Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Lwówek Belg

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    Piję dziś to piwo po raz drugi, od kiedy zmieniły się parametry i etykieta.
    Dwa lata temu piłem je przynajmniej dwa razy w tygodniu.
    Co w nim jest belgijskiego ? W dalszym ciągu tego nie rozumiem. Tylko chyba górna fermentacja.
    To raczej angielskie ale.
    W aromacie czuć słodkie owoce, ale niestety górują nad nimi jeszcze słodsze cukierki, głównie landrynki.
    W smaku jest dużo bardziej słodkie niż kiedyś. Jest wprawdzie goryczkowy posmak, ale jakiś taki metaliczny, nieprzyjemny. Karmel jednak go zdominował i zakrył wszystko inne, co można tu poczuć.
    Kupiłem w sklepie z płazem w logo. Nawet w zwykłych sklepach z alkoholem już go nie ma w moim mieście, czemu się nie dziwię.
    Wyjąłem starą, pustą butelkę Belga z piwnicy. Ten po prawej był lepszy.
    Attached Files

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      Co w nim jest belgijskiego ? W dalszym ciągu tego nie rozumiem. Tylko chyba górna fermentacja.
      Świetne pytanie, które sam zadaję jak tylko widzę jakąś entuzjastyczną recenzję na jakimś blogu. Nigdy się jeszcze nie dowiedziałem

      Comment

      • meszek0009
        Senior
        • 04-2014
        • 247

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Miedziano - herbaciany, bardzo ładny. [5]
        Piana: Praktycznie brak, szybko opada, ale oblepia ścianki. [2]
        Zapach: Mocno karmelowy, trochę chlebowy, za mało owoców. [3.5]
        Smak: Na pierwszy plan wysuwa się karmel, wyraźny aromat kawy. Szybko pojawia się mocna goryczka, ale jest przyjemna, trochę za mało aromatów chmielowych, w tle aromaty chlebowe. Znowu za mało nut owocowych. [3.5]
        Wysycenie: Odopowiednie do stylu, niskie, poniżej stylu, ale w Pale Ale właśnie takie lubię . [5]
        Opakowanie: Wszystko ok. [4.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.55]

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          Wysycenie: Odopowiednie do stylu, niskie, poniżej stylu, ale w Pale Ale właśnie takie lubię . [5]
          Styl to Belgian Pale Ale, czyli niskie wysycenie nie jest odpowiednie.

          Comment

          • meszek0009
            Senior
            • 04-2014
            • 247

            No może powinno być bardziej ku średniemu, jeżeli trzymałby się stricte stylu, co nie zmienia faktu, że generalnie w Pale Ale wolę wysycenie poniżej średniego.

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4326

              Wysycenie kiepskie, piana znika szybciutko, redukując się do cienkiej obrączki. Piwo nieznacznie gorsze, moim zdaniem, od tego, które pijałem pod debiucie. Warka do 06.05.2014 z goryczką lekko metaliczną, jakby podbitą alkoholowym posmaczkiem. Na pewno nie do codziennego użytku.

              Comment

              • Jowita
                Member
                • 04-2014
                • 50

                Kolor: Miedziany, herbaciany, klarowny
                Piana: Biała, drobna, dość szybko się redukuje, słabo oblepia szkło
                Zapach: Niezbyt intensywny, słodycz, delikatna paloność
                Smak: Słodowy, słodkawy, karmelowy, przyjemna lekka kontra chmielowa
                Wysycenie: Niskie
                Opakowanie: Bez rewelacji ale i bez zarzutu. Ładny kapsel
                Uwagi: Warka z datą przydatności do 26.05.2014.

                Dobre

                Comment

                • Brodzislaw
                  Senior
                  • 09-2013
                  • 1020

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnej herbaty, klarowny [4.5]
                  Piana: Jasna, ze średnich pęcherzyków, nietrwała. [2.5]
                  Zapach: Delikatny z dominacją słodów, karmelowo-owocowej nuty i goryczki [4]
                  Smak: Mocne słody, do tego karmel i nuty owocowo-ziołowe plus goryczka chmielowa [3.5]
                  Wysycenie: Niskie, co mi odpowiada [4]
                  Opakowanie: Skromne, estetyczne i czytelne [3.5]
                  Uwagi: Dobra pijalność, niestety b. wysoka cena.

                  Moja ocena: [3.65]

                  Comment

                  • chechaouen
                    Senior
                    • 01-2011
                    • 1180

                    Warka z datą 04.08.2014 niemal zupełnie pozbawiona piany i gazu - w obu przypadkach śladowe ilości. W smaku na pierwszym planie slodkawa karmelowa owocowość, a potem do głosu dochodzi średnio głęboka, ale za to zaskakująco długa goryczka, na końcu jest ona nieco ściągająca, zalegająca. Przeszkadza mi to niemal zerowe wysycenie, ale ogólnie nie jest źle, przyzwoicie

                    Comment

                    • pierotez
                      Member
                      • 08-2008
                      • 46

                      Dużo bardziej zharmonizowane i lepsze od Jankesa.
                      Chleb, wytrawne? jakby palone, deczko chmielowe i cytrusowe? Na czwórkę, smakuje.

                      Comment

                      • CzarnaMagia
                        Junior
                        • 08-2014
                        • 18

                        Kolor: Herbaciany,ciemny,bez osadu...
                        Piana: No wlasnie...Ja sie pytam gdzie jest PIANA!!! Po kilku sekundach zostal jakis lichy slad piany...Rozczarowanie...
                        Zapach: Delikatny karmel,owoce, nutka chmielu
                        Smak: Mocno slodowowy,wyczuwalny znacznie karmel i owoce,jak to mąz stwierdzil "jak by ktos podpalil deske i zanurzyl w czyms " Znaczna goryczka na finishu co mi osobiscie pasuje.
                        Opakowanie: Skromne,bez szalenstwa
                        Uwagi: Pijalne,niestety cena nie do konca adekwatna.Nie wiem czy do tego piwa wrócę...

                        Comment

                        • Mars276
                          Senior
                          • 07-2014
                          • 134

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bursztynowy. Idealnie klarowne. [5]
                          Piana: Mało obfita. Drobnopęcherzykowa. Błyskawicznie znika do zera. [1.5]
                          Zapach: Karmel z diacetylem. Raczej przyjemny choć mało intensywny. To masło mi tutaj jakoś szczególnie nie przeszkadza. Brak chmielu. [3]
                          Smak: Karmelkowe z nutą żelazistą (wyszło wyraźnie na teście skórnym). Goryczka jest niska. Piwo jest wodniste i mało wyraziste. [2.5]
                          Wysycenie: Niskie do średniego. Trochę za niskie. [3.5]
                          Opakowanie: Standard lwówecki. Słabo. Plus za podane słody. Minus za brak informacji o chmielach i drożdżach. [3]
                          Uwagi: Słabe piwo w nudnym stylu. Nie do powtórzenia.

                          Moja ocena: [2.775]

                          Comment

                          • kotstan
                            Junior
                            • 09-2005
                            • 28

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemny bursztyn, czarna herbata. [4.5]
                            Piana: Słaba. pozostaje cieniutka warstwa osadzająca się na szkle w czasie picia. [3]
                            Zapach: ostro owocowy, lekko drażniący, ale bardzo przyjemny. [4]
                            Smak: Wyraźna goryczka, długo pozostaje w ustach. Dla mnie trochę za mocna. [3.5]
                            Wysycenie: Dość mocne, ale do ostrego zapachu i goryczki akuratne. [3]
                            Opakowanie: Fajny kapsel, etykieta z nowej serii. Nawiązuje do innych piw z tego browaru, interesujące rozwiązanie!!!. Kontra zawiera wszystkie potrzebne wiadomości. [4]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.675]

                            Comment

                            • Dazhdbog
                              Junior
                              • 01-2014
                              • 5

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Kolor herbaciany, bursztynowy. Piwo bardzo klarowne. [5]
                              Piana: Koszmarna. Szybko znikająca. Po chwili od nalania ani widu ani słuchy piany. [1]
                              Zapach: Karmel. Po ogrzaniu silne nuty estrowe. Lekki zapach alkoholu. [3]
                              Smak: Goryczka średnia, nie wysuwająca się na pierwszy plan. Piwo słodkawe. Po ogrzaniu czuć posmaki alkoholowe, lekko rozgrzewające. [3.5]
                              Wysycenie: Umiarkowane. W porządku. [4]
                              Opakowanie: Klasyczna etykieta piwa z Lwówka. Dupy nie urywa. Brak szczegółowych informacji o użytych chmielach. [3.5]
                              Uwagi: Data przydatności: 15.12.2014

                              Moja ocena: [3.175]

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19169

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Ciemny, bursztynowy. Zbyt ciemny; [4]
                                Piana: Słaba, redukująca się do zera bardzo szybko; [2]
                                Zapach: Mało intensywny, karmelowy. Owoce daleko w tle; [3]
                                Smak: Mocno wytrawne, z tępą, męczącą goryczką; [2]
                                Wysycenie: Znikome i chwilowe; [2]
                                Opakowanie: Wszystko jak trzeba... [5]
                                Uwagi: ... tylko zawartość taka sobie. Co podejście to coraz gorzej. Z datą przydatności do 3.11.2014. Prędko nie wrócę do niego.

                                Moja ocena: [2.6]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎