Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Wrocławskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #46
    Ja uważam podobnie jak wrednyhawran, ze piwa powinno się porównywać w obrębie swojej kategorii bez względu komu docelowo dane piwo miało odebrać konsumentów. I Pierwsza Pomoc i Wrocławskie to jasne lagery o ekstrakcie około 10% więc mogą jak najbardziej podlegać ocenie porównawczej, tak samo jak i Svijanska Desitka, Primiator Svetle, Staropramen 10% czy Konstancin Lekki. Perła to dla lager o ekst około 12% i ją z kolei mozęmy przyrównywać do Ciechana Wybornego albo Lwówka Książęcego.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12203

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
      Zbalansowany. Po pierwszym łyku pojawia się goryczka, ale jest ona dość delikatna. Lekkie, sesyjne, niezobowiązujące piwo. [3.5]
      Moje drugie podejście do tego piwa i zgadzam się z Docentem. Jest to poprawne piwko, bez jakiś tam fajerwerków, ale wszystko jest ok. Jest wyczuwalna goryczka, lekka podstawa słodowa. Pije się przyjemnie, czyli spełnia kryteria lekkiego piwa i chyba w tej kategorii jest polskim faworytem. Choć konkurencja raczej znikoma (nie licząc napojów dyskontowych).

      Comment

      • pivicko
        Member
        • 10-2010
        • 52

        #48
        Skusiłem się na Wrocławską 10 w nadziei, że w końcu napiję się dobrego piwa polskiego niekoniecznie od razu walącego w głowę, niestety, piwo bardzo przeciętne, w zapachu raczej śmierdzące niż woniami obdarzające, zdradzające nutki brudu, za słabo nachmielone, piana - brak. Do czeskich "desitek" nawet nie ma co porównywać, Staropramen albo nawet sporo tańszy Podskalak, czy powszechny Budvar zostawiają daleko w tyle

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          #49
          Akurat Staropramen to nawet w wersji 12% to za wiele smaku nie ma.

          Comment

          • pivicko
            Member
            • 10-2010
            • 52

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
            Akurat Staropramen to nawet w wersji 12% to za wiele smaku nie ma.
            Ano, ano, 12-stki nie pijam, 10sitka lepsza,
            jeśli chodzi o smaki - piwo to nie oranżada, ma być na dobrej wodzie, słodzie i chmielu, to wszystko, dla mnie wystarczy kiedy ta prosta zasada jest dotrzymana a piwo nie jest zepsute,
            Staropramen 10 nigdy mnie nie zawodzi póki co, pijałem i 20 lat temu, trzyma klasę

            Comment

            • tomolek
              Hophead
              • 05-2006
              • 1752

              #51
              Przed chwilą wypiłem desitke z Jihlavy, teraz piję Wrocławskie i naprawdę sporo jest tu do zrobienia...
              www.ohbeautifulbeer.com

              www.mateuszdrozdowski.pl

              „Kwaśny Edi herbu Koreb

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                #52
                piwo to nie oranżada, ma być na dobrej wodzie, słodzie i chmielu, to wszystko, dla mnie wystarczy kiedy ta prosta zasada jest dotrzymana a piwo nie jest zepsute,
                Tyle, że Staropramen właśnie tych zasad nie trzyma.

                Comment

                • pivicko
                  Member
                  • 10-2010
                  • 52

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Tyle, że Staropramen właśnie tych zasad nie trzyma.
                  tak dodają "zewnętrzny cukier" ale i tak w całości produkt im znacznie lepiej wychodzi niż we Lwówku,
                  Czesi nie dotrzymują niemieckiego "prawa czystości", ale oni że tak powiem wypracowali własne, niezłe procedury i potrafią dotrzymać reżim produkcji czego nie można powiedzieć o naszych, niestety,
                  właśnie byłem w monopolu, stała 10 Wrocławska, nie tknąłem, kupiłem Skalaka 11, Cerna Hora 11. Pamietam pitą gdzieś w Czechach, na Morawach w roku 1988-89, Cerna Hora ciemną, to było niebo w gębie, 10 pivek i żadnych problemów.

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoto, niezbyt ciemne, ale na ten ekstrakt świetne. [5]
                    Piana: Średnio wysoka. Szybko, za szybko, opada. [3]
                    Zapach: Średnio silny, ale pasuje mocą do ekstraktu. Co dziwne, czuć znacznie więcej słodowości niż chmielu, a poza tym genialną chlebowość i ziarnistość.
                    Jak na deklarowanego pilsa, za mało tu chmielu, dlatego ocena leci w dół. [3.5]
                    Smak: A tu chmielu więcej - jest goryczka i są chmielowe smaczki, które przechodzą w solidny, chmielowo-chlebowy finisz.
                    Piwo bardziej treściwe niż sugerowałby ekstrakt. Smaczne. [4]
                    Wysycenie: Spore, ale pasuje, nie psuje treściwości. [5]
                    Opakowanie: Tutaj klasyczne wzornictwo jak najbardziej pasuje. Minusy będą za tego nieszczęsnego lwa i typowe dla Lwówka naćkanie mikroskopijnych literek (kontra, chcę kontry!). [3.5]
                    Uwagi: Pite 12 marca 2012.
                    Szkoda, że wbrew nazwie nie jest to pils, ale wyszła fajna, solidna dziesiątka.

                    Moja ocena: [3.8]
                    Last edited by Twilight_Alehouse; 29-03-2012, 18:22.

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      #55
                      Spróbowałem wersji beczkowej we wrocławskiej ZUP-ie i się rozczarowałem. Gdzieś uleciała ta lekkość wersji butelkowej. To piwo było mocno przeciętne, niewiele różniące się od banalnego smaku koncernowych lagerów. A przecież po beczce można oczekiwać więcej. A może wieczorna pora i piwniczne otoczenie po prostu nie sprzyjają konsumpcji 10-tek?
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • Tapir
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 730

                        #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty, klarowny. [5]
                        Piana: Wysoka, dość gęsta ale nietrwała, opadając lekko oblepiała szkło. [3]
                        Zapach: Mało intensywny, głównie słodowy, lekko chlebowy, chmiel słabo wyczuwalny. [3.5]
                        Smak: Tutaj już więcej chmielu i dobrze chociaż słodowe tło jest wyraźne, nawet bardziej niż się po 10 spodziewałem. Goryczka dość długa, przyjemna. [4]
                        Wysycenie: Idealne. [5]
                        Opakowanie: Ładne chociaż miejscami trochę nieczytelne, parametry wyeksponowane. [4.5]
                        Uwagi: Kupione za 3zł w Piwonii.

                        Smaczna chociaż nie wybitna dziesiątka, latem pewnie do niej wrócę gdy pod ręką nie będzie czeskiej konkurencji.

                        Moja ocena: [3.85]
                        Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12203

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                          Spróbowałem wersji beczkowej we wrocławskiej ZUP-ie i się rozczarowałem. Gdzieś uleciała ta lekkość wersji butelkowej. To piwo było mocno przeciętne, niewiele różniące się od banalnego smaku koncernowych lagerów. A przecież po beczce można oczekiwać więcej. A może wieczorna pora i piwniczne otoczenie po prostu nie sprzyjają konsumpcji 10-tek?
                          Dokładnie mam takie samo odczucie /nie piłem w ZUPie/. Z kija wyszła dodatkowo metaliczność . Natomiast wersja butelkowa sympatyczna

                          Comment

                          • Mason
                            Senior
                            • 02-2010
                            • 3280

                            #58
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoty, idealnie klarowny. Odpowiedni do ekstraktu [5]
                            Piana: Po nalaniu niezbyt obfita czapa, ale solidna kołderka utrzymuje się do końca kufla, pozostawiając po drodze ślady na szkle. [4.5]
                            Zapach: Słód, piwnica, cień chmielu. Nie zachwyca i nie odrzuca, mało intensywny. [3.5]
                            Smak: Nieźle ułożone, lekkie piwo. Trochę słodu i delikatna goryczka, na grilla będzie jak znalazł [4]
                            Wysycenie: W porządku [4]
                            Opakowanie: Kapsel standardowy dla GC (Grupa Ciechan). Są parametry, całość wygląda poprawnie. Ale brakuje mi informacji, czy piwo jest utrwalane czy nie. [4]
                            Uwagi: Lekkie, poprawne piwo do spożywania w dużych ilościach. Jest ok.

                            Moja ocena: [3.925]
                            Last edited by Mason; 12-04-2012, 18:45.
                            JEDNO PIVKO NEVADI!

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              #59
                              Pierwszą butelkę pitą zaraz po wejściu na półki oceniałem niemal entuzjastycznie, czyli na mocne cztery
                              Kolejne pite ostatnio, przypominają książkę skarg i zażaleń - spora metaliczność, zbyt dużą ziemistość, mało chmielu, brak charakteru.
                              Szkoda, zapowiadało się piwo dobrze zakrywające niszę. Liczę na beczki serwowane na FDP, na pewno będą modelowe

                              Comment

                              • wasyll
                                Senior
                                • 09-2008
                                • 1823

                                #60
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Delikatne złoto, całkiem dobrze to wygląda. [4]
                                Piana: Początkowo średnia i szybko opadająca, pozostawia bardzo delikatny kożuszek. Brak firanki na szkle. [2.5]
                                Zapach: Nie potrafię powiedzieć co to za aromat, jednak nawiązuje do Lwówka Książęcego, jest w miarę ok! [3.5]
                                Smak: Smak super, delikatna goryczka sprawia, że piwo można pić i pić, bez żadnego przeciążenia jęzora. [5]
                                Wysycenie: Delikatnie szczypie w język, fajnie się komponuje z całością. [4]
                                Opakowanie: Zdecydowanie etykieta mi się nie podoba, wygląda jak strona gazety a'la Wyborcza. Butelka zwrotna za co plus, plus typowy kapsel. [2.5]
                                Uwagi: Dobre piwo na nadchodzące lato, lekkie i przyjemne.

                                Moja ocena: [4]
                                www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎