Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Wrocławskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kwadri
    Senior
    • 10-2009
    • 1216

    #16
    Nowe piwo z Lwówka:
    Attached Files
    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bladozłoty, na granicy akceptacji, no, ale to w końcu "10", więc daje radę... [3.5]
      Piana: Biała, dość drobna, średniowysoka, średniotrwała. [3.5]
      Zapach: Chmiel, chlebek i delikatny powiew owocowy chyba. [4]
      Smak: Pierwszy łyk sprawiał wrażenie metaliczne, ale w trakcie picia szybko to wrażenie zanika. Pojawia się łagodna goryczka i ślady skórki od chleba - dooobrze się pije, sesyjność tego piwa dużą wyczuwam . [4]
      Wysycenie: Średnie, tym bardziej więc sesyjne. [4]
      Opakowanie: A co, znowu napiszę: nie podoba mi się kapsel i krawatka z herbem. Etykieta OK, dodałbym może tylko, o co chodzi z tą "10", przecież to piwo kupują nie tylko sekciarze... . [4]
      Uwagi: Szooook przeżyłem!
      Zawinąłem dość niechcący do Mysiadła, a tam w każdym sklepiku Beldzy i Wrocławianie...
      Gdyby komuś z Breslau nie było po drodze z nazwą, proponuję przemianować je na "Sesyjne"

      Moja ocena: [3.925]

      Comment

      • jedd
        Junior
        • 08-2007
        • 7

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciężko ocenić, ale na pewno jest to piękny złoty kolor, nie za jasny nie za ciemny. [4]
        Piana: Nie za bogata. Nawet przy energicznym przelewaniu nie przelała się przez kufel. Pęcherzyki średniej wielkości. [2.5]
        Zapach: Nie można nic złego zarzucić zapachowi tego piwa. Ale mogło by intensywniej pachnieć. [3.5]
        Smak: Nadzwyczaj bogaty smak jak na te parametry. Na pewno nie jest mocno chmielone, ale gorycz dobrze wyczuwalna. [4.5]
        Wysycenie: W sam raz jak dla mnie. Ani za słabe, ani za mocne. [3.5]
        Opakowanie: Darzę ogromną sympatią wszystkie etykiety Lwówka i ta mnie nie zawodzi. Ciekawy pomysł. [4.5]
        Uwagi: Bardzo dobra dziesiątka na rynek polski. Myślę że nie jedno piwo z Czech jest gorsze niż Wrocławskie. Będę do niego powracał w letnie gorące dni

        Moja ocena: [3.875]

        Comment

        • grishmacko
          Junior
          • 02-2011
          • 12

          #19
          gdzie można dostać w stolicy dolnego śląska ?

          Comment

          • Piecia
            Senior
            • 02-2002
            • 3307

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grishmacko Wyświetlenie odpowiedzi
            gdzie można dostać w stolicy dolnego śląska ?
            Zachęcam do lektury Piwo-Gdzie
            Last edited by Piecia; 02-03-2012, 22:04.
            Koniec i bomba,
            Kto nie pije ten trąba !!!
            __________________________
            piję bo lubię!

            Comment

            • Maciass
              Senior
              • 03-2009
              • 172

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grishmacko Wyświetlenie odpowiedzi
              gdzie można dostać w stolicy dolnego śląska ?
              napisz zapytanie na biuro@browarlwowek.pl - odpisują

              Comment

              • StefanP
                Member
                • 02-2012
                • 71

                #22
                Spożywałem Wrocławskie z butelki więc nie będę polemizował o kolorze czy gęstości pianki. Jeśli natomiast chodzi o browarek który szybko trzeba pyknąć w autobusie czy tramwaju, Wrocławskie nadaje się do tego celu idealnie!

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23799

                  #23
                  No no , pełna kulturka
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • PiwnicaZamkowa
                    codziennie od 16:00
                    • 05-2011
                    • 805

                    #24
                    taa.W każdym wrocławskim autobusie i tramwaju powinna być chłodziareczka z z tym piwkiem

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika StefanP Wyświetlenie odpowiedzi
                      Spożywałem Wrocławskie z butelki więc nie będę polemizował o kolorze czy gęstości pianki. Jeśli natomiast chodzi o browarek który szybko trzeba pyknąć w autobusie czy tramwaju, Wrocławskie nadaje się do tego celu idealnie!

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                      No no , pełna kulturka

                      Nooo. kultura prosto z pola, to widać. Zresztą nic dziwnego skoro Warszawa to 15% rodowitych mieszczuchów, a reszta, jak widać
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ciemno-słomkowa, klarowne, jak na 10-tkę barwa akuratna [5]
                        Piana: kilkucentymetrowy kożuszek po nalaniu, po chwili zaledwie półcentymetrowa warstwa, biała, trochę taka rozwlekła, nie osadza się na szkle [2.5]
                        Zapach: leciutki, świeżutki, przypomina mi trochę marketowe piwa, leciutka woń słodu przypominająca zapach gotowanej kukurydzy [2]
                        Smak: dość pełne, treściwe, dominuje mocna goryczka, może nawet za mocna bo coś mi tu smakowo nie pasuje, posmak chmielowy wpada dopiero pod koniec łyczka i jest troszkę taki - trochę chory? Sprawia wrażenie niezbyt wyraźnego, pojawia się jakby tak na siłę. Trochę myszowate nuty gdzieniegdzie zbyt mocno pobrzmiewają [2.5]
                        Wysycenie: zbyt duże, babelki za mocno klują w język i podniebienie [3.5]
                        Opakowanie: fajna etykieta tylko nie wiem, ale chyba brakuje mi kontry, no i kapsle Lwówek powinien mieć swoje [4]
                        Uwagi: Średnio mi podchodzi co nie znaczy, ze nie zrobię drugiego podejścia

                        Moja ocena: [2.575]
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • emes
                          Nadszyszkownik Chmielowy
                          • 08-2003
                          • 4275

                          #27
                          Czekałem na polską 10-tkę i sie nie zawiodłem. W stosunku do piw czeskich nie ma żadnego wstydu, przyzwoite piwo. Ciężko jest warzyć tak lekkie piwa, bardzo podatne są na zakażenia i pewnie dlatego rzadko kto się podejmuje takie piwa warzyć.

                          Comment

                          • pioterb4
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 4322

                            #28
                            Ciężko jest warzyć tak lekkie piwa, bardzo podatne są na zakażenia i pewnie dlatego rzadko kto się podejmuje takie piwa warzyć.
                            A mnie się wydaje że unika się ich warzenia z tych samych powodów co i piw porządnie chmielonych. Po prostu istnieje silne przeświadczenie wśród browarników, ze piwo o woltażu poniżej 5,5% będzie postrzegane na rynku jako cienkusz i popsuje mu opinie.

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              #29
                              No właśnie, co się dzieje pomiędzy 10 a 12 Blg, że piwo nie jest podatne na zakażenie?
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              • arzy
                                Senior
                                • 06-2002
                                • 2814

                                #30
                                To piwo jest utrwalone czy nie?
                                "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                Bractwo Piwne
                                Skład Piwa
                                Piszę poprawnie po polsku!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎