Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Lagerowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tom38
    Member
    • 11-2008
    • 70

    Właśnie po zakończonej degustacji z datą 12.12.2012
    Baaaardzo smaczne i bez miodku
    FIODOR-PIWO moje jedyne paliwo

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      Warka 15.12 bardzo smaczna, przypominająca piwo z czeskiego mikrusa. Nie zawsze tak dobrze smakuje, ale takiego profilu smakowego życzyłbym sobie zawsze.

      Z innej beczki - Ciechany mają pojawić się w Auchan, niby żeby być bliżej klienta...
      Gdyby udała się współpraca z Żabką, to można by mówić o bliskości. W mniejszych miejscowościach jak było ciężko o Ciechana, tak będzie nadal. A może jeszcze bardziej, bo Auchan 2 skrzynkami się nie zadowoli.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • PaPe
        Senior
        • 03-2005
        • 176

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
        Warka 15.12 bardzo smaczna, przypominająca piwo z czeskiego mikrusa. Nie zawsze tak dobrze smakuje, ale takiego profilu smakowego życzyłbym sobie zawsze.
        Potwierdzam.
        Z innej beczki - Ciechany mają pojawić się w Auchan, niby żeby być bliżej klienta...
        Gdyby udała się współpraca z Żabką, to można by mówić o bliskości. W mniejszych miejscowościach jak było ciężko o Ciechana, tak będzie nadal. A może jeszcze bardziej, bo Auchan 2 skrzynkami się nie zadowoli.
        Auchan kupił Reala. Z około 50 sklepów zrobi się 150.
        Chociaż teraz w Realu jest Ciechan, ale ceny zaporowe.
        Może po połączeniu będzie normalniej, tym bardziej, że Auchan ma się zrobić bardziej 'dyskontowy' - tańszy.
        Last edited by PaPe; 02-12-2012, 15:25.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13950

          Ale Reale są chyba głownie w tych samych miastach co Auchan, więc to nadal nie jest zbliżanie się do klienta.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            Ja proponuję do każdej warki Lagerowego założyć oddzielny post.
            Bo Lagerowe co rozlanie to się zmienia.
            Pierwsza warka była mocno chmielona,pierwsza i ostatnia(2 lata temu).
            Drugie rozlanie to było prawie to samo co Ciechan Wyborne,tak samo trzecie.
            Na szczęście później to piwo rzeczywiście było niefiltrowane.Na dnie widoczne drożdże a jak się wstrząsneło butelką to drożdżunie pięknie opadały.
            Niestety gdzieś w sierpniu znów pojawił się Ciechan klarowny,później znów mętny,a następnie to już prawie przesada.Jak pils,jak Veltins lub Krombacher.
            Aktualna warka znów jest inna,no ale na plus.Jest mętna z wyraźnym posmakiem drożdżowym.
            Termin do 3.01.2013.
            Oby zawsze takie było,jak zechcę kupić klarowne to zawsze mogę sięgnąć po Wyborne.

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              No to jeszcze ja,warka do 03.01.13 to coś co mogę pić codziennie po 8 piwek.Wątroba i trzustka siada ale to nic.Panie Jakubiak ,trzymaj Pan poziom warki z 03.01.13 to wtedy będę szczęśliwy.

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                Warka 31.12.12
                Dość spora ilość fusów na dnie, po wybełtaniu końcówki i wlaniu do szklanki, widoczne są kudły i zmętnienie, lubię to.
                Smak nadal świetny, dość dobrze wyczuwalna goryczka grejpfrutowa, przebija się też delikatny słód, ale finisz jest dla goryczki. Świetne piwo za takie pieniądze
                PiP 2,99 plus butla 50gr.
                Ja się ani razu na Lagerowym nie zawiodłem, co innego Wyborne ( w starej i nowej "masówkowej bez wrotnej butelce", lwówek książecy też w tej nowej masówce bez zwrotnej, do wypicia, ale są za mało wyraźne jak na możliwości tego browaru)

                Lagerowe to podstawa w mojej lodówce
                Last edited by dlugas; 02-12-2012, 23:08.
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PaPe Wyświetlenie odpowiedzi
                  Potwierdzam.

                  Auchan kupił Reala. Z około 50 sklepów zrobi się 150.
                  Realów było 54, teraz wyjdzie ok. 80. Auchan będzie największym powierzchniowo, ale na pewno nie ilościowo

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • PaPe
                    Senior
                    • 03-2005
                    • 176

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    Realów było 54, teraz wyjdzie ok. 80. Auchan będzie największym powierzchniowo, ale na pewno nie ilościowo
                    Pomyliłem ilość wszystkich sprzedanych sklepów z polskimi.

                    Comment

                    • robo1
                      Senior
                      • 11-2012
                      • 106

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ja proponuję do każdej warki Lagerowego założyć oddzielny post.
                      Bo Lagerowe co rozlanie to się zmienia.
                      Pierwsza warka była mocno chmielona,pierwsza i ostatnia(2 lata temu).
                      Drugie rozlanie to było prawie to samo co Ciechan Wyborne,tak samo trzecie.
                      Na szczęście później to piwo rzeczywiście było niefiltrowane.Na dnie widoczne drożdże a jak się wstrząsneło butelką to drożdżunie pięknie opadały.
                      Niestety gdzieś w sierpniu znów pojawił się Ciechan klarowny,później znów mętny,a następnie to już prawie przesada.Jak pils,jak Veltins lub Krombacher.
                      Aktualna warka znów jest inna,no ale na plus.Jest mętna z wyraźnym posmakiem drożdżowym.
                      Termin do 3.01.2013.
                      Oby zawsze takie było,jak zechcę kupić klarowne to zawsze mogę sięgnąć po Wyborne.
                      Ja nie odnioslem takiego wrazenia jak ty a pije lagerowe od samego poczatku. Wyborne nigdy w smaku nie przypominalo lagerowego, ktore jest duzo bardziej goryczkowe

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robo1 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ja nie odnioslem takiego wrazenia jak ty a pije lagerowe od samego poczatku. Wyborne nigdy w smaku nie przypominalo lagerowego, ktore jest duzo bardziej goryczkowe
                        Właśnie piję dwa piwa na raz.Pierwsze to Lagerowe z datą do 21.12.12 (ostatnie w moim sklepie i wystawione na pierwszy front aby ktoś go kupił) i drugie piwo,czyli Lagerowe z datą do 03.01.13.Pierwsze piwo jest bardziej klarowne,trochę kwaśne,ale z wyraźnie wyczuwalnym chmielem.
                        Drugie Lagerowe jest bardziej mętne niż nie jedna pszenica.Wyraźny posmak drożdży,one mi wręcz osiadają na dnie kufla jak piwo odstawiłem na 10 minut.Tu chmielu już nie czuć, ale nie tego oczekuję od piwa niefiltrowanego.
                        Tak więc są to jednak dwa różne piwa.Ja wolę tę nowszą partię.

                        Comment

                        • von_scheisse
                          Senior
                          • 02-2012
                          • 488

                          Ja właśnie degustuję Ciechana Lagerowego z datą do 15.12.2012 r. i muszę powiedzieć, że jest świetny - lekko zmętniony, a w smaku słodowo-chlebowy z wyraźną i przyjemną goryczką chmielową na finiszu. Jedyny minus to piana, która nie dość że bardzo średnio obfita to jeszcze całkowicie zanikła (piwo pite w temperaturze pokojowej).
                          Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                          http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                          https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19170

                            Ja wczoraj piłem takiego z data przydatności 3.01.2013 i wynik degustacji utwierdził mnie w przekonaniu, że piwa z tego browaru schodzą z jakością. Tego dnia próbowałem też Wrocławskie i miało podobny mankament - smakowało jak eurolager - puste w smaku i bez piany (no dobra, była chwile).

                            Comment

                            • YouPeter
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2379

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ja proponuję do każdej warki Lagerowego założyć oddzielny post.
                              Bo Lagerowe co rozlanie to się zmienia.
                              Nie sposób się nie zgodzić. Pierwsze warki były rewelacyjne, potem nastąpił lekki spadek formy. Zwłaszcza w te wakacje już tak nie zachwycało. Jednak ostatnie warki są jak dla mnie rewelacyjne i smakują tak samo dobrze jak te pierwsze, czyli są bardzo pijalne o średniej treściwości, z drożdżowo-chlebowym posmakiem. No i goryczka znowu jest rewelacyjna, idealnie pasująca do całości i jak na polskie warunki wysoka. Oby tak dalej.
                              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                              Comment

                              • zohan666
                                Senior
                                • 11-2012
                                • 259

                                Z tego co moje kubki smakowe pamiętają, to warki z datami do - koniec grudnia/początek stycznia udane (acz różne w smaku).
                                Natomiast warka do (chyba) 10 stycznia - słabizna

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎