Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Lwówek Belg

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    Warka z terminem na początku marca bardzo wytrawna, czuć głównie goryczkę, trochę słodowości w tle. Gdzie owoce? Panie Marku, pan sypnie więcej owoców!

    Comment

    • InPivoVeritas
      Member
      • 02-2013
      • 43

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: W sumie herbaciany, lekko miedziany. [4.5]
      Piana: Gęsta, oblepia szkło. Trochę za szybko opada. [4]
      Zapach: Chmielowy, odrobina owoców i palonego słodu. Generalnie słodkawy. [4]
      Smak: Czuć dobrze słód, karmel i lekko owocowy charakter. Jest nawet posmak biszkoptów. Goryczka jest jednak wyraźna i zadowalająca. Dobrze zrównoważone. [4.5]
      Wysycenie: Zbyt małe, powinno być trochę więcej. [3.5]
      Opakowanie: Może wielu belgijskich piw nie piłem, ale potrafię zauważyć, że nazwa niezbyt pasuję do charakteru piwa. Razi brak kontretykiety. Wzór na etykiecie i krawatce też w sumie średni, mogło być lepiej. [3.5]
      Uwagi: Naprawdę porządne piwo o zrównoważonym smaku.

      Moja ocena: [4.175]
      Kiedyś stworzę sobie własne piwo. Z dz***ami i blackjackiem!

      Lubię piwo i bobo-fruty.

      Comment

      • patyczek
        Senior
        • 01-2013
        • 220

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnobursztynowy, z miedzianym połyskiem pod światło, klarowny. [5]
        Piana: Z początku tworzy się spora czapa, składająca się ze średniej wielkości pęcherzyków, lecz prędko opada, pozostawiając cieniutki dywanik, oblepia szkło drobnymi kłaczkami. [4]
        Zapach: Delikatny, miły, słodowy, z owocową domieszką (jabłka, wiśnie). Minimalne akcenty karmelowe. [4.5]
        Smak: Z przodu lekka goryczka pozostawiająca przyjemny posmak na języku. Z tyłu nieco razowego chleba, rodzynki, biszkopty, trochę ziół i suszonych owoców. Na końcu dochodzi do głosu nieznaczna metaliczność. [4]
        Wysycenie: Bez zastrzeżeń, utrzymuje się do końca. [4.5]
        Opakowanie: Informacje dość lakoniczne, brak kontretykiety, grafika bez udziwnień, bardzo tradycyjna, paleta barw ograniczona i monotonna. W sumie bez polotu. [3.5]
        Uwagi: Dobre, smaczne, ciekawe w smaku i dosyć treściwe ale. Piłem z zadowoleniem. Jedyny minus za pojawiający się w trakcie picia, niemal niezauważalnie - ale jednak, posmak żelaza.

        Moja ocena: [4.225]

        Comment

        • wasyll
          Senior
          • 09-2008
          • 1823

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Piwo bardzo ładnie się prezentuje, kolor intensywnej miedzi. [5]
          Piana: Mogłaby być trochę trwalsza, po wypiciu połowy zostaje cienka warstewka. Początkowo gęsta i dość obfita. [4]
          Zapach: Początkowo wybuch wszelkich słodkości - od owoców po jakieś kwiatowe nuty. Po chwili wszystko jest bardziej ułożone. Nie potrafię dokładnie określić co czuję, ale podoba mi się. [4.5]
          Smak: Goryczka dominuje, wychwycić można pewną owocowość. Mam wrażenie, że momentami przebija się delikatna metaliczność, ale znacząco nie wpływa ona na pijalność. Piwo mogłoby być trochę bardziej treściwe. [4]
          Wysycenie: Bez zarzutów. [5]
          Opakowanie: Etykieta mi się średnio podoba (początkowo byłem nią zachwycony), jakoś mi nie pasuje do stylu.
          Butelka zwrotna. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.275]
          www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

          Comment

          • marcogal
            Member
            • 09-2012
            • 50

            W opisie na forum jest podana zaw. alk. 5,7 %.
            Natomiast ja widzę na krawatce jest napisane 5,0 %.
            Ekstrakt bez zmian 13 %.
            Warka 25.03.2013.

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
              Panie Marku, pan sypnie więcej owoców!
              Dziękuję.

              Warka 12 kwietnia (pi razy oko z nacięć na etykiecie) ma wszystko na swoim miejscu. Bardzo przyjemna, orzeźwiająca goryczka skontrowana po ogrzaniu owocami, słodowość w tle dopełnia zamiast wypełniać i zamulać.

              Cytując Hydrozagadkę: i o to chodzi, i o to chodzi.

              Comment

              • zzibi2
                Junior
                • 11-2012
                • 3

                spotkał mnie dzisiaj zawód, kolejny zakup (Wrocław, Chmielek 5zł) ale smak nie ten - mocno poniżej średnie nr partii: 02.09.13 (poprzedni 12.08.2013)
                również jak u marcogal alkohol do 5%
                Last edited by zzibi2; 14-06-2013, 16:57.

                Comment

                • chechaouen
                  Senior
                  • 01-2011
                  • 1180

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bardzo ładny. Ciemnoburztynowy z miedzianym odcieniem. Żywa, intensywna barwa [5]
                  Piana: Tutaj słabo, bo malutka i szybko znika do mgiełki [2]
                  Zapach: Słodowy z wyraźnymi akcentami karmelowymi i owocowymi [4]
                  Smak: Bardzo pełny, ciekawy, wielowarstwoy smak. W pierwszej fazie owocowa i lekko karmelowa słodowość. Potem do głosu dochodzi oryginalna nieco ziołowa goryczka, która jest średnio głęboka, ale długo utrzymuje się na języku [4.5]
                  Wysycenie: Nieco za niskie [3.5]
                  Opakowanie: Klasyczny Lwówek [4]
                  Uwagi: Piwo z datą: 30.09.2013

                  Moja ocena: [4.025]

                  Comment

                  • dipeone
                    Senior
                    • 05-2010
                    • 741

                    Nie znam za bardzo stylu belgijski ale ,ale z innych ejli ,które piłem to ma podobną barwę do nich (rzeczywiście jest piękna ,ciemny bursztyn dominuje) ale wywąchać niewiele mogłem z aromatów. W smaku może i nie byłoby najgorsze ,ale prawie wcale nie ma gazu przez co ciężko docenić smak. Spodziewałem się czegoś smaczniejszego.

                    Comment

                    • Sekator
                      • 06-2013
                      • 269

                      Piwo bardzo przypadło mi do gustu. Bardzo intensywny karmelowo-owocowy aromat. W smaku również świetne. Szkoda tylko, że wysycenie jest zbyt niskie.
                      Attached Files
                      http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

                      Comment

                      • krzychu_michu
                        Member
                        • 03-2013
                        • 48

                        kolor ciemny bursztyn/herbata (jak kto woli) klarowny; piana: nie stwierdzono, chyba kremowa - cienizna po całości; zapach: lekko palony, słodowy, jakieś owoce (cytrusy?) - bardzo przyjemny; smak karmel, rodzynki, słodkawe, spora i miła dla kubków smakowych goryczka - smaczne. Poza pianą wszystko ładne, przyjemne i smaczne. Kupione w PiP za 4,00 (+ 0,50 but. zwrotna); termin 30.09.2013. Dla tej goryczki CHYBA kiedyś powtórzę ale dopiero jak tu przeczytam, że pojawiła się jakakolwiek piana.

                        Comment

                        • Warchlando
                          Member
                          • 06-2012
                          • 94

                          Kolor - herbaciany, klarowny
                          Piana - mała, beżowa, grubopęcherzykowa, szybko opadająca pozostawiając niewielki kożuszek
                          Zapach - słodowo-karmelowy, z wyraźnym akcentem owocowym oraz cytrusowym oraz lekko trawiasty
                          Smak - słodowy, chmielowy ze średnią goryczką, wyraźne owoce oraz lekki posmak ziołowy
                          Wysycenie - umiarkowane
                          Opakowanie - ładna etykieta (nowy design ) z kapslem firmowym
                          Uwagi - całkiem niezłe piwko, łagodne, dobrze się go pije. Większych wad nie wyczuwam.
                          Warka - do 7.10.13

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            Dawno nie piłem ale widzę a w zasadzie czuję, że jest dobrze a przynajmniej nie gorzej niż przed rokiem.
                            Kolor tego "jasnego ale" pomińmy
                            Aromat chmielowo-owocowo-karmelowy. Niestety pod spodem ukrywa się ta nieszczęsna, lwówecka, zatęchła piwnica.
                            W smaku dość mocna, ziołowa goryczka, nieco wulgarna w końcówce, otoczona bardzo przyjemną górnofermentacyjną, owocową słodowością.

                            Mała zawartość alkoholu a przy tym pełność i bardzo odświeżająca goryczka sprawiają oraz niższe loty Wrocławskiego sprawiają, że Belg wydaje mi się aktualnie najlepszym piwem Lwówka.

                            Comment

                            • yaro74
                              PremiumUżytkownik
                              • 09-2012
                              • 2089

                              Dawno nie piłem tego piwa ale po ostatnich wpisach postanowiłem kupić i twierdzę, że jest całkiem nieźle.
                              Przyjemny zapach, piana mało trwała.
                              W smaku słód, owoce i średnio mocna, dość przyjemna goryczka.
                              Zgadzam się z Leoną, że jest to obecnie najlepsze piwo z Lwówka.

                              Comment

                              • kurgan
                                Gość
                                • 04-2004
                                • 315

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
                                jest to obecnie najlepsze piwo z Lwówka.
                                jeśli to jest najlepsze to nieprędko sięgnę po reszte pif Jakubiaka, bauer przynajmniej potrafił zrobić niepasteryzowanego pilsa

                                jeśli to belg to do którego można go przyrównać?
                                wolę polaka z Belgii...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎