Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Lagerowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beaviso Wyświetlenie odpowiedzi
    Jedne warki wybitne, inne zaledwie przeciętne. Zresztą z Miodowym było to samo Ot, Ciechan!

    Nie znam żadnej przeciętnej warki Lagerowego.
    Warka do 16. 03 genialna, jak stare płyty Rush.
    Warka do 20. 03 świetna, jak ostatnia płyta Riverside.
    Pozostałe warki były bardzo dobre ( żadnej przeciętnej).
    Niezapomniana była pierwsza warka - takie połączenie dobrze nachmielonego, niemieckiego pilsa, jak Jever z dobrym kellerbierem.

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi
      Warka do 23.03.2013 słabiutka.

      Piany zero, w smaku i zapachu dominuje trawa i trochę słodu. Goryczki praktycznie brak. Mnóstwo ludzi od dawna się Lagerowym zachwyca a ja nie trafiłem nigdy jeszcze na wyróżniająca się warkę. Pech.
      Mam kompletnie odmienne odczucia. Goryczka jest na swoim miejscu, choć jak zwykle niezbyt wyszukana, a podbudowa jest po prostu wyśmienita, lekko cytrusowa i kolendrowa, jak w witbierze. Piana też była. Dobrze umyłeś szklankę? Lejesz po ściance czy centralnie?

      Chyba najlepsza warka Lagerowego z tych, które piłem. Każdy łyk woła o następny.

      Comment

      • concerto
        Senior
        • 09-2003
        • 859

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
        Mam kompletnie odmienne odczucia. Goryczka jest na swoim miejscu, choć jak zwykle niezbyt wyszukana, a podbudowa jest po prostu wyśmienita, lekko cytrusowa i kolendrowa, jak w witbierze. Piana też była. Dobrze umyłeś szklankę? Lejesz po ściance czy centralnie?

        Chyba najlepsza warka Lagerowego z tych, które piłem. Każdy łyk woła o następny.
        Lałem centralnie. Skoro mowa o witbierze to jak wynosiłem butelkę zobaczyłem całą masę osadu na dnie ( mocno przylegającego do butelki ) - może tu leży przyczyna? Chyba w lagerowym osadu być nie powinno.
        "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          Chyba trzeba zmienić etykietę - wywalić wszystkie napisy poza "niefiltrowane". Trochę smaku wywaliłeś do śmieci razem z tym osadem... Ja zawsze końcówkę rozbełtuję i wlewam do szklanki, jak pszeniczne.

          Comment

          • concerto
            Senior
            • 09-2003
            • 859

            Spróbuję następnym razem ale nie przeczuwam diametralnej zmiany - piło mi się średnio przyjemnie. A końcówkę wylałem.
            "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              Chyba w lagerowym osadu być nie powinno
              to nie C.Wyborny tylko LAGEROWE NIEFILTROWANE, więc martwe drożdze na dnie to rzecz całkowicie normalna. Niektórzy nie lubią jak się zbija w kłaczki czy płatki, ale nadal to naturalny osad



              Ten mułek to moja lubiona rzecz w tym piwie, zaraz po goryczce

              Spróbuj lać delikatnie i wypij
              a drugie nalej jak pszeniczne czyli jak kolega opisał wyżej.

              Różnica w smaku powinna być
              Last edited by dlugas; 18-02-2013, 13:27.
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi
                Spróbuję następnym razem ale nie przeczuwam diametralnej zmiany - piło mi się średnio przyjemnie. A końcówkę wylałem.
                Jasne, być może po prostu ci nie podchodzi. Mnie smakuje bardzo.

                Comment

                • zgoda
                  Senior
                  • 05-2005
                  • 3516

                  Oiesu, nie to nie.

                  Ja Lagerowe cenię za w miarę stałą wysoką jakość w stałej cenie. Bardzo dobry wybór na "piwo codzienne", choć dla mnie mogłoby mieć mniej alkoholu. Wtedy mógłbym go wypić więcej.
                  Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                  Comment

                  • patyczek
                    Senior
                    • 01-2013
                    • 220

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Słomkowy, z lekka zmętniały. [4]
                    Piana: Puszysta, drobna i pokaźna. Długo się trzyma. Gdy opadnie zostaje cienka pierzynka. Na szkle prawie nic się nie osadza. [4]
                    Zapach: Subtelny, miły, słodowo - chmielowy. W tle łąka: kwiaty i trawy oraz zboże( chyba zaczynam tęsknić za wiosną). Słowem sielanka. [4.5]
                    Smak: Rześki, delikatny, z wyborną goryczką na pierwszym planie. Na drugim pieczywo i lekka kwaskowość, całkiem smakowita. [4.5]
                    Wysycenie: Optymalne. [4.5]
                    Opakowanie: Etykieta klasyczna, stonowana, grafika i kolory dobrze dobrane, podstawowe dane są. Kapsel firmowy - ładny. Butelka zwrotna. [4.5]
                    Uwagi: Bardzo dobry, szlachetny trunek,orzeźwiający, zrównoważony, wyrazisty. Zupełnie nie czuć tych 6%.

                    Moja ocena: [4.425]

                    Comment

                    • psik
                      Member
                      • 01-2013
                      • 86

                      w głowie czuć

                      Comment

                      • zohan666
                        Senior
                        • 11-2012
                        • 259

                        Warka do 20.03 - smak zbożowo-drożdżowy, goryczki praktycznie brak. Kompletny przeciętniak zasługujący na 3/5.

                        Comment

                        • Manifesto
                          Member
                          • 05-2010
                          • 70

                          Ja natomiast "skonsumowałem" wczoraj egzemplarz z warką 23. 03. 2013 i stwierdzam że piwo jest bardzo, ale to bardzo dobre. Pyszna goryczka, brak posmaku alkoholu, piwo które mógłbym postawić za wzór dla wielu innych regionalnych produktów. Mam nadzieje, że utrzyma poziom, bo parę razy natrafiłem na znacznie gorsze warki tego piwa.
                          Ulubione: Trutnov: Krakonos Svetly Lezak 11, AleBrowar: Rowing Jack, Pinta: Atak Chmielu, Jabłonowo: Pils, Ciechan: Lagerowe, Kormoran: Jasne Mocno Chmielone.

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6141

                            Ostatnio piłem 20 i 27.03 i też sobie chwalę...

                            Comment

                            • von_scheisse
                              Senior
                              • 02-2012
                              • 488

                              Właśnie piję je z datą przydatności do 23.03.

                              Barwa: Jasnozłota, piwo przejrzyste z wyraźnym osadem (przy pierwszym delikatnym nalaniu). Po zmieszaniu mętne z wyraźnymi drobinkami unoszącymi się w piwie.
                              Piana: Obfita, biała. Średniotrwała.
                              Aromat: Słodowo-chmielowy.
                              Smak: Słodowo-chlebowy, delikatnie kwaskowe, w tle drożdżowy, a na finiszu wyraźny chmiel i goryczka. Wysycenie średnie.

                              Bardzo dobre piwo - jeszcze ani razu się na nim nie zawiodłem .
                              Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                              http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                              https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                              Comment

                              • kalak06
                                Member
                                • 08-2012
                                • 39

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Jasno złoty, trochę mętny, delikatnie za jasny jak dla mnie. [4]
                                Piana: Piana delikatna, mocno rzadka- trochę za mocno nawet jak na ten typ piwa. Szybko opada [3.5]
                                Zapach: Czuć głownie słód, może lekko owocowy, nut chmielu w zapachu brak. [4]
                                Smak: Może trafiłem na inna partię a może to IPA tak mnie przyzwyczaiły ale goryczki i chmielu nie czuje w ogóle. Lekko słodkawy, w sumie pozytywne zaskoczenie. [4]
                                Wysycenie: Jak dla mnie w tego typu piwie w sam raz. [4.5]
                                Opakowanie: Poprawne. Bez zbędnych historyjek na wielkość całej etykiety. Butelka zwrotna [4]
                                Uwagi: Piwo kupione 28.02.2013 w Legnicy w sklepie CPN na ulicy złotoryjskiej. Data ważności na etykiecie 28.03.2013 W sumie spodziewałem się czegoś lepszego, Ciechan wyborny według mnie dużo lepszy. Co nie zmienia faktu że piwo poprawne, na pewno warte spróbowania i polecenia. Jak dla mnie za delikatne.

                                Moja ocena: [3.975]
                                Last edited by kalak06; 28-02-2013, 19:06.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎