przetrzymywane na półkach.
                          Lagerowe i Pils Manufaktury najczęściej goszczą w moim kuflu.

                          Comment

                          • wit
                            Senior
                            • 12-2012
                            • 144

                            To, co mi przeszkadza w Lagerowym to kwaskowość. Dla mnie to cecha nie do zaakceptowania. Nie chcę się rozwodzić nad produktami tej firmy, sporadycznie pijam je od kilku lat i uważam, że hałasu jest wokół nich po prostu za dużo.

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PaPe Wyświetlenie odpowiedzi
                              Właśnie skończyłem kolejne Lagerowe (2.2.13) - piję je w miarę regularnie. Nigdy nie trafiłem na złe, popsute, niesmaczne.
                              Zawsze trzyma dobry poziom. Kupuję w niewielkim sklepie Piwosz, często przetrzymywane na półkach.
                              Lagerowe i Pils Manufaktury najczęściej goszczą w moim kuflu.
                              A skąd masz Lagerowe z datą aż do drugiego lutego? Jeśli tak to zazdroszczę ci.
                              Co do lagera roku to sprawa jest bezdyskusyjna. Wiadomo jakie piwo jest najlepsze.
                              To tak samo jak w biegach narciarskich, najpierw Marian Bjoergen a później długo, długo nic. Tak i w piwie: Lagerowe i długo, długo nic. Wszyscy konkurenci jak Świeże, Mazowieckie, Johaug, Złote Lwy, Kowalczyk mogą się schować.

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wit Wyświetlenie odpowiedzi
                                To, co mi przeszkadza w Lagerowym to kwaskowość.
                                Jeśli masz możliwość, to zmień sklep. Nigdy nie spotkałem się z kwaskowatością w tym piwie.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎