Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Lagerowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Rzeszowiak
    Piwny Radykał
    • 04-2009
    • 1596

    Czyli jest zapotrzebowanie na piwo niefiltrowane ale klarowne

    Piłem wczoraj lagerowe i nadal uważam je za przyzwoite piwo, a jak na polskie warunki to nawet dobre. Ładna i trwała piana, bardzo mocny smak drożdży, który maskuje słabe nachmielenie tego piwa. Brak goryczki to dla mnie jedyna większa wada.

    Ogólnie mocna 4.

    Comment

    • beaviso
      Senior
      • 02-2010
      • 215

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak Wyświetlenie odpowiedzi
      Brak goryczki to dla mnie jedyna większa wada.
      A dla mnie akurat Lagerowe prezentuje maksymalny poziom goryczki jaki jestem zaakceptować w piwie jasny lager. Ulubionego przeze mnie słodu nie brakuje, ale i goryczka jest wyraźnie zaakcentowana, porównując do wielu innych piw tego gatunku. Od zdecydowanej goryczki są liczne "ejlowe wynalazki", których ostatnio wysypało niemało

      Dla mnie Lagerowe to obecnie chyba najpewniejszy wybór w tym gatunku. Sprezentowałem dwóm znajomym, którzy preferują po prostu "jasne pełne", po parce Ciechan Lagerowe + Svijany Knize 13. Dwa niezależne werdykty, i dwa głosy pełne pochwały dla Lagerowego (przy totalnym braku entuzjazmu wobec świjańskiego księcia).

      M.

      Comment

      • YouPeter
        Senior
        • 05-2004
        • 2379

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak Wyświetlenie odpowiedzi
        Brak goryczki to dla mnie jedyna większa wada.
        Największym problemem tego piwa jest nierówność, zwłaszcza jeśli chodzi o goryczkę. Raz jest ona mocna i piwo jest wyśmienite (tak jak było na początku roku), innym razem praktycznie jej nie czuć (tak jak jest teraz). Nie wiem czy piwowar co warkę sypie chmielem według uznania, czy jest tego jakiś inny powód, ale trochę jest to deprymujące, jak co zakupię nową skrzynkę to otrzymuje coś innego. Chyba trzeba się przeprosić z Brackim na jakiś czas.
        Last edited by YouPeter; 16-02-2013, 09:49.
        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          Ta ostatnia, marcowa warka jest cudowna. Podziękowania dla Pana Marka.Powąchajcie tylko te piwo, jaki wspaniały zapach od drożdży!

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            Mam ta marcową w PiP więc skoro tak ją zachwalacie (a w dodatku ja jeszcze nigdy nie naciąłem się na lagerowym) to czeka mnie dziś wycieczka po sztuk kilka.
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
              Mam ta marcową w PiP więc skoro tak ją zachwalacie (a w dodatku ja jeszcze nigdy nie naciąłem się na lagerowym) to czeka mnie dziś wycieczka po sztuk kilka.
              Ja właśnie wypiłem dwa i pędzę w podskokach po następne. Pamiętajcie, żeby nalać z dużą pianą i powąchać. Smak, jak zwykle jest bez zarzutu, ale jeśli chodzi o aromat, to ta warka rządzi.

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                Cwaniak już wypił dwa, a ja jeszcze w robocie kisnę :/
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • DariuszSawicki
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 2868

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                  Cwaniak już wypił dwa, a ja jeszcze w robocie kisnę :/
                  Kończ pracę i biegnij po Lagerowe ( od razu zakup sześć i jeszcze z dwa Pszeniczne).

                  Comment

                  • von_scheisse
                    Senior
                    • 02-2012
                    • 488

                    Jaka dokładnie data przydatności?
                    Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                    http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                    https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13950

                      Kolega to napisał tak, jakby Ciechan wypuszczał to piwo raz na miesiąc. Datę podaj, człowieku!
                      Last edited by Pendragon; 16-02-2013, 19:36.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • chemmobile
                        Senior
                        • 03-2009
                        • 2168

                        Tak się zastanawiam... załóżmy, że kolega poda wam konkretną datę. Idziecie do sklepu, a tam Lagerowe z inną datą z innej warki. Kupicie wtedy to piwo bez względu na wybitą datę, czy też odpuścicie sobie?
                        Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                        Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          Kupimy. 2-3 butelki. Jeśli będzie z podaną tu datą to 2 razy więcej. Gdybym miał sklep pod nosem to najpierw spróbowałbym 1 butelkę, ale skoro źródełko mam na skraju miasta, to właśnie tak bym postąpił.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            No i wypiłem, ale tylko jedno bo były lwówki książęce w promocji, bo szły już pod datę ważności, a były w cenie tatry z promocji

                            Lagerowe
                            Warka 20.03.2013
                            Aromat chmielowy dość intensywny (jak na zwykłego lagera), wysycenie chyba średnie, nie wiem, bo połowę butelki wymieszałem z farfoclami (nie było ich za wiele i bardziej występowały w formie mułu, pyłu jak zwartych frędzli) z dna i gaz poszedł w pianę.
                            Pijalność olbrzymia. W smaku nie aż tak goryczkowo-cytrysowo jak zapamiętałem poprzednie warki, nie wyczuwałem wyraźnego grejpfruta, ale za to była bardzo dobrze zbalansowana słodowość z goryczką. Ani jedno ani drugie nie przebija się na pierwszy plan. Po przełknięciu piwa czuć jeszcze na całym podniebieniu wszystko przez dość długi czas.

                            Ogólnie za bardzo się nie skupiałem na sensoryce, bo wpadł kolega na dłuższą degustację ze swoimi T.Klasycznymi (które jak mu podpijałem, nawet mi smakowały, bo cały czas czułem w ustach przebijające się posmaki z pitego równolegle Lagerowego)
                            Do tego wszystkiego miałem jeszcze tych kilka lwówków w lodówce, więc degustacja była nie do końca uważna.


                            Muszę zatem kupić jeszcze raz i wtedy na spokojnie wywącham i wymlaskam co się da.

                            Gdybym miał sklep pod nosem
                            ja pod tym względem jestem farciarzem, bo mam PiP dosłownie 500m od domu :]

                            Za 2,99zł plus kaucja nie ma lepszego piwa o takim aromacie i smaku.
                            Last edited by dlugas; 17-02-2013, 11:42.
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • concerto
                              Senior
                              • 09-2003
                              • 859

                              Warka do 23.03.2013 słabiutka.

                              Piany zero, w smaku i zapachu dominuje trawa i trochę słodu. Goryczki praktycznie brak. Mnóstwo ludzi od dawna się Lagerowym zachwyca a ja nie trafiłem nigdy jeszcze na wyróżniająca się warkę. Pech.
                              "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                              Comment

                              • beaviso
                                Senior
                                • 02-2010
                                • 215

                                Dyskusja o Lagerowym jako żywo zaczyna przypominać te, które jakiś czas temu dotyczyły Wybornego. Jedne warki wybitne, inne zaledwie przeciętne. Zresztą z Miodowym było to samo Ot, Ciechan!

                                M.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎