Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Wrocławskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kamilstasek
    Junior
    • 04-2012
    • 14

    #61
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ładny żółty jasnozłoty kolorek. [4]
    Piana: Piana nie szczególna, bardzo spójna ale szybko się położyła i po chwili żadnego śladu po niej nie ma [2.5]
    Zapach: Zapach zdecydowanie mi się podoba, słodowy zimny piwniczny. [4]
    Smak: Smak dla bardzo przyjemny czuć tą zimną piwnice i dojrzewanie w niskiej temperaturze. [5]
    Wysycenie: Mogło by być ciut mocniejsze. [4]
    Opakowanie: Ładne zdjęcie starego Wrocławia. Etykieta fajnie skomponowana jak już mówiłem Lwówek ma bardzo ciekawe etykiety [4.5]
    Uwagi: Wspaniała 10 na lato

    Moja ocena: [4.275]

    Comment

    • CyboRKg
      Senior
      • 04-2010
      • 593

      #62
      Piana skromna, zapach przyjemny - slodowo-chmielowy. W smaku podobnie + metaliczna goryczka, charakterystyczna dla piw ze Lwowka. Smakuje jak "Lwowek Ksiazecy" w wersji light czyli swietne piwko na letnie upaly! Dosc tresciwe jak na "10-ke".
      "Jedno pivo ne vadi!"
      "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

      Comment

      • Rzeszowiak
        Piwny Radykał
        • 04-2009
        • 1596

        #63
        Piwo to wyraźnie nawiązuje do czeskich "desitek" więc tak też również je oceniam.

        Pierwszy minus - w zasadzie brak piany. W chwilę po nalaniu do kufla nie pozostał po niej nawet ślad.

        Zapach - wybitnie słodowy. Zdecydowanie brak tutaj delikatnej nuty chmielu aromatycznego.

        Wreszcie najważniejsze czyli smak. Piwo jest treściwe, czuć wyraźną chlebowość, ale niestety - zbyt słabo nachmielone. Jeśli porównywać je do czeskich desitek - to przypomina co najwyżej desitkę Krusovicką.

        Moim zdaniem piwo to nie powinno byc określane jako pils - ot zwykły lager. Jako lager nie ma większych wad ani zalet, dlatego moja ocena to 3.

        Gdy piłem je pierwszy raz kilka miesięcy temu, smakowało mi zdecydowanie bardziej.

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          #64
          Kolor jasna słomka
          Piany malutko
          Nasycenie troszkę za małe jak dla mnie, ale pasuje do tego lekkiego piwa.
          Zapach: chmielu brak, jakieś słodowe naleciałości z czymś nie określonym

          Smak: nie znam 10tek, więc nie mam do czego porównywać.
          Pierwszy łyk, całkiem dobre lekkie piwo z dość dobrze wyczuwalną goryczką z końcówką kwaskową. Po połowie kufla, kwas się przebija, goryczka ląduję na końcach posmaku.
          Piwo lekkie, w sam raz na upały, pewnie można by wypić go kilka sztuk, chyba że po 2 za mocno skwasi. Nie podoba mi się tylko cena (ok 3,50zł+kaucja) w tej cenie i w większych ilościach to wolę lagerowe, lub o złotówkę tańsze poprawne koncerniaki
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • chemmobile
            Senior
            • 03-2009
            • 2168

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
            Nie podoba mi się tylko cena (ok 3,50zł+kaucja)
            Bardzo wysoka, może nawet najwyższa w Polsce Ja kupuję Wrocławskie w dość drogim sklepiku aż po 3 zł (plus kaucja) i dotychczas myślałem, że to najwyższa spotkana przeze mnie cena.
            To jednak jest dość tanie piwo i z reguły dostępne jest poniżej 3 zł za butelkę (2,60 - 2,80 zł).
            Last edited by chemmobile; 28-07-2012, 22:47.
            Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
            Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              #66
              Sprawdziłem na rachunku, dokładnie 3,30zł plus 0,50zł kaucja

              Taka wysoka cena pewnie jest dlatego, że to piwo jest praktycznie nie do dostania w naszym mieście. Do tego to w miarę nowy produkt, bo wcześniej tego piwa nie widziałem w okolicznych sklepach.

              Za 2,60zł kupowałbym pewnie częściej a tak to skończy się na jednorazowym zakupie

              Za mało u nas konkurencji, więc niektóre ceny czasem są dość pokaźne.
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • dadek
                Senior
                • 09-2005
                • 4568

                #67
                W Wawie w "zwykłych" sklepach jest w przedziale 2,70 - 3 zł, najtaniej w Leclercu po 2,49 ale były też promocje i kosztowało 1,99.

                Comment

                • Radical
                  Senior
                  • 03-2008
                  • 145

                  #68
                  Własnie popijam i powiem, że bardzo sympatyczne piwko Spodziewałem się obleśnej goryczki, a tu wszystko ładnie współgra. Wydaje mi się, że to piwko jest próbą wprowadzenia 10'tek na nasz rynek. Dla tego nie jest takie radykalne jak niektóre wyroby pepików

                  -------

                  Edit: To już ponad 4 lata z Wami
                  Last edited by Radical; 23-08-2012, 23:12.
                  Radical.

                  Comment

                  • wrednyhawran
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1784

                    #69
                    Warka z datą do 15 września jest wybitnie rozpuszczalnikowo-lakierowa. Da się pić, ale chemiczny posmak bardzo przeszkadza.
                    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                    Małe Piwko Blog
                    Małe Piwko Blog na facebooku
                    Domowy Browar Demon

                    Comment

                    • kosher
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 2294

                      #70
                      Zgadza się. Ponadto na dnie butelki pływają farfocle.
                      Lekkie z Konstancina jest stabilniejsze od Wrocławskiego, szkoda że trudniej dostępne.

                      Comment

                      • sasser
                        Senior
                        • 07-2012
                        • 107

                        #71
                        Piwo nalało się bez piany, a szkoda. Kolor jest złoty, a zapach słodowy. W smaku słodowość i goryczka, jest dość lekko i dobrze się pije. Aczkolwiek miałem okazję spróbować łyka z innej butelki, kupowanej w tym samym czasie i sklepie, i tam było czuś kwaskowatość. Wysycenie mogłoby być większe. Najlepsze wydaje się być na lato, gdy chce się pić.

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          #72
                          Podejście numer dwa
                          cena znowu ta sama 3,30zł plus 0,50gr kaucja

                          Piany: brak
                          Kolor: słomkowy, strasznie jasny
                          Wysycenie: na średnim poziomie.
                          ZAPACH:czuć delikatną słodowość, chmielu brak, lekki chlebek, kojarzy mi się bardziej z pszenicą niż ze słabym laerem

                          SMAK: albo trafiłem na skiśluka (termin do 29.09.2012) albo zamiast "lekkiego pilsika" nalali mi jakąś pszenicę z dobrą dolewką wody. Bardziej przypomina rozwodnionego leżajska pszenicznego czy wymieszane tyskie z ciechanem pszenicznym niż PILSA
                          Wiem że do dziesiątka, ale ostatnio chyba miałem więcej delikatnej goryczki, przebijający się słód i wodę na końcu, A teraz na języku mam : słód, pszenica i woda

                          Nie maj jakiś tragedii, ale nie takiego piwa oczekiwałem. Nie kupię już Wrocławskiego, szczególnie za tą chorą cenę, wolę Lwówek książęcy, który w PiP trafia się często grubo poniżej 3zł
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • chemmobile
                            Senior
                            • 03-2009
                            • 2168

                            #73
                            Jeśli Wrocławskie nie jest trzymane w warunkach chłodniczych, to psuje się bardzo szybko. Mętnieje, w smaku kwaśnieje, a w zapachu pojawia się kiszona kapusta lub podobne "aromaty" związane prawdopodobnie z szybko postępującą fermentacją mlekową. Niechłodzone egzemplarze trzymane w kiepskich warunkach (np. na półce sklepowej w upalne lato) potrafią kompletnie skisnąć nawet 2 tygodnie przed datą bitą na etykiecie.
                            Dziś trafiła mi się świeżutka dostawa do sklepu (data 20 X na etykiecie, więc prawie prosto z browaru ). Żadnych kwasów, świetny, lekki pils w stylu niemieckim.
                            Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                            Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              #74
                              No to tak jak sądziłem, skisły.
                              Mętnieje, w smaku kwaśnieje, a w zapachu pojawia się kiszona kapusta lub podobne "aromaty"
                              aż takiej kapuchy nie odczułem ,ale coś było nie tak z tym piwem.
                              Za ta cenę to tylko idzie się wku...
                              Kupiłem dwa, ten drugi tez pewnie będzie padaka.
                              Były brane z półki, ale zawsze takie piwa tam biorę i ani razu nie trafiłem na takie"cudo"

                              szkoda, przez ten incydent dam sobei spokój z tym piwem na dobre pół roku bo w tej cenie jest dużo innych piw
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • zgoda
                                Senior
                                • 05-2005
                                • 3516

                                #75
                                Warka do 5.10 - lekko mętne, zapach bez zastrzerzeń, typowo "czeski" z odrobiną masełka. Smak również "normalny" dla Wrocławskiego, bez śladów zepsucia. Piana badziewna, niestety.
                                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎