Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Lagerowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mrmario
    Member
    • 03-2012
    • 40

    Teraz odkapslowałem, jest świetne, popijam regularnie od wakacji, na upały schłodzone smakuje wyśmienicie. Trzyma formę a goryczka jest super wyważona.
    Naprawa i sprzedaż komputerów, pogotowie komputerowe, odzyskiwanie danych, tworzenie stron internetowych, optymalizacja i pozycjonowanie stron www.

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6141

      Data: 03.04.13... dobre... oj dobre...

      Trochę na końcu leci warzywkami ale mnie nie przeszkodziło...
      Ale początek i dalej mocno chmielowy... bardzo fajnie...

      Osad na dnie obecny... /uświadomionym nie przeszkadza/ ...

      Comment

      • wit
        Senior
        • 12-2012
        • 144

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: jasny, mętny, ciekawy [3.5]
        Piana: kremowa, drobne bąbelki [4.5]
        Zapach: bardzo przyjemny, drożdżowy i trochę kwiatowy [4]
        Smak: bogaty, bez śladu kwasowości, na którą narzekałem wyżej, bogaty, obecna zarówno goryczka jak i drożdże [4.5]
        Wysycenie: Pod ten smak dobrze dobrane [4]
        Opakowanie: Z Ciechanów na pewno jedno z ładniejszych [4.5]
        Uwagi: No proszę, wreszcie trafiłem na udaną partię i uczciwie przyznaję, jedno z lepszych jasnych, na jakie trafiłem. Szkoda, że nie zawsze jest takie dobre. Partia do 03.04.2013. Świetne piwo w rozsądnej cenie.

        Moja ocena: [4.25]

        Comment

        • Manifesto
          Member
          • 05-2010
          • 70

          Dziś ponownie sięgnąłem po warkę do 23. 03 i jestem w lekkim szoku bo piwo smakuje nieco inaczej niż ...z tej samej warki pite kilkanaście dni temu (kupowałem w tym samym sklepie w odstępstwie ponad tygodnia). Jest zdecydowanie mniej klarowne niż poprzednio, ma więcej osadu i smak chlebowo - drożdżowy z niewielką ilością goryczki (poprzednio było decydowanie bardziej goryczkowe i nie smakowało tak drożdżami) Czyżby pomyłka z etykietami? Dziwne...
          Last edited by Manifesto; 09-03-2013, 23:57. Powód: literówki
          Ulubione: Trutnov: Krakonos Svetly Lezak 11, AleBrowar: Rowing Jack, Pinta: Atak Chmielu, Jabłonowo: Pils, Ciechan: Lagerowe, Kormoran: Jasne Mocno Chmielone.

          Comment

          • psik
            Member
            • 01-2013
            • 86

            Miałem podobno przygody z Lwówkami i Ciechanami (ta sama warka, inny smak) i nie mam pojęcia na czym to polega i jak to wytłumaczyć. Jedyne co mi przyszło do głowy to warunki przechowywania.

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              To raz, a dwa, że lager smakuje inaczej świeży, a inaczej, hm, mniej świeży. Kilkanaście dni może robić różnicę. Inna sprawa to drożdże. Czy te w Lagerowym pracują, czy są martwe? Wie ktoś?

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                Warka do 27 marca podobna do ostatniej i to dobrze.
                Znów ten wspaniały aromat od drożdży.
                Smak podobny jak ostatnio.
                Kiedyś proponowałem, aby z każdej warki Lagerowego wydzielić odrębny post.
                Dziś z tego się wycofuję.
                To już kolejna świetna warka z Ciechana. Wszystkie ostatnie warki jakoś szczególnie się nie różnią, czyli jest stabilizacja i oto chodzi.

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  ja obstawiam na martwe drożdże, bo "znając" właściciela chwaliliby się, że piwko jest "refermentowane" :]
                  Last edited by dlugas; 10-03-2013, 13:22.
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                    ja obstawiam na martwe drożdże, bo "znając" właściciela chwaliliby się, że piwko jest "refermentowane" :]
                    Te piwo nie jest refermentowane w butelce, bo pan Jakubiak z pewnością by się z nami pochwalił, a cena przy okazji by wzrosła.
                    Przypuszczam , że drożdże Ciechan stosuje te same co do Pszenicznego.
                    Nie rozumiem tych wszystkich, którzy podniecają się chmielem w Lagerowym.
                    Ja lubię chmiel w pilsach, głownie niemieckich.
                    Jeszcze bardziej lubię cytrusowe chmiele z AleBrowaru ( za dużo Citry jednak)
                    Najbardziej jednak lubię żywicę, a więc Pinta rządzi i Imperium Atakuje.
                    Ciechan Lagerowe to jest typowe piwo piwniczne, czyli kellerbier, i tak je powinniśmy porównywać do innych.
                    Wiele niemieckich piwnicznych jest słabszych, dlatego chwalmy co polskie, a cena jest bardzo niska.
                    Niech więc nikt nie narzeka. U mnie w mieście cena to 2.80 . Śmieszne, bo koncernowy Żywiec kosztuje 3 .49. A co do Niemiec Lagerowe jest lepsze od Mönchshof , od Schlappeseppel Kellerbier, od Zirndorfer Kellerbier no i na równi z Goller Kellerbier( bardzo smaczny piwniczniak).
                    I tylko Leikeim Kellerbier przewyższa naszego Lagerowego. No ale to stara firma, co do której mam sentymenty)
                    Ciechan Lagerowe to jedne z najlepszych niefiltrowanych lagerów w Europie.
                    Niech nic się nie zmienia w smaku i cenie.

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      2,8zł ? w jakiejś sieci?
                      Cena rewelacja choć u mnie po 2,99zł (+ kaucja) też nie jest źle
                      3,49zł żywiec? na wet w puszce tyle nie kosztuje, no chyba że w "nocnych" sklepach. Jakiś koszmar cena/jakość


                      Goryczka w polskich piwach poniżej 3zł praktycznie nie występuje, więc lagerowe ma dość potężne i uzasadnione branie
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • Manifesto
                        Member
                        • 05-2010
                        • 70

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                        To raz, a dwa, że lager smakuje inaczej świeży, a inaczej, hm, mniej świeży. Kilkanaście dni może robić różnicę. Inna sprawa to drożdże. Czy te w Lagerowym pracują, czy są martwe? Wie ktoś?
                        Ale przecież Lagerowe jest piwem "utrwalonym", więc czy jest możliwe iż warunki przechowywania wpływają na inny smak tej samej warki? Dla mnie jest to bardzo dziwne zwłaszcza, iż kilka egzemplarzy pite wcześniej było bardzo klarowne zaś późniejszy egzamplarz zdecydowanie bardziej mętny.
                        Last edited by Manifesto; 10-03-2013, 16:24.
                        Ulubione: Trutnov: Krakonos Svetly Lezak 11, AleBrowar: Rowing Jack, Pinta: Atak Chmielu, Jabłonowo: Pils, Ciechan: Lagerowe, Kormoran: Jasne Mocno Chmielone.

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          Na początku wlewania zawsze jest klarowne. No chyba, że butelka była wstrząśnięta.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • psik
                            Member
                            • 01-2013
                            • 86

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                            2,8zł ? w jakiejś sieci?
                            Cena rewelacja choć u mnie po 2,99zł (+ kaucja) też nie jest źle
                            3,49zł żywiec? na wet w puszce tyle nie kosztuje, no chyba że w "nocnych" sklepach. Jakiś koszmar cena/jakość


                            Goryczka w polskich piwach poniżej 3zł praktycznie nie występuje, więc lagerowe ma dość potężne i uzasadnione branie
                            Wydaje mi, że w Leclercu jest jeszcze taniej

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                              Na początku wlewania zawsze jest klarowne. No chyba, że butelka była wstrząśnięta.
                              Nic dodać i nic ująć.
                              Manifesto, ja wolę gdy piwo jest niefiltrowane, niż niepast... ups, oczywiście przepraszam nie utrwalone.
                              Do tego piwa nie ma się co przyczepić.
                              Jest tanie, jest smaczne i ja go je piję codziennie.
                              Niestety trzustka i wątroba boli to niedługo jeden z polskich piwoszy może być w niebie.

                              Comment

                              • Manifesto
                                Member
                                • 05-2010
                                • 70

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                                Na początku wlewania zawsze jest klarowne. No chyba, że butelka była wstrząśnięta.
                                Możliwe, ale pierwsze egzemplarze z tej warki były tak klarowne jakby było to piwo filtrowane (już wtedy mnie to zdziwiło), natomiast te kupione po tygodniu już nie, właśnie dlatego jestem mocno zdziwiony całą tą sytuacją. Poza tym tak jak już pisałem - piwo smakowało zupełnie inaczej.

                                Manifesto, ja wolę gdy piwo jest niefiltrowane, niż niepast... ups, oczywiście przepraszam nie utrwalone.
                                Ja również, nie czepiam się tego piwa gdyż jest to jedno z moich ulubionych.
                                Ulubione: Trutnov: Krakonos Svetly Lezak 11, AleBrowar: Rowing Jack, Pinta: Atak Chmielu, Jabłonowo: Pils, Ciechan: Lagerowe, Kormoran: Jasne Mocno Chmielone.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎